Jump to content

Problēma ar Linksys WRT54G3G firmware


Vecais
 Share

Recommended Posts

Nu tad tā, rūteru un linux Guru, sasparojieties! :)

Problēma sekojoša. Dzīvojos es ar Bite HotSpot kādu laiciņu kā sapnī, bēdu nezināju. Tomēr visu laiku nevar būt kā sapnī. Sāka mans ūberrūteris gļukot. Gļuks šāds: pieslēdzas rūteris caur datu karti netam un gaida, tiklīdz es sadomāju browzēt netu, tā savienojums notrūkst... atkal pieslēdzas, kā gribu browzēt - atkal notrūkst. Tā reizes 5 līdz rūteris iesalst. Nekas cits kā barošanas sprieguma atvienošana nepalīdz. Reizēm pat nevarēju attālināti rebootot, jo neesot I-neta. Steigšos paziņot, ka ieliekot datu karti (Novatel XU870) laptopā (PowerBook G4@ Mac OS X 10.4.10) savienojums notiek un turas cik tik uziet.

Piektdien vakarā sadusmojos nepajokam un... nolēmu pameklēt jaunāku firmware versiju. Atradu OpenWRT priekš mana rūtera. Izlasīju kāda zaptsmaize sagaida katru OpenWRT lietotāju un nospriedu, ka vajag noflašot at to. Noflašoju. Izrādījās, ka attiecīgā OpenWRT versija nepazīst manu XU870. Ieliku veco Huawei E620 - tā strādāja uz urrā. Sameklēju draiverus un skriptus priekš linux un sāku meklēt veidu kā nu tagad tos labumus iemānīt rūterī... Diemžēl nesapratu KĀ... :sad: Knibinājos, knibinājos, līdz nolēmu vēlreiz pamēģināt iekurbulēt E620-o. Tagad arī tā nepalaižas. Vienvārdsakot, lieta apaļa un cieta. :roll:

Saprotu, ka varu nolaist ausis un doties pie biteniekiem, lai šie par maksu atjauno firmware. Tomēr tas nav tas labākais risinājums, rūteris ar to softu gļukos tāpat kā iepriekš...

 

Jautājums: Vai šeit, forumā, apgrozas kāds rūteru ganīšanas guru, kurš zinātu KĀ var aizvākt OpenWRT prošivku un uzlikt atpakaļ kādu no Linksys piedāvātajām - nu, kaut vai 1.998? Galu galā varam vienoties pasākumu kvalificēt kā haltūriņu ar nelielu, bet taisnīgu samaksu... ;-) :-D

 

Palūgšu startēt tikai ar konstruktīviem priekšlikumiem un iztikt bez izteicieniem, tipa: "... tad pakaries", "... vari to rūteri izmest miskastē..." :)

Labots - Vecais
Link to comment
Share on other sites

Neesmu guru un par OpenWRT esmu drīzāk tikai lasījis teorētiski, bet šito vari paprovēt.

http://wiki.openwrt.org/OpenWrtDocs/Deinstalling

Un šo izlasi. It kā viss notiek.

http://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=2513

 

EDIT:

Gribu tikai piezīmēt, ka rīkojies uz savu risku. Jaunu ķieģeli dabūt arī nav grūti.

 

Paldies par mēģinājumu palīdzēt, bet tur jau tā lieta, ka man nav ne jausmas KĀ var dot komandrindas komandas rūterim. VOT NESAPROTU ES TO!!! :shock:

 

Esmu tos forumus izlasījies krustām šķērsām. Visur ir salasījušies programmētāji 67. paaudzē, kas nemaz nesaprot kā var nezināt par attālinātas uzpairktes instalēšanas niansēm... :roll:

 

MIGs, runa iet par rūteri! Nezinu kā varētu rūteri bootot no tīkla... :sad:

Labots - Vecais
Link to comment
Share on other sites

Neesu licis pamatprogrammatūtu uz openwrt, bet ddwrt gan.

Vienīgais veids kā to izdarīt šķiet ir caur tftp.

Precīzi nepateišu kā, jo sen liku, bet nebija nekas sarežģīts.

Novelc vajadzīgo bin imagi, pieslēdzies ar vadu pie routera, caur tftp kačā virsū.

Bet nu ieteiktu konkrētu manuāli atrast konkrētajai instalācijai, jo kā raksta manuālī, tad var arī sačakarēt tik tāl ka factory reset vairs nelīdz :)

 

ātrumā vienu aprakstu atradu googlee

http://tldp.org/HOWTO/Linksys-Blue-Box-Rou...ngfirmware.html

Link to comment
Share on other sites

Kas ir "tftp"?

 

Tur jau tā lieta, ka šobrīd nav iespējams izpildīt:

 

1) reset;

2) firmware upgrade;

3) 3G kartes konfigurāciju

 

Ja godīgi, tad ar OpenWRT var strādāt TIKAI ar konsoles komandām... konsole nebūtu problēma... tikai es nezinu KĀ tās komandas var iedot no rūterim pieslēgta datora. :sad:

Cik esmu redzējis, tad tā mazajām pelēkajām kastītēm nav porta kur pieslēgt klaviatūru un nav arī video izejas... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nu es jau savā naivumā arī biju iztēlojies kaut ko līdzīgu... tomēr neko tādu es iekš OpenWRT neatradu... esmu izložņājis visu krustu šķērsu... :roll:

 

Paldies, Bodriks, bet man uz PowerBook-a windoze negriežas. ;-)

 

Nekas, es tūlīt sameklēšu infu par to tftp attiecībā uz Mac.

Labots - Vecais
Link to comment
Share on other sites

Ja ir links ar routeri, tad vajadzetu varēt pieslēgties caur telnet vai ssh ! Protams, jābūt nenogrieztiem portiem un jabūt startētam dēmonam.

 

TFTP - nu liec tftp serveri ar dhcp, tas būtojoties savaks firmwari un to iešūs - kautka tā.

Link to comment
Share on other sites

Openwrt ir web interfeiss arī, iespējams ka jāpieinstalē nokomandrindas vai jāpalaiž kāds serviss.

Esu mēģinājis, bet kautkas man tur gļukoja.

 

http://wiki.openwrt.org/Faq#head-a02e22f96...f5eeb986e37eced

Meklē šeit Web interface.

Tur ir norādes uz ļoti daudz softiem ko var pieinstalēt openwrt.

 

Patiesībā atšķirība nav liela vai openwrt vai ddwrt vai defaultais softs, man uzrarās pie aktīvas torrent izmantošanas links visiem vienādi :)

Link to comment
Share on other sites

MIGs, KĀ to dara? Es ticu, ka var to un var arī šito... beidz teoretizēt, apstāsti tak beidzot KĀ to dara praksē. Vai tad vēl neesi uzķēris, ka es tās tīkla/attālinātās piekļuves fiņķiļuškas nezinu!? :sad:

 

Yuris, es pa Tevis norādīto lapu nodzīvojos až veselu nakti... lai to varētu izmantot jau IR jāzin visi attālinātās piekļuves smalkumi... diemžēl es tos nezinu...

Labots - Vecais
Link to comment
Share on other sites

Yuris, iesākumā man jātiek vaļā no OpenWRT, vai ne tā?! Tad lūk - ES NEZINU KĀ TO IZDARĪT!

Link to comment
Share on other sites

maurs, no tā, ka tieku klāt rūterim caur LAN man vieglāk nepaliek. Es nezinu KĀ tiek dotas konsoles komandas caur LAN. Vot NEZINU un viss... :sad:

Kas būtu "HARD RESET"? Vai Tu ar to domāji nomest iestatījumus ar podziņu "reset". Jā mēģināju ...reizes 12. BEZ rezultātiem - reset-s uz manu rūteru NEKĀDU iespaidu neatstāj.

Pāris reizes pat nospiedu to podziņu un paturēju minūtes 15... rezultāts = "0"... :evil:

 

 

Veči, cik maksā rūtera softa pāršūšana un kur to var izdarīt?

Labots - Vecais
Link to comment
Share on other sites

Vecais: Ja pārkrauj OS caur TFTP ta nav starpības, kas tev stāv virsū. Galvenais lai izdotos pieslēgties.

 

Maurs: imo Hard reset nereseto OS ja tas ir mainīts.

Link to comment
Share on other sites

Yuris, es noliecu galvu Tavā priekšā, bet vai Tu nebūtu tik laipns un nepastāstītu KĀ to OS pārkrauj caur tftp?!

 

Ko nozīmē "pārkraut OS caur tftp"? ...un kādiem jābūt priekšnosacījimiem, lai izdotos pieslēgties rūterim OS pārkraušanai?

Link to comment
Share on other sites

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Recov...ering_with_TFTP

Te pie recover with tftp varētu būt precīzi apraksts.

 

bet nu īsi sakot ieej cmd.exe, palaid komandu:

tftp -i 192.168.1.1 PUT code.bin code.bin

Protams pareizo IP un code.bin vietā konkrēto firmwares nosaukumu, tik nesaprotu kamdēļ 2 reizes tas nosaukums tur rakstīts. To aprakstā neatradu.

To visu darot datoram jābūt pieslēgtam caur vadu pie routera.

Bet nu sīkāk info jāskatās pie konkrētajam modelim un os kādas nianses

Link to comment
Share on other sites

hard-reset reseto uz defaultajiem iestatijumiem, taču nemaina firmwari !

 

Skaties routera WEB interfeisā kur var ieslegt SSH vai telnet.(Ganjau, ka manualī ar kautkas ir par šo tēmu).

 

Paprovē ar telnet pieslegties routerim( start->run->cmd->telnet 192.168.x.x )

Arī ar SSH paprovē pieslegties (novelc putty ssh klientu ).

 

Pats neesmu šuvis ar tftp - tapēc zinu tikai teoriju, bet doma tāda, ka routeris saņem adreses, no tīkla iebūtojas, novelk imidžu un to ieflešo.

 

Pie pārflešošanas pofig, ka apakšā stāv cita firmware.

Link to comment
Share on other sites

...

 

bet nu īsi sakot ieej cmd.exe, palaid komandu:

tftp -i 192.168.1.1 PUT code.bin code.bin

Protams pareizo IP un code.bin vietā konkrēto firmwares nosaukumu, tik nesaprotu kamdēļ 2 reizes tas nosaukums tur rakstīts. To aprakstā neatradu.

To visu darot datoram jābūt pieslēgtam caur vadu pie routera.

Bet nu sīkāk info jāskatās pie konkrētajam modelim un os kādas nianses

 

Nu cmd.exe uz makintoša diezvai darbosies. Varētu būt, ka šim nolūkam derēs termināļa konsole. Vakarā pamēģināšu pablēņoties, bet domāju, ka visi šitie OpenWRT un DD-WRT ir visai jēli sūdi, kas domāti IT mazohistiem... vismaz man tāds iespaids ir radies.

Link to comment
Share on other sites

Macam jābūt iekļautam konsoles ssh klientam, (SSH root@192.18.x.x)

 

Laikam par TFTP kļūdijos - sajaucis būšu ar citiem protokoliem :D

Link to comment
Share on other sites

nu no esošās situācijas uzlikt dd-wrt vai originālo softu, tur nu tev vairs nav atšķirību.

dd-wrt kad uzliek ta web interfeiss automātiski strāda un nav atšķirību no originālā softa. Tik cik cits izskats un mazliet savādākas iespējas.

Link to comment
Share on other sites

Macam jābūt iekļautam konsoles ssh klientam, (SSH root@192.18.x.x)

 

...

 

Mac-ma ir tas SSH iekļauts... vai tik es nemēģināju kaut ko tādu izpildīt... hmm, vot neatminos, bet rezultātu nebija. Tāpēc jau tagad tāds topiks... :mrgreen:

 

Cik sapratu, tad terminālī man jāstartē no sava foldera, jāieraksta "ssh root@192.168.1.1" un jāspiež enter, vairāk nekādus extraparametrus uzrādīt nevajag? Neesmu nekad neko tādu darījis, tāpēc jūtos kā dunduks... un faktiski tādas arī esmu.

Kas notiek tālāk? Tad es piekļūstu rūtera sistēmai un varu tur saimniekot kā ar parastu linux mašīnu, ja?

Labots - Vecais
Link to comment
Share on other sites

pamēģini šo....

openwrt faila vietā norādi oriģinālo.

 

 

On Mac OS X, you should be able to flash the router with the command line tftp client, which behaves identically to netkit's tftp above.

 

Some people have had problems with the command line tftp client, however, and recommend using MacTFTP instead:

 

* Download, install, and open MacTFTP

* Choose Send

* Address: 192.168.1.1

* Choose the openwrt-xxx-x.x-xxx.bin file

* Click on start while applying power to the WRT54G

 

Many Macs will disable the Ethernet card when the router is powered off and will take too long to re-enable the card, causing the TFTP transfer to fail with an "Invalid Password" error. Many people have had success if they manually configure their network card (in the "Ethernet" tab of "Built-in Ethernet" in System Preferences' Network panel) to:

 

* Configure: Manual (Advanced)

* Speed: 10 BaseT/UTP

* Duplex: full-duplex

 

Alternatively, you can connect the router to the Mac via a hub or switch

Labots - maurs
Link to comment
Share on other sites

maurs, paldies! Šito gan es paprovēšu! Izskatās daudzsološi.

 

Atnācu vakarā mikās - pamēģināju ar SSH. Iekšā ta' rūterī tiku, bet kā vajadzīgos failus no mana laptopa ieštopēt tajā rūterī... hmm, vot i nisaprotu... :roll:

 

Ehh, i pat nav ideju ko lai dara. Būtu tie faili kaut kā, mistiskā kārtā tajā rūterī jau iekšā, tad jau nekas, bet tagad... nezinu pat ko iesākt... KĀ tos tur iedabūt? :roll:

 

Ar tftp tas pats - iekšā tieku, bet neko izdarīt nejēdzu...

Labots - Vecais
Link to comment
Share on other sites

maurs!

 

Ka reiz' šitas pat nevar piekonektēties pie mana rūtera... diemžēl. :sad: Tā jau būtu cool! :) ...īsts slaistu tūlis. :wink:

 

Novilku veselu kaudzi komandu un tutoriāļu. Rīt ņemšu to plastmasas gabalu līdzi uz šepti - tad redzēs kurš kuru! :mrgreen:

Labots - Vecais
Link to comment
Share on other sites

Eu nu beidz kasīties ( nav grūti atrast info) ....

Failus pārkopēt caur SSH protokolu var ar unix komandu scp, vai ar windows klientu winscp.

Link to comment
Share on other sites

MIGs, visi jau nevar būt Guru! Iepriekš jau rakstīju, ka novilku kaudzi infas un rīt šeptē mēģināšu. ...kaut gan domāju, ka es beigās aizstiepšu to rūteri uz darbnīcu un pāršūšu uz oriģinālo softu... :-D

Link to comment
Share on other sites

Paldies, maurs!

 

Bet es tomēr mēģināšu ar SSH.

Mēģināju ar tftp, bet varēju tikai pieslēgties rūterim. Nekādus failus nosūtīt es nemācēju. Tā ka tas tftp atkrīt... Jo domāju, ka arī Tu nevari man pastāsīt KĀ norādīt rūterim uz failu, kurš atrodas uz mana laptopa. Pats saproti, nezinot sintaksi, neko neizdarīsi... pagaidām esmu uzracis infu attiecībā uz ssh.

Link to comment
Share on other sites

a Tu izlasīji to linku...????

 

kur nu vēl skaidrāk... kopī/peist

 

For OS X and Linux users, the principle is the same, but the process is easier. First, remove power from your router. Open a terminal window and enter the commands:

 

tftp 192.168.1.1

binary

rexmt 1

timeout 60

trace

tftp> put firmwarefile.bin

 

Now apply power to your router. The tftp client will continuously retry uploading the firmware until the router responds. Hopefully, the router will briefly awaken, allowing the firmware upgrade to be sent. About two minutes later, the router will reset and become operational with the new firmware.

Link to comment
Share on other sites

Vot ka reiz nekas ar copy/paste nesanāk. Vismaz MAN nesanāk. Tagad es vairs nesaprotu tieši KĀ un KAS copy/paste. Mēģināju reizes 6... nu nekas nenotika... :roll:

 

A Tu pats šito esi mēģinājis? Moš' ir kaut kādas nianses, kuras es vienkārši nezinu... :neutral:

Link to comment
Share on other sites

No MACa ne...

no windas jā...

tur bija divas iespējas... izmantojot tftp.exe

vai komandrindā -

tftp -i 192.168.1.1 put firmware_nosaukums.bin

 

un jāgaida kamēr viss notiekas....

Link to comment
Share on other sites

Vo, vo, "put flašafails.bin" un šis iebrēcas, ka nefiga tāda faila nema. Ai da labi, BAIGAIS paldiess Tev par padomiem. Es rīt paķeršu to grabuli uz šepti un pajārēšos tur. Man jau šovakar galva jau kataina. :wink: Ta jau redzēs kas sanāks. Ja izdosies, tad izdosies, ja nokaušu pavisam, tad atdošu to draņķi biteniekiem un pieprasīšu citu... draņķi. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā! Neatrod un viss. Domāju, ka tam failam IR jātrodas jau rūterī, tikai tad kaut kas var notikt... bet tad man nevajadzētu tftp... :wink:

Link to comment
Share on other sites

ceļš/uz/firmvare.bin ;)

 

Nu es jau tā arī mēģināju darīt. Tikai nezinu KĀ norādīt, ka tas ir uz mana Mac-a... :roll: Citādi šis bļauj, ka neesot tādas direktorijas. :|

Link to comment
Share on other sites

Kāda starpība? Vai Tu domā, ka ar windozi es pēkšņi zināšu pareizās komandas? :mrgreen: Domāju, ka tieši visproduktīvākā sadarbība ir ar radniecīgām OS.

Link to comment
Share on other sites

pilnu ceļu norādīji?

 

nu par ķieģeli diez vai, ja jau pieslēgties var.

 

 

toč labāk piesēdies pie win....

 

un izmanto tftp.exe

 

būs ātrāk.... un vienkāršāk... 8)

tftp.zip

Labots - maurs
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...