Jump to content

+/- Sigmas lēcām


Guest Artoors
 Share

Recommended Posts

Re kaa iekrita acīs boot baners par Sigmas lēcām. Te kādu laiku jau laužos vai pirkt Sigmu un fočēt dullu galvu , vai krāt un taupīt un beigu beigās nopirkt Canon lēcu savam Canon fočukam.

 

Varbūt ir kādi strikti argumenti, kas varētu izbeigt manu laušanos?

 

P.S. cik man ir nācies dzirdēt tad Sigmām mēdz būt problēmas ar asumiem ...

Link to comment
Share on other sites

Fotogrāfu zelta likums - bildē nevis kamera, bet fotogrāfs.

 

Tas nozīmē to, ka ar to pašu superdārgo Canon lēcu var sanākt sliktākas bildes kā fotogrāfam ar lēto Sigmas lēcu! Jo kaut kādas nianses jau photoshop'ā pēc tam var piedzīt.

 

Reku pāris manas bildes, ko bliezu ar Sigma 10-20mm platleņķa lēcu

http://www.flickr.com/photos/type44/sets/72157600179412590/

Tā ir EX sērijas lēca, kas ir galvas tiesu pārāk par dažu labu tādas pašas cenas Canon lēcu.

Jo Sigmai EX skaitās krutais gals.

 

Pats pirku Sigma 10-20mm lēcu tapēc, ka Canon 10-22mm lēca maksāja tieši 2x vairāk. Un diemžēl šī 2x dārgākā Canon lēca nespēj dot 2x labāks bildes. Līdz ar to es neemsu gatavs piemaksāt par tiem pāris procentiem, kas ar Canon it kā būtu labāk. Diezgan murgaini, bet cerams, ka domu saprati.

 

Toties otra walkaround lēca man ir no Canon, bet tā ir L sērijas ar stabilizatoru, un tā ir cita opera, jo Sigma analoģisku lēcu ar stabilizatoru nespēja piedāvāt.

Link to comment
Share on other sites

loshuliganos

Strādāju Canon jau ~ 8 gadus. Sigmas objektīvi ir visādi labi, slikti un citādi. Piemēram 12-24 ir vienkārši ideāls. Par citiem runājot es labāk nopērku Sigma EX sēriju nekā canon parasto galu. BET arī tur ir izņēmumi. Sigmai ir unikāli un par doto cenu labi objektīvi kā 50-500, un 80-400 ar stabilizāciju. Parastajam širpotrebam ir mazliet sūdīgāka kvalitāte kā Canon toties tie ir universālāki 18-200 18-125 etc... Sigma vēl būs lēnāki un skaļāki fokusēšanā, prstāka konstrukcija....

Link to comment
Share on other sites

Guest Artoors

Paldies par atbildēm!

 

Ja pareizi sapratu tad Sigmas var izvēlēties Macro vai TeleZoomiigaas, kurām cenu un kvalitātes attiecības ir sakarīgākas, bet teiksim ikdienas vajadzībām (teiksim 18-135) labāk izvēlēties Canonīgo ?

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, vispirms ir jātiek skaidrībā par savas intereses lielumu.

Pēc tam jāatrod prasībām atbilstošie objektīvi.

Gan jau pēc cenas kritērija atbildīs tikai 1-2. Tad vienu no šiem var arī ņemt.

 

Ja ar fotogrāfiju nepelni un tā nav vaļasprieks #1, būs sāpīgi maksāt par objektīvu pārsimts lašu.

=====================================

Pašlaik kā standarta objektīvu es vēl izmantoju KITu.

Redzu tikai 2 trūkumus:

a) gaišumu (2.8 visā garumā būtu interesanti)

b) platumu (16 vai 17mm būtu labi)

Link to comment
Share on other sites

Guest Artoors

Nu manaa gadiijumaa es arii izmantoju kitu , un man galvenaa probleema ir zoom , gribu dabu pabildeet, bet tie zveeri maitas muuk :) , bet nu negribu arii apkrauties ar objektiiviem , taadeelj pagaidaam lauzhos , kaa man liekas universaalu objektiivu //Canon Lens ef 28-135 mm f3.5-5.6...// vai vienkaarshi nopirkt kaut kaadu zoomiigo sigmu dabai un ikdienaa turpinaat izmantot Kitu...

Link to comment
Share on other sites

Priekš zooma man ir sigma 70-300 apo dg.

Ja ir blieziens, tad šā kā tā uz max 300mm.

Link to comment
Share on other sites

vai vienkaarshi nopirkt kaut kaadu zoomiigo sigmu dabai un ikdienaa turpinaat izmantot Kitu...

 

Tu pats lieliski atbildēji uz savu jautājumu.

Labāk nopērc normālu Sigma's teleobjektīvu, to pašu ko VIL lieto un būs baigi OK! Jo tici man tie 300mm pret 135mm būs nesalīdzināmi noderīgāki dabai.

 

P.S. Man ir Canon 24-105mm F4 L, http://www.m79.lv/product/single/group/79/...5MM_F_4L_IS_USM

Kā ikdienas lēca tā ir OK, bet ja gribu kaut ko pievilkt tuvāk, tad tas 105mm ir stipri pa īsu un arī platums nekāds. Ja gribu bildēt ko platāku tad es skruvēju virsū savu Sigma 10-20mm, bet teleobjektīvs pagaidām man nav jo man pēc viņa nav nepieciešamība. Man patīk vairāk ar platleņķi niekoties, nekā pievilkt kaut ko tuvāk.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Man jau patīk, kā izskatās fotogrāfijas ar 10-22mm objektīvu, bet, ja es lietotu Canon EF-S 17-85mm vai Canon EF 28-135mm (pirmais būtu laikam labāk) objektīvu uz uzliktu viņam "0.5X Wide Angle Lens", nevarētu dabūt līdzīgu efektu?

Link to comment
Share on other sites

bobiksons

Tad tu dabūtu neasus stūrus un sakropļotu ģeometriju. Speciāli platleņķi kaut kādā veidā pielabo ģeometriju (to var redzēt pēc ārējā stikla ģeometrijas)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...