Jump to content

Puteklju/gaisa filtrejoshaas iekaartas


Hrjum
 Share

Recommended Posts

Vai ir jeega no shiem, maajaas kakta nometamajiem, gaisa/puteklju filtriem?

Intresee tieshi tikshana galaa ar putekljiem. Visas jonizaacijas/mitrinaashanas un citas hernjas lai paliek Cosmo lasoshaam beibeem.

ZB ekraanu un citas virsmas no tiem peleekajiem meesliem tiiriit :(

Link to comment
Share on other sites

šaubos vai tevi tāds gaisa tīrītājs izglābs, jo kaut kur lasīju ka apmēram 15-25% draņķības ielido pa logu (atkarībā no gadalaika - papeles u.c. putekšņi+ putekļi ir vasarā, bet ziemā gaiss ir daudz tīrāks), no ielas ar apģērbu un apaviem arī kādus 20% ienes, bet visvairāk putekļu (it īpaši mazās platībās t.i. zem 30kvm uz 1 cilv.) saražo cilvēks pats. tev lobās āda, dilst apģērbs, palagi u.c. tekstīlija, mājdzīvnieku radītie draņķi, ēdiena gatavošana u.t.t.

 

vislabākais veids kā cīnīties ar putekļiem ir putekļusūcējs 2x nedēļā+ 1x nedēļā slapjā tīrīšana grīdai, plauktiem u.c. horizontālai virsmai+ 1x pa 2 mēnešiem ar putekļusūcēju nosūkt sienas.

Labots - kliks
Link to comment
Share on other sites

tik jāpiemin ka putekļsūcējam vajg vainu mikrahreno supermega extra sīkbūtņu filtru, vai arī ūdens filtru, savādāk sīkdaļas un ērces darbojoties ar putekļsūcēju kopā ar silto gaisu no putekļsūcēja lidinās priecīgas pa istabu.

 

tas stūrī liekamais filtrs kautko protams dod, tāpat kā dators caurām dienām darbodamies piesūcas pilns ar draņķību, tāpat tas filtrs piesūksies. vienīgi jāliek ar taimeri lai rūc tad kad cilvēki ārpus mājas, lai nekrīt uz nerviem.

Link to comment
Share on other sites

Tā gluži nebūs. Jēga ir tīrītājiem, kas ziemas laikā mitrina gaisu. Vai pat mitrinātājiem bez tīrīšanas funkcijas.

 

Cilvēkam gaisa mitrums ir o.k. 40 - 60 % robežās. Kad ziemas sezonā ieslēdz mitrinātāju, pirmās dažas nedēļas intensīvi izkrīt putekļi no gaisa uz visām virsmām (samirkst un krīt zemē). Pēc tam gaiss paliek salīdzinoši tīrs.

 

Labu mantu redzēju Azūrā - mitrinātājs + tīrītājs, kas tīra gaisu dzenot caur mitriem diskiem - nekādas ķīmijas vai filtru, kas jāmaina. Saprotams, ka pats aparāts gan ir jākopj un jātīra. Kaut kur ap 150 LVL. Bija vienā no tiem mazajiem sūnu veikaliņiem, kas tur pa riņķi ejot ir.

Link to comment
Share on other sites

akjā, ziemas laikā ar radiatoriem kurinot mēdz būt baigi sausais gaiss, mitrināšana ir laba ideja.

Link to comment
Share on other sites

Putekļi ir viena lieta, bet otra ir sodrēji, kas īpaši pilsētās nosēžas pie logiem un visur citur.

Link to comment
Share on other sites

Man stāv Elektrolux Oxy3 Silence.

Un zin ka ir jēga no viņa. Štrunts par putekļiem - man ir liels dzīvoklis un no visa jau tāpat nespēj visu savākt (bet mazāk ir gan). Bet tas štrunts ir reizi pa reizei jātīra (aptuveni 1x 2mēnešos) un tad nu tur nāk laukā šausmu lietas. Viss melns kā piķis un labā daudzumā. Filtri pilni ar draņķibu, pats no iekšpuses biezā kārtā nolipis.

 

Ņēmām jamo ar sievu, jo mazais piedzima, bet dzīvoklis Rīgas centrā, lai arī logi nav uz ielas pusi, bet vienalga sūdi lido iekšā.

Link to comment
Share on other sites

Ideja bij nevis pilniiba bez tiirishans iztikt, bet lai nav taa ka 3x nedeelja prasaas suukt un putekljus slauciit. Dziivojot bezmazvai noliktavas apstaakljos, vloms no taam visaam kasteem & shkirbaam tiriit vislaik.

Tip ja tas filtrs kautvai tos, kas pa gaisu lidinaas, nokertu buutu jau gana.

Link to comment
Share on other sites

Nez ko tu tur dari istabā. Es mēnesī reizi noslauku putekļus un pietiek :)

Link to comment
Share on other sites

Dzīvojot bezmaz vai noliktavas apstākļos šitāds tev var arī nelīdzēt.

Lai gan man stāv uz vislēnāko (klusāko) režīmu. Var, protams, arī ultra turbo ieslēgt, tik tad par viņa paša tīrīšanu nezinu. Nav mēģināts tik aktīvi lietot.

 

Bet pat pie šitāda režīma, ja agrāk putekļi krājās kamolos kaktos, tad lietojot šito štruntu tā vairs nenotiek.

tas gan nenozīmē ka palodzes un plaukti ir tīri. Tāpat zināms daudzums putekļu nosēžas.

 

Atradu netā tādu, kāds ir man Oxy3

Labots - Tilo
Link to comment
Share on other sites

Varonis slavē putekļusūcējus ar ūdens filtru, bet cik esmu lasījis, tad tas esot vairāk kā PR no mārketinga cilvēkiem nevis efektivitātes uzlabošanai. Savulaik putekļusūcēji ar ūdens filtru tika reklamēti, ka ūdenim nu nekas netiek cauri utt... bet beigās testējot konstatēts, ka tāpat kā gais tiek cauri arī sīkās daļiņas tiek gaisam līdzi cauri.. un šāds putekļusūcējis bijis viens no sliktākajiem.. Tad nu ražotāji sākuši arī putekļusūcējiem ar ūdens filtru beigās likt vēl to pašu HEPA filtru.. rezultātā atzīstot, ka ūdens filtrs netiek ar sīkajām daļiņām galā.. Tiesa HEPA filtrs nav paredzēts mitram/slapjam gaisam.. rezultātā filtros mitrumā dzīvojas visādas baktērijas utt..

Link to comment
Share on other sites

nujā, var gadīties arī ka tas ūdens filtrs nav nekāds brīnumlīdzeklis, nēsmu tik smalki pētijis to lietu. senāk kad nebiju izmetis laukā hrenovo sintētisko grīdas segumu, tad lai istaba neostu pēc putekļsūcēja (putekļiem un visādas iespējamās draņķības komplektā ar siltenu gaisu) biju putekļsūcēlam izplūdes galā pieštellējis trubu ar šņukuru kas pieguļ putekļsūcēja izplūdes spraugai, lai izvadītu silto un draņķīgo pēcputekļsūcēja gaisu laukā pa logu.

 

bet elegants šāda veida risinājums ir stacionārie/iebūvējamie putekļsūcēji (verķis kautkur pagrabā + katrā istabā pa vakuma trubas pieslēguma rozetei)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...