Jump to content

robotika


analgins
 Share

Recommended Posts

ka jau mes liela dala zinam pagis 3dien, 12 datuma, riga norisinajas istade, kura piedalijas 15 roboti, intrese par robotiem man jau ir no pagajusa macibu gada "beigu sakuma" tad fizikas skolotajs teica ka shogad varesot pieslegties mehatroniku kursam un taisit ar vinjiem bet tas chernis notiek tikai reizi nedela, un pagaidam tas vis stav uz vietas, protams skolotajs suportos ar infu ettc, bet tas mana skatijuma ir lens gajiems, reizi nedela

 

zinu apmeram ko vaig tikai nezinu nosaukumus un to kodus, ir puslidz specigas zinasanas elektronika, un ir ari neliels ieskats programesana man bijis...

 

ko tad es isti velos uzinat ?

 

kadu mikrokontrolieri man iegadaties, precizak ta numuru/nosaukumu

parastakajam funkcijam, lai sekotu lidzi trases melnajai linijai

kadas gaismas diodes( laikam tas ta nesauc bet cerams sapratat) vaidzigas

kadi rezistori un parejas lietas nepieciesamas?

 

cik mekleju foruma satura uzraku paris topic kur bija shis tas par sho temu bet nekas konkrets...

 

negribu pirkt gatavos komplektus jo patik lietas darit pasam un visticamak tas sanaks letak neka pirkt gatavu komplektu :)

 

ediite, aizmirsu pajautat, vai piemeram vecos radio pulkstenjos varetu atrast kadu no nepieciesamajam lietam ? teiksim kontrolieri rezistorus vai kondensatorus ?

Labots - analgins
Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

daargo autor!

ja tavas zinaasjanas elektronikaa un kodeesjanaa ir tik pat ekselentas kaa gramatikaa - iesaku pasjam doties ringaa!

mudorasts!

Link to comment
Share on other sites

nu kamon lizard, ok neesmu profs ka visi citi kas sheit apgrozas, bet cik no citiem topic sapratu tad jums ir kadas specigakas zinasanas neka man, protams salodet 10 vadus pareizas vietas pec shemas nav liela maksla, bet no sakuma ir jaiegadjas tas ko lodet, piemeram skolotajs teica kko par PIC mikrokontrolieriem, bet ka lai zinu ka kads konkretais ir man derigs ? negribetos pa 5ls nopirkt kontrolieri kuru nevaretu izmantot :(

 

p.s. neveseliga atieksme noved pie naida, rasisma un citam slimibam!

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

daargo cilveek

pic kontrolieri programmee cilveeks un nekas sarezgjiits tur nav

pie kam tev derees gandriiz jebkurjsj pic

es saprotu, ka tu esi saskatiijies cmukas filminjas, kaa taas miskastes skraida pa finiera loksni, BET

sajaa forumaa tu esi stuurgalviigi sevi pozicioneejis par pilniigu aitasgalvu....

man ir pietiekosjas zinaasjanas attieciigajaa jomaa, bet es ne par kaadu naudu neuznjemtos apmaaciit tevi...

piedod, ja vari

 

ps. mauc uz tevalo.lv forumu

apsolu, ka tur tevi ignoreesju, mhhhhh

Link to comment
Share on other sites

to ka esmu aitas galva un sturgalvigs ari zinu, apmacibu man katra gadijuma nevaig, ta noteikti ir pilna gugle, ka ari skolotajs macetu kko gudru pateikt.

 

vaig zinat tikai nepieciesamo lietu nosaukumus, lai zinatu ko iegadaties, butu loti pateicigs ja pateiktu vismaz aptuveni serijas numurus vai ko tadu noderigu

Link to comment
Share on other sites

Sveiki!

 

Varbūt kāds varētu ieteilt jau gatavu konstruktoru vai iveikalu, kur tādus var iegādāties?

Vēlams, lai iveikals var piegādāt preces uz Latviju vai Vāciju.

 

Jau iepriekš paldies par ietekumie.

Link to comment
Share on other sites

tevalo.lv pamekle, tur redzeju sakot no 12 ls robotu, bet nekas netika apraksta minets ka to kontrolet vai kas cits

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

vaig zinat tikai nepieciesamo lietu nosaukumus, lai zinatu ko iegadaties, butu loti pateicigs ja pateiktu vismaz aptuveni serijas numurus vai ko tadu noderigu

cieniitais, bet luudzu

Kods: 3133-16

ieksj tevalo

tiesjais links

pateikties nevajag....

Link to comment
Share on other sites

Labi, labi, d_l, nomierinies! Šis jau vēl ir sakarīgs topiks (salīdzinot ar daudziem citiem)!

 

Anyway - kādi ir noteikumi tam robotam? Vai viņam jābūt pilnīgi autonomam? Varbūt var piejūgt kompi klāt? Tad jau varētu ar webkameru & kādu softu...

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

dl

mhhhhhhhhhh

neesi pieljaavis domu ka reiz var sanaakt galvaa atraut? (njemot veeraa kaa tev tiik aizdzerties kur nebuut pagadaas). LV ir maza.

tad vareesi stuuriiti seezhot dvest savus mhhhhh

tracina.

 

mazliet piedomaa pie attieksmes.

Link to comment
Share on other sites

Guest rzp2

šim esot spēcīgas zināšanas elektronikā? un mākot strādāt ar googli? un nevar atrast vajadzīgās detaļas ? ...interesanti

Link to comment
Share on other sites

Nav ko braukt cilvekam virsū! labi, ka latvijā ir arī šādi, kas pēc savas iniciatīvas vēlas ko uzsākt, nevis nobeigt dzīvi un veselību pīpējot zāli un sēžot traukiem.lv! ja kas, neviens par geniju nav piedzimis! ja kas analgin, es ar tevi, mans ar par shito gribetu ko uzzināt! A par to, ka pārdesmit čipu veidiem sērijas nezinu, nekaunos! :cool:

Link to comment
Share on other sites

autor, labāk klāj vaļā, kādas tev zināšanas un tad spriedīsim, kas no visa sanāks, kas būs japgūst. Tā pa mākoņiem lidināties un fantazēt visi mākam.

 

Spriežot pēc tā, ka meklē pulksteņos PIC pročus, tad īpaši zinošs neesi.

Link to comment
Share on other sites

analgin:

Vispār elektronikas pamatus pirms tam nāksies apgūt - nu nevar robotus būvēt neko nesaprotot no elektronikas un programmēšanas.

pirmajai reizei vajag nopirkt gatavu mikrokontroliera plati ar mācību grāmatu ir tādi komplekti (), citādāk kamēr salodēsi savu kontrolieri , tev jau būs radies riebums pret to visu. Tevalo tādas plates var nopirkt (kādreiz arī kopā ar mācību grāmatu), latgalītē arī. Turpat var meklēt grāmatas no sērijas "Beginners guide" utml vajag aizstaigāt uz latgalīti un paskatīties par cik un ko tur var nopirkt un tad nopirkt plati un atbilstošu grāmatu.

Diemžēl tāpat kā ir daudz auto , ir arī dažādi mikrokontrolieri un tev būs jālasa konkrētā PIC dokumentācija...

 

no veciem sūdiem lodēt arā detaļas mūsdienās manuprāt spēj tikai pilnīgi izmisuši cilvēki un santīmpisēji, turklāt parasti tas beidzas ar pētīšanu - "vai tik lodējot ārā es nebūšu šo nosvilinājis?" Jebkurā gadījumā tas ir tas pats kas pirkt apģērbu veikalā vai izlasīt to konteinera...

 

no robotu optiskajiem sensoriem gan neko daudz nesaprotu neko nevaru pateikt.

 

ak jā latgalīte starp citu ir unikāla vieta - tur daudzi vīri padomus dod par velti , un LABUS. Ir tur viens briļļains onka , viņš tev iešķiebs visu plati ar LCD panelīti un visu vajadzīgo piedevām... vārdu nezinu,kādreiz sēž pa kreisi no ieejas pirmajā rindā. īsi sakot ja tu viņiem pastāstīsi ko gribi - viss notiks, daudz labāk kā forumā.

Labots - zeds
Link to comment
Share on other sites

zeds, rezistorus gan lodēju ārā, jo tie nenoveco un specifiskus nominālus (piem. zem 50 Om) gaidīt, pasūtīt, skriet meklēt ir daudz ilgāk.

 

Mikrenes protams neviens nelodē ārā - risks ir pārāk liels, ka viņa nestrādās.

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

Mikrenes protams neviens nelodē ārā - risks ir pārāk liels, ka viņa nestrādās.

cjainjik, kaada skjirba?

nevajag bobi jaat!

Link to comment
Share on other sites

no veciem sūdiem lodēt arā detaļas mūsdienās manuprāt spēj tikai pilnīgi izmisuši cilvēki un santīmpisēji,

 

Nu nav jau tik traki, kondensatoru transplanteeshana no vienas maatenes citaa ir vpolnje okei un reasonabli ekonomiski un ekologjiski pamatota darbiiba. :)

 

Un atkariibaa no izjaucamajiem luuzhnjiem, briizhiem no tiem var izlupinaat arii pa kaadam retam vai iedaargam suudinjam.

Link to comment
Share on other sites

Lai uztaisītu robotu, nepietiek ar "cipargalvu". Pliks sprogramēts procis jau pa galdu nebraukās. Lai uztaisītu robotu rokām jāaug no īstās vietas un jāzin aiz kura gala jātur lodāmurs.

Link to comment
Share on other sites

DazzleWand

Ehh ... meegjinaashu atbildeet. Viss ir MANS SUBJEKTIIVAIS viedoklis un dziives noveerojumi.

 

Mikrokontrolieris: Populaaraakie :

Microchip PIC16F84A - Daudz informaacijas krievu resursos. Esmu pats lietojis. Nepatika.

Atmel ATTINY2313 - Leeti , shis tas nav nofiichaam

Atmel ATMEGA8 - Fiichas

Atmel ATMEGA16 - Fiichas +, Mans favoriits ;)

 

Motoru vadiibai buus jaapalasaas par H-Bridge

 

Lai nolasiitu liiniju, vajadzees Optipaariishus - ITR9908 vai kautkas ljoti liidziigs http://www.ic-shop.cn/icshopgif/2006-7-991...84c7b8a3931.jpg ( Labajaa paksheejaa stuurii )

 

Dzineejiem var izmantot kautko liidziigu shim: http://www.hobbylinc.com/htm/tam/tam70168.htm

 

Ja jau biji sacensiibaas, tad iespeejams redzeeji arii robotu, kas saucaas "Urmas", tad nu luuk shim robotam bija ATMEGA8, Jau augstaak mineetie optopaari( 6gab) un piedzinja no ieprieksheejaa linka.

 

Mikrokontrolieri VAJADZEES programmeet - gan rakstiit pashu programmu, gan to programmu fiziski dabuut iekshaa tajaa mikrosheemaa.

 

Programmeeshanas valodai vismaz uz ATMEL ir divas galvenaas izveeles: Assemblers, vai C. Ar abiem ir pinkjeriigi.

Lai dabuutu programmu iekshaa pashaa mikrosheemaa, kaa minimums vajadzees printera portu, lodeeshanas prasmes & 4-5rezistorus.

 

Nu jau pirmsaakumam(~2-3nedeeljas informaacijas haarvestingam) pietiks.

Link to comment
Share on other sites

paldies tiem kas atbalsta manu apnjemibu :)

atieksme man ir normala, tikai jums daziem atieksme ir neveseliga

 

robotam jabut autonomam, bez rc vai kadi savadak vadams no malas!

paldies par infu

Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu kāpēc citi, kuriem ir moderatora uzrakstiņš, var atļauties d***t virsū tiem kam tā nav!!! ???

 

jā***s Tu esi Lizard, kaut arī izsties izglītots cilvēks! Zini daudz, bet tolka nekāda!

tāda sajūta ka esi pabeidzis Kembridžu bet izaudzis uz ielas!

 

Savādi! Man vienmēr ir šķitis, ka moderam ir jāpelīdz sīkiem raspisdjajiem saprast, nevis nolikt viņus pe vietas, jo nio malas tā arī izskatās - tjipa sēdi malā un klusē, ja nezini fizikas, elekromehānikas, etc augstskolas kursu!

 

te ir FORUMS, bļa! Te DISKUTĒ un APSPRIEŽAS; prasa PADOMU! Te NAV latviešu valodas stunda!

 

jā saprotu tevi - tev besī vienkārši jautājumi, kas tev ir ikdiena, tāpat man besī kad mana neadvancētā mamma katru dienu man prasa kā apstīties netabildētos zvanus iekš 3310 nokias! Vai kā man prasa par metālu apstrādes tehnoloģiju/ sakaus;ejumiem, etc [man tā ir ikdiena]

ir divi varianti - vainu klusēt, vainu katru dienu stāstīt vienu un to pašu!

 

Tad iesaku tev klusēt un beigt tukši d***t!!! gan atradīsies kāds kas izlasīs un atbildēs!

Link to comment
Share on other sites

1. Uztaisi PonyProg programmatoru

2. Ielādē AVR Studio kompilatoru

3. Paņem kādu gatavu eksperimentu plati kur ātri bez lodēšanas visu var saspraust.

4. Nopērc ATMEL Mikrokontrolieri, kvarcu + 2x kondiķi, Krenu UA7805, Diožu tiltu, H-tiltu L293, spiedpogas un dažus ledus lai redzētu kas darās uz portiem.

 

Pārējo jau meklē pa forumiem.

No veciem lūžņiem neko vērtīgu vairs neizrausi, pērc jaunas detaļas kondiķi un pretestības maksā kapeikas.

Ja ir interese par kaut pusgatavu tad var paskatīties Parallax bet cena jau tur būs pavisam cita.

Link to comment
Share on other sites

Detaļas vari skatīties arī šeit: sparkfun.com

Cenas šippingam uz Latviju:

FedEx International Priority (1-3 Days) $121.58

FedEx International Economy (4-5 Days) $81.69

United States Postal Service Express Mail International (EMS) $27.00

United States Postal Service First-Class Mail International $7.40

(Šādu piegādes cenu man solīja priekš i/o plates ar kontrolieri)

Link to comment
Share on other sites

lasiju ka tas maizes plates ir labas bet netik, neesmu pirlnigs cirvis lodet maku polus atskiru, vieniga problema ir ta ka nevaru atrast nekur pref board, tas kuras var lodet kopa

 

kas un ka daras uz portiem jau zinu, skola ir festo apratura uz kuras jau steleju un macos programet gazadus mehanismus

 

domaju ka iepirkties arzemes un 10 - 150$ par shipingu samaksat negribu, tos 150$ labak ielieku kada robota detalas, vai vairakos robotos, un detalas perku tepat ieks lv

 

ps man likas ka ar avr studio programe, un ar poniju ielade to ieks mikro kontroliera :shock:

 

pps mikrene, kondinji rezistori, stravas lidzinataji, bet ka tiesi notiek progas ielade, com porta vadus lode pie mikrenes klat, vai ir kas starp vadu un mikreni? saprotams vadus pa tieso neviens nelode, tam izmanto kadu konektoru..

Link to comment
Share on other sites

1) labaak nopeerc normaalu programmatoru ieksh tevalo, nu nav tik daargi, kaut ko jau izmest var taadai uzpariktei, tikai kopaa jaalodee pasham.

 

2) lai vieglaak var izmantot bootloader, lai chipu piesleegtu pie RS232 gan vajag sheemu ar max232, kaut sheit (bilde aarz.)

 

3) kaa chipu jau noprati iesaku pic16f877 vai pic16f876, domaaju, ka RAM & Flash pietiks, argusaa ~5Ls.

 

4) visas sheemas VAR atrast google, tur ir PILNS, kaapeec tev veel jautaat forumaa kaadas pretestiibas likt, tu domaa, ka tev kaads ziimees sheemas? nu tad meegjini pielaust fizikas skolotaaju..

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

lasiju ka tas maizes plates ir labas bet netik, neesmu pirlnigs cirvis lodet maku polus atskiru, vieniga problema ir ta ka nevaru atrast nekur pref board, tas kuras var lodet kopa

 

kas un ka daras uz portiem jau zinu, skola ir festo apratura uz kuras jau steleju un macos programet gazadus mehanismus

 

domaju ka iepirkties arzemes un 10 - 150$ par shipingu samaksat negribu, tos 150$ labak ielieku kada robota detalas, vai vairakos robotos, un detalas perku tepat ieks lv

 

ps man likas ka ar avr studio programe, un ar poniju ielade to ieks mikro kontroliera :shock:

 

pps mikrene, kondinji rezistori, stravas lidzinataji, bet ka tiesi notiek progas ielade, com porta vadus lode pie mikrenes klat, vai ir kas starp vadu un mikreni? saprotams vadus pa tieso neviens nelode, tam izmanto kadu konektoru..

atvainojos administraacijai ka saglabaaju sjo peerli

atvainojos veel reiz jau perventiivi, bet - LIETOTAAJS "analgins" IR VAI NU PAALII VAI IDIOTS.....

lai dziivo sjaadi speci!!!!

taip, new generation coming soon!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...