Jump to content

paštaisīts LCD projektors


Dawis
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

 

dzirdēju savulaik stāstus par to, kā foruma viedie vecie guru esot likuši kopā savus paštaisītos LCD projektorus. Cik atceros daži no viņiem tika līdz boot.lv žurnālam. Pārējie savus darbus publicēja šeit pat forumā. Man gan nav zināms cik plašs ir to biedru loks, kas kaut ko tādu ir paveikuši vai vismaz mēģinājuši, bet man noderētu padoms.

 

Lieta, tāda, ka esmu izlēmis paveikt ko līdzīgu, (vai arī atrast kādu, kas to paveic manā vietā:)) un man noderētu jūsu padoms. Kādas sastāvdaļas izvēlēties. Ar kādām izmaksām un riskiem rēķināties.

Vēl mani interesē tas cik veiksmīgi ir jūsu veidojumi. Kāda ir to ilgmūžība, ar kādām problēmām jāsaskaras to uzturēšanā - vai tas viss ir ieguldītā laika, naudas un čakara vērts. Visbeidzot kāda ir kvalitāte salīdzinot ar veikalā pieejamo produkciju. Cik attiecīgi maksātu līdzīgas kvalitātes projektors pērkot veikalā.

 

Ceru uz jūsu atsaucību.

 

 

Dawis

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

vai ta sadaljaa "boot.lv lietotaaju projekti" nekaa, nekaa nav?

diivaini, man likaas ka tur ljoti smalki viss aprakstiits....

Link to comment
Share on other sites

Dawi, iztīri savu PM kasti, jau mēnesi nevaru tev atbildēt!

Darīts:)

Vot tā boot.lv īstenībā ir problēma.. nezkapēc man lielā skaitā pienāk PZ ar sarutu ''zinojums no tāda ūn tāda topika.. Un īsti nevaru atrast vietu, kur "šo burvīgo fīču" atslēgt:)

Link to comment
Share on other sites

Paštaisīta projektora

Plusi:

  • Lēts, lēcu komplekts izmaksā ap 60 latiem, lampa un pričendāļi ap 40 latiem, LCD monis būs ap 100 latiem (jauns).
  • Attēla kvalitāte ļoti laba un izšķirtspēja arī (tumšā telpā).
  • Lampas mūžs ir ap 50000 stundām un pati lampa ir lēta - ap 20 latiem. Kamēr komerciālo projektoru lampas mūžs ir tikai ap 5000 stundām un cena pie 250$.
  • Aukstos ziemas vakaros 400W metālhalīdlampa ātri sasilda telpu :D
  • Prieks par padarīto

Mīnusi:

  • Liela kaste, nopietni jāapdomā kur viņu novietot
  • Tērē daudz štroma
  • Dienā uz ekrāna praktiski nekas nav redzams
  • Nav zooma un keystone funkcijas (to gan var iebūvēt)
  • Nepieciešamas minimālas namdara prasmes un attiecīgi darbarīki.

Nu apmēram tā :D

Edit: Plus vēl tas, ka 15" moņus jau labu laiku kā vairs neražo, būs grūti kādu atrast un ja arī atradīsi, tad jāčeko lumenlab.com forumā vai jams ir piemērots tb vai nav problēmas ar izjaukšanu.

Reku vari lejupielādēt projektora izveides tutoriāli:

http://www.lumenlab.com/S15_PDF/Lumenlab_D..._guide_v2.0.pdf

Link to comment
Share on other sites

wussamatta

plusi:

 

http://foto.inbox.lv/wussamatta/pj

http://www.boot.lv/forums/index.php?showtopic=66606

mīnusi - nekādi

 

 

Pats lasi, domā, skaties, ieteiktu palasīties vēl lumenlab.com/forums, vadīties pēc Jetija skicēm.

Varu teikt, ka tik viegli uztaisīt nav, nevarēsi uztaisīt vienā weekendā (ok, ja ir pieejama ok koka darbnīca, tad varbūt), + vēl liela iespēja sačakarēt monitoru tā izjaukšanas laikā..

Bet te tev neviens ar karotīti neiebaros neko, un ja gribi, lai projektoru kāds uztaisa Tavā vietā, tad rēķinies materiāli + ~>80, ar šādu summu piem es apsvērtu ķerties kam tādam klāt...

Labots - wussamatta
Link to comment
Share on other sites

vai tas viss ir ieguldītā laika, naudas un čakara vērts.

Man šķiet, ja neskaita taisītprieku, tad vairs nav vērts. Komerciālie ir kļuvuši pietiekami lēti un ļoti strauji progresē.

 

 

Plusi:

[*]Attēla kvalitāte ļoti laba

Ļoti strīdīgs apgalvojums. Kontrasts, spilgtums, apgaismojuma vienmērība (tumšie stūri) - viss stipri zaudē šodienas bodē nopērkamajiem.

Link to comment
Share on other sites

wussamatta

sorry, malacis, pats esi redzējis kādu paštaisīto pj darbībā, ja vari spriest, ka slikta attēla kvalitāte?

Link to comment
Share on other sites

DazzleWand

Es te nedaudz darvas pielikšu :mrgreen:

Tajaa laikaa, kad es taisiiju projektoru, tirguu nebija pieejami "leetie" ruupniicas projektori.

Taadeelj arii radaas alja DIY projektori ( Jetij, kaa maneejais ? Veel elpo ? 8) )

 

 

Mani gaajieni TAGAD buutu:

 

1) Pa ~250Ls nopirkt jaunu ViewSonic PJ400 -> www.salidzini.lv

2) Pēc gada/diviem, kad nobeidzas lampa saakt domaat, ar ko to lamu vareetu "aizvietot" ( te radiisies prieks par padariito :mrgreen: )

Link to comment
Share on other sites

plusi:

 

http://foto.inbox.lv/wussamatta/pj

http://www.boot.lv/forums/index.php?showtopic=66606

mīnusi - nekādi

Pats lasi, domā, skaties, ieteiktu palasīties vēl lumenlab.com/forums, vadīties pēc Jetija skicēm.

Varu teikt, ka tik viegli uztaisīt nav, nevarēsi uztaisīt vienā weekendā (ok, ja ir pieejama ok koka darbnīca, tad varbūt), + vēl liela iespēja sačakarēt monitoru tā izjaukšanas laikā..

Bet te tev neviens ar karotīti neiebaros neko, un ja gribi, lai projektoru kāds uztaisa Tavā vietā, tad rēķinies materiāli + ~>80, ar šādu summu piem es apsvērtu ķerties kam tādam klāt...

 

Man jau nebūtu nekas pretī piemaksāt attiecīgo summu, par to ka kāds to izdara manā vietā.

Bet vispirms gribu vēl mazliet vairāk uzzināt par šo lietu.(palasīšos utt..) Un vēl labāk man patiktu, ja pats varētu novērot un arī mazliet piedalīties procesā. Ideāli, ja to varētu pārvērst par tādu kā pasākumu. Lai gan nojaušu, ka tas ir darbietilpīgi, pieņemu, ka atsevišķas fāzes var norisināties paralēli kā arī dažādās vietās. Vismazāk man pašam interesē kastes izveidošana - nav ne nepieciešamo instrumentu ne iemaņu.:)

Link to comment
Share on other sites

Es te nedaudz darvas pielikšu :mrgreen:

Tajaa laikaa, kad es taisiiju projektoru, tirguu nebija pieejami "leetie" ruupniicas projektori.

Taadeelj arii radaas alja DIY projektori ( Jetij, kaa maneejais ? Veel elpo ? 8) )

Mani gaajieni TAGAD buutu:

 

1) Pa ~250Ls nopirkt jaunu ViewSonic PJ400 -> www.salidzini.lv

2) Pēc gada/diviem, kad nobeidzas lampa saakt domaat, ar ko to lamu vareetu "aizvietot" ( te radiisies prieks par padariito :mrgreen: )

 

Nu jā 250Ls nav daudz.. Bet arī 800x600 mūsdienās diezko nekas nav.. tāpēc jau metu acis uz šāda tipa risinājumu ;)

Link to comment
Share on other sites

wussamatta

Dawis - piekrītu, ka lai vispār uzsāktu būvniecību, ir jāredz projektors darbībā, un tad var tikai domāt par taisīšanu.

Būtībā jau nemaz lai uztaisītu projektoru nemaz tik daudz "fāzes" tam īsti nav, uzskatīšu svarīgāko:

LCD izjaukšana, izmērīšana, lai zin kastes izmērus;

kastes uzbūvēšana;

krāsošana;

lampas pričendāļu salikšana;

ventilatoru salikšana;

 

Protams, taisot 1. reizi tik vienkārši tas nav - nepārtraukti testi, testi un vēlreiz testi..

Link to comment
Share on other sites

Man šķiet, ja neskaita taisītprieku, tad vairs nav vērts. Komerciālie ir kļuvuši pietiekami lēti un ļoti strauji progresē.

 

 

Te nu Tu kļūdies.Ir vērts kaut vai tādēļ,lai būtu kāds,kas atbild uz neskaitāmo forumu neskaitāmajiem jautājumiem. Lielākā jautājumu gūzma ir no tiem, kuri lieto pietiekami lētos un ļoti strauji progresējušos komercproduktus.

Link to comment
Share on other sites

nez kaa ir, laikam jau deriigu 14" LCD monitoru atrast ir taapat kaa adatu siena kaudzee :???: man ir skodoskopa dubultaa leeca un tur tik der 14" matrica virsuu :neutral:

Link to comment
Share on other sites

nu labi, atrast pei googles tantes veel nenozimee reaali vinnam tikt klaat, un taapat ne visi ir deriigi, un mazajaam matricaam ir atkal maza izsskkirtspeeja

Link to comment
Share on other sites

2 DazzleWand - pieliešu medu tavai darvai, jeb kā to pareizāk nosaukt:)

-- > tas verķis - pa 250Ls - lai arī lēts, tomēr ir nožēlojami švaks izšķirtspējas ziņā. 600x800 punkti, nu kas tas ir? kāda jēga no liela ekrāna, ja attēlam nav detalizācijas? filmām un fotogrāfiju slaidiem tas pilnīgi noteikti neder. visprastākais ko jau te minēja cenrādis paštaisītajam verķim - piedāvā kā minimums 1024x876 punktu izšķireni, kas arī ir MAZ, bet krietni labāk tomēr kā 800x600. ņemot lielo lēcu komplektu un kautvai 17-19 lcd paneli, var iegūt no 1280 līdz 1440x ekrāna platumu, sevišķi nepiepūloties. turklāt, lcd var dabūt ar jauko 16,7 milj krāsu izšķireni.

 

pašbūvētajam, ja neuztrauc izmēri, dienas laikā neskatīšanās, un novietojums tuvs perpendikulam pret ekrānu, tad savukārt izšķirtspēju var dabūt pasakaini labu - kautvai 1900x pikseļus. matricu patlaban jau būs vērtīgāk pirkt atsevišķi, kā replacement lcd panel for laptop vai taml, plus kontrolieris lai var pie DVI pieslēgt, tādējādi var iegūt mazu fizisko izmēru ar lielu izšķirtspēju.

 

kapēc cepties par izšķirtspēju? tāpēc ka home cinema. - HDTV - standarts no kura skaitot jau ir vērts vispār krāmēties ar to būvēšanu un filmu skatīšanu uz lielā ekrāna. tie 800x600 - ja no tā projiķa nesanāks normāls laivas dzinējs, vai sliktākajā gadījumā elektriskais sildītājs, vai pagalma apgaismojums, tad no viņa nebūs iespējams tikt vaļā par sakarīgām naudām, un īsi sakot tas būs "ģengi na veķer".

 

ja (Dawim) ar to būvēšanu nav traki steidzīgi termiņi, tad vari jau meklēt un pirkt sastāvdaļas, un pēc pāris nedēļām domāju ķerties pie viena proj pārbūves un vēl viena uzbūvēšanas, tad varbūt varam saštukot kautkādu konsultēšanos vai kopīgu būvniecību. uzbūves ātrums atkarīgs no tā cik rūpīgi un smuki grib to lietu nsotrādāt, mans pirmais verķis, tapa 2 dienās - vienā vakarā izjauc monitoru un izjauc kodoskopu (no kā tika ņemtas lēcas un lampa) otra diena no rīta līdz vēlvakaram pagāja saskrūvējot bomzīgu finiera kasti un visu tur iepakojot iekšā.

 

vecajos BOOT žurnālos ir Jetija projektors un manējais, kad tas vēl bija testa stadijā - uz kodoskopa uzlikts.

Link to comment
Share on other sites

tas verķis - pa 250Ls - lai arī lēts, tomēr ir nožēlojami švaks izšķirtspējas ziņā. 600x800 punkti, nu kas tas ir? kāda jēga no liela ekrāna, ja attēlam nav detalizācijas? filmām un fotogrāfiju slaidiem tas pilnīgi noteikti neder.

 

Esmu skatījies filmas uz rūpnieciskā projektora, kam 800x600. Ja nepārspīlē ar ekrāna izmēru, tad attēls ir normāls. DVD izšķirtspēja pat ir mazāka par 800x600, tā ka šis formāts varētu būt vēl ilgi lietojams. Fotogrāfijām, gan ir drusku par maz. Svarīgi, lai projektoram būt normāls kontrasts. To labāk ir novērtēt dzīvē. Paštaisītais projektors arī ir laba lieta (no pieredzes zinu), taču kaitina lielais izmērs un tas, ka jābūt novietotam perpendikulāri ekrānam.

Link to comment
Share on other sites

bobiksons
taču kaitina lielais izmērs un tas, ka jābūt novietotam perpendikulāri ekrānam

 

nopērc 10.6 LCD un 500mm lēcu:

- 2x mazāks korpuss

- 2x lielāks attālums (projektors būs aiz galvas)

Link to comment
Share on other sites

tas, ka projektors būs aiz galvas ir labi, taču ir svarīgi, lai tas būtu arī virs galvas. savukārt, paštaisītajam optikas dēļ ir tā, ka objektīva vidum jātrodas pret ekrāna vidu. un tas nozīmē, ka skatītājam jāsēž zem ekrāna viduslīnijas. ja 500mm lēca ar 10.6" matricu ļauj veikt lēcas nobīdi (lens shift), tad ir labi, jo tad var regulēt attēla novietojumu vertikāli un horizontāli. tas ir iespējams tikai tad, ja vien lēca "redz" lielāku laukumu par matricas izmēru.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

bobiksons

Nu tas, ka acīm jābūt pa v-centru ir tāds mazs sīkumiņš ko var pārdzīvot...

Esmu kinčikos skatījies gan zemāk sēžot, gan pa vidu... atšķirības nekādas (izņemot to, ka zemāk ir tuvāk un bilde pārāk liela).

 

Mājās to visu var paciest, tāpat ka tos pašus neasos/tumšos stūrus, kurus filmas laikā praktiski nepamana.

Šiftu var uztaisīt nobīdot lampu, fresneļus un lēcu (lai to centri uz vienas līnijas būtu).

Link to comment
Share on other sites

DazzleWand

pašbūvētajam, ja neuztrauc izmēri, dienas laikā neskatīšanās, un novietojums tuvs perpendikulam pret ekrānu

 

Divistabu dziivoklii? S90 izmeera tumba kautkur pa vidu? Nav keystones? Tumshaaki/Neasi stuuri? Kaa dienaa nevar skatiities?

 

Ar 500mm leecu ? 2x mazaak , tas ir puse no S90 tumbas :mrgreen: ? Un sekss ar spoguljiem ieksh taa projektora ? Da nu [v&*()] :mrgreen:

 

Ja man ekraana diagonaale nepaarsniedz 1m-1,2m ( Domaajam par to pashu 2istabu dziivokli ), [&*(] man to HD izskjirtspeeju.

 

P.S. Taa kaa esmu uzbūvējis&lietojis 1,8 projektorus, tad uzskatu, ka mans novērtējums ir gana objektīvs.

 

P.P.S. Autors izsaka savu patreizeejo subjektiivo viedokli. Autors patur iespēju laika gaitā un noteiktu apstākļu ietekmē(piemēram daudz liekas naudas) mainīt patreizējos uzskatus.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...