vmartini Ierakstīts Jūlijs 31, 2007 Share Ierakstīts Jūlijs 31, 2007 Sveiki! Interesē, kurš ir pārbaudījis, cik precīzi uzrāda augstumu gps iekārtas? Man ir ASUS a636n ar ozi, tomu, gps speed sentry un mobile navigator 6. Novērots, ka vienā un tanī pat vietā lēkā augtums!?! :-? Link to comment Share on other sites More sharing options...
Kloons Jūlijs 31, 2007 Share Jūlijs 31, 2007 Vidējais aritmētiskais jāvelk Kļūdas procents katrai iekārtai ir kautkāds + atkarīgs pēc cik satiņiem šams paņem koordinātes. Link to comment Share on other sites More sharing options...
kirils Jūlijs 31, 2007 Share Jūlijs 31, 2007 vmartini post Today, 14:07 Post #1 Sveiki! Interesē, kurš ir pārbaudījis, cik precīzi uzrāda augstumu gps iekārtas? === es esmu. un? Link to comment Share on other sites More sharing options...
vmartini Jūlijs 31, 2007 Author Share Jūlijs 31, 2007 HA HA paldies iepriekšējiem par padomu! Pamēģināšu sadabūt sava apvidus padomju karti ar precīzajiem datiem, tad arī izmēģināšu! Link to comment Share on other sites More sharing options...
xexe Jūlijs 31, 2007 Share Jūlijs 31, 2007 nu man mans galileo raada ariii preciizi Link to comment Share on other sites More sharing options...
martinus Jūlijs 31, 2007 Share Jūlijs 31, 2007 kļūda vecīt. viss atkarīgs no tāku gps iekārtu lieto.. ja lieto rtk teorētiski iespējams 1-2mm. praktiski 2cm Link to comment Share on other sites More sharing options...
vmartini Jūlijs 31, 2007 Author Share Jūlijs 31, 2007 kas ir rtk ? Nu es pārbaudīju, ja ilgi stāv vienā vietā un redzami daudz satelīti, tad rāda pareizi! Ja pārvietojas, tad augstums lēkā un pie tam pat 10 un vairāk metru robežās... Link to comment Share on other sites More sharing options...
kirils Jūlijs 31, 2007 Share Jūlijs 31, 2007 martinus post 4 minutes ago Post #9 Group: Biedri Posts: 100 Joined: 2-March 06 From: Zolitūde, Riga Member No.: 62 481 Warn: (0%) ----- kļūda vecīt. viss atkarīgs no tāku gps iekārtu lieto.. ja lieto rtk teorētiski iespējams 1-2mm. praktiski 2cm === vertikaalaa kljuuda ir atshkjiriiga no horizontaalaas Link to comment Share on other sites More sharing options...
martinus Jūlijs 31, 2007 Share Jūlijs 31, 2007 (labots) tavam aparātam nav tāda iespēja rtk. http://en.wikipedia.org/wiki/Real_Time_Kinematic jo labaaks sateliitu izvietojums (PDOP) jo precīzāk tava iekārta rādīs. bet konkrētu precizitāti nevar noteikt es runāju par vertikālo Labots Jūlijs 31, 2007 - martinus Link to comment Share on other sites More sharing options...
Snifs Jūlijs 31, 2007 Share Jūlijs 31, 2007 Jāņem vērā, ka GPS mēra augstumu virs elipsoīda. Tā kā, ja iegūtie dati sakrīt ar kartēs norādīto augstumu, tad tā ir tikai sakritība, nevis likumsakarība. Nu nevar GPS izmantot absolūtā augstuma noteikšanai. Link to comment Share on other sites More sharing options...
martinus Jūlijs 31, 2007 Share Jūlijs 31, 2007 var izmantot un lieliski izmanto visur pasaulē Link to comment Share on other sites More sharing options...
Snifs Jūlijs 31, 2007 Share Jūlijs 31, 2007 Absolūtais augstums tiek rēķināts no ģeoīda virsmas, bet ar GPS iegūtais augstums ir no elipsoīda virsmas. Starp šiem lielumiem pastāv starpība - ģeoīda viļņojums. Link to comment Share on other sites More sharing options...
kliks Jūlijs 31, 2007 Share Jūlijs 31, 2007 vecs garmin modelis map76 (vai tuvu tam) saulkrastos pie jūras rādīja -7m; austrijā vai šveicē kur viaduktiem norādīts augstums v.j.l. kļūda bija ap 35m ar piebildi, ka tika mērīts no mašīnas ar antenu, kas no iekšpuses pie stikla turas. neko baigi precīzs tas izstrādājums vertikālē nav. toties horizontāli vismaz ātrumu nosaka perfekti ar 1km/h nobīdi. Link to comment Share on other sites More sharing options...
Snifs Jūlijs 31, 2007 Share Jūlijs 31, 2007 Tik lielas atšķirības bija tādēļ, ka mērīts tiek no elipsoīda, nevis ģeoīda virsmas. Tajā nav jāvaino GPS par it kā neprecīziem datiem. Link to comment Share on other sites More sharing options...
vmartini Augusts 1, 2007 Author Share Augusts 1, 2007 Nu un cik liela starpība ir starp ģeoīdu un elipoīdu tieši Latvijā? Kaut kur tak ir karte, kur uzrādās attiecība? Link to comment Share on other sites More sharing options...
osscar Augusts 1, 2007 Share Augusts 1, 2007 (labots) nu nez - man Garmin etrex lētais copes GPS augstumu pie jūras rāda apmēram sākot no "0" līdz -1, - 2m , tā ka ir samērā precīzs. Plaukstinieks ara GPS Tuner softu - lidojot ar lidmašīnu arī rāda škietami precīzi 10 000 - 11 000 m virs līmeņa plaukstiniekam ir vel kaut kāda altitude 3d coorection funkcija vai kaut kas tāds, jo vairak satalitu redzeslokā - jo augstums precīzāks - IMHO tie +- 1, 2 m - na būtiski, vismaz man! Labots Augusts 1, 2007 - osscar Link to comment Share on other sites More sharing options...
Recommended Posts
Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu
Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas
Izveidot jaunu kontu
Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!
Reģistrēt jaunu kontuPierakstīties
Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!
Pierakstīties tagad!