Jump to content

Augstums


vmartini
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Interesē, kurš ir pārbaudījis, cik precīzi uzrāda augstumu gps iekārtas? Man ir ASUS a636n ar ozi, tomu, gps speed sentry un mobile navigator 6.

Novērots, ka vienā un tanī pat vietā lēkā augtums!?! :-?

Link to comment
Share on other sites

Vidējais aritmētiskais jāvelk ;)

Kļūdas procents katrai iekārtai ir kautkāds + atkarīgs pēc cik satiņiem šams paņem koordinātes.

Link to comment
Share on other sites

vmartini

post Today, 14:07

Post #1

 

 

Sveiki!

 

Interesē, kurš ir pārbaudījis, cik precīzi uzrāda augstumu gps iekārtas?

===

es esmu. un?

Link to comment
Share on other sites

vmartini

HA HA :mrgreen:

 

paldies iepriekšējiem par padomu! Pamēģināšu sadabūt sava apvidus padomju karti ar precīzajiem datiem, tad arī izmēģināšu! ;)

Link to comment
Share on other sites

martinus

kļūda vecīt. viss atkarīgs no tāku gps iekārtu lieto.. ja lieto rtk teorētiski iespējams 1-2mm. praktiski 2cm

Link to comment
Share on other sites

vmartini

kas ir rtk ?

 

Nu es pārbaudīju, ja ilgi stāv vienā vietā un redzami daudz satelīti, tad rāda pareizi!

Ja pārvietojas, tad augstums lēkā un pie tam pat 10 un vairāk metru robežās...

Link to comment
Share on other sites

martinus

post 4 minutes ago

Post #9

 

 

 

 

 

Group: Biedri

Posts: 100

Joined: 2-March 06

From: Zolitūde, Riga

Member No.: 62 481

 

Warn: (0%) -----

 

 

kļūda vecīt. viss atkarīgs no tāku gps iekārtu lieto.. ja lieto rtk teorētiski iespējams 1-2mm. praktiski 2cm

===

vertikaalaa kljuuda ir atshkjiriiga no horizontaalaas

Link to comment
Share on other sites

Jāņem vērā, ka GPS mēra augstumu virs elipsoīda. ;) Tā kā, ja iegūtie dati sakrīt ar kartēs norādīto augstumu, tad tā ir tikai sakritība, nevis likumsakarība. Nu nevar GPS izmantot absolūtā augstuma noteikšanai.

Link to comment
Share on other sites

Absolūtais augstums tiek rēķināts no ģeoīda virsmas, bet ar GPS iegūtais augstums ir no elipsoīda virsmas. Starp šiem lielumiem pastāv starpība - ģeoīda viļņojums.

Link to comment
Share on other sites

vecs garmin modelis map76 (vai tuvu tam) saulkrastos pie jūras rādīja -7m; austrijā vai šveicē kur viaduktiem norādīts augstums v.j.l. kļūda bija ap 35m ar piebildi, ka tika mērīts no mašīnas ar antenu, kas no iekšpuses pie stikla turas. neko baigi precīzs tas izstrādājums vertikālē nav. toties horizontāli vismaz ātrumu nosaka perfekti ar 1km/h nobīdi.

Link to comment
Share on other sites

Tik lielas atšķirības bija tādēļ, ka mērīts tiek no elipsoīda, nevis ģeoīda virsmas. ;) Tajā nav jāvaino GPS par it kā neprecīziem datiem.

Link to comment
Share on other sites

vmartini

Nu un cik liela starpība ir starp ģeoīdu un elipoīdu tieši Latvijā? Kaut kur tak ir karte, kur uzrādās attiecība?

Link to comment
Share on other sites

nu nez - man Garmin etrex lētais copes GPS augstumu pie jūras rāda apmēram sākot no "0" līdz -1, - 2m , tā ka ir samērā precīzs.

Plaukstinieks ara GPS Tuner softu - lidojot ar lidmašīnu arī rāda škietami precīzi 10 000 - 11 000 m virs līmeņa :mrgreen: plaukstiniekam ir vel kaut kāda altitude 3d coorection funkcija vai kaut kas tāds, jo vairak satalitu redzeslokā - jo augstums precīzāks - IMHO :) tie +- 1, 2 m - na būtiski, vismaz man!

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...