Jump to content

Bezvadu internets un reālas IP adreses


MiniMaus
 Share

Recommended Posts

Man mājās ir divi datori (viens galda un otrs portatīvais) un switch, kas viņiem abiem dod internetu. ISP ir MITS, un MITS nodrošina abiem datoriem reālas IP adreses. Tik tālu viss strādā ļoti labi.

 

Tagad domāju, ka varbūt ir vērts izveidot bezvadu tīklu. Jautājums ir šāds: ja es nopirkšu rūteri, vai viņu varēs sakonfigurēt tā, lai abiem datoriem joprojām būtu reālas, atšķirīgas ārējās IP adreses un visos p2p tīklos varētu darboties aktīvajā modē? Varbūt tas ir atkarīgs no rūtera?

 

P.S. Atvainojos, ja kādam mans jautājums šķiet pārāk elementārs, bet es nevarēju atrast atbildi nekur šajā forumā.

Link to comment
Share on other sites

Viens variants,,nopērc rūteri, switch nolaid podā, un tālāk Port forward un lieto savu DC active modē..

Otrs variants,,nopērc rūteri, switch nenolaid podā, switcham piekabini rūteri, un viens pc ir tavu mīļo ārējo IP, a otram ir iekšējais tīkls....

Link to comment
Share on other sites

MiniMaus

Man likās pašsaprotami, ka switchu vairs nevajadzēs izmantot, ja būs rūteris. Portu forwardu gan jau es varētu uztaisīt (ja ne es, tad kāds palīgs), bet mans jautājums bija - vai tādā gadījumā joprojām abiem datoriem būs reālās IP adreses?

 

Variants ar gan switchu, gan rūteri būs jāapdomā, ja atbilde uz manu jautājumu par reālajām IP adresēm izrādīsies "nē".

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Es ar manām necilajām zināšanām teiktu, ka nebūs abiem datoriem relās IP adreses. Man pat šķiet, ka nevienam datoram aiz rūtera nebūs reālās adreses.

Link to comment
Share on other sites

Labrīt,,aiz rūtera būs iekšējais tīkls,rūteris būs savācis vienu ārējo Ip un viss...

Link to comment
Share on other sites

es domaju tad nafig tev routeri, pietiks ar wireles acces point, kuru piebakstisi switcham un tad sakonfigureejot dabuusi wireles lan, kaut gan jebkuram router buus arii iespejama ap mode

Link to comment
Share on other sites

MiniMaus

O! Ja varētu iztikt bez rūtera, tas būtu vispār ideāls risinājums :) Es tikai neko nezinu par wireless access points, varbūt varētu kādu linku uz kādu Latvijas internetveikalu, kur tādu var dabūt?

Link to comment
Share on other sites

mandersons

nav nekādu problēmu, vismaz ar Linksys WRT54x

 

realizējas elementāri - ienākošo tīklu nespraužam portā ar nosaukumu "Internet", bet jebkurā citā, kas paredzēts standarta LANam un neaizmirstam atslēgt DHCP, lai mūsu routers nesāk kaut kādas ziepes vārīt provaidera tīklā.

 

finālā sanāk elementās LAN+wifi switchs

Link to comment
Share on other sites

janculis

nav nekādu problēmu, vismaz ar Linksys WRT54x

 

realizējas elementāri - ienākošo tīklu nespraužam portā ar nosaukumu "Internet", bet jebkurā citā, kas paredzēts standarta LANam un neaizmirstam atslēgt DHCP, lai mūsu routers nesāk kaut kādas ziepes vārīt provaidera tīklā.

 

finālā sanāk elementās LAN+wifi switchs

 

 

Ideja jau skaita, bet provaiders ir iedevis 2 IP adreses. Tad kas notiek tālāk??? Viena IP adrese ir rūterim. Viena kompim, bet kāda adrese būs otram kompim???

Link to comment
Share on other sites

aksesspointu nu nav iisti jeegas pirkt, jo starp ruuteri un taadu parasti ir 1..5Ls starpiiba cenaa, bet kad tev savajadzeesies ruuteri, tad atkal pirksi jaunu.

 

labaak autor paskaidro - tev reaalaas adreses vajag TIKAI lai DC buutu active? ja taa, tad nafig reaalaas, liec ruuteri un forwardee divus portus katram datoram.

Link to comment
Share on other sites

janculis

Vo vo.

Es domātu arī kaut kā tā! :)

ko nu tur daudz.

 

aksesspointu nu nav iisti jeegas pirkt, jo starp ruuteri un taadu parasti ir 1..5Ls starpiiba cenaa, bet kad tev savajadzeesies ruuteri, tad atkal pirksi jaunu.

 

labaak autor paskaidro - tev reaalaas adreses vajag TIKAI lai DC buutu active? ja taa, tad nafig reaalaas, liec ruuteri un forwardee divus portus katram datoram.

Link to comment
Share on other sites

MiniMaus

Man reālās IP vajag ne tikai DC aktīvajai modei. Galvenais iemesls ir tas, ka MITS tagad nodrošina abiem datoriem pašu ātrāko internetu neatkarīgi vienma no otra, t.i. nav tā, ka, ja viens dators baigi noslogo, tad otram bremzē. Man ir aizdomas, ka ja es viņus abus saslēgšu uz vienu ārējo IP, tad tāda situācija radīsies. Var jau būt, ka es kļūdos.

 

Ja vajag vēl vienu ārējo IP rūterim, hmm, nu var jau pasūtīt trešo IP MITam, tik tas atkal maksās 3.50 latus mēnesī. Bet nu varētu, ja tiešām citas izejas nav.

Link to comment
Share on other sites

nu var jau izruuteet arii caur vienu kasti uz vairaakaam ip, bet tagad jau tev tad buus situaacija:

dators1: IP1

dators2: IP2

wireless: ? ip1 vai ip2

attieciigi tev jau tagad arii jaadomaa, kur sleegt wireless, un kuru netu bremzeet.

 

BET manupraat defaultaas firmwares neko taadu nenodroshina kaa vairaakas aareejaas IP ruuterim :) ar dd-wrt un linksys wrt54gl laikam gan vareetu, bet es nedomaaju, ka tu pats speesi vinju nokonfigureet :D visvieglaakais buus nopirkt veel vienu IP.

 

protams paliek jau mineetais variants - internets, tad switch, kur piesleegts viens dators un ruuteris, bet otrs dators caur ruuteri, kursh arii wireless (ruuterim forwardeets ports prieksh DC active)

Link to comment
Share on other sites

janculis

Viens no risinājumiem arī augstāk bija.

Viens kompis pa taisno pieslēgts interentam ar ārējo adresi, kam ātrums būs maksimālais.

Tad nāk Aksessspoints, pie kura slēdzas visi pārējie bezvadnieki un otrs dators. Akssespointā uzstādi, ka Personālais dators (otrs dators) atrodas demilitarizētajā zonā, kam teorētiski tad arī tiek tā ārējā IP adrese.

Protams, visi, kas būs pieslēgušies Akssespointam, interneta ātrums tiks proporcionāli dalīts.

Tad ir Tavs variants, abus kompjus slēgt pa taisno un pirkt vēl vienu ārējo adresi, uz kura krāmēsi aksespointa.

Bet, domājams, ka Tev varētu būt labs 2. variants.

 

 

Tavs variants arī strādājošs, taču domāju, ka rūterī uzstādīt DMZ būtu labāk, jo svitch aparatūra būtu šajā gadījumā lieka.

Bet arī var.

:)

 

protams paliek jau mineetais variants - internets, tad switch, kur piesleegts viens dators un ruuteris, bet otrs dators caur ruuteri, kursh arii wireless (ruuterim forwardeets ports prieksh DC active)

Link to comment
Share on other sites

Ņemam rūteri, sakonfigurējam wireless security, sakonfigurējam paša rūtera security, noteikti nomainam paroles. Tad iespraužam vadu no interneta rūtera sviča portā, NESPRAUŽAM WLAN !!! un viss konfigurējam pieslēgtos kompjus ar reālajām provaidera dotajām adresēm. Nevaig ne adreses pirkt ne dmz taisīt neko citu...

P.S. Variants, protams, darbosies tikai līdz diviem datoriem.

Labots - maize
Link to comment
Share on other sites

janculis

Ņemam rūteri, sakonfigurējam wireless security, sakonfigurējam paša rūtera security, noteikti nomainam paroles. Tad iespraužam vadu no interneta rūtera sviča portā, NESPRAUŽAM WLAN !!! un viss konfigurējam pieslēgtos kompjus ar reālajām provaidera dotajām adresēm. Nevaig ne adreses pirkt ne dmz taisīt neko citu...

Es augstāk, maize, rakstīju, ka tik un tā IP adreses ir jādod. Viņam reāli ir tikai 2 adreses. Rūtrim vajadzēs vienu un tad arī kompjiem vajadzēs pie vienam. Kopā trīs. Plāns jau labs, tikai neefektīvs.

Cik man zināms, iespraužot Swhitču portos (sadalošajos), aksesspoints paliek par swithu ar tām visām izrietošajām sekām.

Link to comment
Share on other sites

Un kādas sekas būs? Rūteris - aksespoints kalpos kā svičs (kabelis) un nekas vairāk... uzliki wireless security neviens nevarēs pieslēgties. Kā šāds risinājums ir nedrošāks par parastu pieslēgšanos pie provaidera vada?

Kāpēc vadam (rūterim) ir vajadzīga ip adrese? Nav. Labi, ir, lai varētu pieslēgties un nokonfigurēt, bet to izdaram izmantojot privātās adreses un viss aizmirstam par rūtera eksistenci.

Labots - maize
Link to comment
Share on other sites

MiniMaus

Es aizmirsu pieminēt, ka MITS (maitas tādi) ir piesaistījuši konkrētās IP adreses pie MAC adresēm, tā kā par nesankcionētu pieslēgšanos un security es uztraucos vismazāk. Šī iemesla dēļ arī varētu būt problēma kaut vai uz neilgu laiku iedot vienu no tām IP adresēm rūterim. Bet es tiešām neesmu specs un nezinu, vai viņam vajag to IP vai nevajag, lai viss strādātu.

 

Laikam būs jāpērk tas rūteris un jāmēģina kaut ko darīt, bet piedāvāto variantu te tik daudz, ka nesaprotu, kurš būtu labāks.

Link to comment
Share on other sites

Guest nesuperKrona

A priekš kam ta tam rūterim vajag to ārējo reālo IP, ja viņu izmanto kā sviču?

Link to comment
Share on other sites

janculis

Skatos, ka man ar maizi ir dažādas izpratnes par aksesspointa izmantošanas iespējām. :) Bet ko nu tur daudz! :)

Autor, es Tev iesako izmantot to, kas Tev ir. Vienu datoru slēdz pa taisno, tas ir atstāj bez izmaiņām.

Vairumam aksesspointu ir maināmas MAC adreses. Droši vari mainīt uz tādu pašu, kāda ir otram kompim, ij redzēsi, ka internets aizies aksesspointam. Sakonfigurē aksesspointu tā kā Tev nepieciešams, piemēram, DHCP utt., bet otram kompim uzliec DMZ.

 

Apsolūti nav pārliecības par maizes ieteikumiem, jo šādu variantu reiz eksperimentēju korporatīvā lokālā tīklā.

Uzskatu, ka šāds variants atvērtā internetā ir apšaubāms un var radīt traucējumus provaidera tehnikas darbībā.

 

Ja aksespointā iesprauž LAN portos vadu, tik un tā rūterim nepieciešama adrese. Un tā būs ārējā adrese. Tad paliek tikai viena brīva adrese. liekas, ka nevar tas normāli funkcionēt. Varbūt smagi maldos... uz ārējām adresēm tādas lietas provējis.

 

 

Aksespointam nepieciešama viena adrese, kad tas dala bezvada internetu. Tas nepieciešams tāpēc, lai tas varētu rūtēt internetu. Tas nekas, ka tur iesprausts LAN portā. Bezvadu internets taču jādala...

A priekš kam ta tam rūterim vajag to ārējo reālo IP, ja viņu izmanto kā sviču?

Labots - janculis
Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

Ja provaideris dod reālās IP pēc vajadzības

 

1ienc lētais switch ~ 10 Ls . Iesaku šo

1ienc Access Point - Iesaku šo

vai šo

Manā izpratnē AP ir tikai tilts, kas nodrošina pāreju no vadu tīkla uz bezvadu tīkla.

Tiesa, neesmu datortīklu inženieris un varu kļūdīties.

Link to comment
Share on other sites

Access points, ja nedarbojas kā routeris. ir tikai layer2 ierīce, kam nav nekādas daļas par IP adresēm (un IP protokolu kā tādu). Teorētiski, ja interneta vadu iespraudīs LAN portā, routerim nevajadzētu varēt paņemt ārējo adresi, jo DHCP klients jau darbojas tikai uz WAN porta.

Link to comment
Share on other sites

Es ar manām necilajām zināšanām teiktu, ka nebūs abiem datoriem relās IP adreses. Man pat šķiet, ka nevienam datoram aiz rūtera nebūs reālās adreses.

Labrīt,,aiz rūtera būs iekšējais tīkls,rūteris būs savācis vienu ārējo Ip un viss...

dundunks1 un dunduks2.

 

gandriiz jebkursh dators attieciibaa pret praktiski visiem citiem datoriem internetaa atrodas aiz ruutera. un tik un taa ljoti daudziem datoriem ir reaalaas IP adreses.

 

lai bezvadu tiiklam nodroshinaatu reaaalaas IP, vajag AP, nevis WRT.

parasti AP ir daargaaki, taapeec iesakaams pirkt, piemeeram, linksys wrt54Gx un flashot ar dd-wrt, kuram iestatiit AP rezhiimu.

 

switchu Tev nevajadzees.

Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

Kiril, autors vēlas pieslēgt 2 datorus - vienu ar vadu, otru - bezvadu savienojumu.

Link to comment
Share on other sites

MiniMaus

Nē, nē, es drīz plānoju iegādāties jaunu datoru, kura mātesplatei būs arī wi-fi atbalsts, tā kā tam nav nozīmes, manis pēc visi var būt bezvadu savienojumi.

 

Es vairāk sliecos pirkt AP, jo to varētu būt vieglāk uzstādīt. Vai šis man derēs? Vai viņam varēs uzlikt MAC adresi tādu pašu, kā laptopam, lai tam AP būtu internets? Vai varbūt tas nemaz nav vajadzīgs?

 

Switch man pašlaik jau ir, tā kā to arī var izmantot, lai kaut ko saslēgtu.

Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

Jā, tad tev switch nav vajadzīgs.

 

Par konfigurēšanas iespējām interesējies konkrētā produkta manuālī vai pie M79 menedžeriem.

Link to comment
Share on other sites

Kiril, autors vēlas pieslēgt 2 datorus - vienu ar vadu, otru - bezvadu savienojumu.

neatradu, kuraa vietaa autors to rakstijis.

anyway, gruuti teikt, vai tas konkreetais modelis maacees izmantot to pashu MAC adresi, bet AP var iztikt bez aareejas IP adreses un atpaziistamas MAC adreses. taa kaa reiz ir labaak. :)

Link to comment
Share on other sites

mandersons

kā jau es teicu - routeri izmantojam kā standarta switču, katram kompim provaidera reālo IP, pašam routerim uzliekam kādu privāto un atslēdzam DHCP, lai viņs provaidera tīklā nemēģina kaut ko darīt.

 

bet par "problēmu" ar MAC adrešu piesaisti pat zirgam jāsmejas --> tādos gadījumos piezvanam provaiderim un palūdzam resetot MACus

Link to comment
Share on other sites

bermudas

Ar MITS viss kārtībā. Neaizmirsti par iespējām mainīt MAC adresi uz sev vēlamo. Arī rūterim to var nomainīt.

Es aizmirsu pieminēt, ka MITS (maitas tādi) ir piesaistījuši konkrētās IP adreses pie MAC adresēm, tā kā par nesankcionētu pieslēgšanos un security es uztraucos vismazāk.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...