Jump to content

Kur iepirkt CRT TV un kādu..


Duff
 Share

Recommended Posts

Lieta taada, ka paarceljoties ir vajadziiba peec teljuka. Gribaas jau nopietnu, bet uz doto mirkli vajadzeetu kaadu sakariigu paleetu TV. Domaaju cenaa liidz 250 Ls. nedz LCD nedz Plazmas nesanaak tad domaaju panjemt kaadu CRT Flatron teljuku, taa teikt peec darba pacholeet teljuku. Jautaajums taads, varbuut kaads zin kur var iepirkt taadus pa sakariigiem cipariem un kvalitaati. Biju iespeeries Elkoraa un Topa centraa - sorry, bet tad jau es padziivoju bez TV un peerku ko nopietnu. Un nobeigumaa reti debiils jautaajums: vai shaadaa cenu amplituudaa un specifikaa teljukiem ir iespeejams piesleegt kompi - respektiivi, pacholeet kaadu filmu?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nu tu baigi neskaidri izteicies. Cik tev lielu, kādas ekstras gribi, kādiem kvalitātes rādītājiem jābūt, uz kādām firmām met aci?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Normāls teļuks it kā. Monstrs gan ir ar nežēlīgiem gabarītiem. Skaties, vai istabā būs vieta.

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, pie datora var pieslēgt jebkuru mūsdienu televizoru. Problēma drīzāk varētu būt atbilstošas izejas trūkums datoram.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Slēgt datoru klāt var tikai ar nolūku skatīties filmas. Es uz plazmenieka redzēju bildi - vismaz monitora vietā nevar izmantot, izšķirtspējas stipri pa zemu. Bet principā pietiek ar S-video ieeju.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Nav tāda TV, kuru nevarētu pieslēgt pie datora. Protams, ja vien datoram ir video izeja.

Link to comment
Share on other sites

nu par to datorizeju taa kaa ir saprasts, BET kaadu iisti lai njem??? man pat liekas ka vareetu arii kaadu lietotu pakjert ja kaadam ir soliidaaa staavoklii???

Link to comment
Share on other sites

Lielajiem CRT ir arii HDMI ieeja (32 collu), par mazaakiem neesmu intereseejies un arii kvalitaates zinnaa vinni var paarspeet LCD...

 

Tavaa cenu kategorijaa varu ieteikt;

 

http://www.euroshop.lv/lcd_plazmas_televiz...lips_29pt_9521/

 

Bet nu skaties uz shaadiem parametriem:

 

Herci - nnem ar 100 nevis 50

Ieejas, HDMI, S-Video (RCA un Scart peec ieskatiem, atkariigs, kaada tev tur paareejaa apartuura maajaas, ar RCA no kompja, ja nav HDMI, veidojot S-Video to RCA buus baigais gemarojs)

PiP nu taa taada izvirtiiba, var buut, var bez vinnas iztikt....

Skanna, nu galvenais, lai stereo, tie tur dolbi un utt.. iebuuveetie taadi emulatori vien, nekaadas uuberjaudiigaas tumbas neviens ieksh TV neiebuuvee....

Labots - OffSide
Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Savulaik fundamentāli izpētīju visus tv šajā cenu kategorijā.

Tiesa tas bija šā gada sākuma :)

Mēnesi pētīju teļukus un cenas.

Finālā nonācu līdz 3 modeļiem.

1 Philips un 2vi panasonici.

Pa visu šo tēmu tika pārrakta kaudze literatūras un manuāļu un es varu galvot, ka vismaz tobrīd tas ko es atradu bija pati labākā izvēle :)

Eku links uz tabulu ar tiem modeļiem kurus es lurēju.

Tabulā ir dažādu veikalu cenas.

Ar sarkano ir zemākā cena.

Modeļi ar sarkano ..am laikam tie bija labākie un boldā otrs labākais.

Tur pašam jāpalūr ar ko tur kas atšķīrās.

Tiem panasoniciem.. ja nemaldos vienīgā atšķirība bija, ka vienam ir sabubufers :)

Tiesa paši pārdevēji tādos topo, rd un Elko to nezin :)

http://vestule.lv/tv/tv.xls

 

Ieejas izejas utml., hlami.. tas ir povig :)

Piedod, bet šajā cenu kategorijā ir tikai viena svarīga lieta... bilde.

Visas tās ūber ieejas var iet d***t. Teļuks nespēj parādīt to ūber bildi. Tolka nekāda no tiem HDMI.

Un pati labākā bilde ir šiem modeļiem kurus es izvēlējos.

Nekur nekas neraustās, un nemidžinās.

 

Vienīgais, ka moš modeļi pamainijušies.

cenas ar..ganjau ka ;)

Bet nu vismaz ir virziens kur rakt :)

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

neee nu ok, bet arii CRT uz HDMI no PC bilde ir 10X labaaka, kaa caur S-Video...

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

neesmu redzējis, bet atļaušos apšaubīt.

Kineskops ir galvenais.. nevis kaut kādas pārejas.

Un tam sūda HDMI uz CRT lūrekļa nav nekādas jēgas. Nu nedos tev neviens CRT teļuks HD izsķirtspēju.

Kur nu vēl pa 211Ls

Nesmīdini.

HDMI teļukam vajag ja ņem kaut kādu full HD.. pārējiem tas sūc ir pieb;āzts čista aiz mārketinga.

PROTAMS, pērkot teļuku ar domu lūrēt filmas no datora ir jāpadomā kā piepačkāt PC -> TV

Ja ir s-video izeja... tad nav nekādas jēgas pisties ar to HDMI.

Ja nekādu video izeju nav.. nu.. tad ir cits jautājums :>

Bet nu stāstīt, ka caur HDMI būs labāka bilde uz 211Ls vērta CRT... neticu.

Link to comment
Share on other sites

ja lūrēsi filmas no kompja, tad ņem platerkrāna, savādāk parastais klucītis būs izstiepta strīpiņa pa vidu.

Un kvalitāte lielā mērā arī ir atkarīga kādu signālu dod video karte ārā, tur ar kvalitāte var atšķirties.

Link to comment
Share on other sites

Velis: HDMI izeju jau kādu laiku liek arī parastiem DVD pleijeriem, tā kā no HDMI ir sava jēga, nav jāķēpājas ar drausmīgo SCART kabeli.

Tev smadzenēs ir izveidojusies saite HDMI=HD, pārcērt to! :)

šī savienotājstandarta galvenā būtība ir MI (media interface) nevis HD daļā :)

Caur SCARTu arī var tikai composite audio/video dzenāt, ne tikai RGB...

Un caur S-Video bilde uz TV no datora ir vienkārši... :-?

Ziepes vienas... pašam ir 32" CRT Panasonics, esmu mēģinājis ne reizi. Pie tam ar augstākas kvalitātes S-Video cabli nekā standarta.

HDMI ieeja dod to, ka var ērtāk pieslēgt datoru - paņem DVI-HDMI pārēju un viss notiek.

Domāju, ka caur HDMI pieslēgtam DVD pleijerim bilde nebūs sliktāka kā caur RGB, un pie tam tu visu laiku aizmirsti, ka caur S-Video iet TIKAI bilde, skaņa jādzen pa atsevišķu vadu.

 

edit: Jā esmu SCART nīdējs, tam klucim ir jāmirst. Ar to štekeri tak var zirgu nosist. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

MarcisB

Protams.. ir ērtāk.

Bet nu jaskatās jau prātīgi.

Tā ir vizuālā iekārta.. tātad uzsvars ir liekams uz attēlu un tā kvalitāti.

Protams.. ir kaut kādas tehniskās prasības lai varētu savienot visu ko vajag.

Bet.. tikai tāpēc lai būtu ērtāk savienot.. upurēt attēla kvalitāti.. Pa manam tas ir muļķīgi.

Pie kam.. vismaz tobrīd kad es pētiju, nebija jau arī tā, ka visi Panasonici rāda baigi labi. Bija arī tādi kuri rāda kā tāds sūda LG.

Runājot pa s-video kvalitāti.

Pieņemu, ka vaina var būt ne tik daudz pašā s-video standartā kā nekvalitatīvā s-video izejā uz vga. Nezinu, bet iespējams, ka kabeļa garums var kaut ko ietekmēt.

Šajā cenu kategorijā jau tā ir ļoti maz modeļi kuri rāda cik necik pieklājīgi.. Es skatījos uz divām lietām.

Lai bilde nemidžinās. Starp citu ir arī tip 100hz kuri raustās kā vvz kas un ir 50hz kuri rāda bezmaz kā 100hz. 100hz ir/nav deinterleisings un ja ir tad tur var būt ļoti dažādi algoritmi. Ideāli ir ja bodē uz teļukiem tai brīdī demonstrē kaut kādu daiļslidošanu.. :) Tur ir daudz straujas pārvietošanās pa horizontāli un var novertēt kā kuram teļukam ir ar to deinterleisingu.

Otrs moments kurš man bija svarīgs.. neciešu, ka pie kontrasta maiņām bilde pulsē.

Philipsam viņa nedaudz pulsēja. Tiem 2viem panasoniciem ko tabulā atzīmēju viņa ir kā akmenī iekalta. Vienalga kas notiek uz ekrāna nekas nekur nepulsē. Visādiem samsungiem, LG, utml., krapiem bilde raistās pa centimetru kā nav ko darīt. Nezinu.. mani tas besī ārā.

Link to comment
Share on other sites

Es jau nestrīdos, ka HDMI ieejas pielikšana ir mārketinga gājiens, lai vēl kaut kā piesaistītu pircējus mirstošajam CRT TV tirgus segmentam. Savulaik, kad DVD mērdēja nost VHS, videomaģu ražotāji ko tik vien nelika iekšā - ij skaņa stopkadrā, skaņa pie fast forward utt...

Bet HDMI ieeja 100Hz TV ir laba lieta.

Mans Panasonic 32PG30F/P tika pirkts 2001. gadā un es speciāli stiepu uz veikalu (PTA) savu DVD pleijeri un pilno SCARTu, lai pārbaudītu kā šamais rāda DVD pa RGB. Pa rokai bija Star Wars Ep I disks, kuram ir THX optimizer ar dažādām testa tabulām - iesaku, daudziem XX Fox diskiem šitais ir iekšā. Protams, ja gribas izvirst pa nopietnam, var pasūtīt Digital Video essentials disku - tur ir daudz vairāk testu iekšā un nopietnāki.

Īsi sakot - par bildes kvalitāti savam TV es nesūdzos. Saprot progressive scan, rāda labi.

Pilnīgi piekrītu, ka galvenais TV raksturojums ir bildes kvalitāte, pārējais ir sekundāri.

Starp citu - Rimītī es redzēju kaudzi ar ķīniešu zīmola Haier 21" televizoriem. Rimīša pārdevēju vietā es būtu fiksi slēdzis nost no tā kanāla, kur TV testa tabulu rādīja. Vāks vienkārši :shock:

Ap 10-12 TV un katrs to tabulu rādīja šķībi - katrs savādāk :mrgreen:

 

S-Video kabelis man bija custom-made Supra ar attiecīgajiem štekeriem un kabeli. Garums kabelim - ap metru. Bildi devu ārā no laptopa, kuram bija ATI Mobility RADEON 9600 karte ar 32MB RAM.

Labots - MarcisB
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...