Jump to content

Nelicenzētā programmatūra.


Aspire
 Share

Recommended Posts

Guest r.5

192.pants. Elektroniskajā informācijas sistēmā saglabāto datu atklāšana
Procesa virzītājs, pamatojoties uz izmeklēšanas tiesneša lēmumu vai ar datu subjekta piekrišanu var pieprasīt, lai elektroniskās informācijas sistēmas īpašnieks vai likumīgais valdītājs atklāj informācijas sistēmā saglabātos datus.

 

tātad ir jābūt ierosinātam kriminālprocesam (tam ir jābūt dokumentālam pamatojumam!), izmeklēšanas tiesnesim ir jāpieņem lēmums un tad var PIEPRASĪT, lai izdod paroli, kuru diemžēl gadās arī dažreiz vienkārši aizmirst...

huh diezgan patālu tas viss ir no BSA & EP iepazīšanās vizītes uzņēmumā, kura laikā visus nogrūž no kompjiem un tos aiznes projām...

Labots - r.5
Link to comment
Share on other sites

kuru diemžēl gadās arī dažreiz vienkārši aizmirst...

ui, netīšām disks pāris reizes noformatējās. pats nesaprotu, kā tas gadījās. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Guest r.5

aizmirst nav nekāds grēks - jebkurš dakters tev apstiprinās, ka stresa stāvoklī pasliktinās atmiņa un cilvēki mēdz aizmirst visādas lietas. piemēram telefonu numurus un paroles :)

Link to comment
Share on other sites

Kā sanāk - ja tie pārbaudītāji ir ieradušies pēc principa, ka jāpilda mēneša plāns (bez tiesneša vai prokurora ziņas), un ir ieklīduši manā birojā, tad man ir tiesības viņus izmest ārā?

 

Un kas notiek situācijā, ja kāds darbinieks ir patvaļīgi uzinstalējis kādu spēli vai citu pirātisku softu un to datoru pārbauda?

Link to comment
Share on other sites

Vienkārši nedrīkst pieļaut, ka darbinieki kaut ko pirātisku var patvaļīgi instalēt. Reizēm tas nākas pagrūti, bet vienkāršāk ir risināt šis problēmas uzņēmuma iekšienē, nevis skaidroties ar EP un BSA.

Link to comment
Share on other sites

Guest r.5

Kā sanāk - ja tie pārbaudītāji ir ieradušies pēc principa, ka jāpilda mēneša plāns (bez tiesneša vai prokurora ziņas), un ir ieklīduši manā birojā, tad man ir tiesības viņus izmest ārā?

nu gluži ārā viņus nemet, bet atvainojies, ka atbildīgais darbinieks par kompjiem nav uz vietas, ir ļoti aizņemts unpalūdz viņus ierasties nākošgad ap šito laiku iepriekš saskaņojot vizīti ar ļoti aizņemto atbildīgo datoristu.

Un kas notiek situācijā, ja kāds darbinieks ir patvaļīgi uzinstalējis kādu spēli vai citu pirātisku softu un to datoru pārbauda?

visdrīzāk, ka grībēs sodīt uzņēmumu

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Aga, un daltoniķi, kas redz tikai 2 krāsas. Pārāk augstās domās esi par sevi, čalīt. Tas, ka tu ar netīru muti sev krānu pagarini pokemonu priekšā, nepacels tevi augstāk.

 

 

Lašara.

Tev nav elementāras izpratnes ne tikai pa datorlietām, bet arī pa vienkāršu ētiku.

 

Firma investē līdzekļus programmatūras izstrādē.

Viņai šie līdzekļi ir jāatpelna.

Lietojot zagtu programmatūru tu tiešā veidā radi viņiem zaudējumus.

Kas tur nesaprotams?

Kāda starpība vai es ražoju mobilos telefonus vai programmatūru ?

Mob tel. gadījumā es ražoju detaļas, shēmas, un programmatūru. Klients iegūst iespēju komunikēt. Es pārdotu pakalpojumu. Ja kāds no noliktavas nozog saražoto produkciju.. ražotājam tie ir zaudējumi. Tak loģiski?

Un tieši tas pats ar softu.. nozagi.. ? Nozagi. Tieši tā pat radi zaudējumus.

Tu puikinj, vienkārši ar savām cāļa smadzenēm vēl neesi izaudzis līdz šai vienkāršai dzīves patiesībai.

 

 

Drosmīgs apgalvojums. Es esmu galīgā visuma piekritējs un vēl neesmu redzējis visuma bezgalības pierādījumu.

 

To teica iEnšteins. Es tikai citēju :)

P.S Nav arī pierādījumu, ka visums būtu galējs :>

 

 

tātad ir jābūt ierosinātam kriminālprocesam (tam ir jābūt dokumentālam pamatojumam!), izmeklēšanas tiesnesim ir jāpieņem lēmums un tad var PIEPRASĪT, lai izdod paroli, kuru diemžēl gadās arī dažreiz vienkārši aizmirst...

huh diezgan patālu tas viss ir no BSA & EP iepazīšanās vizītes uzņēmumā, kura laikā visus nogrūž no kompjiem un tos aiznes projām...

 

EP pie tevis ieradīsies tad, kad

1) Kāds būs nostučijis, ka X kantorī ir Y zagtas pergas.

2) Viņiem būs visi papīri.. viss kas nepieciešams kratīšanai.

 

 

TokRa

Tas viss, ko tu te klarkšķi ir dziļi pie kājas.

EP ļoti labi zin kam iet pakaļ.

 

Es esmu dohera redzējis/dzirdējis kā visādi muļķi spriedelē, kā piekāst BSA un EP... a reāli dzīvē nezinu nevienu kuram tas būtu izdevies :>

 

Ja darbinieks ir uzinstalējis kaut ko kreisu..

Makša uzņēmums.

Tālāk nākamais atbildēs darbinieks.. tb darba līgumā un iekšējajos kārtība noteikumos viss ir atrunāts.

Kantoris caur tiesu piedzīs no darbinieka tos zaudējumus.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

AndzX8-842

Es arī runāju par EP kompuutertārpiem.

VIL, tildei ir tāda jauki neaizstājama fīča kā vārdnīca un valodu rīki. Tas vien ir to 60Ls vērts.

dictionary.tilde.lv

 

Angļu vārdnīca ir par brīvu un ja nemāki runāt attiecīgajā valodā - kas tas par darbinieku? Nevajag ņemt par tulkiem tādus, kas nemāk tulkot.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Velis' date='Jul 27 2007, 20:51 PM' post='818167'

Ja darbinieks ir uzinstalējis kaut ko kreisu..

Makša uzņēmums.

Tālāk nākamais atbildēs darbinieks.. tb darba līgumā un iekšējajos kārtība noteikumos viss ir atrunāts.

Kantoris caur tiesu piedzīs no darbinieka tos zaudējumus.

 

Tieši tā!

 

8) pilns laikam

Labots - zhagis
Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

WinLats.. var nopirkt versiju ar vārdnīcu.

Maksā kaut kādus pacmit Ls.

Verbiskā tildes vārdnīca nekam neder. Katrs otrais tulkojums ir pieejams tikai tad ja maksā.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Guest r.5

EP pie tevis ieradīsies tad, kad

1) Kāds būs nostučijis, ka X kantorī ir Y zagtas pergas.

2) Viņiem būs visi papīri.. viss kas nepieciešams kratīšanai.

izskatās, ka tev na nekādas sajēgas par elementāriem juridiskiem jautājumiem, bet toties tev ir liela mute

Link to comment
Share on other sites

btw (balstiņa aiz kadra)...

VID ja nemaldos ir tiesības paprasīt parādīt licencītes ;) No sērijas ienāk parunāties par nodokļiem - oho skat jums daudz datori... oho windows... ir kāds papīrītis ar?

Laimīgs tas kas var parādīt kaudzīti ar kautko... VID tantei protams nav ne jausmas ko viņai rāda, ok ok pazīst viņa pavadzīmes, bet to kas iekšā ierakstīts saistībā ar datoriem - ļoti ļoti miglaini.

Ja nav ko parādīt :twisted: gaidi ciemiņus.

 

No tās kriptēšanas maz jēga... windozei viena nelāga īpašība, infu par to ka softs ir(vai bija) uz datora var no visnevisādiem Log failiem, event viewer un reģistra izdabūt.

Ja pārbaudītājs redzēs ka nieka 1h atpakaļ esi uninstalējis kaudzi ar softiem, vai arī iekš programlista ir MS Office bet uz HDD nav manāms... jej bogu piešūs bumbas par pierādījumu slēpšanu.

 

Sevišķi nervozi šamie paliek ieraugot uz PC p2p pergas... tad padziļināti tiek iets cauri.

 

Ļoti svarīgi būtu vienmēr uzmanību pievērst datoriem bez kuriem ofiss nevar iztikt - grāmatvedes PC, serveris, ...

Jo darbs apstājas ja kārba konfiscēta. Attiecīgi jāaudzina šo kārbu lietotāji lai neglabā savu mp3 kolekciju uz šīs kārbas un pat nemēģina instalēt kautko bez Sisadmina ziņas (User account reizēm nepalīdz)...

Tas būtu iztikas minimums ofisa legālo prrogrammu ziņā. Parasti tie ir 2-5PC un galu galā kas ir 2k LVL par softiem... pat mazs uzņēmums var mierrīgi savilkt galus.. kautvai industriālo līzingu paņemot...

 

 

Lap.. tas tā.. pārdomas pa dzīvi...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...