Jump to content

Nelicenzētā programmatūra.


Aspire
 Share

Recommended Posts

Sveiki.. . :-P

 

Kādā veidā nosaka[izsaka] soda naudas lielumu par nelicenzētu programmu lietošanu[glabāšanu] , piemēram , WinXP, Adobei, AutoCad utt . ? :evil:

Labots - Aspire
Link to comment
Share on other sites

Soda naudas nosaka ar normatīvajiem aktiem.

Savukārt intelektuālā īpašuma īpašnieks var vērsties tiesā par papildus zaudējumu piedziņu. Tur summas noteikts Tava advokāta cīņa ar m$ juristu brigādi.

Link to comment
Share on other sites

apm. kāda orientējoša summa ir par pirātisku WINXP, 2x lielāka nekā pati proga?

Link to comment
Share on other sites

Specigi.

Mums te tāda tēma panesas ar draugiem ,cik liels tad ir isti sods konkrētām prog. ,bet nu tādu money nebiju iedomajies.

 

kaut gan zinu tikai kadus paris birojus kur ir 100% legala programmatura!

Link to comment
Share on other sites

ventolin

Bija kādu gadu atpakaļ viens kantorīts (~20 kārbas) uz 40k Ls iekritis. Bet, cik tauta runā, tās pārbaudes (parasti) nav uz random - kāds nostučī. Kaut vai konkurenc izdomā sev dzīvi atvieglot. Kompas ta savāc - darbs stāv uz vietas, kamēr neesi pierādījis katru WinZipu.

Link to comment
Share on other sites

ir ir dzirdēts par tāda veida izrēķināšanos,bet par soda leielumu nebiju dzirdējis!

Link to comment
Share on other sites

Jaunais AutoCAD 2008 jau vien maksaa ar baigaam atlaideem 2000ls, takaa oj oj oj kads sods bus jamaksa. Patreiz pats stradaju uz tada autoCAD, vienigi es izmantoju 30dienu trialu. PEc tam jadoma ko darit talak, bus jaliek tas trials uz citas kastes.

Link to comment
Share on other sites

... un pamatoti.

Ar zagtu autiņu par taksistu nestrādāsi, bet ar zagtu Delphi gan labprāt?

 

Nelegālas programmatūras izmantošana tiešām kropļo konkurenci un ir sodāms pasākums. Pie tam "lielie pirāti", iespējams, nemaz īsti nezin, cik maksā tā nozagtā programmatūra. Summas nav nemaz tik lielas.

 

P.S. AutoCAD 2008 nav tā programmatūra, kas katram pumpainim nepieciešama. To izmanto darbam. LAsi - biznesam.

Link to comment
Share on other sites

Nu es vinju izmantoju darbam. Bet cik esmu manijis ar vien vairak tiek zagti autodesk produkti, sakot no AutoCAD un baidzot ar 3dsmax. Paskatoties pashmaju torrentus vinji ir pilni. Lieta tada ka daudzi pumpainji siichi velk nost taas programmas, jo redz izlasa torrentos ka var taisit 3d figurinjas, baigi modelet mashinites etc.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Kreisais vindulis.

Cik maksā retails ?

XPP ~ 300Ls

Office ~ 300Ls

AV ~ 15-45Ls

TBR ~100Ls

Kopā ~ 750Ls

 

+ tas ko un kā viņi tur pārreizina.

Un tas ir ja nav likti nekādi dārgie sūdi.. aļa CAD, PS utml.,

 

Nopirkt uzreiz ar dotru ir daudz lētāk.

XPP 100Ls

XPH 65Ls

Office.. skatoties kāds.. bet ir arī pa 150Ls

TBR.. laikam 65Ls

 

Zagt ir dārgi :)

vai arī ir jāmāk zagt tā lai ja pieķer lai sekas nav tik dramatiskas.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Tas nekādi nepadara tavu darbību legālu.

Apmēram zini kā izskatās kratīšana? Nu kad EP ierodas palūrēt uz taviem datoriem :>

Link to comment
Share on other sites

Manuprat ja zog majas nav tik traki, jo uz programmu izstradataju reikinu tu sev nepelni naudu. Bet firmaas gan nevajag zagt. Tomer firmas var atljauties programmas.

Velis-pastasti nedaudz par to kratishanu.

Labots - Dundurs
Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Kā kā

ļoti vienkārši.

Iezveļas birojā EP un palūdz visus aizvākties nah no datoriem.

Viss notiek ļoti ātri.

Muļķības, ka tur paspēsi kaut kur kaut ko izlogoties, norestartēt, izraut utml.,

Kad visi ir nodzīti no tehnikas tad veic pārbaudi.

Ja rodas kaut kādas problēmas vai neskaidrības.. lūžņus vienkārši konfiscē.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Reset pogu nepaspēsi uzspiest.

Viņas tagad mazas un tizlas.

Lielākā daļa useru nezin, ka var noturēt powe pogu un dators izslēgsies.

Ja pamanīs, ka tu veic kaut kādas tādas darbības.. gan jau ka piešūs pantu.

Normāli biroja darbinieki nesēž kā specvienība visu laiku gatavībā. Un nerīko iknedēļas treniņus ar mērķi būt maksimāli gataviem EP un BSA vizītei.

Tā ka visa tā diršana pa kriptētiem diskiem, USB diskiem utml., ir tukša skaņa un fantāzijas. Dzīvē izdrāž tā ka maz neliekas.

 

Es pat teiktu tā..

Man kā darbiniekam.. līst sūdos un slēpt pierādījumus ? Nafig?

Ja es neko nedaru.. izdrāž tikai firmu. Ja es kaut ko tur bakstos.. izdrāzīs i firmu i darbinieku.

Ja firma zog.. lai pati arī pa to atbild.

Un tagad jau ir tā.. Tie kuri zog pergas.. parasti ir tie paši kuri arī nemaksā soc nodokļus utml., Korocē.. kaut kādi ļevie kantoreļi. Baigi labās cenas piedāvā uz savu darbinieku nodokļu reiķina un uz tā kā zog pergas.

Nafig normālam cilvēkam dēl tādiem kropļiem bojāt sev biogrāfiju ?

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Priekš mājas lietotāja pērkot jaunu kompi:

 

OS OEM: Windows XP Home, Windows Vista Home Basic -~60ls, Windows Vista Home Premium -~85ls

Office OEM: MS Office 2007 Home&Student ~90ls

Antivirus: daudz un dažādi bezmaksas

Tildes Birojs OEM ~55ls, bet ja vajag tikai dēļ garumzīmēm.. tad nafig TBR vajag..

 

Kopā ~150-220ls - kas nav nemaz tik liela summa..

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheesh

Nopirkt uzreiz ar dotru ir daudz lētāk.

XPP 100Ls

XPH 65Ls

Office.. skatoties kāds.. bet ir arī pa 150Ls

TBR.. laikam 65Ls

Normālai ofisa kastei pietiek ar OEM Vista Home basic (maksā ap 50Ls)

Tam pa virsu TBR un Open Office.

Nevajag katrai sekretārei bāzt XP Pro, vai Vista Business kopā ar 2007 opisu, nu nevajag.

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheesh

un ticiet man mentos straadaa LJOTI zinoshi cilveeki kuri atkost var netovien valjaa ...

buutiibaa ir tikai 1na iespeeja "kautko zagtu izmantot" bet par to iisti muldeet nebuutu smuki ...

eniivejs VISMAZ winda ir jaapeerk ...

Par tiem mentiem, nu nepiekrītu tev nemaz. Ir nācies saskarties, un diez ko zinoši viņi tur neizskatijās. Varbūt ar nepareiziem biju saskāries.

Par Windu gan piekrītu.

Link to comment
Share on other sites

Office OEM: MS Office 2007 Home&Student ~90ls

Tildes Birojs OEM ~55ls, bet ja vajag tikai dēļ garumzīmēm.. tad nafig TBR vajag..

 

Ofisu ņemam OpenOffice 2.x. Šai versijai lielsiki strādā conditional formatting u.c. fīčas + ir mazi failiņi.

Tilde nav vajadzīga. Garumzīmes uztaisīsi ar microsoft keyboard editoru vai arī novilksi no http://laacz.lv/blog/apostrofs

Link to comment
Share on other sites

ventolin

Ar zagtu autiņu par taksistu nestrādāsi, bet ar zagtu Delphi gan labprāt?

 

Atšķirība tā, ka autiņa saimnieks paliek bez autiņa, bet delfu saimniekam nekāds dekrements nenotiek. Ļoti nekorekti bāzt visus vēžus vienā maisā. Izvarotājs nav tas pats, kas krāpnieks.

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheesh

Sheesh

 

nejauc zinoshus mentus un tos suudabraaljus kuri pa ielaam vazaajas un neko vairaak kaa no bomza 2viiti izspiest nav speejiigi

mentos ir atseviska nodalja kuraa straadaa taadi kompuutertaarpi ka maz neliekas ...

taakaa shos nevainiigos iipasnjus neapjaasi tik vienkaarshi kaa iedomaajies ...

Es arī runāju par EP kompuutertārpiem.

VIL, tildei ir tāda jauki neaizstājama fīča kā vārdnīca un valodu rīki. Tas vien ir to 60Ls vērts.

Link to comment
Share on other sites

ActivatedTM

Vispaar lieta jau ir taa, ka maajaas ikviens var tureet un lietot zaktas progas cik uziet, jo naw neviena, kas naaks tev uz maajaam un to paarbaudiis. Nezinu vai tas ir labi vai slikti, bet taa ir... Nesaprotu kaa vispaar var apkarot piraatismu, ja nepaarbauda privaatpersonas...?! Kaada vispaar cilveekam shaadaa situaacijaa ir motivaacija lietot licenzeeto programmatuuru...................?!

Link to comment
Share on other sites

Vārdnīca ir labs stimuls vārdus ātrāk iegaumēt. Es dodu priekšroku papīra ražojumam galīgi nesaprotamiem vārdiem.

Citādi 100USD jebšu 60Ls par kvalitatīvu vārdnīcu, t.sk., papīra, ir laba cena.

Link to comment
Share on other sites

TrueCrypt- zinu so progu, diezgan efektiva, dzirdejis ka reiz hakeri kadu laicinju mocijusi vinu vala, protams ne Latvijas ,bet kkadi Advanceti hakeri

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheesh

Es dodu priekšroku papīra ražojumam galīgi nesaprotamiem vārdiem.

Lai arī ir dažādas online vārdnīcas, bet Tildes datorvārdnīca ir ideāli ērta. Ļoti šaubos vai man būtu pacietība šķirstīt 1.5kg smago vārdnīcu lai atrastu katru vārdu. Jāsāk atcerēties kad pagājušoreiz lietoju papīra vārdnīcu. Neatceros :o

Link to comment
Share on other sites

ventolin

protams ne Latvijas ,bet kkadi Advanceti hakeri

 

A kā Tu zini, ka Latvijā nav 'advancētu' hakeru? Ja panorāmā nerāda, tad nav?

Link to comment
Share on other sites

sorry man tads stereotips iesedies ka viss LV ir diezgan liela dupsi. Bet nu viss iespejams.

Link to comment
Share on other sites

kakulacis

Es izmantoju StarDict :) Varbūt kaut kādi ubervārdi nav (gan jau, ka bibliotēkas kaut kur nospertas un konvertētas), bet strādā labi un resursus rij maz, un ir superviedtulks, gan tikai vienu vārdu uz mouseover tulko :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Atšķirība tā, ka autiņa saimnieks paliek bez autiņa, bet delfu saimniekam nekāds dekrements nenotiek. Ļoti nekorekti bāzt visus vēžus vienā maisā. Izvarotājs nav tas pats, kas krāpnieks.

 

Tēlo vai pa tādu piedzimi ?

Piedod, bet tādus kā tu es vienkārši uzskatu pa idiotiem.

Ja nesaproti tik elementāras lietas.. ko tur..

 

 

TokRa

Tu arī laikam uzcītīgi tēlo.

EP nāk pēc navodkām. Viņi ļoti labi zin kas tur ir un kam viņi iet pakaļ.

Vari slēpt, vari neslēpt.

Izpisīs ar liecībām.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Diemzel ta ka musu dargie viesi diezgan viegli ietekmejami ar dārgas naudinas helpu, diez vai tagad kkas krasi mainisies.

Kas nav noperkas ar lielu naudu tas ir noperkams ar leilaku naudu.

Labots - Aspire
Link to comment
Share on other sites

sorry ātrumā rakstīju. ņemšu vērā ieteikmumu.

Link to comment
Share on other sites

Žēl, ka neredzēju, ko Aspire uzrakstīja, bet atbildei līdzīgs posts ir aizķēries foruma kuriozu krātuvē.

 

raiviic

kuss kuss nestaasti mulkjiibas - citaadi padomaas veel ka tu esi duriks ...

Link to comment
Share on other sites

ventolin

Tēlo vai pa tādu piedzimi ?

Piedod, bet tādus kā tu es vienkārši uzskatu pa idiotiem.

Ja nesaproti tik elementāras lietas.. ko tur..

 

Pasaki, ko konkrēti es nesapratu, viedais!

Link to comment
Share on other sites

ventolin

Aga, un daltoniķi, kas redz tikai 2 krāsas. Pārāk augstās domās esi par sevi, čalīt. Tas, ka tu ar netīru muti sev krānu pagarini pokemonu priekšā, nepacels tevi augstāk.

Link to comment
Share on other sites

Guest r.5

1) EP var veikt apskati un izņemšanu tikai gadījumos, ja uzņēmuma pārstāvis pats brīvprātīgi visu parāda un izdod (protams pret parakstu) tehniku. uz šo arī paķer visādus datoristus un citus tiesiskā ziņā nepieredzējušus cilvēciņus - nobaida, samulsina un beigās iedod parakstīties, ka viss noticis brīvprātīgi.

2) pret uzņēmuma pārstāvja gribu EP var atrasties uzņēmuma telpās, rakāties un kautko paņemt sev līdzi tikai ar kratīšanas orderi no tiesneša. tas ir praktiski neiespējami dabonams tikai uz kaut kādu aizdomu pamata par kaut kādu iespējamo administratīvu pārkāpumu.

Labots - r.5
Link to comment
Share on other sites

Es uzskatu, ka pietiek ar legālu Windows OS + TrueCrypt.

 

Sīkāk: http://www.TrueCrypt.org

 

Tokra , tas ir bērnudārzs - neko nezinu, neko nedarīju a disks sašifrējās. Un vispār policija nav skola - atmazkas neies cauri.

Te ir kriminālprocesa likuma pants ar kurus saskaņā tev jāizsniedz šifra atslēga, ja nē vari

 

192.pants. Elektroniskajā informācijas sistēmā saglabāto datu atklāšana
Procesa virzītājs, pamatojoties uz izmeklēšanas tiesneša lēmumu vai ar datu subjekta piekrišanu var pieprasīt, lai elektroniskās informācijas sistēmas īpašnieks vai likumīgais valdītājs atklāj informācijas sistēmā saglabātos datus.

Link to comment
Share on other sites

Ir divas bezgalīgas lietas, visums un cilvēku stulbums :)

Drosmīgs apgalvojums. Es esmu galīgā visuma piekritējs un vēl neesmu redzējis visuma bezgalības pierādījumu.

Link to comment
Share on other sites

Sveiki.. . :-P

 

Kādā veidā nosaka[izsaka] soda naudas lielumu par nelicenzētu programmu lietošanu[glabāšanu] , piemēram , WinXP, Adobei, AutoCad utt . ? :evil:

kaadaa veidaa nosaka soda naudu par izvaroshanu un slepkaviibu personu grupaa ar ieprieksheeju nodomu?

 

tasiniigas tiesas celjaa, taapat arii par autortiesiibu tiishu paarkaapshanu. + civilprasiiba no iipashnieka

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...