Jump to content

Kameras izveele


eko
 Share

Recommended Posts

Sveicinaati,

 

Gribeeju Lugt Juusu paliidziibu, mekleeju videokameru sporta pasaakumu filmeeshanai, summa - apmeeram no 1500 - 2500 Ls, tajaa diapazonaa.

 

Prasiibas:

 

Laba atteela kvalitaate, filmeejot tieshi kustiigus elementus

Kas veel - pagaidaam nav ne jausmas, noteikti Jums ir kas ieteicams

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Sheit jau var luureet uz labaam HDV kameraam. Var njemt, piemeeram, Sony HDR-FX1.

Tikai sporta filmeeshanai vajag arii statiivu. Tur arii jaareekjinaas ar kadiem 400 latinjiem un uz augshu.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Šobriid saakumam veelos vienkaarshi saprast ko nevajadzeetu palaist garaam kameras izveelee...

 

Statiivs..svariiga lieta protams, par to arii tiek domaats

 

www.erfoto.lv jau vairaak par fotograafeeshanu

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Bet nu ar statiivu arii ir paaris pigoru.

Pats gan iipashi daudz neesmu kraameejies ar labiem statiiviem, bet vienreiz naacaas pastraadaat ar vienu leetaa gala Manfrotto profesionaalo statiivu (ap 500 Ls), kursh kaa reizi paredzeets FX-1 izmeera kameraam - ellja spiedaas aaraa pa visaam malaam.

Todien straadaaju kopaa ar diezgan pieredzeejushu operatoru un vinsh staastiija, ka Manfrotto statiivi neesot labi - aatri pliistot. Vinten leetais gals arii diezgan pashvaks.

Beigaas no vinja sapratu, ka normaals statiivs - nu taads, kuram nespraucas ellja pa visiem caurumiem, kursh aatri nenodilst utt - nuu - virs 1000 latiem...

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Nu saakumaa domaaju vareetu izliidzeeties ar kaadu leeto statiivu, saproveejot, jo sportaa piemeeram dazjaadus skreejienus un citas lietas ir jaafilmee bez statiiva...

 

Ir kaada laba vieta kur vispaar papeetiit kameras un cenas?

Link to comment
Share on other sites

Budžets pagaidaam ir tiiri izdomaats, vispaar ideja ir sekojosha, gribaas saprast kaada buutu summa kaadaa vareetu iekljauties, kameru nevajag uuber profesionaalu, bet vajag taadu kura ir kas labaaks par vienkaarsha lietotaaja kameru, speciaali sporta pasaakumu filmeeshanai

Link to comment
Share on other sites

Izejaam..shobriid plaani ir lieli

 

Pirmkaart svariigi protams AV un DV

 

Principaa viens no svariigaakajiem virzieniem buus paarraidiit video internetaa caur raidiitaaju, kursh laikam jau ir iegaadaats arii, bet par izejaam neesmu uz sitiena gatavs spriest un par sisteemu...

 

Principaa shaada sisteema apraideem internetaa ir aktuaala arii..

 

Taapeec budžets nav noteikts, vienkaarshi saakumaa no gudriem cilveekiem gribaas uzzinaat iespeejas un kaadaas naudaas

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Nu jaa - ja tajos 2500 Ls jaaiekljaujas ar visu statiivu, tad tur var pirkt, piemeeram Sony HDR-HC1 - ljoti laba consumer kamer - ir optiskaa stabilizaacija ir, 3 matricu nav (ir 1 CMOS), bet bilde taapat smuka (esmu ap jamo aukleejies). Cena ap 1000 Ls. Sanaaks arii labs statiivs, papildu akjis (nu taads kaartiigs, lai var 300+ minuutes filmeet), soma, aareejais mikrofons, un kaads platlenkja konvertors. Un pat nauda paari paliks...

Tiiri profesionaala kamera tur tochna nesanaaks (varbuut tik kaada DV).

Bet ja tu esi gatavs pirkt to Sony HDR-FX1, kura arii, starp citu, skaitaas cosumer kamera, tad varu teikt, ka vinja izpildiijuma un funkciju zinjaa tikpat kaa neatskjiraas no HVR-Z1P, kas ir profesionaalaa FX1 versija - jamai klaat naak aareejais mikjis, dazhas pogas uz korpusa, kuru funkciju var defineet pats (tjipa, lai ir pa aatrai rokai, piemeeram, shutter speed mainja u.c. fiichas), veel tas, ka zuuhers + LCD straadaa vienlaiciigi (FX1 straadaa vai nu zuuhers vai arii LCD) un veel Z1P ir mikrofonu ieejas ar phantom baroshanu (tas, ja izmanto kondesatoru mikji). Un jaa - Z1P ir DVCAM, bet FX1 ir standata DV ieraksta rezhiims (reaali, tas atsaucaas tikai uz kasetes grieshanaas aatrumu).

Bet nu, ja peerk shito, tad reekjini, ka visi paareejie pribambosi, kas principaa ir nepiecieshami pro filmeeshanai, apaudzees tos 2500 Ls diezgan pamatiigi.

 

Edited: nepamaniiju, ka paredzeeta apraidei inernetaa... Ja tieshaam tikai internetaa un nekur citur, tad tur HDV nax nevajag. Njem kaadu consumer DV kameru un mochii. Nepamaniis neviens, vai filmeets ar pro vai ar amatieru aparaatu. Galvenais ir radiit labus apstaakljus filmeeshanai - labi izgaismot, kaa arii kaut kaadu kompoziiciju ietureet filmeejot. Laba amatieru DV kamera (ar opt. stabilizaaciju un manuaalo fakusu un fragmu) + pribambosi + normaals statiivs un tajos 2500 ka njefig iekljausies... (i paari paliks)

 

Un Latvijaa lietotu pro tehniku dabuut ir gandriiz neiespeejami. 1 reizi 100 gados kaut kas uzpeld, bet tikpat aatri arii tas tiek nopirkts. Ja paardod, tad izmeerceetas, sadauziitas, smagi nolietotas, n-taas reizes labotas. Nav jeegas uz ko taadu vispaar skatiities.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Krishius Paldies par izsemljosho atbildi,

 

Sapratu ka galvenais ir nepaarspiileet, principaa jaa visa filmeetaa materiaala raadiishana ir plaanota internetaa, gan samonteeta gabala, gan apraides Tur, protams, ir reizes kad video plaanots arii radiit TV, bet tas pagaidaam nav tik bieži plaanots...kaut gan jaaskataas

 

Skaidrs ka viss ir atkariigs no budžeta un vajadzībām. Galvenais lai filmeejot ne iipashi piemeerotos apstaakljos, vecos stadionus, nepiebeigtaas sporta hallees (ka mums tas ir Latvijaa) vareetu izspiest maksimaali sakariigu bildi....

 

Skatos ka vairaak figuree Sony videokameras, vinjas shajaa segmentaa ir vislabaakaas?

 

P.S. Jautaajums par apraidi internetaa, ir apmeeram viedoklis, bet varbuut kaadam ir bijusi saskare ar to kaa nodroshinaat Live video internetaa, tieshi no taas vietas kur notiek filmeeshana

Labots - eko
Link to comment
Share on other sites

Internets nobendē pat vislabākās profesionālās kameras bildi, tā kā, ja runa iet par raidīšanu caur internetu, tad der pat visvienkāršākā kamera. Cita lieta, jo kamera profesionālāka, jo vieglāk ar to strādāt. Protams, jābūt attiecīgām iemaņām, un ja labai kamerai visus režīmus saslēgsi uz auto, tad Tev tādu kameru nafig nevajag. Cik saprotu, Tad Tu eko ar šīm lietām īpaši nēsi nodarbojies un diez vai vajag pirkt kameru ar rokas vadību. Vispirms vajag sākt ar kādu zieputrauku un kad sāks izbesīt tas, ka ar roku nevari zieputraukam paregulēt ne blendi, ne asumu, ne iestādīt baltā balansu, tad štuko par krutāku kameru. Priekš interneta nu točna zieputrauks pietiks. Vēl man nav skaidrs, kā Tu ceri nodrošināt tiešraidi internetā no stadiona. Tev tak kamerai līdzi vilksies kabelis, bet tas šausmīgi traucē pārvietoties garus gabalus. Domu par kāda raidītāja izmantošanu vari atmest. Esmu izmēģinājis visus Latvijā pieejamos raidītājus, kuri parasti paredzēti priekš novērošanas kamerām. Tie visi ir pilnīgi mēsli un nav piemēroti priekš kustīga raidītāja. Radiotehnikā ir tada parādība kā interference, kad radioviļņi uz uztvērēju pienāk gan pa taisno, gan atstarojoties no dažādiem objektiem. Tad nu signāls nepārtraukti maina savu līmeni. Brīžiem pat pazūd, kaut atrodies dažus metrus no uztvērēja. Profesionālā tehnikā pret to cīnās ar divām antenām uztvērējam, kuras atrodas viena no otras pusviļņa attālumā un uz vienas antenas vienmēr signāls ir spēcīgs. Tāda paša iemesla dēļ daudziem bezvadu datortīklu aksespunktiem arī ir divas antenas. Ja aksespunktu var atļauties nopirkt jebkurš, tad profesionāli videosignāla raidītāju un uztvērēju Tev, ar tādu budžetu, nav nekādas cerības iegādāties. Lai gan, man tiko ienāca prātā, ka priekš interneta apraides kā reizi varētu izmantot bezvadu aksespunktus. Ir taču vebkameras ar radiopieslēgumu. Par to ir vērts padomāt, bet, priekš kaut cik profesionālas darbības, videosignālu pāraidīt pāri stadionam ar mazu naudu nav iesējams. Vēl būs baigais čakars ar ātru interneta pieslēgumu. Es kautkā daudz nezinu stadionus ar pieslēgumu , kur sņemto un noraidīro datu ātrums būtu vienādāks. Lattelekoma pieslēgumos parasti var tikai fiksi kautko nokačāt, bet noraidīt kvalitatīvi videobildi būs pagrūti. Parasti jau uz tā pieslēguma vēl zēž gan grāmatvede, gan sekretāre, gan vēl kāds un pietiek tikai vienam lietotājam sākt kautko nopietni kačāt, ta ar bildes noraidīšanu čiks vien sanāk. Saku to tikai no savas pieredzes, jo, man šī iemesla dēļ, ir pašvaki izdevies internetā atspoguļot vairākus pasākumus. Salieku trīs kameras ar trim operātoriem un videopulti ar režisoru, bet internetā var redzēt tiki raustošu bildi. Sistēmadministrātors skraida sasarcis ap sviem kompjiem, bet tā arī neko izdarīt nevar- raustās un viss.

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Skatos, ka te gana labi tauta jau situāciju ir apstāstījusi...

 

Vienīgais, ko es vēl varu iedomāties piebilst - der lieku reizi pārliecināties, vai pērkamajai kamerai ir iespējams "progressive scan" režīms, jo "interlaced scan" režīmā ātras kustības izskatās diezgan sakaini.. Cik atceros, parastajiem lētučiem ir tikai "interlaced" režīms.. Visideālākais, protams, būtu kamera, kas filmē 50 fps progressive scan! No tāda materiāla var izveidot itin baudāmus gabalus.

 

Un par to interneta apraidi - sūdīga jau viņa ir, bet tas netraucē iegādāt labu kameru. Ja izejmateriāls laps, var kvalitatīvākus gabalus arī veidot.

 

Un HD kamera arī nav peļams materiāls - labs 1280x720p 50fps izejmateriāls ir ļoti pievilcīgs. Protams, tad nāk jautājums, cik tās kameras kvalitatīvus HD viģikus kamera dod laukā utt, bet nu idejiski.. :roll:

Labots - Tehnoman
Link to comment
Share on other sites

Krishius

Principaa, papeetot DV videokameru klaastu, jaasecina, ka, piemeeram, Sony piedaavaa tikai taadus galiigi leetos amatieru aparaatus. To SD kameru daargo galu tagad aizpilda HDD un DVD kameras, kas ir galiigi garaam.

Principaa, man domaat, ka jaaskataas uz amatieru HDV kameraam. Manis jau piemineetaa Sony HDR-HC1, domaajams, pilniibaa apmierinaatu tavas prasiibas. Elastiiga kamera. Principaa, visi parametri ir viegli manuaali mainaami (ir manuaalaa fokusa gredzens, eerts fragmas sleedzis, visi shutterspiidi, baltuma balansi gan buus jaakrukjii caur menu, bet tas jau pox). Piekabini tik klaat lielo akji, statiivu, aareejo mikrofonu un buus ljoti labs filmeeshanas komplekts.

Ar jamo var filmeet gan DV, gan HDV.

Es gan atljaushos piekasiities Technoman teiktajam par aatru kustiibu suudiigo izskatiishanos interlaced rezhiimaa. :p Uz TV nav nekaadas vainas. Tak visas sporta paarraides tiek taa raadiitas un neizskataas tachu slikti.

Bet nu jaa - internetaa jau interlaced taapat neparraidiisi - tur tieshaam labaak progressive scan.

Bet ja filmee, teiksim, DV rezhiimaa, ir viens triks, kaa interlaced rezhiimaa ''uzburt'' progressive scan - uzliek shutter speed uz 1/25, respektiivi, abi puskadri buus ar vienaadu bildi, kas veidos kaut ko bik tuvaaku progressive scan. Tiesa, tad jaafilmee ar vairaak pieveertu diafragmu.

Un veel viena lieta - ja tu filmee HDV rezhiimaa, reekjinies, ka buus platekraana bilde (HDV nepiedaavaa 4:3 malu proporciju).

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Es jau arī esmu par profesionālas kameras izmantošanu, bet vai ir vērts tērēt naudu, ja gala rezultāts ir internets. Par progresīvo izvēršanu un HD formātu priekš interneta translācijas ir vienkārši bezjēdzīgi runāt. Tā pat par ātru kustību pārraidīšanu. Ja kāds no ķedes posmiem ir vājš, tad visa ķēde pārteūks vājākajā vietā. Konkrētajā situācijā internets visu sačakarēs un diez vai ir vērts pirkt HD kameru. Tika vēl pieminēta iespēja materiālu parādīt televizijā, bet priekš televizijas nafig nav vajadzīgs HD formāts. Man grūti saprast, kādēļ visi kā traki metušies uz tām HD kamerām, ja reāli dzīvē safilmēto materiālu var skatīties tikai uz pašas kameras un tikai mājā uz LCD vai plazmas. Kā materiālu pārdzen uz DVD, tā par HD var aizmirst, bet DVD disku ir daudz ērtāk mājā skatīties. Protams, ar laiku šis formāts varbūt iedzīvosies, bet, ņemot bērā tautas zemās prasības pēc kvalitātes, to arī vēl nevar zināt. Ja muzikā CD daudz kvalitatīvāko formātu spiež nost MP3 un video pārsvarā tiek skatīts uz visādiem divixsiem, tad HD ir tas pats kas SACD un DVDaudio skaņu tehnikā. Sony protams spiež uz HD kamerām(, bet vai tautai tās reāli vajag, to vēl nevar zināt.

Link to comment
Share on other sites

Vēl vajadzētu tikt skaidrībā ar to cik labs apgaismojums būs vietās, kur filmēs. Pro kameras noteikti būs labākas tieši nepietiekama apgaismojuma apstākļos. Ja apgaismojums ir labs, tad var ņemt kādu jaunu consumer HDV (to pašu sony HC1), bet ja ne, tad IMHO tomēr labāk pameklēt kādu vecu canon XL2.

Link to comment
Share on other sites

Patiess prieks bija ieraudziit tik daudz plashus un izsmeļošus komentaarus.

 

Ko es esmu secinaajis:

 

1. Nav jeegas pirkt uuber daargo un labo kameru ja es no vinjas iespeejaam izmantoju labi ja 30%

2. Apraide internetaa ir sarežģīts process, bet ne neizdaraams, tikai šobriid svariigi buutu satikt cilveekus kuri buutu kompetenti sniegt padomus un paliidziibu shajaa jomaa...kaa jau mineeju ir irgaadaati raidiitaaji, bet shobriid nevareeshu atbildeet siikaak, jo neesmu vinjus dziivee redzeejis

3. Video materiaals buus paredzeets paarsvaraa, tomeer 80% lietoshanai internetaa, kur video lielums ne lielaaks kaa youtube.com pieejamie izmeeri, taa kaa protams kvalitaate safilmeetaa materiaala ir svariiga, bet ne tik svariiga kaa ja video paarraidiitu kinoteaatrii :)

4. Par apgaismojumu..neparedzama lieta, un katru reizi tam jaaseko liidzi, jo sports ir sports, saule spiid dazjaadi un rakursi, piemeeram, vieglatleetikaa arii ir dažāadi.

5. Rodaas jautaajums kur doties peec konsultaacias lai sakomplekteetu sakariigu kameru , kaadu no ieteiktajiem Sony vai Panasonic...varbuut internetaa ir aada laba adrese kur visu var siikaak papeetiit, pieejamaas papildieriices, mikrafonus, baterijas un aptuveno cenu ieguut

Link to comment
Share on other sites

Krishius

NormaalsCilveeks

 

Es, konkreeti, par HDV (to Sony HDR-HC1) kameru runaaju tiiri deelj taa, ka vinjas iespeejas ir ljoti tuvu profesionaalas kameras iespeejaam. Nevaru vairs nekur atrast Sony MiniDV kameru, kurai buutu manuaalais fokuss, blende u.c. fiichas. Ir vai nu galiigie leetuchi, kas ir gandriiz pilniibaa automaati vai arii HDD/DVD kameras, kas ir nejeegaa daargas un trulas.

Taapeec arii saaku braukt iekshaa HDV consumeros, jo ar taam var filmeet arii DV rezhiimaa.

Kaut kaadu manualitaati tomeer vajag, jo:

1) operators labaak apguus filmeeshanu un darbu ar kameru (galvenais vislaik nedziivot autorezhiimos)

2) buus plashaakas iespeejas izveersties filmeejot, jo, piemeeram tevis piemineetajai GS300 (pats esmu gandriiz taadas pashas kameras iipashnieks) manuaalaas fiichas mainot tu aatraak paspeesi ar baardu niidz nabai noaugt, nekaa tur kaut ko sakariigu uzfilmeet. Nevar no taadas kameras gaidiit briinumus.

 

Rik0

 

Neiesaku peetiit lietotu profesionaalu aparatuuru - taa kaa likums buus smagi nolietota (ar ljoti retiem iznjeemumiem). Visbiezhaak kameras nolietojums izpauzhas kaa galvinjas nodilums - ieraksti metiis ''dzirksteles'' vai labaakajaa gadiijumaa normaali atskanjosies tikai uz taa konkreetaa eksemplaara - uz citiem aparaatiem buus vieni vieniigi kubiki-rubiki un citi briinumi. Un tur var buut veel vesela virkne ar shaizeem - sajaats korpuss, pieputeejushas kishkas, mitruma apskaadeeta elektronika, mirushie pikselji sensoram utt...

 

Edited: a nee - re kur viena kaut cik sakariiga DV kamera tomeer atradaas - Panasonic NV-GS500EP-S. Cena bik zem 600 Ls.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Krishius

To fiichu sauc par staticam, ja pareizi sapratu, ko tu domaa. Hotkj skrien ar to kameru un kustiibas buus gludas un liiganas.

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Tu domaa shito?

O, angliski atradu kaa sauc - stedicam.

 

Brunjuveste? :p

Ja tas ir kaut kas tamliidziigs, tad nezinu, kas tas par dzelzi...

 

Tad nu veel vieniigi ir smagsvara stedicami, kas paredzeeti lielajaam pleca kameraam...

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Krishius

Aa, nu tad skaidrs.

Kaa jau teicu - jams ir paredzeets lielajaam kameraam.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Krishius

BTW - nav sanaacis to lielo statikamu tuvumaa izpeetiit, bet man liekas, ka tur no zhiroskopiskaam ietaiseem nebija ne smakas - tiiri uz atsvaru un atspereem tas viss balstaas (a mosh ir kaut kaadi, kuriem ir zhiriskopisks tas mehaanisms - hvz, neesmu specs).

 

Tas mazajaam kameraam domaatais statikams - tur jaa - atsvars + zhiroskopisks mehaanisms. Ja ir kruts tas mazais statikams, tad jamam pie atsvara apakshaa meedz buut LCD ekraaninjsh, kas savienojams ar kameru.

Lielajiem, man liekas, ka ekraans jau ir by default. Cik ir naacies redzeet, tad dazhiem pat mazie CRT kontroles monitori piekabinaati (taads, logjiski spiezhot, pat daljeeji vai pilniigi speej aizstaat atsvarus).

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

...

Es gan atljaushos piekasiities Technoman teiktajam par aatru kustiibu suudiigo izskatiishanos interlaced rezhiimaa. :p Uz TV nav nekaadas vainas. Tak visas sporta paarraides tiek taa raadiitas un neizskataas tachu slikti.

...

 

Nu ideja jau bija tāda - iegūt pēc iespējas labāku "source" devēju - kameru. Es nesaku, ka uz TV izskatās sūdīgi, bet es jau pieņēmu, ka PC pasaulē "interlaced" nav ko darīt. Un neviens ieraksts nepārspēs 50fps progressive! :roll: [tēlains izteiciens - lūdzu neuzbrukt ar 100fps progressive]

 

Bez tam, par to internetu - "live tv" jau nav vienīgais serviss, ko var piedāvāt. Piemēram, var būt iespēja arī novilkt video ierakstu vēlāk, vai kaut kā tā. Un tur jau var izmantot arī labāku kvalitāti.. Un tieši tur jau arī var noderēt HD kamera, jo vairums PC tomēr ir ar izšķirtspēju 1280x1024+, kam ideāli ir piemērots 720p! ;) Bet NC, tici man, es neesmu kā uzburts uz HD formātu, es vienkārši cenšos atrast piemērotāko variantu!

 

Bet protams, visu var variēt un jāskatās pēc individuālajām vajadzībām un iespējām.

Labots - Tehnoman
Link to comment
Share on other sites

Protams, internetā materiālu var ielikt augstākā kvalitātē, tikai kāda jēga, ja lielākā daļa lietotāju par svarīgāku uzskata faila atsūkšanas ātrumu, nevis tā kvalitāti. Uzliksi to materiālu piemēram DVD un divix kvalitātē. No simts skatītājiem varbūt viens izvēlēsies mocīties un kačāt DVD kvalitātes failu. Visi pārējie apmierināsies ar sliktāku kvalitāti, toties mazu faila lielumu.

Tos lētos stedikamus varat nepirkt, tie ir pilnīgi sū**. Brīnumi nenotiek un ar viena atsvara palīdzību nu nekādi nevar nostabilizēt kameru. Man šancē viens tāds čuģiks mētajas, varu uzdāvināt. Kārtīgs stedikams maksā baigu naudu un ar viņu nemaz nav viegli filmēt, jo visu laiku jāstaipa ras dzelzis. Labāk klasisku kvalitatīvu statīvu nopirkt.

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Vari uzdaavinaat? :p Piesakos... :D

Nez - VFS arii viens taads mazais meetaajaas - ar izskjaidiitu LCD ekraanu :p . Nezinu, kur veel vinsh izmantots, bet apvienojumaa ar Sony DCR-VX2100, jamo izmantoja filmeejot raidiijumu ''Pierobezha'' - nekaadas vainas. Operators skraidiija pa mezha takaam un rezultaataa dabuuja gludu smuku materaalu...

Aaber, kaartiigs stedikams, gluzhi taapat kaa arii kvalitatiivs parasts paarvietojamais statiivs, protams, ka maksaa saaliiti. Iistenaa pro filmeeshanaa nekas nav leets...

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Rik0

 

Neiesaku peetiit lietotu profesionaalu aparatuuru - taa kaa likums buus smagi nolietota (ar ljoti retiem iznjeemumiem).

 

Pieņemu, ka pie mums tā ir. Bet ebayā var dabūt arī pietiekami mazlietotas,

jo rietumnieku rocība šādas kameras atļauj pirkt ne tikai reāliem profiem, bet arī nopietniem amatieriem un tie ne vienmēr viņas nodzen līdz kliņķim ( to var noskaidrot no pārdevēja, cik kamera ir lietota, bet protams jauns ir jauns).

 

Paskatījos - jauna canon XL2 maksā tikai 3k$. Laikam SD neviens vairs nepērk, ja viņas par šādu cenu atdod.

Link to comment
Share on other sites

Krishius

XL2 ir saliidzinoshi vecs modelis (2004. gads), turklaat razhotaaji tomeer saak paariet uz HDV, taapeec arii ir taada cena. Latvijaa, protams, vinja maksaatu apmeeram tik pat loshu...

Bet XL2 pluss ir 25p filmeeshanas rezhiims.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Vaardusakot esmu noleemis un savu skatu uzmetis shai kamerai

 

Sony HDR-HC1

 

Bet lieta sekojosha, kur vareetu iet vinju apskatiit, paintereseeties un cenu ieraudziit..netaa cik pamekleeju nekur vinjas nav

 

Intereseeja veel normaals statiivs

Plus aareejais mikrafons

Un lielaaka baterija

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...