Jump to content

SATA interfeiss DVD - kāds labums?


Brainless
 Share

Recommended Posts

Krishius

Principaa jaa. Ak, un veel tas, ka vareesi pierubiit/atrubiit to draivu nesleedzot aaraa datoru :p

CD un DVD rakstiishanas/lasiishanas aatrums nav tik liels, lai ATA ar to netiktu galaa...

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheesh

Kā jau teica, šaurā šleife+hotswaps. Ņemot vērā, ka tagad plates nāk ar vienu IDE kanālu, tad pirkt kautko uz IDE ir bezjēdzīgi.

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Tas viens IDE kanaals jau arii domaats CD/DVD draiviem...

ATA cietnji jau labu laicinju vairs nav modes prece.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Brainless

Paldies, tā jau nojautu. Ko Jūs varētu ieteikt no DVD RW? Es skatījos, ka parametri viņiem īpaši neatšķiras, cena arī...

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Agraak NEC labi koteejaas, bet tagad, kad jaunos NEC'us razho LiteOn - nezinu, kas ar vinjiem ir. Kad pirku savu NEC (1,5 gadus atpakalj), LiteOn bija gljukaini rakstiiklji. Kaa ir tagad, nezinu. Ja nu kaadaa bodee palicis kaads iistais NEC razhotais DVD cepeeklis, tad var njemt ciet.

Pioneer vajadzeetu buut ok.

Ja nav kur likt naudu, tad Plextor :p

Link to comment
Share on other sites

Brainless

Pioneer... Nav gan bieži sastopams veikalos, bet painteresēties var. Un varat pastāstīt, kas plextoros tik īpašs, ka tāda cena?

Link to comment
Share on other sites

"Kad pirku savu NEC (1,5 gadus atpakalj), LiteOn bija gljukaini rakstiiklji"

 

Pats lietoju LiteOn jau kops kada 2001/2 gada nekādu problēmu visiem pazīstamajiem iesaku tieši šo firmu par ģļukiem vispār nēsmu dzirdējis. Vārbūt jau 1 no 100 tie ģļuki bija :D

Link to comment
Share on other sites

John Wayne

Par NEC runājot, man laikam vēl bija tā laime nopirkt īsto NEC ražojumu - pirms kāda gada 4571A ar Lableflash. Nevienu matricu vēl nav sabojājis, tiesa gan - ACME es nelietoju. Toties jamais nelasa paša rakstītās Traxdata matricas :mrgreen: , tagad arī atklājās, ka Ricoh DVD+R DL negrib rakstīt. Būs jāuzliek jaunāka firmware...

Tā SATA labumus es īsti nesaskatu, ja nu vienīgi nedaudz pārraides ātrums palielināsies. Bet kāpēc gan hotswap rakstīklim, kāda jēga no tā?

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Jautājums pie tēmas.

Ja jau SATA DVD ir hotswaps, tav varbūt arī kāds SATA HDD arī hotwsapīgs? :roll: Neko neesmu dzirdējis, tāpēc jautāju.

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheesh

Ja jau SATA DVD ir hotswaps, tav varbūt arī kāds SATA HDD arī hotwsapīgs? :roll: Neko neesmu dzirdējis, tāpēc jautāju.

Ir hotswaps.

Kad tev primārais būs darbs, un ntās reizes jāpārsprauž HDD bakapiem turp atpakaļ, tad redzēsi kāda jēga no hotswapa, īpaši ja nedrīkst restartēt kasti.

Labots - Sheesh
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Paldies! Šitas ir labs info. Datorus nejaucu bieži, bet tas var labi noderēt!

Link to comment
Share on other sites

John Wayne

Jā, bet vienīgi arī mātesplatei jāatbalsta hotswap. Daudzas vecās neatbalsta, cik saprotu, tad nav ieteicams arī raustīt to kabeli.

Link to comment
Share on other sites

Brainless

Paldies par apskaidrošanu, pasūtīju ASUS DVD SATA, lai jau nav vairs kompii tas platais kabelis. Un jā, mana mb atbalsta hotswap, tikai diez vai es to lietošu kādreiz. Ja nu neskaidri izteicos, tad es nemainīju dēļ SATA, bet gan dēļ DVD ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja ņem jaunu SATA rakstīkli - virspirms pārliecinies ka no tā var uzbūtot un iesākt OS instalāciju. Ko vēl - nu noteikti jāņem rakstīklis ar Lightscribe/Labelflash atbalstu. Laba lieta.

Link to comment
Share on other sites

Brainless

Par bootable nezinu, bet lightscribe un labelflash ir. Ja nu galīgi nebūtosies, iemetīs veco TEAC CD-ROM :roll:

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Parasti Asus ir tas pats Pioneer,iekšas tās pašas.... Cits zīmols tik virsū un firmware iešūta arī cita.

Link to comment
Share on other sites

Man savulaik bija Pioneer 32x CD-ROMs ar slot-in ielādes mehānismu, sprauga kā auto maģiem. Lasīja visu zvērā. Pēc tāda paša stila DVD-ROMs

Link to comment
Share on other sites

John Wayne

Man savulaik bija Pioneer 32x CD-ROMs ar slot-in ielādes mehānismu, sprauga kā auto maģiem.

Man vēl tagad tāds Pioneer DVD lasītājs stāv kompī, jāsaka, ka baigi ērta lieta tāds slot-in, nekādi kafijas paneļi nav jābīda :-) Kad meklēju sev rakstītāju, nevarēju vairs atrast tādus slot-in modeļus. Vai tad tādi palikuši tikai slim versijās?

 

 

UPDATE par manis pieminēto NEC:

tikko kā uzliku 1.02 firmware un abi iepriekšminētie trūkumi ir novērsti!

Link to comment
Share on other sites

Man vēl tagad tāds Pioneer DVD lasītājs stāv kompī, jāsaka, ka baigi ērta lieta tāds slot-in, nekādi kafijas paneļi nav jābīda :-) Kad meklēju sev rakstītāju, nevarēju vairs atrast tādus slot-in modeļus. Vai tad tādi palikuši tikai slim versijās?

UPDATE par manis pieminēto NEC:

tikko kā uzliku 1.02 firmware un abi iepriekšminētie trūkumi ir novērsti!

Pioneer pārstāja ražot DVD-ROMs un ražo tikai Writerus. Tiem ir tikai kafijas paplāte. Slot-in verķi sen vairs nav manīti. Slot-in galvenā priekšrocība bija tā ka to viegli lietot arī ja draivs ir uz sāniem, kā daudzos serveros bij, piem Compaq'os. Pamēģini ielikt disku trejā ja draivs ir uz sāniem - neērti.

Link to comment
Share on other sites

Krishius

"Kad pirku savu NEC (1,5 gadus atpakalj), LiteOn bija gljukaini rakstiiklji"

 

Pats lietoju LiteOn jau kops kada 2001/2 gada nekādu problēmu visiem pazīstamajiem iesaku tieši šo firmu par ģļukiem vispār nēsmu dzirdējis. Vārbūt jau 1 no 100 tie ģļuki bija :D

Varbuut tik vecie modelji bija ok, bet nu tie, kas bija uz ~2005. gadu - parakaajies pa foruma veesturi - ne es vieniigais lamaajos par LiteOn DVD rakstiikljiem. Bet tieshi DVD - pasham bija LiteOn CD-RW - zveeraa rakstiiklis.

Nedomaaju, ka DVD rakstiiklis, kursh vispaar nepiedaavaa zemaaku rakstiishanas aatrumu par 6x ir kaut kas labs... (firmwares updeiti, vismaz tajaa laikaa, nekaadus labojumus nedeva)

+ cik reizhu nebija gadiijies taa, ka tjipa ierakstaas un peec tam nelasaas - un uz normaalaam matricaam (Maxell, Infiniti, pat Verbatim).

Turklaat taa bija ar diviem rakstiikljiem peec kaartas - vienu es aiznesu uz garantiju, iedeva vietaa citu, kursh izceelaas ar taadaam pashaam iipashiibaam.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

John Wayne

+ cik reizhu nebija gadiijies taa, ka tjipa ierakstaas un peec tam nelasaas - un uz normaalaam matricaam (Maxell, Infiniti, pat Verbatim).

Turklaat taa bija ar diviem rakstiikljiem peec kaartas - vienu es aiznesu uz garantiju, iedeva vietaa citu, kursh izceelaas ar taadaam pashaam iipashiibaam.

Tad jau laikam firmware vainīga. Man tā bija ar NEC 4571 un Traxdata matricām. Lasīju ar otru DVD dzini kompī, līdz kamēr šodien nepārflašoju uz jaunāku firmware :)

 

Pašam arī bija 2005.g. pirkts Lite-On CD-RW, atzinu par labu esam, diskus nebojāja, vienīgi lēni atpazina.

Labots - John Wayne
Link to comment
Share on other sites

Jā, es arī esmu sastapies ar vairāk gļukujošiem LiteOne DVD-RW, nekā ar strādājošiem. Varbūt, ka man vienkārši nav paveicies, taču, nu... :roll:

 

IMHO nevajag ņemt dažas tizlās firmas, bet pārējais būs OK: Samsung, LG, LiteOn. Baumas par to, ka NEC vārdā tagad ražo LiteOn es vēl nebiju dzirdējis. Ja tā izrādītos patiesība, tad varbūt arī tos nevajadzētu.

 

Btw - Plextor, kad pēdējo reizi skatījos, nemaz nebija tik dārgs - moš pa kādi 10Ls dārgāks nekā citi. Skaitās jau itkā krutais, taču es tā arī vēl neesmu dzirdējis, ar ko šis ir pārāks.

 

Taču vispār - gan jau viņiem visiem kopumā nav ne vainas. Izvēlies to, kurš korpusam labāk piestāv. :)

 

Pievienots: Ā, jā, ir jau man arī kaut kas labs, ko pateikt par LiteOn. Labāku 52x CD lasītāju kā LiteOn neesmu redzējis. Vecs kā pasaule, bet vēl joprojām reizēm spēj nolasīt dažu labu disku, ko citi nespēj. ;)

Link to comment
Share on other sites

Brainless

Izvēlējos jau. Vienīgi man neviens tā īsti nevar pateikt, ar ko Plextors skaitās tik labs. Bet jau tagad rokas niez izraut IDE kabeli, kas man ir pa visu kompi no augšas līdz apakšai

Link to comment
Share on other sites

Senos laikos Plextori patiesi bija galvas tiesu pārāki par citiem. Viņu CD-ROM un CD-RW bija daudz kvalitatīvāki un stabilāki. Taču tagad... jau vairākus gadus es tā arī neesmu redzējis, ka viņi ar kaut ko izceltos.

 

OK, ievērtēju M79 piedāvājumu Plextoriem. Maksā patiesi labi - no 66Ls un uz augšu. Taču tie visi ir vai nu nošbukiem, vai arī externālie. PC internāli ir paredzēti tikai 2 devaisi - viens laikam ir divi-vienā (var ielikt 2 diskus, ja pareizi saprotu), bet otrs ir... VVZ, kas tas ir. Izskatās, ka CD-RW, taču maksā 75Ls. Whatever. Nav to vērts. :p

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Varu pievienoties Vilx- par LiteOn CD draviem. Pasham bija CD-RW draivs - divu gadu laikaa nevienas pashas izbraakjeetas matricas un visu, arii baigi saskraapeetu, lasiija ka prieks. Tiesa, jams peec ~gada saaka dazhreiz taa diivaini ruukt, bet funkcionaali straadaaja nevainojami. Mosh veel tagad starp dziivajiem - to Klaids zinaas teikt, jo vinjam paardevu...

Link to comment
Share on other sites

Brainless

Tagad man kompī stāv kaut kāds Sony CD RW. Tam jau ir kādi gadi četri, bet nekāda vaina, visu lasa un raksta, ko tam paredzēts rakstīt, tomēr prasās jau DVD...

Link to comment
Share on other sites

Hmm, ievērtēju to Plextor CD-RW par 75Ls. Tas ir šis. Nē, nu, principā jau tur ir tādas lietas, kas citiem nav redzētas. Cik iekārtas jūs ziniet, kurām var regulēt atvilktnes atvēršanās ātrumu, lai būtu klusāk; maināmu lāzera stiprumu; kā arī panākt nestandarta ieraksta blīvumu, lai parastā CD-R matricā iespiestu 2-tik daudz datu? Vismaz tā viņi tur raksta... :p

Link to comment
Share on other sites

Brainless

Mjā, nu ir access time 2x mazāks, buferis 4x lielāks un pārējās nosauktās fīčas... Bet vai tad to tā jūt ikdienas lietotājs?

Link to comment
Share on other sites

Tiešām nezinu. :) Būtu jau jauki kādreiz salikt blakus Plextor un parasto DVD-RW. Ja jau viņi šito spēj, tad es domāju, ka arī ikdienišķās lietas varētu būt labāk nostrādātas. Bet, nu - patiesi derētu pārbaudīt praxē, vai viņi nesola par daudz. :roll:

 

Pievienots: He, šitais rosina ideju - pirms pāris gadiem BOOT.LV bija veicis dažādu CD-RW iekārtu salīdzinājumu. Varbūt ir vērts tagad uztaisīt DVD-RW iekārtu salīdzinājumu? Tādu kārtīgu, protams. Vismaz 10 dažādas iekārtas no dažādiem ražotājiem; veiktspējas testi, stabilitātes, skaļuma. Statistiku no servisiem arī varētu iekļaut... Tas patiesi būtu viens labs raksts!

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Guest Ieviņš
Pievienots: He, šitais rosina ideju - pirms pāris gadiem BOOT.LV bija veicis dažādu CD-RW iekārtu salīdzinājumu. Varbūt ir vērts tagad uztaisīt DVD-RW iekārtu salīdzinājumu? Tādu kārtīgu, protams. Vismaz 10 dažādas iekārtas no dažādiem ražotājiem; veiktspējas testi, stabilitātes, skaļuma. Statistiku no servisiem arī varētu iekļaut... Tas patiesi būtu viens labs raksts!

varam par to padomāt...

Link to comment
Share on other sites

nu man jau taa SATA veel nepatiik - varaak probleemu nekaa labuma, iipashi ar SATA kabeljiem. Darbaa speeju tik mainiit - jauni kabelji, bet jau kirdikt.

Aatrums it kaa lielaaks, bet kvalitaates nav nemaz.

Cik esmu noveerojis, veel arvien daudzi klienti pieturaas pie IDE's - kaa nekaa paarbaudiita veertiiba. PIedevaam Adobe Photoshop viena versija negribeeja straadaat uz SATA diskiem - kaa uzlika uz IDES diska sisteemu, taa viss notikaas. Un savus serverus arii nelikshu tik driiz uz SATAS.

Link to comment
Share on other sites

Nu, mums itkā darbā diezgan daudzi serveri uz SATA HDD griežas. Then again - tie ir kau kādi HP un DELL brendi par pāris kilo$. Varbūt tiem ir labāki kabeļi. :roll:

 

Par SATA ir lasīts, ka viņu liels trūkums esot ekrāna neesamība, atšķirībā no IDE. Praksē gan neesmu saskāries ar SATA problēmām - ja neskaita windows instalācijas laikā, kad kompim nav FDD. :p

Link to comment
Share on other sites

Nez, neesmu novērojis kabeļa ekranizāciju ne IDE ne SATA. Par Photoshop: lielākoties problēma ir viegli labojama ar jaunāko MB BIOS updeitu

Link to comment
Share on other sites

Par SATA es tiešām nemāku teikt - zinu tikai to, kas netā raxtīts. Bet PATA kabeļiem gan katrs ekrānu var ievērtēt ar savām acīm. ;)

 

Esi pamanījis, ka ir 2 tipu IDE kabeļi - 40 dzīslu, un 80 dzīslu? 40 dzīslu ir "vecais" variants, kurš atbalstīja ātrumus tikai līdz ATA33. 80 dzīslu kabelis supportē ATA66 un uz augšu. Ja to esi pamanījis, tad droši vien arī esi pamanījis, ka abiem kabeļiem ir vienādi spraudņi - ar 40 kontaktiem. Kam tad tās extra 40 dzīslas? Tas arī ir tas ekrāns. ;) Mazliet nestandarta paskata, bet tur viņš ir. Tieši tas arī ir tas, kas padara iespējamu datu pārraidi pie tik liela ātruma - citādi interference starp blakus dzīslām nojauca signālu.

Link to comment
Share on other sites

... panākt nestandarta ieraksta blīvumu, lai parastā CD-R matricā iespiestu 2-tik daudz datu?

Kāds ir šito mēģinājis? Un vai pēc tam uz citas iekārtas disks lasās? Varbūt ir vērts šķirties no Ls 75, jo mans raksteklis jau prasās pensijā:).

Link to comment
Share on other sites

Vai nav prātīgāk nopirkt visparastāko DVD-RW iekārtu, kurā var ieraxtīt 6xCD? ;)

 

Btw - domāju, ka parastajās iekārtās tad diezi vai tas disks lasītos. Varbūt tam pat vajadzētu speciālas matricas. Esmu redzējis veikalā "1.4GB CD-R" matricas, bet tām bija raxtīts, ka vajagot speciālus writerus. Taču nekad dzīvē ar to neesmu saskāries.

Link to comment
Share on other sites

John Wayne

Pievienots: He, šitais rosina ideju - pirms pāris gadiem BOOT.LV bija veicis dažādu CD-RW iekārtu salīdzinājumu. Varbūt ir vērts tagad uztaisīt DVD-RW iekārtu salīdzinājumu? Tādu kārtīgu, protams. Vismaz 10 dažādas iekārtas no dažādiem ražotājiem; veiktspējas testi, stabilitātes, skaļuma. Statistiku no servisiem arī varētu iekļaut... Tas patiesi būtu viens labs raksts!

Pilnīgi piekrītu, sen nav bijuši normāli tehnikas review. Toreiz žurnālā bija arī kaut kādi DVD-RW salīdzināti, bet tas ~2005.g.

Vispār principā jums jau nebūtu grūti noorganizēt - M79 paraugi pa pilnam, gan jau atrastos arī cilvēki, kam to būtu interesanti darīt pat bez atlīdzības. Finālā ieguvēji visi - "M79 paldies par piedāvāto tehniku", eksperti tikuši izplosīties savā lauciņā, lasītāji ieguvuši daudzmaz ticamu un koncentrētu apskatu :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...