Jump to content

XRT-412 rūteris


Guest andiigais
 Share

Recommended Posts

Guest andiigais

Situācija tāda, mājās gribu pieslēgt netam otru kompi(portatīvo), no darba paņēmu jaunu rūteri PLANET XRT-412. visu sanāk normāli nokonfigurēt izņemot gateway. Man ir statiskā IP.

IP ir stipri atšķirīga no gateway (tip neatrodas vienā subnetā) un rezultātā rūteris neļauj ievadīt vai nu gateway vai IP - izmet paziņojumu ar tekstu, ka gateway jābūt vienā subnetā ar IP. Vai ir kāda iespēja "piespiedu" kārtā likt rūterim pieņemt to gateway ko rakstu settingos?

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

eeemmmm

tev ip ir ar gateway dazjaados subnetos?!

es nez....

kursj kaasis aizgaaja?

Link to comment
Share on other sites

eziitiss

Ja tev gateway atrodas citaa subnetaa tad tas ir pilniigi nederiigs.

 

Iiss kopsavilkums kaa darbojas ethernet

 

Ja dators suuta kaadu paku uz kaadu ieriici kas atrodas tavaa subnetaa, tad no IP adreses ar ARP tiek uzzinaata taas ieriices MAC adreses un viss notiek, jo visaam pakaam lai nosuutiitu ir nepiecieshama MAC adrese no tuvaakaas Layer3 ierices (ruuteris/Servers/Firewaals utt)

 

Ja dators suuta kaadu paku uz kaadu ieriici kas NEatrodas tavaa subnetaa, tad tam ir nepiecieshams gateways uz kuru tiks suutiita shii paka. Caur ARP tiek noskaidrota gatewaya MAC adrese un informaacija tiek suutiita ar gatewaya MAC adresi un pakas galameerka IP adrese. Kad paka ieiet gatewayaa tad tai MAC adreses tiek paarrakstiitas, kaa galameerka MAC adrese tiek ierakstiita jau naakamaa Layer 3 iekaartas MAC adrese utt kameer paka nonaak galameerkii.

 

Ja no taa ko uzrakstiiju neko nesaproti, tad:

 

uz tava PC kaa gateways jauzstaada taa ruutera IP ko tu atstiepi maajaas, jo ruuteris buus tas gateways. Ruuterim gateways buus taa IP adrese, kura bija kaa gateways noraadiits agraak uz tava PC. Taapat arii aareeja interfeisa IP adrese buus ruuterim taa kas agraak bija tavam PC. Ieksheejaa tiiklaa (uz ieksheejiem ruutera interfeisiem) tev IP adreses buus citas un shiis ieksheejaas IP adreses tev arii buus jauzliek uz PC kaa gateways.

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

Ja no taa ko uzrakstiiju neko nesaproti, tad:

 

uz tava PC kaa gateways jauzstaada taa ruutera IP ko tu atstiepi maajaas, jo ruuteris buus tas gateways. Ruuterim gateways buus taa IP adrese, kura bija kaa gateways noraadiits agraak uz tava PC. Taapat arii aareeja interfeisa IP adrese buus ruuterim taa kas agraak bija tavam PC. Ieksheejaa tiiklaa (uz ieksheejiem ruutera interfeisiem) tev IP adreses buus citas un shiis ieksheejaas IP adreses tev arii buus jauzliek uz PC kaa gateways.

minimaali kautko sajeedzot no tiikliem peec sjii teksta izlasiisjanas vairs neko nesaprotu....

 

piekorigjeesju:

ruuteii ip, mask, gateway un dhcp serverus ieraksti provaidera dotos

iesleedz ruuterii dhcp servisu

savam datoram uzliec opciju - obtain ip address automatically

lieto internetu

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Vai man vienam šķiet, ka puisis jauc iekšējo tīklu ar ārējo? ;-)

 

Izdari šito (bez rūtera): Start > Run > cmd > ipconfig /all

Un iekopē šeit to, kas redzams zem Ethernet adapter Local Area Connection:

IP Address un Default Gateway

Link to comment
Share on other sites

eeemmmm

tev ip ir ar gateway dazjaados subnetos?!

es nez....

kursj kaasis aizgaaja?

vispaar jau Windows pieljauj taadu perversiibu un ir bijis gadiijums, ka MPE bija iedevis gateway, kas ir aarpus subneta. nezinu kaa tas windaa tiek realizeets, bet nonaacis pie vajadziibas pielikt tur linux kasti uz meenesi, sapratu, ka patvaljiigi jaamaina subnets, lai netu dabuutu (negribeejaas zvaniit shiem un kasiities)

 

vvz kkaa tas provaideris taadus uzstaadiijumus dala :D nav ziepniekkalns un MPE? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest andiigais

lai jums būtu skaidrība reku mans "ipconfig -all":

Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : No

IP Address. . . . . . . . . . . . : 87.226.19.78

Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.254.0

Default Gateway . . . . . . . . . : 217.199.123.33

DNS Servers . . . . . . . . . . . : 217.199.126.2

159.148.60.20

tādu man to iedeva ISP...

 

mac adresi neraxtiju nav jēgas...

tātad rūters šo IP un gateway negrib njemt...

mosh tomēr pazvanīt provaiderim un pakasīties? :D

Labots - andiigais
Link to comment
Share on other sites

nu peec traceroute sanaak, ka tev gateway mosh 87.226.0.28, bet piezvani gan, jo tas, kas tev tur tagad ir sarakstiits ir deizgan paliels sviests :D ja nets iet, tad vinjiem ir interesanta tiikla topologija.. mja.

 

un jaa - ruuterii neievadiisi, kameer nebuus gateway ieksh subneta.

 

edit: ai, muljkjis, maneejais mineetais arii nav subnet :lol:

Labots - janiz
Link to comment
Share on other sites

inetnum: 217.199.123.32 - 217.199.123.63

netname: NETS4-LV

descr: "4 Nets" SIA

 

inetnum: 87.226.0.0 - 87.226.127.255

org: ORG-IPS1-RIPE

netname: LV-IPASAULE-20050624

descr: Interneta Pasaule SIA

 

IP no Interneta Pasaules un Gatewy no 4 Nets? :) :-o psc

Link to comment
Share on other sites

Guest andiigais

heh... pazvaniju ISP... pateicu, kas un kā... šie saka, ka gateway neesot īstais... bet ta man akal jautājums, vai tad ar nepareizo gateway nets vispār var iet?

 

P.S. ar rūteri problēma atrisināta :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...