Jump to content

e-mail serveri & stuff


analgins
 Share

Recommended Posts

sveiki, man ir sanakusi tada kibele ar mailiem, ka weba lainu cik necils vinjs butu, pie kontaktiem vaig likt kadu emailu, savu es negribu likt jo tad noteikti chupam spama salidis tik ta.. jaunu taisit ari negribas jo to atri aizmirsisu utt... paspideja doma par mailu serveri, bet tad radas jautajumi...

 

1) kadu juus iesakat?

2) vai tas butu drosi, pret uzlausanas meginajumiem (vismaz ta lai kurs katrs nubs to nevaretu nonest)?

3) vai to var instalet ka piem e107 webu uz apacha, jo atsevisku serveri ka apachi turet negribetos resursu del..

4) jusu viedoklis, cits ieteikums ?

 

paldies par atsauciibu jau ieprieks..

Link to comment
Share on other sites

analgins

os: winda :(

kada skirba vai turesu vai ne, tas ir pasa vaidzibam - tatad kada tev dala? tas nebus publisks mail serveris..

 

man konkretak interese vai ir iespejams to uzlikt bez daudzam papildus progam

zinu ka vaidzes pop3 - bet ko tas isiti dara ? ~_~

Link to comment
Share on other sites

Instigater

vispaar de facto meilserveri skaitaas sendmail, qmail vai postfix, paareejie tikai meegjina kaut ko uz to pusi. :D

Link to comment
Share on other sites

analgins
(labots)

ka to saprast "de facto"? tad ko man isti vaig? (es pats vel nezinu, nekad neesu ar to saskaries lidz shim)

http://www.hmailserver.com/

sendmail

qmail

postfix

 

hmm ?

 

testa pec ieinstaleju un nokonfigureju (apmeram) to hmailserveri, rezultata secinaju ka tas ir sudains serveris kas nekam neder, vis interfeis ir sudigs..

 

visas nosutitas zinjas vareju izlasit es ka owneris, ieejot data/domain/user/kkads random cipars/[vestules] un verot to vala, reali lapa nekas neuzradijas..

 

 

ir kadi citi ieteikumi ?

Labots - analgins
Link to comment
Share on other sites

analgins

bet postfix jaut ir pingvinam nevis windai :(

 

kadi citi risinajumi? lidz shim esmu testejis kadus 5us serverus, bet visi lidz shim ir izradijusies mesli, ja neskaita hmailserver kurs vismaz stradaja, bet tomer no vaidziga atpalika loti...

Link to comment
Share on other sites

Izklausās, ka tev nav ne mazākās nojausmas kā darbojas meilserveris un arī par savām prasībām tev nav skaidrības...

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Varu paliidzeet visu sasetapot postfix, bish pamaaciit, uzliksi un aizmirsiisi, ka vispaar tur kaut ko vajag konfigureet. Uzturu vienu korporatiivo meilservu ar videeji deriigajiem 3 meiliem minuutee, a spams briizjiem paari pa 200 vieniibaam minuutee gaazjas, bet tiek veiksmiigi atkauts. Cena maajas lietotaajam par sho instalaaciju un konfiguraaciju vareetu arii kosties, bet principaa paareejos aspektos buus pilniiga satisfakcija.

 

PS. Kaa minimums 2 dienas peec sveetkiem, nedriikst taas lietas dariit citaadi.

Labots - Instigater
Link to comment
Share on other sites

analgins
(labots)

taisniba jau ir ka no mailserveriem saprotu maz, nu jau vismaz par gramu vairak neka vakar pec visiem eksperimentiem...

 

tatad ko es gribetu?

mail serveri kurs smuki apkalpotu lietotaju, proti mani un iespejams vel dazus, kam butu kaut cik pievilcigs web interfeis, un butu ar kadu spam aizturosu lietinju, ka ari nedrikstetu aizmirst drosibu, hakeri ir slikta lieta :(

 

agrak kad bija krutie "mu serveru" laiku bija servs un to nonesa 3reiz nedela jo sajegas pa security bija 0 :)

 

mdeamon serveris izskatas pievilcigs, bet talak par instalesanu ari netiku, tur bija smags chernis ap javaskript failiem ko es nevaru atvert, respektivi iejot localhost/mai/ parada js skriptu un vis..

 

bet ar kerio ir vel interesantak, ieinstaleju cfg uzmetu vis itka ok, iemetu web failus uz apacha eju ieksa un parada eroru

Fatal error: Call to undefined function kerio() in D:\AppServ\www\mail\weblibs\SessionMgr.php on line 13

rindinja uz ko vinjs atieciga faila reage

$this->kSess = kerio($kerioId);

Labots - analgins
Link to comment
Share on other sites

analgins

ja es saprotu ka ja gribu to visu kartigi man ir jamaina os, bet uz doto bridi es to nepavisam nevelos, un es lietoju windiepls - tatad man vaig mailserveri prieks win os`a

Link to comment
Share on other sites

Tavs personīgais mailserveris tevi neatbrīvos no spama.

Protams, ja tu vari savu mailserveri nokonfigurēt tā, ka spami tev veiksmīgi filtrēsies, tad cita lieta.

Link to comment
Share on other sites

Piedo čomiņ, nahhh tev tas vis vajadzīgs, es nespēju saprast... Tu dēl vien ēpasta taisies stutēt serveri, kuram jākurbulējas cauru dienakti un patērēs kaudzi elektrības.., neaizmirsti ka tev domens tad jau ar jāpasūta, vai izmantosi kādu bezmaksas 2 līmeņa.... Kam tādi gemoroji?? Piekam tev pat fiškas nav kas ir mailservers... brrr

Link to comment
Share on other sites

Iesaku Kerio Mailserver, ljoti labi darbojas pret spamu, vieniigi maksas programma.

Vieniigi jautaajums, vai neesi aizmirsis, ka jaapeerk buus arii domeena nosaukums arii, lai vareetu izmantot to e-mail serveri...?

Un uz Windows protams ka nav praata darbs ko taadu dariit, bet izveele tavaa zinjaa protams... .

Link to comment
Share on other sites

analgins

subdomens ari mailserveros strada, taka ar to nav problemu...

 

esmu cilveks kam patik chakareties, un ja zinu ka winmustdie, bet ar linux saskare man ir bijusi minimala lai neteiktu ka nemaz..

ja es nebutu wow useris tad es labprat liktu linux un windu nogalinatu, bet cik zinu (kaut ari neesu ipasi meklejis) wow's neiet uz linux :( ka ari steam manliekas ka negaja.. vai ari es kludos..

Link to comment
Share on other sites

wow iet uz linux un steam ari man likas..., Klau, tyev vajadzētu kādu vecu lētu datoriņu ar PIII un kādiem 256 ramiem, un uztaisi uz atsevišķas kastes sev to serveri... Pameklē forumā, kaukur bija links uz dizgan gatavu servera risinājumu zem linux....

Link to comment
Share on other sites

ja es nebutu wow useris tad es labprat liktu linux un windu nogalinatu, bet cik zinu (kaut ari neesu ipasi meklejis) wow's neiet uz linux :( ka ari steam manliekas ka negaja.. vai ari es kludos..

Jep, kļūdies :-D .

Ir CEDEGA (maksā štrunta 15$). Links (pievērs uzmanību, ka pie WOW ir zvaigznīte, kas liecina par oficiālu supportu).

 

Jebkurā gadījumā tas ir pamatīgs offtopic no manas puses.

Pats neatbalstu OS maiņu, lai atrisinātu konkrētu problēmu. Ja tev tas ir ļoti vajadzīgs, tad labāk pačakarējies (pie reizes pieredzi pakrāsi).

Pats ieteiktu GMAIL pakalpojumus (tam ir ļoti labs spam filtrs) un nečikāties.

Link to comment
Share on other sites

subdomens ari mailserveros strada, taka ar to nav problemu...

 

esmu cilveks kam patik chakareties, un ja zinu ka winmustdie, bet ar linux saskare man ir bijusi minimala lai neteiktu ka nemaz..

ja es nebutu wow useris tad es labprat liktu linux un windu nogalinatu, bet cik zinu (kaut ari neesu ipasi meklejis) wow's neiet uz linux :( ka ari steam manliekas ka negaja.. vai ari es kludos..

 

Labi, vismaz subdomeens tev ir, tik taalu esam.

Iesaku paklausiit Stendec, panjemt vecu grabazhu, uzlikt tik pat vecu Suse Linux un uzinstaleejot tikai Kerio Mailserveri (izlasot RTFM). To visu izdariit nav gruuti. Pats peec shaada principa uzcepu mailserveri,tikai Suses versija ir vecaaka - straadaa jau gandriiz divus gadus bez probleemaam vispaar. PAr spamu arii esmu aizmirsis, jo skatos, kur raadiit savu e-pasta adresi, kur nee.

 

Veel jau vareetu prieksh spama uztaisiit kaut kur parastu e-pasta adresi, ar kuru regjistreeties nepaziistamaas lapaas, tie desmit minuushu domeeni nekam neder, ja gribeesi atgriezties tajaa lapaa atkal, bet paroli, piemeeram, buusi aizmirsis... .

Link to comment
Share on other sites

analgins
(labots)

man jau visu laiku ir tada doma ka vaig vel vienu kasti uz kuras turet, bet nevaru atrast par sapratigam cenam, visi grib 100 un lidzigas naudinjas, kas man ka niecigam studentam nav piejamas uz katru sturi, ir viens P1 200mhz 32 or so rams un 1 vai 2 gb hdd, 2as lan kartes un 8mb video :D merkis bija uzlikt tur linux un pachakareties, bet sakas problema ar ramu un pasu instalu un beigu beigas kaste stav uz mana galda ;/

 

ja wows un steam (cs) :D iet uz linux ka ari ir kadi emulatori teiksim cod un lidzigam spelem esmu ar mieru pariet uz linux kaut shonakt :D

 

paldies par visu palidzibu domaju sho topic var slegt ciet jo realas jegas tam vairs nav..

 

paldies velreiz :thumbsup:

Labots - analgins
Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Mhh.

Laaams :D

Uz windulja vinjiem nekaa neesot.. uz vindulja nav praata lieta.. Laaaaames :)

Uz vindulja speeciigaakais ir MDaemon. Tur ir viss.

SMTP/POP3/IMAP/ speeciigs un eerts webmails (kudi jeedziigaaks kaa visi shitie bezmaksas meesli kurus kabina uz sendmaila/ webadmins (atkal kudi krutaaks kaa alternatiivas zem open sources)/ antivirus (Ar kaspersky endzinu)/ spama filtri (greylists un citas drazas)/ Groupware (pa manam zem linux open sources ar sho ir pamatiigas probleemas)

 

Var groziit kaa grib.. bet uzlikt un pieskatiit MDaemon ir DAUDZ vienkaarshaak kaa sabakstiit visas taas pashas fiichas zem linux. Pie kam visas nemz taa cilveeciigi uzlikt nevarees.

Nu.. jaa.. ir maksas. Bet.. mailserveri liek eertaakai dziivei.. nevis lai pistos hvz cik stundas lai vispar kaut kas straadaatu.. Taa, ka ja tieshaam vajag mailserveri un nav velmes pisties.. tad MDaemon ir laba izveele.

Veel zem logiem ir Exchange, un Lotus Domino, bet tas jau ir koroporatiivais risinaajums kuru izmanto lieli uznjeemumi un es neteiktu, ka tas uuubersuperpuper Exchange buutu kaut kas megakuuls.

Lai uzliktu Exchange ir jaabuut diezgan speeciigai kastei (parasta darbstacija ar 512 ramu nederees) un jaabuut Windows server OS. Fiichas pieticiigas. Resursus rij nejeegaa un cena ir kosmiska.

 

Parasts home useris kuram ir savs domeins un gribas mailu jaanis_ir_kruts_dzeks@yo.lv var mieriigi iegaadaaties hostingu pie kaada provaidera un hosteet mailus tur.

Nav chakara ar instaleeshanu. Nav jaatur 24/7 iesleegta kaste bla bla bla bla.

Cenas.. laikam saakot ar 1Ls meenesii.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...