Jump to content

Pensiju 2. līmenis


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Pašam ir Parex aktīvais, bet paralēli iesaku arī veidot pensijas 3 līmeni, jeb katru mēnisi pārskaitīt noteiktus $$$ apdrošinātājam,kas veic uzkrājumu. Plus ir tas, ka var paņemt klāt dzīvības apdrošināšanu, lai iestājoties tavai x stundai ģimenei nevajadzētu atmaksāt tavus milzīgos kredītus. Šo pensijas daļu var mantot arī ģimene.

Kopā sanāk:

1)valsts pensija (sanāk tikai zālēm, kuras vecumdienās noteikti būs nepieciešamas)

2)pensija no otrā līmeņa (dažiem te sanāks maizīte ar sviestu)

3)Tavs uzkrājums pie apdrošināja (sanāk arī desa).

Link to comment
Share on other sites

TokRa:

 

Cik bieži es varu manīt līdzekļu pārvaldītāju un ieguldījumu plānu?

Katrs shēmas dalībnieks drīkst mainīt līdzekļu pārvaldītāju vienu reizi gadā, bet ieguldījumu plānus viena līdzekļu pārvaldītāja ietvaros - divas reizes gadā. Ja esi nolēmis mainīt līdzekļu pārvaldītāju un ieguldījumu plānu Tev jāiesniedz jebkurā VSAA nodaļā iesniegums par valsts fondētās pensiju shēmas līdzekļu pārvaldītāja un ieguldījumu plāna izvēli/ maiņu.

Link to comment
Share on other sites

1)valsts pensija (sanāk tikai zālēm, kuras vecumdienās noteikti būs nepieciešamas)

2)pensija no otrā līmeņa (dažiem te sanāks maizīte ar sviestu)

3)Tavs uzkrājums pie apdrošināja (sanāk arī desa).

Neredzu 4. līmeni, lai varētu segt komunālos maksājumus... :-|

Link to comment
Share on other sites

Neredzu 4. līmeni, lai varētu segt komunālos maksājumus... :-|

4.pensiju līmenis ir savu bērnu palīdzība.

Link to comment
Share on other sites

q64silver

Ja saņem vairāk (par 1000 EUR)_, tad tā ir tīrā veida cūcība resursu trūcīgajā Latvijā ... ;)

Labots - q64silver
Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

tu esi stulbs vai izliecies ?

Link to comment
Share on other sites

Perfomance

Laikam stulbs,ja tu saņem mazāk par 1000eur dzīvojot ES tu nesaņem pat iztikas minimumu! Te nav Tuvie austrumi kur bendža maksā 8 sant.litrā.

Link to comment
Share on other sites

..., bet paralēli iesaku arī veidot pensijas 3 līmeni, jeb katru mēnisi pārskaitīt noteiktus $$$ apdrošinātājam,kas veic uzkrājumu.

 

Veel pozitivii ir tas, ka aizpildot gada dekleraaciju vari dalju naudas atguut, ja iemaksaataa nauda fondaa nepaarsniedz 10% no tavas algas.

 

EDIT: shkjiet, ka tie 10% bija no nomaksaatajiem nodokljiem.

Labots - Damn
Link to comment
Share on other sites

q64silver

Nav jau tikai par benzīnu runa :roll:

Finanses, pakalpojumi - tas nav stabils pamats valsts labklājībai... Zaļas pļavas izskatās smuki, aber jēga no tām...

Pastāstiet gudrīši, kā lai visiem LV nodrošināt vismaz 1k EUR minimālo algu... Izskatās, ka ar izglītības sistēmu un zin. atklājumiem Latvija arī nespīd... Vismaz tuvāko 15-20 gadu laikā...

 

Kur ņemt līdzekļus algu paaugstināšanai? No tranzīta? ... 8-) (jautājums, veltīts Perfomance)

Un jēga no algu paaugstināšanas, ja līdzi kāpj cenas uz viskautko... Izskatās pēc Skandināvijas varianta: dārga valsts ar augstiem nodokļiem...

Link to comment
Share on other sites

Perfomance

Cenas nevar kāpt bezgalīgi,jo dzīvojam ES, tirgus ir kopējs.Piemērs- liels centrāltirgus,viens pārdevējs ceļ cenu, viņš nevar celt nemitīgi,jo tu nopirksi pie cita ir viena optimālā cena. Runa ir par to ka vāciets pastaigājas pa to tirgu ar piem. 2000euro kabatā,bet tu latvietis ar 200eur, džinsu pāris abiem maksās vienus un tos pašus 50eur,tikai tu varēsi nopirk 4gab. viņš 40gab. :D

Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

hmmm, ne par to ir runa.

Tu te sāki runāt par to, ka vairāk par 1000 EUR (Pēc Latvijas Bankas kursa uz 14.05.2007 702,8 Ls neto alga.) esot slikti un nejauki. Diemžēl - atrēķini nost nodokļus, kredīta maksājumus par dzīvokli un mašīnu. Sanāk ko normāli kaut vai paēst un komunālos nomaksāt? Šaubos.

Man īpaši neinteresē citi un šī valsts. Lai jau viņi pelna kā māk. Ne mana cūka, ne mana druva.

Labots - housemouse
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...