Jump to content

Nopirku jaunu foto - testēju to


Gigenieks
 Share

Recommended Posts

Laikam alus dara savu..

Es saku, ka ixusam kvalitāte bija daudz labāka.

Link to comment
Share on other sites

Gigenieks

man prieks par tevi :)

 

#36 kādas vainas ir šai bildē?

Labots - Gigenieks
Link to comment
Share on other sites

Man pašam ir A sērijas ziepis A95. Salīdzinot ar spoguļkameru, pilnīgs sviests lietošanā. Kaut vai tāpēc, ka regulējot jānoņem nost no acs, bet bilžu kvalitāte priekš 10x15 ir OK. Uz 20x30 mans eos 300D ar KITu dod labākas bildes, tas tiesa.

 

Mans padomi:

a) galvenais ir kompozīcija

b) pēc tam tehnika

c) tikai pēc tam fotošops.

----> iesaku padarīt bildes melnbaltas un pašam novērtēt kvalitāti.

----> ar pirmā mēneša bildēm forumā nelīst (pēc mēneša sapratīsi, kādēļ)

d) lietot maksimālo ISO, kam nav trokšņa

e) slēdzi bez vajadzības zem 1/100 nelikt.

f) cilvēkiem diafragma vaļā, ainavām ciet.

g) izvēlies punktu, pēc kā fokusēsies (autofokuss pēc aparāta izvēlētiem punktiem tikai dzerstiņiem un sportam)

Link to comment
Share on other sites

d) lietot maksimālo ISO, kam nav trokšņa

tikai piebildīšu, ka max iso ir domāts mazākais cipars, nevis lielākais.

Link to comment
Share on other sites

Luuk, manis pasha ar IXUS 800 IS focheetas bildes:

Bilde 1

 

Un saliidzinaajumam ielikshu kaut ko liidziigu, kas uznjemts ar A510.

Bilde 2

Bilde 3

P.S. shiis abas bildes focheeja mana maate - no fochuka rezhiimiem neko nerubii (izmanto auto) un maak tikai iesleegt/izsleegt zibeni un makro.

 

Veel:

IXUS 800 IS

Bilde 4

 

...un A510

Bilde 5

 

Kvalitaate, IMHO, neatskjiras. IXUS'am vieniigi vairaak pikselju, bet tur, es domaaju, bez komentaariem.

IXUS vieniigaa suutiiba ir buut mazaakam izmeeros un baoroties no akja, nevis AA pirkstiem.

Un veel ir lielaaks LCD. Tas arii viss.

 

P.S. visi foto uznjemti auto rezhiimaa. Focheejot tos augus, uzlikts macro rezhiims. Nekaada post-production.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Guest Ansis Vīksniņš

Nevaru un nevaru pierast pie ziepju traukiem. Iemesls ir asums. Protams, teiksiet, ka jāiemanās. Tam es piekrītu. Līdz šim fotografēju ar filmu spoguļniecēm. Tad paņēmu Kodaku 7440. Nu aizklīst tas asums neceļos. Ne jau roka trīss. Paņemu aparātu, kur var pats asumu regulēt. Panasonic Lumix DMC-FZ30. Nu nav jau nekas dižs, bet labākam nevelk mana pensionāra kabata.

Labots - Ansis Vīksniņš
Link to comment
Share on other sites

Nu bet sheit tachu tiek apspreisti ziepjutrauki, turklaat leetaa gala ziepjutrauki.

Spoguljkameras ir pavisam cita lieta un nav saliidzinaamas ar ziepjiem.

Link to comment
Share on other sites

smartdevil

Ja nu kaadam baigi gribaas redzeet, ko taads leets A510 speej izdariit, luudzu:

 

Bilde 1

Bilde 2

Bilde 3

Bilde 4

 

Visas bildes pagraabtas uz dullo, visas focheetas auto rezhiimaa, nevienai nav veikta itin nekaada peecapstraade.

 

vo te ar autoram buutu jaasaliidzina ar shiim, es jau teicu ka shie aparaati kvalitatiivaakas bildes taisa

Labots - smartdevil
Link to comment
Share on other sites

Krishius - nevaiksmīhus samplus esi iedevis - ixusam bildes pustumsā, A510 - gaismā.

Link to comment
Share on other sites

Njaa, pamaniiju, ka nekorekti izdariiju. Tas IXUS800 manaas rokaas bija tikai vienu dienu, kas gadiijaas taada apmaakusies.

Ok - kaut kas liidziigaaks.

 

Taatad, IXUS800 IS:

Bilde 1

 

A510:

Bilde 2

 

--------

 

Veel IXUS:

Bilde 3

 

...un A510:

Bilde 4

 

Tik tagad ieveeroju, ka tas konkreetais IXUS vareetu buut bijis ar k-kaadu defektu. Visaam bildeem kreisais apaksheejais stuuris ir miglaa (kaut arii leeca bija tiira - atceros, ka paarbaudiiju) un tam tornim nezkaapeec ir nedaudz zaljgana nokraasa.

 

Vispaar, sheit vareetu pat piesieties IXUS'am par graudainiibu. Taadu graudu autorezhiimaa A510dod aaraa tikai galiigaa kreeslaa.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

nu ja jau topiks ir par fotoaparāta testēšanu, ta kāpēc nekur neparādās PILNA IZMĒRA bildes? :)

tu liiks vai tikai izlecies?

Link to comment
Share on other sites

Autoram: no saakuma patieshaam ir interesanti speeleeties ar efektiem/defektiem, bet tas ir tikai saakumaa, veelaak, kad pats paveerosi savas bildes un paklausiisies citu atsauksmes sapratiisi, ka ja meegini kaut ko papildinaat ar efektiem ir jaazin ko tu veelies panaakt. Un iesaku izlasiit VIL padomus, izdrukaat un ieraameet zelta raamiitii (itseviski 1.)

 

Par ziepju traukiem runaajot.

Galvenais ir kompoziicija, kvalitaate seko peec tam. Arii ar sliktu fotoaparaatu var izveidot patieshaam loti labas bildes.

Pasham gan ir bijushas padaargaaki ziepju trauki HP R707, tagad drusku nopietnaaks Canon S3 IS. Abi gan ziepju trauki, bet biezi vien sanaak labaakas bildes neka citiem ar spoguļnieceem.

Link to comment
Share on other sites

tu liiks vai tikai izlecies?

nē, greizs uz nedaudz ieliecies// tuvojos mezgla stadijai :D

 

nu mans domā, ka ja jau liek TESTA bildes, ta jāliek vainu PILNS IZMĒRS vai nu KROPI, jo kā gan var spriest par attēla kvalitāti neredzot PILNO izmēru? a?

Link to comment
Share on other sites

Pirms uzdod jautaajumu, padomaa, vai shim jautaajumam ir vieta.

a.k.a. - paskaties veelreiz uz bildeem un padomaa, vai tavam jautaajumam bija jeega.

Link to comment
Share on other sites

q64silver

Krishius

 

Tavi piemēri ar bildēm no dažādiem aparātiem ir nekorekti. Ja jau tiecies uz zinātnisko preciziāti, tad jāfočē vienādos apstākļo un tās pašas ainas, lai būtu ko salīdzināt.

 

Pie tam, tās bildes ir s*digas visādā ziņā.... izņemot pāris eksemplārus :roll:

Link to comment
Share on other sites

Es zinu, ka nav iipashi korekti, jo diemzheel nebija iespeeja katru bildi nofocheet 2x - vienreiz ar IXUS un otru ar A510. Proveeju piemekleet k-ko, kas ir kaut cik liidziigs. Anyway - uz to nav jaaskataas tik profesionaali.

vienkārši es censhos apgaazt sasar apgalvojumu, ka IXUS taisa labaakas bildes.

Zinu, ka tur nav ne pareizs baltuma balanss, ne kompoziicija, nekas cits.

Link to comment
Share on other sites

Krisius - lai arī kādā dzērumā, bet tik sliktā kvalitātē mans ixus nekad nav bildes devis ārā. Iespējams, ka aparāts labs, bet bildētājs nemāk to pareizi izmantot.

Link to comment
Share on other sites

Pag - vai mees runaajam par auto rezhiimu vai manuaalo?

Es tam ixusam pa manuaalajaam fiichaam vispaar neesmu buuries.

Un auto ir auto - tur focheetaajs var ietekmeet tikai un vieniigi bildes kompoziiciju. Paareejais paliek aparaata zinjaa.

Link to comment
Share on other sites

Gigenieks

Krisius - lai arī kādā dzērumā, bet tik sliktā kvalitātē mans ixus nekad nav bildes devis ārā. Iespējams, ka aparāts labs, bet bildētājs nemāk to pareizi izmantot.

 

 

Sasar nevajag pārspīlēt, un kamdēļ tu vislaik tik negatīvi visu komentē? :x shis nav labs un tas nav labs! nekā laba nespēj ieraudzīt, tik slikto vai?

Link to comment
Share on other sites

Un atkal jau visi mērās ar saviem krāniņiem :D

Man tāds, man šitāds...

Kompozīcija tak galvenā.

Sūdīga bilde tik un tā būs sūdīga, lai arī cik labā kvalitātē uzņemta!

Par tehnisko aprīkojumu var sākt uztraukties, kad galva jau strādā kā nākas ;)

Link to comment
Share on other sites

Da bļin asums nekāds, un tā ir ar visiem Canon ziepjtraukiem... cik nav mēģināts.. laža!

Labots - kafka joy
Link to comment
Share on other sites

Nu sheit tieshaam vareetu runaat par neprasmi lietot fotoaparaatu.

Cik, ir naacies lietot Canon, nekaadu probleemu, iipashi ar asumu.

 

Man tas pats kas tev ir ar Olympusiem. Cik nav proveets (gan ar galiigiem leetuchiem, gan diezgan daargiem ziepjutraukiem), bildes sanaak vai nu neasas, vai paargaismotas, vai izsmeereetas un pats galvenais - graudainas. Nemaaku ar vinjiem neko.

Link to comment
Share on other sites

Da bļin asums nekāds

 

modeļus ar fokusēšanās defektiem neviens kantoris par neriskēs laist tirdzniecībā.

 

Ja praksē ir novērotas grūtības, iesaku fokusēties pēc kontrastaina punkta (hints: tieša saules gaisma palielina kontrastu).

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...