Jump to content

Elektriskā plīts.


JuutpaudisMaigcilveeks
 Share

Recommended Posts

JuutpaudisMaigcilveeks

Pasūtijām Latvijas Gāzi na. Tika iepirkta elektriskā plīts.. keramiskā virsa, elektriska arī cepeškrāsns. Lieta tāda, ka īsti nezinu kā pieslēgts.. jābūt ir 3 vadiem.. (3 fāzu?). Bet man kontaktos/whateves ir divi. Respektīvi gribēju zināt, vai maz ir iespējams viņu pieslēgt pareizi un kas var notikt, ja pieslēdz ar 2?

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Shēma ir.. bet tur viss 3 vadiem paredzēts, bet man mājas elektroinstalācija nekur nav vairāk pa 2. :)

Link to comment
Share on other sites

3 nav vienkārši zemejums? :roll:

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Jā!

Es gribu zināt, ar ko riskēju pievienojot bez zemējuma?

Link to comment
Share on other sites

Guest djlaurix

Tikai neuztaisi tā ka man starp radiatoru un plīti 230V , free energy :roll:

Link to comment
Share on other sites

Vajag 3 fāzu

 

Bet manai BOSCH ir arī vieta kur parasto 220 pieslēgt, bet elektriķis teica, ka jāvelk klāt 3 fāzu tur, jo ja saslēdz 2 riņķus tad vadi var sākt kūpēt

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Vot tā.. i kā dabūt 3 fāznieku? Tur tak p*saks nežēlīgs.. visi vadi jāpārvelk?

Link to comment
Share on other sites

Nu man tur tā sanāca, ka var smuki no drošinātāju kastes pievilkt gar kājlīsti līdz skatpītim kur ir tā plīte.

 

Viņa rij 6300W un tur sanāk padaudz ampēru, tapēc jebkurā gadījumā jātaisa jauns "korķis" priekš tās plītes IMHO

Labots - imis
Link to comment
Share on other sites

Alkoholikjis

Plīts gan jau ka ir 3 fāžu. Vispirms no Latvenergo jādabū 3 fāžu pieslēgums (tas prasīs aptuveni 2-3 mēnešus dēļ visām formalitātēm), tad līdz plītij jāvelk 5x2.5 kapara kabelis (5 dzīslas).

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Nu nez, nofokjee to piesleegshanas vietu un sheemu.

Parasti pliitis ir taadas, ka var likt gan uz 3 faazeem, gan uz vienas. Uz 3 faazeem gan buus labaak, bet ja tev dziivoklii nav to 3 faazu, tad liels chakars lai tu vinjas dabuutu, jaamaina skaitiitaajs utt.

Uz vienas faazes piesleedzot, buus baigaa noslodze tam vadam. Jaanjem liels shkjeersgriezums un vismaz 16A droshinaataajs, atsevishkjs kaa minimums.... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Labi, ka dzīvoju privātmājā un ir 3 fāzes, slikti tas, ka dzīvokļos nav 3 fāžu

:/

A vot vadus tur vaig riktīgus, jo ikdienā varbūt kurbulē tikai 1 riņķi, bet kad kāda viesība tad iet 2 riņķi + krāsns un šočiks iegriežās :mrgreen:

Labots - imis
Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Ech.. nofoķēt varēšu tikai rītdien. I to negalvoju.. Nu manuāli ir rakstīts, ka vajag 3 fāžu.. plītij ir 3 riņķi + cepeškrāsns. :?

Link to comment
Share on other sites

Nu es esmu dziivojis gan 119 seerijas dziivokllii, gan tagad 602 seerijaa. Abos ir arii 3 faazu kontakts. Tiesa, 602 tas ir taads vecmodiigs, kkip man 74 gada maaja-vinsh ir PSRS variantaa. Bet piellauju, ka nomainot vienkaarshi pashu ligzdu vinnaa var spraust arii pliitis.

Link to comment
Share on other sites

Alkoholikjis

Pirms pirkt električku un sūtīt na* Latvijas Gāzi, vajadzēja noskaidrot vai vispār Tavā dzīvoklī ir iespējams ievilkt tās 3 fāzes. Var gadīties, ka tās mājas, kurā Tu dzīvo, jaudas rezerves nav pietiekamas, vai arī kaimiņi ir pacentušies pirms Tevis izsmelt visas jaudas rezerves. Tad nu gan ir trubā.. Un kā jau iepriekš tika minēts - jāmaina arī skaitītājs.

Link to comment
Share on other sites

Nu es nez, man arī keramika stāv. Satinu zemi ar nulli kopā un pabāzu zem parastās rozetes. Ne man vadi silst, ne kas. Darbinu kaut visus 4 riņķus + veļeni un elektrisko tējkannu. Nekas man nesilst, nedeg un skaitītājs man arī pavisam parasts. Viena fāze.

Link to comment
Share on other sites

mb...

esi tik laipns un uzraksti pliits modeli!!

riitnoriit uzjautaashu saweejiem!

Pats laiku atpakalj esu tirgojis el tehniku - nebi probleemas gandriiz newienas.. (neskaitot swiestu ;) )

give me - firme model (PM)

Link to comment
Share on other sites

Alkoholikjis

Nu es nez, man arī keramika stāv. Satinu zemi ar nulli kopā un pabāzu zem parastās rozetes.

:shock:

Šādi rīkoties manuprāt ir bīstami un neapdomīgi. Bet nu katrs jau dara kā grib. Ja man virtuvē būtu tāda instalācija, tad netālu kaujas gatavībā glabātu ug.dz.aparātu :)

Link to comment
Share on other sites

Absolūtajam vairumam ir 220 V. Trīs vadi ir Eiropas standarts fāze, nulle un zeme - normālās valstīs neviens nespēj pat iedomāties, ka varētu darbināt elektroierīces bez zemējuma un šis zemējums ir visās kontaktligzdās (arī pie mums jau pagrūti nopirkt kontaktligzdu vai pagarinātāju ar diviem vadiem, tikai zeme diemžēl reti kur ir tālāk par sadales skapi). Man konkrēti ir no sadales skapja (kāpņu telpā) atsevišķs kabelis ar visu zemējumu un nav problēmu. Kabeļa vadu diametrs jārēķina pēc maksimāli iespējamās plīts jaudas ar mazu rezervīti.

Nezinu, cik tas atbilst likumiem, bet veikalā teica, ka izmantojot plīti bez zemējuma tiek zaudēta garantija - it kā jau pareizi, jo netiek ievēroti ekspluatācijas noteikumi. Nulles vada vai radiatora izmantošana zemējumam ir ne tikai neefektīvi, bet arī, pie labas apstākļu sakritības, veselībai un dzīvībai (gan paša, gan kaimiņu) bīstami pasākumi.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Ja tev mājā ir vecie krievu laiku vadi, tad iesaku no skaitītāja atvilkt atsevišķu labas kvalitātes vadu (slēdzot to caur atsevišķu fāzi un drošinātāju), dies nedod ka no noslodzes aizdegsies alumīniju vadu savienojumi (pārkarstot).

Link to comment
Share on other sites

Guest Solaris

JuutpaudisMaigcilveeks - sho tev sieva atkal nopirka?ieprieksh bija puteklju suuceejs un tagad elektriskaa pliits...

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Vecie, vecie.. divi cieti alumīnija vadi.. :/

 

Sol. ne, ne.. šito kopistiski. Ķēpa mazāka un ērtāk :) Tik cik tā pievienošana..

Labots - JuutpaudisMaigcilveeks
Link to comment
Share on other sites

Karoč tev tur viss ir slikti :roll:

 

 

Točna sūdīgi, ka šitajos PSRS dzīvokļos nav 3 fāžu, laikam būvēti tā, katrā istabā pa lampiņai, virtuvē radio un teļļuks viessistabā un viss

Link to comment
Share on other sites

Visām plītīm jābūt variantiem-1, 2 un 3 fāzu pieslēgums.Zemējumam arī jābūt, 0 vads tam nav īsti domāts :D Kādreiz redzēju vecu BOSH plīti ar tikai 3fāzu slēgumu, bet tā skaitījās profesionālā un nebija keramiskā, bet čugunka.3 fāzu slēgumā it kā patērē mazāk elektrības.Ja dzīvoklī pašvaki Al vadi, tad gan ieteicams atvilkt jaunu no skaitītāja.

Link to comment
Share on other sites

Nu droši vien,ka Tev tur ir tā:

 

Brūns vads -L(fāze)

Zils vads -N(nulle)

Zaļš/dzeltens -(zemējums)

 

 

Papēti manuāli un rubī klāt.

Pirms tam točna iesaku pārvilkt vadus.Kas zin?Varbūt izdomāsi vēl ko jaudīgu pieslēgt.

Bet ja runa iet par El.plīti,tad štromu viņa tā ritīgāk ēd,kad ieslēdz teiksim grillu.

Es daudzstāvenē neko nepārvilku(alumīnija vadi).Nekas nekūp.

 

Ja nekļūdos,tad trīs fazes točna ir,trīs fāzes+nulle.Tātad rozete ar četriem spraudņiem.TādU nu Tev točna nevajag,ja vien netaisies mājās taisīt galdiecību.Šajā gadījumā nāktos nomainīt arī citu skaitītāju.

Link to comment
Share on other sites

Nu es esmu dziivojis gan 119 seerijas dziivokllii, gan tagad 602 seerijaa. Abos ir arii 3 faazu kontakts. Tiesa, 602 tas ir taads vecmodiigs, kkip man 74 gada maaja-vinsh ir PSRS variantaa. Bet piellauju, ka nomainot vienkaarshi pashu ligzdu vinnaa var spraust arii pliitis.

ja tu domā to melno četrkantaino štepseli koridorā pie ārdurvīm (parasti) tad tas nav nekad un nekur bijis 3-fāzu. Vienk 220 ar zemējumu. Pārējās rozetes dzīvokļos padomijas laikos bija 2 vadu: fāze-nulle.

Link to comment
Share on other sites

Var salikt uz vienas fāzes mierīgi, galvenais lai tev tie aluminija vadi būtu labi, un savienojumi būtu lodēti.

Ja tu netaisies darbināt vēl cepeškrāsni, tad būs ok, jo reāli tu nekad nedarbināsi visu virsmu uz 100% jaudu.

Un ja tu no skaitītāja atvilktu svaigu vadu un tev būtu vismaz 20A drošinatājs, tad tik uz priekšu.

Shēma tak ir uz tās virsmas apakšas, kārtīgi papēti un sapratīsi visu.

Link to comment
Share on other sites

Guest albins-b

Parasti defaultā tās virsmas ir saliktas lai var slēgt pie 220V bet ja ir iespēja tad pārsvarā viņām ir tādi dzelzīši jaizņem no kontaktiem lai varētu pievienot uz 380V...

 

Ideja viņām parasti ka ja ir uz 220V tad attiecīgi slogosies tas viens nabaga vads ar visiem sildelementiem vienlaicīgi.. un virsmas jauda/uzsilšanas laiks mazāks... ja ir uz 380V tad 2 lielie elementi katrs uz savu fāzi, bet mazākie divi uz savu.....

 

un pareizi ir shēma smuki parsti apakšā vai aizmugurē vai uz uzlīmes...

 

bet atteikties no LG gan stulba ideja... labi varbūt mazāk taukainas virsmas virtuvē ..... bet finansiāli gāzes pasākums stipri lētāks .. sevišķi ja vel nav 380V ...

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

Es gribu zināt, ar ko riskēju pievienojot bez zemējuma?

ar beeru izdevumiem sievai......

Link to comment
Share on other sites

Nu pie parastās psrs laika rozetes labāk tomēr neslēgt. Uzreiz neko nepamanīsi varbūt, bet ar laiku izolācija var sadegt. Te paljubomu vajag vilkt līdz skaitītajam normālu vadu. Un runa par 3 fāzem ir muļķības. Bet zemējumu gan vajadzētu dabūt. Es īsti nezinu kur, pašam drīz būs jārisina to problēmu. Remontēju dzīvokli, vadu līdz skaitītajam aizvilku. Tagad saukšu elektriki lai tur man korekti visu pieslēdz. Varbūt tai skaitītāju kastē ir arī zemējums.

Link to comment
Share on other sites

Ņem tik un aizved kādu elektriķi uz māju lai paskata ko lietas labā darīt. :wink: Nezinu vai tie pārdesmit lati ko tu par konsultāciju profiņam atdotu būtu tik briesmīgs sitiens pa kabatu. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Cik neesmu saksāries ar šādiem, no sākuma izdomā kaut ko pasūtīt, pēc tam saprot, ka ir pasūtījis pats sevi. Kā šinī gadījumā. Ja tā ir daudzstāvene, kurā ir gāze (bija gāzes plītis), tad tur standarta elektŗibas tīkls ir diezgan vājš. Ja tā būt māja, kur ir elektriskās plītis jau bijušas pēc noklusējuma, tad tur jau ir normāls tīkls. Labi, vecs, bet normāls. Šinī gadijumā, cik saprotu bija gāze, līdz ar to ar to oriģinālo elektrību būs pašvaki. Labi, novilksi kārtīgu vadu līdz plītij no skaitītāja. Bet ko tas dos, ja vadi līdz tam skaitītājam aŗi paredzēti tikai uz apgaismojuma slodzi. Beigās zvanīsi gan tu, gan tavi kaimiņi Latvenergo, ka spriegums pa zemu, raustās utml. Gan jau Latvenergo atbrauks un samērīs, ka lejā, i3evada sadalē viss ir normas robezās, pēc tam varēsi cīnīties ar ēkas apsaimniekotāju utml. Kas atkal paskatīsies, ka tev ir tā plīts, un teiks - vecīt, ko tu gribi no mums. Ja no pirki tādu plīt, tad pārvelc visu stāvvadu līdz savam dzīvoklim, un nebojā kaimiņiem dzīvi. Kaimiņi to padzirdēs, un nomētās tevi.

Veikalā jau notirgos visu, i diva splītis, ka tik pērk. Bet pirms kaut ko radikālimaini, pakonsultējies tomēr ar cilvēkiem, kas no tās lietas kaut ko saprot.

Link to comment
Share on other sites

Nu gan sviestu sarakstījuši.

 

Tātad mēģināšu izstāstīt visu pēc kārtas:

1. trīs fāzes dzīvoklī - būs dārgi un nav arī vajadzīgs lai pieslēgtu tik vien kā plīti;

2. Darām sekojoši:

- instalējam 3x2,5 mm2 kabelīti no starpstāvu sadalnes (tās kur stāv skaitītājs) līdz plīts uzstādīšanas vietai, kabeļa galā uzstādam kontaktrozeti ar zemējuma spaili, pie kuras tiks slēgta plīts. Var arī rozeti nelikt un plīti pieslēgt pa taisno, bet radīsies neērtības ja pēc tam būs jāatvieno. Pievienojam, ievērojot vadu krāsas - brūns - fāzes vads, zils - darba nullvads, dzeltenzaļš - aizsardzības nullvads.

- sadalnē uzstādam plītij atsevišķu automātslēdzi B 16A;

- pie autmātslēdža vienojam brūno vadu, pie kopējās nulles kopnes vienojam zilo vadu, bet dzeltenzaļo vienojam pie sadalnes metāla korpusa.

 

Viss

 

P.S. Ceru ka nedzīvo Rīgas centrā, kur vēl ir 3x220 V tīkls, tad gan vispār ieteiktu palikt pie LG, nevis likt elektroplīti;

P.P.S. Labāk minētos darbus uztici elektriķim, vēlams sertificētam.

 

Ja ir jautājumi, raksti, mēģināšu atbildēt.

Link to comment
Share on other sites

ivo, malacis!

Beidzot kāds visu normāli izskaidroja. Tad sanāk ka ar zemējumu arī problēmu nav... Tā jau es domāju, ka aizvilkot vadu pie sadalošās kastes var arī zemējumu dabūt.

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

OK.. tiktāl būtu skaidrs.

Te viens izteicās, ka nedarbināšu ar 100% jaudu. Kāpēc ne? Kad bija gāzene, uz visiem 4iem riņķiem kaut kas gatavojās + tītars vai zoss cepeškrāsnī. Un tas pats draud arī šai plītij uz svētkiem... Vārdsakot vajag tā lai es mājās droši varu slēgt i kuļmašīnu, i ūdens vārāmo kannu i šito plīti.

Bet nu.. jā, labāk pasaukšu elektriķi, a to cik cilvēku tik variantu, i beigās vēl kāds man jaunu sievu būs parādā.

Labots - JuutpaudisMaigcilveeks
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...