Jump to content

Ātrs dators, bet ne priekš spēlēm.


kroniz
 Share

Recommended Posts

Paludza nokomplektet loti atri darbojosos datoru biroja vajadzibam cena lidz 600 Ls. Ta ka spelites netiks dzentas un ar grafikiem nestradas, tad galvenais uzsvars jaliek uz to, lai biroja programmas, office, kentaurs, winda un viss parejais strada uz max atrumu. Varbut kaut kadi ieteikumi? Manas domas apmeram sada virziena:

 

 

8.C3D X1600PRO PCI-E 256MB DDR3 2XDVI+TV

66.30 Ls

 

9.HDD SATA 250GB 7200RPM 3GB/S/16MB WD2500KS WDC

46.92 Ls

 

10. Kingstone 2GB 800MHZ DDR2 NON-ECC CL5 DIMM (KIT OF

161.96 Ls

 

11.Gigabyte 590-SLI sAM2 ATX FSB2000 2xPCIx16 DDR2x4 2PCI SATA 2xGBLan 8CH Raid

121.72 Ls

 

12.AMD ATHLON 64 X2 5000+ AM2 BOX

110.89 Ls

Link to comment
Share on other sites

varbūt esmu stulbs, bet es nesaprotu, kāpēc ofisa datoram vajag tādu videokarti un 2Gb ram.. ???

un mātes plate ar SLI atbalstu... ???????????????

Labots - martinno
Link to comment
Share on other sites

cik tas kentaurs rij? ikdienai,ja lieto XP,tad pietiks ar ko vājāku.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

2GB RAM ir laba lieta - var vienlaicīgi ar daudz progām strādāt. Cieto varētu vēl fiksāku, piem. WD Raptor - skaļš, toties ātrs. Videokarti noteikti var likt knapāku.

 

Vai tad labāks risinājums nebūtu uz C2D nevis Athlon?

Link to comment
Share on other sites

nezinu cik kentaurs, nav nacies saskarties. nu video ir jau tads pieticigs manas acis, var jau protams, nemt ko citu. 2 Gb? Cilveka pasapzinai liela mera :) Var jau mazak, 1 teiksim tikai ar atru piekluves laiku un KITa. Nu RAM apjoms lairak attiecas uz paraleli daudz ejosiem procesiem.

Link to comment
Share on other sites

2Gb suudains kingstons pa 160Ls? :shock: pizģec

DDR800 2x1Gb Value ramus pa ~90Ls var salasīt!

Ja jau tāda cena par X1600, tad labāk paņem GF8500GT :wink:

BTW na**j, ofisa kastei nekad mūžā nevajag 590tā čipa plati, tur jāņem drīzāk ~550/570 čipa plate un var piemest CPU vai teiksim ielikt normālu/labu skaņas karti!

Labots - Ziedonis
Link to comment
Share on other sites

2GB RAM ir laba lieta - var vienlaicīgi ar daudz progām strādāt. Cieto varētu vēl fiksāku, piem. WD Raptor - skaļš, toties ātrs. Videokarti noteikti var likt knapāku.

 

Vai tad labāks risinājums nebūtu uz C2D nevis Athlon?

 

 

C2D? cenas zina dargak un saubas par to, vai ieklausos cena, bet 5000+ jau daudz neatpakliek no E6600.

Link to comment
Share on other sites

C2D? cenas zina dargak un saubas par to, vai ieklausos cena, bet 5000+ jau daudz neatpakliek no E6600.

 

[....] ..bet 6000+ jau daudz neatpakliek no E6600.

Tas būtu vairāk tiesa.

Link to comment
Share on other sites

2Gb suudains kingstons pa 160Ls? :shock: pizģec

DDR800 2x1Gb Value ramus pa ~90Ls var salasīt!

Ja jau tāda cena par X1600, tad labāk paņem GF8500GT :wink:

BTW na**j, ofisa kastei nekad mūžā nevajag 590tā čipa plati, tur jāņem drīzāk ~550/570 čipa plate un var piemest CPU vai teiksim ielikt normālu/labu skaņas karti!

 

kadel sudigs? skatijos speciali KIT, 2 Gb, 800 Mhz.. nezinu cik piekluves laiks. par plati, tad nemu tadu, lai izmanto max proca un atminas potencialu.

Link to comment
Share on other sites

[....] ..bet 6000+ jau daudz neatpakliek no E6600.

Tas būtu vairāk tiesa.

 

6000+ Vēsi samaļ E6600! Tā vot!

P.S. Kroni, datoram arī normālu barošanas bloku ir jāieliek, kādu 400W FSP piemēram!

Link to comment
Share on other sites

kadel sudigs? skatijos speciali KIT, 2 Gb, 800 Mhz.. nezinu cik piekluves laiks. par plati, tad nemu tadu, lai izmanto max proca un atminas potencialu.

 

Paņem kautkādu Apacer ramu vai ko tamlīdzīgu, ~45+ Ls/gab!

Aciimredzot ar datoriem esi uz JŪS, tad paskaidrošu, ka 590 plate no 550 atšķiras vienīgi ar funkcijām/iespējām un cenu, biroja žurkām tādu NE-VA-JAG! :wink:

Ar labunakti!

Labots - Ziedonis
Link to comment
Share on other sites

Paņem kautkādu Apacer ramu vai ko tamlīdzīgu, ~45+ Ls/gab!

Aciimredzot ar datoriem esi uz JŪS, tad paskaidrošu, ka 590 plate no 550 atšķiras vienīgi ar funkcijām/iespējām un cenu, biroja žurkām tādu NE-VA-JAG! :wink:

 

ok, thanks ;)

Labots - kroniz
Link to comment
Share on other sites

M-e-t-a-l-e-k-s-ā 1Gb apacer DDR800 1Gb maksā 38Ls! Par tavu kingstonu cenu tur sanāk ielikt 4Gb apacer + visai ģimenei saldējumu uzsaukt :D

Link to comment
Share on other sites

mhh.... vispār,pa 600ls varētu labu labo kasti salikt.. dabūsi PM rīt,vai šonakt,ja būs iedvesma.

Link to comment
Share on other sites

Es jau daudz nezinu, bet, manuprāt:

 

Video biroja kompjiem patiesi ir pie kājas. Ja nu vienīgi gribi Vistu ar Aero laist - nezinu, kas tam minimālais. Ja gribi max ātrumu, liec naudu uz proci un RAM. RAM vispār arī 1GB ir jau diezgan - man kā developerim diendienā ar to praktiski pietiek. Nu, ok - es viņu piegāžu pilnu, bet nekas pārāk tāpēc nebremzē. Birojā, kur ofiss būs galvenā aplikācija, 1GB varētu būt gana. No otras puses - es nekad neesmu redzējis Vistu ar Office 2007 pilnos apgriezienos, tāpēc nezinu, kā tas būs. Un - es arī neizmantoju antivīrusu...

 

HDD vari nelikt tik milzīgu - varbūt patiesi labāk kādu Raptor, kurš būs ātrāks, bet mazāks. Cik ta Tu gigabaitus dokumentu vari sarakstīt? Man arī ar 40GB pietiktu, ja vien negribētos arī mazliet mūziku tur turēt virsū, ko darbā klausīties. Ar 80GB tagad ir gana, un vēl pāri paliek - dzīvoju ērti.

 

Vēl iesaku investēt arī labā monitorā, starp citu. Darbam optimālais izmērs, IMHO, ir 19" LCD widescreen ar DVI (grafikkartei arī DVI). Plus, tas arī atbaidīs no spēlītēm, jo lielākā daļa no tām neprot izmantot widescreen. ;)

Link to comment
Share on other sites

6000+ Vēsi samaļ E6600! Tā vot!

P.S. Kroni, datoram arī normālu barošanas bloku ir jāieliek, kādu 400W FSP piemēram!

 

ka sis baroklis? : HEC 420W POWER SUPPLY RETAIL

 

M-e-t-a-l-e-k-s-ā 1Gb apacer DDR800 1Gb maksā 38Ls! Par tavu kingstonu cenu tur sanāk ielikt 4Gb apacer + visai ģimenei saldējumu uzsaukt :D

 

nja, zinu cenu starpibas, bet sini gadijuma ka ir ar piekluves laikiem, cik ns? pie preces nebija uzradits, bet liekas, ka tur ta lielaka atskiriba, par kaut ko jau ta cena ir :neutral:

Link to comment
Share on other sites

ka sis baroklis? : HEC 420W POWER SUPPLY RETAIL

 

skaļš man domāt, jāmeklē ar 120mm ventilatoru!

Kā ar manis ieteikto FSP (fortron) ? Kluss un pietiekami stabils, pat izdevīgāka cena nekā HECiem!

 

Par aiztures laikiem tev nav pārāk jāuztraucās! Labāk principā ir, ja CL ir mazāks, teiksim CL5 ir praktiski visiem DDR800 Value ramiem un pārmaksāt n-tos latus par CL4 arī ir muļķība!

vienkārši skaties DDR800 un būs OKE!

Labots - Ziedonis
Link to comment
Share on other sites

 

Vēl iesaku investēt arī labā monitorā, starp citu. Darbam optimālais izmērs, IMHO, ir 19" LCD widescreen ar DVI (grafikkartei arī DVI). Plus, tas arī atbaidīs no spēlītēm, jo lielākā daļa no tām neprot izmantot widescreen. ;)

 

 

hm.. varbut ieteiksi jau konkretu razojumu?

 

skaļš man domāt, jāmeklē ar 120mm ventilatoru!

Kā ar manis ieteikto FSP (fortron) ? Kluss un pietiekami stabils, pat izdevīgāka cena nekā HECiem!

 

 

Fortron Blue Storm II 400W (24pin) ATX12V v2.2, 25dBA (silent 120mm FAN) High efficiency PFC PSU, Retail Packing

 

ok, izprikstu tev saldejumu par ietaupito naudu 8-)

Link to comment
Share on other sites

Nezinu. Neesmu pētījis, un slinkums arī. :p

 

Darbā izmantojam HP - ir OK. Taču, cik zinu, viņi ir nesamērīgi dārgi. Esmu labus vārdus dzirdējis par ViewSonic ražojumiem - cena arī izskatās laba. Protams - Sony ir laba kvalitāte - bet cena arī atbilstoša. SamSung un LG kopš laika gala man asociējas ar lētā gala ķīniešu ražojumiem, tāpēc no tiem cenšos izvairīties. NEC droši vien arī ir OK.... Nu, nezinu... skaties pats. :p Bildes kvalitāte jau tagad visiem ir puslīdz laba. :p

Link to comment
Share on other sites

Man kā darba kompja lietotājam ir arī uzskats: vajag tiešām labu LCD min 19', kas barojas no parastā VGA nevis DVI, jo tas sadārdzina pasākumu; videokarte - iebūvētā; RAM tiešām ir patīkamāk ja ir daudz - es teiktu ka 1,5-2GB ir vairāk kā OK; netaupi $ uz patīkamu klavieri un peli ar lāzeru (precīzu un labu). Procesors kaut kāds E4300 jau ir par daudz!

 

Ar to extra jaudu tikai sildīsi gaisu ofisā un tas arī viss!!!

 

Nopērc darbiniekam ērtu krēslu, nevis par 20Ls jiskā, bet tiešām labu kaut kādu ortopēdisko...

 

P.S. pats darbā uz 2.66ghz celka un 512MB RAM+ ViewSonic VP7200.

Labots - kliks
Link to comment
Share on other sites

Ja tu saliksi pēc šīs komplektācijas, birojā NEKAD viņš neizmantos pat pusi resursus, ar visiem kentauriem un blakussprocesiem...........

Link to comment
Share on other sites

=]

Kentaurs darbojas 16-bit apakšistēmā ;) PRO versija griežas uz paradoks-tabulām... datubāze sastāv no nieka ~700 sīkiem failiem...

Šitam pasākumam 2GB RAM nu nekādu iespaidu neatstās =] drīzāk jāpiedomā pie HDD ar labu access time... kā jau tika minēts Raptors vai moš kāds cits 10k rpm verķis būtu interesants.

 

CPU - ja nemaldos ofisa aplikācijām garšo cpu ar palielu kešu... palabojiet ja kļūdos.

 

RAM -

ļoti rupji rēķinot -

Windoze ar visiem servisiem 200MB

Ofisa aplikācijas - 200MB

media kaukādi taski - 100MB

Need For Speed teiksim Underground 200MB

 

2GB - i dont think so .....

 

Klusumam kādu Chieftec korpusu par ietaupīto naudiņu :)

 

Pele smuka precīzā praktiska - Logitech RX1000 (laser)

Link to comment
Share on other sites

Mans skatījums:

 

Par CPU nav ko lūkot CPU performanci, bet labāk pievērsties Office performancei. No dotā linka labāk piemērots būs šis CPU grafiks:

 

http://tomshardware.co.uk/cpu/charts.html?...4&chart=189

Tur Core 2 Duo izpogā AMD vienos vārtos. Pie tam kantora darbībām MHz īpaši būtiski nebūs. Tātad ņemam lētāko C2D procesoru.

 

2GB RAM ir labs skatījums uz vistas pusi. (Es saviem developera darbiem ar kaudzi atvērto softu uz XP iztieku ar 1GB. Vēl ne tik sen dzīvoju uz 512.)

 

Video - galvenais ielikt kaut ko ar DVI izeju. Pats šādiem nolūkiem izmantoju radeon 9250 PCI kartīti. Ja grib lietot vistu, lai apskatās, kura no lētajām kartēm ir vistai "atbilstoša".

 

HDD - kantora darbiem der jebkurš, kas lielāks par 20GB. Ātrumam nav nozīmes.

 

Grāmatvedības softs: augstāk aprakstīto nepazīstu, bet mūsdienās izmanto klienta-servera risinājumus. Datu bāzes klientiem prasības ir minimālas.

 

Intuitīvi par summu līdz 400Ls nokomplektējam sistēmbloku, atlikušo OS + monitors.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

OFFT: reiz palīdzēju kolēgam vienu serveri ar grāmatvedības piesitienu komplektēt. Tas bija vājāks par topika autora aprakstīto specifikāciju, bet mēs vērtējām, ka dzelzim ir vismaz 3 gadu rezerve.

Link to comment
Share on other sites

aha, 600Ls par kasti +600Ls par softu licencēm ;)

 

nu apmeram uz to pusi. vienigais nav skaidriba, cik maksa tas kentaurs pro vai vinam ir oems. Kentaurs bus uz viena datora, ta pasa.

RAM pagaidam iztiksim ar 1 Gb, ja vajadzes, piepirks. Labak viena moduli vai divos?

 

HDD atrumam offisa darbam nav tad tomer nozimes? domaju vai nu RAPTOR vai WD2500KS

 

Proci domaju X2 4600+, C2D E6400 sadardzina procesu par vismaz 100 Ls. Zemakus C2D taja testa nemaniju.

 

Plate: MSI AM2 NF570 2*PCI16X 6*SATA RAID 2*GBL

Labots - kroniz
Link to comment
Share on other sites

canis_lupus

RAM 1 GB jau ir pietiekami, iesaku paņemt kādu Core2Duo arhitektūras procīti tā ap 130Ls, tad kādu gigabayte plati ar integrētu video, fleša spēlītes patrenkāt jau varēs un sakarīgu klusu korpusu ar hec baroklīti, cietie - hitachi vai seagate, tā jau gaumes lieta. Karšu lasītāju un diskešiekārtu arī vēl piemet pilnai laimei. Monitors, pele un tastatūra jo ergonomiskāk, jo labāk, vismaz darbinieka produktivitāte necietīs no lēto hlamu izraisītām veselības problēmām. Veiksmi darbā!

Link to comment
Share on other sites

Kronis, par Kentaurs - Ražo Batsoft, kas tas īsti būs pa Kentauru? :

Kentaurs Pro (pilnā versija ~ 400LVL(ARPVN),

Kentaurs Integra(SERV + pirmā klienta licenze ~600LVL(ARPVN)),

G1(nezinu)?

 

Kā arī jāskatās vai Kentaura DB atradīsies uz TĀ PAŠA datora vai uz servera tīklā...

Darbā man stāv ~80 firmu datubāzes uz srv... šaurā vieta ir srv disku masīvs, kad sāk bliezt pa Kentauru no ~ 15 PC vienlaicīgi...

 

Vēl klienta galā ir svarīgi kā Antivirus online-scan sakonfigurēts - ja tas ir Kentaurs Pro ar saviem ~700 paradox DB failiņiem...

 

ak un vēl - netraucē grāmatvedei darbu!! vismaz līdz 30. aprīlim 2. maijam.. viņas ē tā teikt šajā periodā nav īsti labā omā ;)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...