Jump to content

Zīmēšanas programmas izvēle?


RolandsK
 Share

Recommended Posts

Man radās problēma. Jāzīmē shēmas, kuros elementi pēc noteiktiem izmēriem. Izmēģināju wordā zīmēt, bet nekas prātīgs nesanāk. Varētu zīmēt ar paint, bet tur nevar uzlikt izmērus. Varbūt varētu ieteikt kādu zīmēšanas programmu???

Link to comment
Share on other sites

stendec

Nus, nus Sanchus :mrgreen: Varbūt viņam vajag arī helikopteri ko vakarā uz mājām braukt :D

 

Varbūt Dia palīdz tev...

Link to comment
Share on other sites

RolandsK

Man vajag, lai es varētu uzzīmēt visādus kondensatorus, tranzistorus, spoles utt. pēc saviem izmēriem (pēc standarta). Pēc tam no šiem elementiem es ātri uzmestu shēmas, ko man vajag darbam. Īstenībā derētu vienkāršais paint, ja vien tam būtu lineāls, lai varētu dabūt pareizos izmērus.

Tagad domāju varbūt ar Corel to var izdarīt. Neesu vēl lietojis, tāpēc nezinu. Varbūt arī kas vienkāršāks ir.

p.s. kaut kā neliekas ka autocad šoreiz derēs.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Es vienkāršas shēmas zīmēju Paint'ā. Man ir viens fails, kurā esmu sazīmējis radioelementus. No tā ar Copy - Paste pārnesu vajadzīgo uz shēmu. Sanāk diezgan ātri un visi elementi vienādi. Taču tam ir arī speciāli softi, piem., ExpressSCH, kas dabūjama kopā ar ExpressPCB (freeware).

Link to comment
Share on other sites

Patiesībā kad sāk zīmēt tad nemaz tik vienkārši nav it īpaši ja kaut kas jāpamaina.

Vispār jau to visu dara PCAD. Latvijas zelta standarts elektronikas izstrādē, ņemot vērā ka pie mums viņu pērk Latglītē.

Link to comment
Share on other sites

Nettwerk

Pazinja straadaa ar SolidWorks, kas saliidzinaajumaa ar AutoCAD ir vienkaarshaaks un tik pat advanceets un preciizaaks kaa AutoCad...

Link to comment
Share on other sites

Zachary

Nettwerk

Ko nozīmē frāze - precīzāks par AutoCad? :)

Link to comment
Share on other sites

Sanchus

Nus, nus Sanchus :mrgreen: Varbūt viņam vajag arī helikopteri ko vakarā uz mājām braukt :D

 

Nav 2x jāsaka. AutoCAD+gif.animator.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nettwerk

Man staastiija to visu shteli kaada ir atshkjiriiba starp solidworks un autocad, kaapeec taa viss, bet es neatceros...Es iepaziistinaashu ar cilveeku kas ar to nodarbojas katru dienu vionjsh izstaastiis...

Link to comment
Share on other sites

Sanchus

Dīvaini gan...

AutoCADā var uzrasēt detaļas kaut ar miljonās milimetra daļas precizitāti.

Neko precīzāku mūžā neesmu redzējis.

Kā mums stāstīja reiz pasniedzējs, kad sākām studēt 3D modeļus:

1. Varat uzzīmēt planētu;

2. Uz šīs planētas būs daudz pilsētu;

3. Pilsētās daudz skaistu māju;

4. Var ieiet šajā mājā, kas atrodas vienā no planētas pilsētām

un uz galda atvērt sērkociņkastīti ar visām 'spičkām'.

AutoCAD iespējas un precizitāte ir neierobežota, ierobežo tikai datora resursi...

 

Nedaudz piemēra:

 

post-61453-1174607655_thumb.jpg

 

post-61453-1174607667_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Latvijā ir iegājies, ka AutoCAD ir defdaultais projektētāju softs. Tad nu citas firmas, kas te grib ienākt, izdomā visādus reklāmas trikus, lai tikai iestāstītu, ka jālieto viņu softs. Lai gan reāli tie visi softi ir vairāk vai mazāk vienādām iespējām. Nedaudz atškirās saksrnes, un tas ir viss. Tāpat jebkurš cits CAD softs piedāvā eksportu uz DWG, kas ir AutoCAD formāts. Tātad skaidrs, kurš ir līderis. Par tiem CAD softiem var strīdēties tāpat, kā kurš labāks - MErcede, Leksus, varbūt BMS, vai tomēr Audi, un ja nu Ķīniēsi kaut ko pa lēto labāku uzcepuši (varētu būt salīdzinājums kā ar GNU licenzes softiem)

Link to comment
Share on other sites

Guest albins-b

Search te pat forumā.. vakar vai aizvakar bija tieši tāds pats posts.. ar kādām progām zīmēt elektriskās shēmas....

Link to comment
Share on other sites

Autodesk AutoCAD Electrical, shēmu elementi jau gatavi vai izveido pats!

 

Liels mīnuss: nav bezmaksas

 

 

P.S. Ne gluži Autocad ir default, turklāt liela daļa izmanto Microstation, jo VZD un ģeodēzisti (mērnieki) info galvenokārt sniedz tieši *.dgn Jaunākajos Autocad vairs nav problēmu ar Microstation failiem, bet vecākajās versijās gan ir problēmas ar fontiem līniju stiliem!

Link to comment
Share on other sites

visio, dia, oodraw, utt. kura pašam liekas parocīgāka.

Pats es shēmas zīmēju ar oodraw, var iztikt un nav jāuztraucās par licenci.

Link to comment
Share on other sites

googlei arī bija kaut kāds 3d projektēšanas online izstrādājums (līdzīgi kā word un excel aizstājējs), moš pameklē...!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest DJtelemundos

ja nav vajadziigs 3d tad visu loti labi var uzziimeet ar paintu vienkaarssi ar katru programmu ir jaamaak straadaat

 

:-D :-D :-D

Link to comment
Share on other sites

googlei arī bija kaut kāds 3d projektēšanas online izstrādājums (līdzīgi kā word un excel aizstājējs), moš pameklē...!!!

 

Google sketchup. Nekas dižs jau nav, bet ļoti vienkārša...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...