Jump to content

Servera OS


Guest mīlētājs05
 Share

Recommended Posts

Guest mīlētājs05

Man ir jautājums, man nav lielas pieredzes serveru OS instalēšanā un to uzstādīšanā, gribētu zināt kādu OS ir vieglāk nokonfigurēt un uzstādīt lai serveris normāli strādātu un varētu uzlikt kādu web lapu un FTP. Esmu skolā instalējis Redhat un win 2003, bet par nokonfigurēšanu man nav sapratnes. Neesmu jau arī īpaši netā meklējis informāciju... Gribētos dzirdēt jūsu domas.

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

o ouuuu....

lietotaajs ieposteejis nepareizajaa sadaljaa :shock:

un pietam neieveerojot briidinaajumu tieshi par shaadu atgadiijumu!!!

laikam adminiem neatliks nekas cits kaa palielinaat waarnas :-|

Link to comment
Share on other sites

Man ir jautājums, man nav lielas pieredzes serveru OS instalēšanā un to uzstādīšanā, gribētu zināt kādu OS ir vieglāk nokonfigurēt un uzstādīt lai serveris normāli strādātu un varētu uzlikt kādu web lapu un FTP. Esmu skolā instalējis Redhat un win 2003, bet par nokonfigurēšanu man nav sapratnes. Neesmu jau arī īpaši netā meklējis informāciju... Gribētos dzirdēt jūsu domas.

Nu nav taču šodien 1.aprīlis :)

Vecīt, tev ir kaut mazākā nojausma ko tu taisies darīt? ir taču neliela atšķirība redhatam no 2k3 windozes :/ Diemžēl laikam jūtu līdzi firmai, kura pieņēmusi sev šādu adminu, vai nu arī tu dzen nežēlīgu humoru :)

Klau, es arī tepat J-pilī, varbūt varam atrisināt tavu problēmu

Link to comment
Share on other sites

Nettwerk

Archa, hmm nezinaaju ka Solaris liidzinaatos windows un ietu exe faili, bet par to kaapeec linux pakas neiet to es saprastu.ar linux un bsd gan vareeetu sajaukt...

Link to comment
Share on other sites

Programmētājs

Ja jau izmaksas nav svarīgas tad varētu Windows 2000 server. Viegli administrēt, tikai vajadzēs papildu programmatūru drošībai, bet kādos 240 Ls var iekļauties.

 

http://cgi.ebay.co.uk/Microsoft-Windows-20...1QQcmdZViewItem

 

P.S. Ar visādiem linuxiem neiesaku ķēpāties, jo līdz linux lietotājs varēs to arī administrēt paies ilgs laiks. Bet tad kad tev uzņēmuma webs metīs Internālo errōru ārā, tad tev vairs daudz laika nebūs.

P. P.S. Labi tas errors bija šits, bet ja kaut kas nopietns notiek?

Link to comment
Share on other sites

kādu OS ir vieglāk nokonfigurēt un uzstādīt lai serveris normāli strādātu ................

Neesmu jau arī īpaši netā meklējis informāciju...

Varētu tevi pasūtīt ... palasīt manuāļus un googli !

 

Ja jāsaka godīgi, tad apšaubu, vai ar šādu attieksmi tu būsi spējīgs normāli nokonfigurēt dajebkādu sistēmu !

 

Ja tu neesi pilnīgs priduraks, tad lasot manuāļus varēsi nokonfigurēt jebkuru sistēmu !

 

OpenBSD būs vissvieglāk uzstādīt+nokonfigurēt+nosekjūrot+apkalpot ... ak jā protams, ja tu neesi analfabēts un māki lasīt ( Jālasa būs manuāļi - oficiālie OpenBSD manuāļi, tie, kas atrodas viņu mājaslapās openbsd.org).

Link to comment
Share on other sites

Nettwerk

Migs nez man saliidzinaajumaa OpenBSD ar FreeBSD likaas sarezhgjiitaaka nekaa FreeBSD.

Uz FreeBSD man sanaak daudz vienkaarshaak nokonfigureet nekaa uz OpenBSD...

Link to comment
Share on other sites

Guest kilis

Labak jau ir FreeBSD vai Ubuntu Server 6.10. Iesaku labak FreeBSD vai PC-BSD (FreeBSD+KDE+pbi+PC-BSD tools=PC-BSD) Viens no vieglajiem. http://freebsd.org/handbook (Ka lietot un konfiguret FreeBSD)

 

EDIT: Vell iesaku Fedora 6 un opensuse bet labak kadu no BSD.

Labots - kilis
Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

Ja tu neesi pilnīgs priduraks, tad lasot manuāļus varēsi nokonfigurēt jebkuru sistēmu !

esmu spiests tevi saruugtinaat, jo dotais pilsonis ir pilniigs priduraks

jautaajums par serveri multimeediju sadaljaa...

Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

A kāpēc nevarētu būt multimediju serveris?

Piemēram, RED5 ?

Link to comment
Share on other sites

Drunk_lizard, un viņš nav vienīgais tāds te.

 

Lūk piemēram kilis ir palaidis garām rindiņu kur ir runa par serveri...

 

Nettwerk davai bez tukšas mūldēšanas - piemērus studijā !

 

Varu tikai teikt, ka piemēram uzkonfigurēt ugunsmūri+Sheipingu+Failower+NAT uz Open ir ātrāk+vienkāršāk. PF nemaz nav iekš Free by default - jāliek klāt pašam.

 

Palaid IPSEC uz FreeBSD - Kernelim vajag šito iekompilēt, kernelim vajag to iekompilēt+ vēl šito. Open tas viss jau ir - uzrakstiji konfigurāciju, iedrukāji vienu komandu un aidā !

Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

OpenBSD, imho, ir tieši laikā rūteriem, firewalliem utt.

Bet serveriem, kur ir darīšana ar lielu slodzi, OpenBSD paranoja visu bremzē.

Varbūt man vienkārši ir līkas rokas :roll:

Link to comment
Share on other sites

Reālus piemērus lūdzu ! Testu rezultātus !

 

Edit: Jajau liekas, ka vajag lielāku ātrumu, tad varam atslēgt piemēram SWAP kriptēšanu. Jāskatās kādi resursi tiek atvēlēti katram procesam, katram lietotājam utt.

Labots - MIGs
Link to comment
Share on other sites

Guest Zigis Kukljis

Windows 2000. Labi iet un mazaak resursus rij. Ir zinaams.

Link to comment
Share on other sites

Guest Zigis Kukljis

Mjā pliks win no tiesas tā dara....

 

Mjaa - skaties ka nepaliec bez bikseem.

Link to comment
Share on other sites

Mjāa bļin..... kur tādi rodas.......

Salīdzināsim cik datora resursus rij standarta Windows 2000 instalācija, cik rij standarta OpenBSD instalācija.....

 

Tikai atcerieties, ka KDE nav standarta instalācijā....

Link to comment
Share on other sites

Nettwerk

Standarta komplektacija ir konsole un svariigais lai vareetu uztaisiit serveri vai ko citu naak komplektacijaa...

Link to comment
Share on other sites

stendec

Par biksēm neiebraucu, bet nu labi... Win vēl vajag kādu labi antivīrusu, kādu labu FW... visas programmas strādā grafiskajā vidē. saliekot to visu kopā.....

Link to comment
Share on other sites

esmu spiests tevi saruugtinaat, jo dotais pilsonis ir pilniigs priduraks

jautaajums par serveri multimeediju sadaljaa...

mhm shams ir taads diivains tipinjhs, un atgaadinu zināšanai, viņš nav nekāds sis admins kādā uzņēmumā, tā vot, mjaa viņam diezko viegli neiet mācībās, bet nu kaadu waarnu dereetu shim ieshkjiebt, lai beidzot liek pareizā kategorijās savus postus

Link to comment
Share on other sites

Programmētājs

Kā parasti viss beidzās ar uzbraucieniem un atbilde uz jautājumu "Kādu OS izvēlēties" nav.

 

Es ieteicu W2K, jo to būtu viegli administrēt (NTFS tiesības utml) viegli atrast visādu tūlīšus, ērti strādāt, bet vajag firewall savādāk ...

Par visādiem BSD bez grafiskā interfeisa vispār nevar būt ne runas. (citādi zūd jēga Daga Engelberta izgudrojumam - pelej)

Vai Ubuntu ir piemērots es nevaru atbildēt.

Link to comment
Share on other sites

Ilgi domāju, kādu serveru sistēmu ieteikt cilvēkam, kurš neko nesaprot un ne par ko neinteresējas.

Varētu pamēģināt win2000 Server, bet arī zem win vismaz teorija ir jāzin.

Par Linux un BSD topika autors var aizmirst. Tas nav priekš viņa.

Link to comment
Share on other sites

Teikšu tā:

OpenBSD ir Secure by default !

Windows nav Secure by default !

Lietotājam, ka sneko nesaprot vieglāk ir spaidīt peli, bet ne dabūt strādājošu+drošu kasti !

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...