Jump to content

Kā lai tiek vaļā no Mandrivas?


Tontons
 Share

Recommended Posts

Moins visiem.

 

Pa brīvdienām gribēju iepazīt Linuxu. Sen jau man bija patīcija atstātā priekš Linuxa, tad nu arī sadomāju noprovēt Linuxi.

Pēc izlasītajām atsauksmēm sadomāju, ka man ir vajadzīga Mandriva. Ok. Viss iet normāli. Viss tiek uzinstalēts un Mandriva strādā. Pa cik ar Linuxu esu uz jūs, tad šis tas man Mandrivā nepatika. Kas un kā nepatika, tas ir cits jautājums. Izdomāju, ka mož patiks OpenSUSE. Instalējot, kautko ne tā saspiedu un izdomāju, ka nevajag man OpenSUSI. Pēc nelielām pārdomām izdomāju, ka vajag paprovēt Slackware. Viss, itkā, aizgāja normāli. Pēc visa spriežot vajadzētu iet Slackwarei. Un te sākās problēma.

 

Ir mātespalate Asrock, kurai ir iespēja neejot BIOSā nomainīt būtošanās disku.

Ir vairāki HDD, ar vairākām partīcijām. Uz SATA stāv Win (loģiski, ka zem burta C), uz PATA uzliku Linuxi.

Atstājot BIOSā noklusēto būtojāmo HDD kā SATA ar Win virsū, viss ir normāli. Win startējas bez problēmām. Kā pamainu, lai būtojas no Linuxa HDD, tā šamais man piedāvā iespēju izvēlēties, kādu OS lietot.

Itkā arī viss ir OK. Bet pēc divām Linuxa partīciju formatēšanām (uz FAT32 un EXT3) vienalga man "rādās" logs ar Mandrivas logo.

 

Tad nu i pienācis laiks lielajam jautājumam.

Kā lai tiek vaļā no Mandrivas sākuma, lai pārājie Linuxi ietu normāli?

Pēc visām šīm izvirtībām WinXP statējas un darbojas normāli.

Vai tiešām vajag FIXBOOT un FIXMBR? To es neesmu provējis.

 

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Acīmredzot tas Mandriva bootloader`is ir tev kaut kur ieķēries - pamēģini nonest/uzlikt partīcijas . Tas ka WinXP uz viena HDD , bet - Linux uz cita ir diezgan prātīgi , nav jāčakarē Windows`a bootloader`is . Man bija C ar Win98 un D ar Debian , un BIOS`ā mainot boot`ojamo disku mainījās OS ar kuru strādāt . Vienīgi pēc Debian instalācijas bija grub jāpiekonfigurē .

Link to comment
Share on other sites

Guest painkiller

Man līdzīgā gadījumā Tevis minētie Fixboot un Fixmbr līdzēja. Nav jau liela problēma pamēģināt - nojaukt šamie it kā neko var.

Link to comment
Share on other sites

Tontons

Skaidrs painkiller.

Būs japaprovē.

 

Grossmeister. Itkā jau partīcijas nonesu un formatēju no jauna. Sākumā uz FAT32, vēlāk uz EXT3.

 

Visādā gadījienā, paldies. :)

Link to comment
Share on other sites

Ar fixmbr tiksi vaļā no tā, tikai tiksi arī vaļā no iespējas iebūtoties linux'ā.

Aizej uz Linux, un tad parediģē lilo vai grub, kas nu tev ir. Manuāļu ir pietiekami internetā, par katru rindiņu konfigfailā, bet nu ja nav kas skaidrs, jautā.

 

edit: pārlasīju vēlreiz jautājumu. Iespējams arī mans ieteiktais variants nederēs, jo tev boot logo jānomaina, kurš nez kur glabājās, ja jau ir formatēts tas disks.

Labots - wxy
Link to comment
Share on other sites

Pēc nelielām pārdomām izdomāju, ka vajag paprovēt Slackware. Viss, itkā, aizgāja normāli. Pēc visa spriežot vajadzētu iet Slackwarei. Un te sākās problēma.

 

Bet pēc divām Linuxa partīciju formatēšanām (uz FAT32 un EXT3) vienalga man "rādās" logs ar Mandrivas logo.

 

Tev uz PATA's tikai Linux partīcijas? Vai Linux atrodas HDD beigās?

 

Nu es Tev ieteiktu ubuntu Linux'u. Tas ir ļoti lietotājiem draudzīgs un vispiemērotākais pārejai uz Lin* iesācējiem. :)

Ja gribi KDE vidi, velc Kubuntu, jo Ubuntu ir ar Gnome logu menedžeri.

 

vienkārši nevajag pārformatēt tās partīcijas,- kad instalēsi, vienkārši nones tās visas Linux partīcijas uz PATA un uztaisi jaunas - tad pazudīs tas Mandrivas bootloader's jeb kā tu teici "sākums" - pats tā darīju - viss kārtībā. :) Un nevajag nekādu fixboot u.tml.

Labots - tintix
Link to comment
Share on other sites

Guest hardkore

Eu davai bez šitās ubuntu reklāmas un slavināšanas. Līdz rīklei jau! Nu cik var???

Cilvēks uzdeva konkrētu jautājumu. Vari un gribi - palīdzi, nevari - klusē un nebāzies ar savu ubuntu iekšā!

Link to comment
Share on other sites

Nettwerk

Tev staav mandriva Lilo vai Grub manager tas tev traucee...

No taa var tikt valjaa:

1) Ieliec win98 startup disketi, iebuutojies no taas un tad ierakstiisiki komaandu A:\fdisk /mbr

2) Ielikt windows XP vai kaadu win2000 vai NT4.0 un izdzeesiisi partiicijas...Un MBR arii pazudiis...

3)Linux'aa ieksh Lilo konf var izdzeest un ielikt to kuru vajag...

Link to comment
Share on other sites

Nu man ari liidziigs jautaajums. Esmu uzlicis kompii windows XP un linux ubuntu. Bet tas ubuntu man kaut kaa nevisai tapec pazina ieteica uzlikt slackware. Taatad vai es varu vienkaarsi caur windows izdzeest to linux particiju un peec tam to slackware liekot uztaisiitu jaunu taa lai nesacakareetu windows boot sisteemu?

Link to comment
Share on other sites

Nettwerk

Kad liski Slackware tur buus iespeja izdzeest ieprieksheejo Linux un tev jebkuraa gadiijumaa tas buus jaadara taa kaa liec vien virsuu..

Link to comment
Share on other sites

Guest hardkore

Vai tad vajadzēja / pirms MBR?!

Fixmbr te diezvai līdzēs, jo jamam tak grubs uz Linux DISKA un Win tak viņu neaiztiks!

Man domāt, ka vienkārši jāliek virsū cita distro un gruba/lilo konfigs automātiski pārrediģēsies.

 

Slackware NAV IESĀCĒJU DISTRO!!!. Nepatika ubuntu, slacks vēl vairāk nepatiks. Mazāk paziņas klausiet jopcik un mazāk puņķu un asaras būs!!!

Labots - hardkore
Link to comment
Share on other sites

Eu davai bez šitās ubuntu reklāmas un slavināšanas. Līdz rīklei jau! Nu cik var???

Cilvēks uzdeva konkrētu jautājumu. Vari un gribi - palīdzi, nevari - klusē un nebāzies ar savu ubuntu iekšā!

Es nereklamēju, vienkārši iesaku. :mrgreen: Un kāpec tu pie manis piesienies? Un vai tad es nekonkrēti atbildeju uz cilveka jautājumu, ka Linux partīcijas ir jānoneš un jāizveido no jauna? Tādā gadījumā tiks pārraxtīts MBR un Mandrivas GRUB/LILO tiks izdzēsts... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Tontons

Paldies visiem, kuri palīdzēja ar padomiem.

Viss ir izdarīts daudz "vienkāršāk". Vakar "paniekojos" ar Hirens BootCD un sačakarēju PATA HDD MBRu. :)

Līdz ar to, VISA diska ir infa ir aizgājusi uz citiem ..... laukiem.

Rītā tikšu pie jauna HDD, lai varētu saglābt infu no tā diska.

Velreiz, paldies. ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest hardkore

Es nereklamēju, vienkārši iesaku. :mrgreen: Un kāpec tu pie manis piesienies? Un vai tad es nekonkrēti atbildeju uz cilveka jautājumu, ka Linux partīcijas ir jānoneš un jāizveido no jauna? Tādā gadījumā tiks pārraxtīts MBR un Mandrivas GRUB/LILO tiks izdzēsts... :mrgreen:

 

Aunpiere tu tāds, MBR ir hd0 un dzēšot partīcijas MBR NETIEK AIZTIKTS!!!! Master boot record ir jāformatizē atsevišķi ar metodēm, kuras jau iepriekš tika minētas! Ja tu izdzēsīsi partīcijas, kuras ir grub konfigā kā sistēmas partīcijas, loaders tev pakārsies pie stage 1.5! Loaderi var arī uzlikt uz partīcijas protams, un dzēšot to, loaders tiks nahrenizēts, bet tas nav MBR!

Labots - hardkore
Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

aunapiere ir tintix vai kaav inju tur....

mbr (master boot record) glabaa infu par pasju hdd softwares liimenii, partiicijaam un to failu sisteemaam....

ak jaa - 512 baiti tikai...

Link to comment
Share on other sites

Guest hardkore

Ak dievs,... MBR ir sektors uz kura tiek uzlikts loaders ( GRUB/LILO ), kuram dod informāciju konfig fails (/boot/grub/menu.lst) MBR pats nekādu informāciju nesatur!!!!! Dzēšot partīciju, arī konfigā partīcijas ieraksts ir jāizdzēš, pretējā gadījumā loaders meklē partīciju, kuras nemaz nav!!! Un ja nav - pasaka ej di*st!!!

Labots - hardkore
Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

MBR pats nekādu informāciju nesatur!!!!!

atljausjos komenteet - djebil!....

Link to comment
Share on other sites

Jā, kad Linux instalācijas laikā vecais LILO/GRUB tiek izdzēsts (un aizvietots ar jaunu LILO/GRUB) nevis tāpēc ka tiek modificētas partīcijas, bet tapēc ka instalators to bootloaderu ieraxta no jauna. Mana kļūda, atvainojos...

 

Aunpiere tu tāds, MBR ir hd0 un dzēšot partīcijas MBR NETIEK AIZTIKTS!!!!

 

Tiem, kas īsti nezin, kā partīcijas saistas ar MBR.

No wikipēdijas:

"A master boot record (MBR) is the first sector ("sector zero") of a data storage device such as a hard disk. It is sometimes used for bootstrapping operating systems, sometimes used for holding a disc's partition table, and sometimes used for uniquely identifying individual disc media; although on some machines it is entirely unused and ignored."

 

Tātad MBR'ā glabājas arī info par HDD esošajām partīcijām jeb partīciju tabula! Un lai dzēstu, izveidotu vai mainītu partīciju izmērus MBR tiek aiztikts!!! :mrgreen:

 

A Jums ir patīkami, kad Jūs saukā apr aunapierēm??? Vai nav pieklājīgāk pateikt, ka cilvēks ir kļūdījies (kas ir cilvecīgi), nevis salīdzināt ar kkādu nepārāk inteliģentu būtni? ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest hardkore

atljausjos komenteet - djebil!....

 

Pirmkārt, atbilde nebija tev adresēta, otrkārt - a kas ir MBR, bez pašas programmas, a? Tātad vai MBR bez programmas satur informāciju par partīcijām, djebil?!

Labots - hardkore
Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

a kas ir MBR, bez pašas programmas, a? Tātad vai MBR bez programmas satur informāciju par partīcijām?

huzje ndjebila...

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

MBR satur informāciju. Neatkarīgi no programmām. Tas, ka šīs informācijas nolasīšanai vajadzīga programma, ir pavisam cits jautājums. Bez programmas jebkura digitāla informācija ir bezjēdzīga vieninieku un nullīšu virkne. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Guest hardkore

Doma tāpati vien ir. Ir teorētiķi, ir praktiķi. Praktiķis iztiek bez teorijas, bet teorēķis bez prakses, nu nu...

Arlabunakti, kungi un dāmas! :)

Link to comment
Share on other sites

Doma tāpati vien ir. Ir teorētiķi, ir praktiķi. Praktiķis iztiek bez teorijas, bet teorēķis bez prakses, nu nu...

Lasīt māki? Tad beidzot paskaties šito, un secini, ka tev ne pārāk ideāla prakse sanaca...

 

Un ja instalē vairākas OS uz 1 HDD ieteicams taisīt MBR rezerves kopiju:

dd if=/dev/xxx of=mbr.backup bs=512 count=1

,

kuru pēc tam ir viegli atjaunot:

dd if=mbr.backup of=/dev/xxx bs=512 count=1

 

Bet, ja uz cietņa pirmā partīcija ir FAT (ar windu laikam :-D ), tad vispār nav nekādu problēmu: instalējam PowerQuest Bootmagick - tas arī ir bootloaders (instalējas zem windas), un noinstalējot, tas savukārt atjauno MBR tādu, kāds viņš bija pirms instalācijas. Viņā var izveleties, ko būtot vai nu windu vai citu OS (mūsu gadījumā Linux bootloaderi). Tikai tādā gadījumā, instalējot Linuxu, viņa bootloaderi vajag likt uz "/".

Labots - tintix
Link to comment
Share on other sites

brutalis-vertikalis

Ir vairāki HDD, ar vairākām partīcijām. Uz SATA stāv Win (loģiski, ka zem burta C), uz PATA uzliku Linuxi.

Kā pamainu, lai būtojas no Linuxa HDD, tā šamais man piedāvā iespēju izvēlēties, kādu OS lietot.

Itkā arī viss ir OK. Bet pēc divām Linuxa partīciju formatēšanām (uz FAT32 un EXT3) vienalga man "rādās" logs ar Mandrivas logo.

 

Tad nu i pienācis laiks lielajam jautājumam.

Kā lai tiek vaļā no Mandrivas sākuma, lai pārājie Linuxi ietu normāli?

Pēc visām šīm izvirtībām WinXP statējas un darbojas normāli.

Vai tiešām vajag FIXBOOT un FIXMBR? To es neesmu provējis.

 

 

Pirmkārt - pavisam vienkārša, bet konkrēta informācija: cik partīcijas tev ir uz tā PATA diska un uz kuras un ko tu esi instalējis, un vai pa virsu vecajam distro?

Cik varu spriest (bet varbūt kļūdos), tev ir vairākas partīcijas. Uz vienas tu uzinstalēji Mandrivu, tas nozīmē, ka MBR tika iemests Grub būtotājs. Viņš satur mandrivas logo (par to logo nospļaujies, ne jau tas nosaka OS).

Vēl jautājums - kas tev tieši neiet? Vai vispār kaut kas startējas(pareizāk startējās, cik saprotu, tu jau paklausīji labos ieteikumus un visu akurāti nonesi)!

 

Lai uzinstalētu Linux, blakus Windowam/Linuxam uz jau eksitējošas tukšas partīcijas, vai pa virsu Windowam/Linuxam, IZMET NO GALVAS visādus tur format C: fixmbr u.c. Tas vienkārši nav vajadzīgs. Instalācija pati izveidos sev failu sistēmu, ieliks Grub MBR sektorā. Izņēmums ir situācija kad tev vispirms uz darbojoša cietā ir jāizveido jauna partīcija Linuxam, bet no tava teksta spriežot, tu instalēji uz pavisam cita diska.

Link to comment
Share on other sites

Tontons

brutalis-vertikalis:

Uz PATA diska BIJA trīs patīcijas. Jauno Linuxu (pēc Mandrivas) liku uz esošā Linuxa, tas ir, nekāds papildu "format HVZ" nebija.

Tagad un iepriekš Win gāja bez problēmām, jo bija uz cita fiziskā cietā.

A Linux neiešana izpaudās, ka būtojotis no Linux cietā parādās Mandrivas logo,kurā ļauj izvēlēties ko lietot. Izvēloties laitot Win, tiek tālāk būtots Win. Izvēloties Linux, viss "nokaras". Palīdz restart-vulgaris.

 

Bet, ņe o tom reč, tagad.

Tagad man interesē, ar kādu softu atgūt datus no nograutā HDD, kuram ir "sajāts" MBR?

Link to comment
Share on other sites

Guest hardkore

1) A kā tu zini, ka MBR nograuts? Un ko tu esi darijis, lai to izlabotu/saprastu, ka tiešām kirdikt?

2) Sliktākajā gadījuma pieslēdzot pie cita kompja dabūsi savus datus atpakaļ.

Link to comment
Share on other sites

Tontons

Viss ir izdarīts daudz "vienkāršāk". Vakar "paniekojos" ar Hirens BootCD un sačakarēju PATA HDD MBRu. :)

Līdz ar to, VISA diska ir infa ir aizgājusi uz citiem ..... laukiem.

Reku jau rakstīju. :)

No PATA trijām partīcijām ir palikus viena-liela, pie kuras netieku klāt (tipa visas apvienojās kopa).

Patas Win ta darbojas normāli> Tagad gaudu jaunu NDD, lai varētu datus rekoverēt. ;)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...