Jump to content

nets 2 datoriem


roxio
 Share

Recommended Posts

lieta tada ka lattelekom MK ir 2 dinamiskas IP adreses, tatad rezpektivi var pieslegt vienlaicigi 2 datorus, ja pareizi sapratu.

nu tad ka to lai izdara?

esmu dzirdejis ka var izmantot vienu kompi ar 2 net kartem rutera vieta. vai ta ir taisniba?

un ja ta ka to var izdarit?

Labots - roxio
Link to comment
Share on other sites

Lapais
esmu dzirdejis ka var izmantot vienu kompi ar 2 net kartem rutera vieta. vai ta ir taisniba?

tas saucas ICS un tev to nevajag. To izmanto kad ir tikai 1 IP adrese, kaut gan vari izmantot... aizliegts nav, tikai lai otrais jūzotu netu, pirmajam kompim arī jābūt ieslēgtam. Nav interesanti.... Paņem switch, jauns pa ~9....10Ls, lietotu var pa 5Ls dabūt. Saspraud vadus un dzīvo laimīgs, nekas nav jākonfigurē, nets abiem vienlaicīgi.....

Link to comment
Share on other sites

Guest /Ivars/

Swich`s šajā gadījumā nederēs :) labāk ņem rūteri un pieslēdz visus vadus un viss būs kārtībā. Ar swich`u tev varētu rasties problēmas...

Link to comment
Share on other sites

rashns

nerunā ja nezini, nekadas problemas ar switch,katram sava ip un punkts, bet ruteris dalis vienu ip, būs ievērojmi lēnāk.

Link to comment
Share on other sites

Swich`s šajā gadījumā nederēs :) labāk ņem rūteri un pieslēdz visus vadus un viss būs kārtībā. Ar swich`u tev varētu rasties problēmas...

kas par problemam?

 

un tad ko izveleties swich vai ruteri? :???:

Link to comment
Share on other sites

Guest /Ivars/
(labots)

swich nepiešķir Ip adreses.... rūteris piešķir.... Bet ja viņam pēkšņi gribēsies tīklu starp 2 pc utt... geimus griazīt arī savā starpā... Loģiski, ka ņem Rūteri...

Labots - /Ivars/
Link to comment
Share on other sites

rashns
(labots)

MK2 ir divas dinamiskas adrese,lattelekom to dod, līguma bija rakstīts. katram sava IP adrese nevis iekšējā ko ruteris piešķir.Visu mūžu lietoju gan mdsl, gan mk2 ,tākā,tici man, kad tev saka.

 

 

Tīklu ar var saslēgt un geimus dzenat.

Ja viņam būtu mk1 tad gan tikai rūteris būtu risinajums.

Labots - rashns
Link to comment
Share on other sites

Guest /Ivars/
(labots)

Kā jau teicu, radīsies problēmas ar swichu, VIŅAM, lai ņem rūteri un noziedo to kapeiku un uzliek rūteri un nebūs problēmas arī, ja parādīsies, vēlāk vēl kāds pc...

Labots - /Ivars/
Link to comment
Share on other sites

Guest daarzenis

ir pa pilnam tagad DSL routeru

DLINK 604 ja nemaldos

konfigureet praktiski nevajag tikai uz darbstacijaam vajag DHCP tas ir automatiski lai confu novelk

ir viens WAN slots kur mDSL kabeli iebaazt un veel 4 sloti prieksh LAN

maksaa leeti!

 

runaajies ar paardeveeju veikalaa

mosh paliidzees :)

 

ps.

vajadzeetu par sho teemu FAQ uztaisiit dikti daudz jautaajumu

Link to comment
Share on other sites

rashns

AUtor.

Ja slēgsi tikai divus datorus tad nem switch jeb hub.

Ja zini ka nākotnē slegsi vel kādu klāt tad klausi Ivaram.

 

Pats ar lietoju swithu sākuma, bet kad parādījās 4 datori nekas neatlika kā rūters.

Ja liela maja tad bezvadu ir labs variants, nav tie vadi jāvelk :wink:

Link to comment
Share on other sites

Lapais

Ja viņam būtu mk1 tad gan tikai rūteris būtu risinajums.

arī mk1 ir 2 IP adreses. Drīz parādīsies jauni pakalpojumi mDSL1 un mDSL2 kā arī pDSL1 un pDSL2. Mājas DSL un Pilsētas Internets. 1 un 2 apzīmēs IP adrešu skaitu, attiecīgi arī abonēšanas maksu.

Link to comment
Share on other sites

Grisha
(labots)

Vai tad shitajaa forumaa mekleeshanas funkcija ir atsleegta?

Viens no tradicionaalaakajiem jautaajumiem.

Pieliec ruuteri un dziivo mieriigi ar to pashu adresi. Aatrums nedaliisies, aatrums buus atkariigs no taa cik katrs kachaas no interneta. Protams ka atsleedzot no interneta vienu datoru ir jaataisa iprelease, bet tas jau ir cits ikdieniskjsh staast, kuru ja paraadiisies mekleeshanas funkcija forumaa, aatri atradiisi.

Labots - grisha
Link to comment
Share on other sites

Guest /Ivars/

arī mk1 ir 2 IP adreses. Drīz parādīsies jauni pakalpojumi mDSL1 un mDSL2 kā arī pDSL1 un pDSL2. Mājas DSL un Pilsētas Internets. 1 un 2 apzīmēs IP adrešu skaitu, attiecīgi arī abonēšanas maksu.

Nez, man šķiet, drīz Latelecom pats sapīsies savos pakalpojumos ar tik daudziem pieslēgumu veidiem, ja tas ir drošs avots no kā salasījies šīs ziņas... kapēc nevarēja izveidot 3 servisus un miers, ne jātaisa vesela čupa dažādu pakalpojumu....

Link to comment
Share on other sites

rashns
(labots)

blin , ja būtu kas cits pieejams tad sen jau nebutu ltk klients, kas tik sim nav par netiem, vecies mdsl, kuri maksā 15 ls(nez kā tagad) mēnesī mk1 mk2..sviets, un nevienam nav normāls ātrums.Vienīgais labums ir mk2(un mk1) ka telefonsarunas par brīvu

Labots - rashns
Link to comment
Share on other sites

Guest /Ivars/
(labots)

blin , ja būtu kas cits pieejams tad sen jau nebutu ltk klients, kas tik sim nav par netiem, vecies mdsl, kuri maksā 15 ls(nez kā tagad) mēnesī mk1 mk2..sviets, un nevienam nav normāls ātrums.Vienīgais labums ir mk2(un mk1) ka telefonsarunas par brīvu

Jā tā ir laba lieta... man vecmuterīte pieteica to MK1 komplektu tikai tādēļ, ka sarunas ir pa brīvu, a pašai PC ta nava, bet toties KO VAR RUNĀT PA TELEFONU TAGAD :D

Labots - /Ivars/
Link to comment
Share on other sites

Guest daarzenis

Nez, man šķiet, drīz Latelecom pats sapīsies savos pakalpojumos ar tik daudziem pieslēgumu veidiem, ja tas ir drošs avots no kā salasījies šīs ziņas... kapēc nevarēja izveidot 3 servisus un miers, ne jātaisa vesela čupa dažādu pakalpojumu....

 

te ir viena atbilde MAARKETINGS

 

bet nu vinjiem tas biznesa DSL straadaa diezgan labi (mana pieredze)

Link to comment
Share on other sites

Lapais
ja tas ir drošs avots no kā salasījies šīs ziņas...

Lattelecom intranets (uzņēmuma iekšējais nets). Vispār jau ir bijuši piemēri kad projekti nepiepildās...

Link to comment
Share on other sites

Guest /Ivars/

Nez, nez pareiķinot un apreiķinot vien tas pats sanāktu ar tiem 3 servisiem tas pats, kas ar to čupu kas tagad ir, jo skatoties kāds LTK ir klientu loks, spriediet paši...

Link to comment
Share on other sites

Tavaa gadiijumaa tomer labaak ir router-s,jo zini kaa,jaapadomaa jau ir par prieksdienaam ar:)

Ar switchu gadaas probleemas,briiziem nestabili tiek izdaliitas taas 2 IP adreses un tad saakas sviests!nets chakarejas....bijushi ir taadi gadiijumi.

Panjem teiksim sho -http://www.eet.lv/?who=p&mod=710&product_id=19238&group_id=8&category_id=112

Iet kaa tanks,nekaras,stabiils un ar netu tocc nebuus probleemu,plus veel vinja iebuuveetais firewall jau arii par sliktu nenaaks:)

Link to comment
Share on other sites

Lapais

nez, nez, man ar šķiet diezgan loģiski ka klients var paņemt tieši pēc vēlmēm un maksātspējas/skopuma pakāpes. Te vairums datoratkarīgo, bet reāli tomēr vairāk ir ģimenes ar vienu datoru, kur otrs nav pat projektā. Un ja par vienu (it kā) un to pašu pakalpojumu var maksāt nedaudz mazāk, kāda mārrutka pēc vajag to otru IP? Toties tie kuri gribēs jūzāt divus datorus, tiem būs kāda kapeika jāpiemaksā... Vai jāpērk rūters...

Link to comment
Share on other sites

Guest daarzenis

da blja peerk tachu netu nevis datoru piesleegumus!!!!!

ja es nopeerku kat kaadu garanteeto aatrumu vai nav pohuj cik lietotaajus es tur piesleedzu?

 

taas tirgus padariishanas mani ir izbesijushas

Link to comment
Share on other sites

Lapais

tirgus padarīšanas ir vesela nozare. Un ne velti LTC visādu projektu vadītāju, tirgus analītiķu, pārdošanas menedžeru un līdzīgu "liekēžu" ir turpat vai vairāk kā reālā darba darītāju.

Link to comment
Share on other sites

Guest daarzenis

jaa

es te drusku paarspiileeju

piedodiet!!!!

Link to comment
Share on other sites

Starp citu - switcha funkcionalitaati var panaakt arii ar 2 tiikla karteem (vinjas sabridzojot) un otru kompi piesleedzot ar kroskabeli. Fiziski - viss taa pat kaa izmantojot Connection Sharing, tikai shajaa gadiijumaa pirmais kompis darbosies nevis kaa ruuteris, bet gan kaa switchs.

Link to comment
Share on other sites

Starp citu - switcha funkcionalitaati var panaakt arii ar 2 tiikla karteem (vinjas sabridzojot) un otru kompi piesleedzot ar kroskabeli. Fiziski - viss taa pat kaa izmantojot Connection Sharing, tikai shajaa gadiijumaa pirmais kompis darbosies nevis kaa ruuteris, bet gan kaa switchs.

un ka to praktiski izdarit tadam kas no ta neko daudz nesaprot? rezpektivi ka nokonfiguret kompjus lai iet?

un vienkarsi skopums nem virsroku, jo man ir lieka tikla karte un viens neta vads tape man saslegt caur pirmo kompi ir izdevigak, jo negribas neko klat pirkt

un ta ari es isti nesapratu kas tad ir labaks sim te - ruters vai swich? nu ja zinatu precizi varbut kadu naudo varetu novirzit ta iegadei :lol:

Link to comment
Share on other sites

lodzinjsh

Borja, nevaik bridžot neko. vienkārši tiklenei ar interneta konekšenu vaik pie propertijiem ieķeksēt "allow other network to access internet on this connection" nu vai līdzīgs teksts :p

Link to comment
Share on other sites

Guest egoistinss
(labots)

Vis ir ļoti vienkārši, kad pieteiksi netu pasaki ka vaig DIVIEM kompjiem un vis.Tas tev papildus izmaksās 15 Ls artbrauks montieris ar visām kastēm un saslēgs kā vaig nekādu problēmu. Starpcitu tie 15Ls ir vienteizējs maksājums. Un katram sava IP.

Labots - egoistinss
Link to comment
Share on other sites

Lapais

no 1.matra mainījās pakalpojumu piegādes cenas, ta ir vienreizējās maksas par montiera vizīti no 3,50 uz 12Ls, par WiFi pieslēgšanu no 10Ls uz 28Ls, tas ir apmēram 3x. Domāju ka pa 15Ls neviens switchu klāt nevedīs...

Link to comment
Share on other sites

lodzinsh: nesaproti par ko iet runa, tad nejaucies (tas, ko izstaastiiji arii ir Internet Connection Sharing - t.i. ruutera funkcionalitaate).

 

roxio: kaa nokonfigureet? Pirmkaart - vajag kroskabeli starp kompjiem.

Otrkaart - kompim ar 2x tiikleneem: MyNetworkPlaces\Properties\{Ieziimee abu tiikla savienojumu ikonas un nospiezh labo peles pogu}\BridgeConnections. Jaunizveidotajam savienojumam, kas saucas NetworkBridge, TCP/IP settingus saliek uz automatic.

Treshkaart otram kompim ar 1 tiikleni - arii TCP/IP settingus uz automatic.

 

Viss. Efekts taads, it kaa dsl modeems un abi kompji buutu savienoti ar switchu.

Link to comment
Share on other sites

rashns

Bet kāpēc nenemt divas ip un neizmantot tās????, tak jāslauc ātrums cik var no ta latelekoma,

Nu tas swich jauns maksā ap 6 ls, lietots vēl lētak.

Tev abiem datoriem būs lielāks ātrums , nekā ja tu saslegsi uz vienas ip adreses pieliekot rūteri.

 

To tu jutīsi īpaši ja viens dators būs torenta vai kādā dc hubā ieslēgts, un ar otru tu gribesi kaut pa netu paloznāt, ja saslegsi uz vienas ip, tad pa netu loznāt būs neiespējami, viss bremzēs.

 

Tad izdoma un perc ko tev vajag. :!:

Link to comment
Share on other sites

lodzinjsh

Starp citu - switcha funkcionalitaati var panaakt arii ar 2 tiikla karteem (vinjas sabridzojot) un otru kompi piesleedzot ar kroskabeli. Fiziski - viss taa pat kaa izmantojot Connection Sharing, tikai shajaa gadiijumaa pirmais kompis darbosies nevis kaa ruuteris, bet gan kaa switchs.

 

Man zināma tikai viena "bridžošana" saistībā ar 2 tīkla kartēm un tas nav tas par ko es runāju. ok moš vainīgas 4 stundas miega, bet es biju domājis šo:

http://www.zonerider.net/setting-up-ics.php

Link to comment
Share on other sites

tatad ja pareizi sapratu tad ja ir 2 IP tad tas strada neatkarigi viena no otras atruma zina?

nu bet cik es redzeju lattelekom pieteikuma tur bija ka esot 2 dinamiskas IP un to ka jamaksa par otras pieslegsanu nemaniju.

Nu bet varbut laikam to nieeraudziju.

Link to comment
Share on other sites

Guest /Ivars/

Tev nav jāmaksā par otru ip adresi, tā jau tev ir piešķirta un gatava lietošanai... Bet reāli ja viņam ir rūteris tad to otru Ip varēja arī izmantot, tik ātrumā nemāku pateikt kādi bija tie pareizie setingi utt... ;)

Link to comment
Share on other sites

Lapais

veikala rūteri cenā līdz 100Ls divas IP nemāk izmantot. Neiet runa par izvirtībām uz softiskajiem nix bāzētajiem

Link to comment
Share on other sites

Gints_lv

Tad intresants variants svičs dala uz vienu (galveno trentu .DC+) datoru un rūteri pei kura (visi pārējie)

Link to comment
Share on other sites

rashns

Tā ar var darīt

Switch> viens vads(ipadrese) pašam, >otrs rūterim(otra ip) un pārējiem patsmitiem kompju :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
cigris19

šodien pieslēdzu Wireless Rūteri WL 520GC. nets strādā uz abiem datoriem, nesūdzos, bet abiem ir vienādi IP.

Nets ir MK2. kurš itkā sola tās divas ip adreses. kā man būtu jārīkojas... varbūt nēesmu vadus saspraudis pareizi ( ja godigi to sencis darija., tapēc nebrīnos ja kkas nebūs tā )

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

1. Necel miroņus , būtu labāk uzcepis jaunu topiku ar savu problēmu ;

2. Abiem PC noteikti nav vienādas IP adreses - tu jauc kopā iekšējās un ārējās adreses ;

3. Tev viss strādā un tavā gadījumā viss ir pareizi - rūteris paņem vienu provaidera IP , ko pēc tam izmanto lokālais tīkls ;

4. Labāk neko neaiztiec ( skat 3. punkta sākumu ) , ja vien tev nav specifiskas vajadzības .

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...