Jump to content

Viens dators, divi interneti


_dunduks_
 Share

Recommended Posts

Es varbūt pats nezinu, ko es īsti vēlos, bet lietas būtība ir tā, kā var apvienot divus (vairākus) internetus vienā datorā. Ir viens dators, ir divas tīklenes, divi interneta provaideri (ISP) vai arī viens provaiders ar diviem pieslēgumiem. Neemu vēl tādu gemaroju izmēģinājis, bet kā to visu lai piedabū darboties un lai tas viss nekonfilktē? Piemēram IE caur pirmo tīkleni, pārējais nets caur 2. tīkleni.

Paredzamā OS - WinXP

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

ar win ne troreetiski, ne praktiski......

unix sisteemaas teoreetiski var, bet nezinu nevienu, kursj praktiski taa riikotos

varbuut ToKra, jamaa ir pietiekosji izvirtusi, mhhhh

Link to comment
Share on other sites

Tīri teorētiski un no pirksta izzīsts :)

Paskaties kuru konekciju izmanto pārlūks, to otru, tad arī izmanto p2p un citai drazai, tā kā noteikti velc tikai no dažiem serveriem, tad vienkāršākais laikam ir pievienot route-u uz noteiktiem hostiem. Hostus pievieno no konsoles route -p add HOSTS mask MASKA VĀRTEJA

 

P.S. Dārgākais risinājums laikam ir izmantot *nix vai kādu maršrutizētāju ar 2-vu WAN atbalstu.

Labots - kakulacis
Link to comment
Share on other sites

Ir tāda lieta kā interface bridging. Gan windows, gan LInux.

Tas ir tā, ka divus interfeisus "satilto" vienā un izveidojās trešais interfeis. Laikam ir pat tā,

ka tas turpina darboties, ja arī viens no interfeisiem nedarbojas.

Paskaties goglē.

Link to comment
Share on other sites

Vēl var XP vietā darbināt Server. Tam rūteris iebūvēts. Tam noteikti varēs patiekt, piemēram, ka trafiks uz portu 80 iet caur šo pieslēgumu un viss pārējais caur otru.

Vai arī uzliec otru XP iekš Virtual PC un tas tad var izmantot otru tīkla karti.

Labots - abc
Link to comment
Share on other sites

Tas ir tā, ka divus interfeisus "satilto" vienā un izveidojās trešais interfeis.
Sabridzotiem interfeisiem ir viena IP adrese, taadaa veidaa 2 dazhaadiem provaideriem nevar piesleegties (ja vien abu provaideru ip adreshu lauks nepaarklaajaas).
Link to comment
Share on other sites

Šī padarīšana saucas "multi-homed" pieslēgums un "policy routing". Ar paša Windows līdzekļiem būs smagi, vismaz ar XP. Varbūt ar Server 2003 kaut kas sanāktu, bet neesmu pārliecināts. Ar linux rūteri var sataisīt salīdzinoši vienkārši. Cik paskatījos Kerio Firewall dokumentāciju - tieši nav teikts, ka var sataisīt policy routing, var arī nesanākt.

 

Problēma jau nav sataisīt statiskas routes. Problēma ir norādīt, lai default gateway izejošajam trafikam būtu atkarīgs no IP adreses vai no porta numura. Un tas nav vienkārši sataisāms.

Labots - ruux
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Atsaucoties uz sho jautaajumu: http://www.boot.lv/forums/index.php?showtopic=87978&hl=

Esmu nonaacis pie sleedziena, ka jaanjem veelviens provaiders, jo jaudas nepietiek un manam provaiderim pie lielaakas tiikla noslodzes patiik nobendeet visu netu.

Patreiz ir viens provaiders, kas man dod netu, sleegshu klaat otru.

Izmantoju Monowall ruuteri, nets tiek lietots maajas lapaam, kaa arii ikdienas lietoshanai.

Doma buutu sasleegt vinjus abus kopaa, lai klientu galaa nebuutu nekaadas probleemas. Tad nu vieniigais, kas naak praataa, ir DNS serveru taisiishana, tachu DNS serverus veel nav sanaacis buuveet, bet domaaju taa nebuus problema.

Galvenais, ka veeleetos izdomaat visoptimaalaako variantu, lai serveri darbotos abos tiiklos, kaa arii, lai iekshejaas darbastacijas tiktu pie abiem tiikliem. Ak, jaa, ja viena liinija nobeidzas, lai straadaatu taalaak viss otrajaa liinijaa.

 

Sorry, diezgan samurgoju, bet paaris vaardos runaajot, kaa pareizi izmantot divu provaideru netu.

 

P.S. Par winblows sisteemaam neko negribu dzirdeet.

Link to comment
Share on other sites

Paldies dunduks, bet nav gluzhi tas ko mekleeju, bet nu virziens ir.

Manaa gadiijumaa vajadzeeu ko liidziigu draugiem.lv tehnologjiju, Vinjiem ir daudz IP adreses, bet viss aiziet vienaa virzienaa ieksheejajaa tiiklaa.

 

jutu jau ka vajadzees veel vismaz divas kastes taisiit, shreiz gan man vairaak intresee izejoshais trafiks, preciizaak maajaslapas un audio serveri.

 

Vienkaarshi man ir vairaaki Lnux serveri, chaapo uz Monowall ruuteri, kursh taalaak noraada ieksh NAT, kur kuram jaaiet.

Link to comment
Share on other sites

TokRa Ko es tik par tevi neuzzinu. Divas Simkartes telefonam, tas vēl maigi teikts, ka divas :mrgreen: a tagad vēl divi ISP uz viena kompja :mrgreen: traks, kas traks tas skuķis :mrgreen: Bet nu, ja jau reiz naudiņš atļauj, tad jau ne man par to uztraukties ;)

Link to comment
Share on other sites

Pats lietoju mājās LTK MK1 un interneta trūkums organismā ir bijs tikai kādas 2x 4 gados. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja jau reiz ir iztikas līdzeklis, tad protams, tam ir jāatvēl pats labākais un kvalitatīvākais, lai arī ko tas prasītu.

Link to comment
Share on other sites

Atsaucoties uz sho jautaajumu: http://www.boot.lv/forums/index.php?showtopic=87978&hl=

Esmu nonaacis pie sleedziena, ka jaanjem veelviens provaiders, jo jaudas nepietiek un manam provaiderim pie lielaakas tiikla noslodzes patiik nobendeet visu netu.

Patreiz ir viens provaiders, kas man dod netu, sleegshu klaat otru.

Izmantoju Monowall ruuteri, nets tiek lietots maajas lapaam, kaa arii ikdienas lietoshanai.

Doma buutu sasleegt vinjus abus kopaa, lai klientu galaa nebuutu nekaadas probleemas. Tad nu vieniigais, kas naak praataa, ir DNS serveru taisiishana, tachu DNS serverus veel nav sanaacis buuveet, bet domaaju taa nebuus problema.

Galvenais, ka veeleetos izdomaat visoptimaalaako variantu, lai serveri darbotos abos tiiklos, kaa arii, lai iekshejaas darbastacijas tiktu pie abiem tiikliem. Ak, jaa, ja viena liinija nobeidzas, lai straadaatu taalaak viss otrajaa liinijaa.

 

Sorry, diezgan samurgoju, bet paaris vaardos runaajot, kaa pareizi izmantot divu provaideru netu.

 

P.S. Par winblows sisteemaam neko negribu dzirdeet.

 

Gribeetu zinaat, kaapeec topiks tika izdzeests.

Link to comment
Share on other sites

Man savulaik mājas datorā bija divas tīkla kartes un divi provaideri: Pronets (izcili ātrs un ne visai stabils) un Livas (tikai 200 KB/s, taču stabils gan). OS tolaik bija FreeBSD.

 

Iztikt varēja bez izvirtībām un pat bez maršrutēšanas lietošanas, jo daudziem servisiem un softiem ir iespējams norādīt uz kuras tīkla kartes un ip adreses "uzsesties". DC++ klients (valknut aka dcgui), lokālais web un ftp klausījās Proneta adresi, taču sērfoju webā un citas blēņas darīju caur Livas.

šitas variants tev derēs.

Link to comment
Share on other sites

bet tas nav mans topiks Adex... .

 

Ir lieta, ka priekshaa staav Monowall ruuters un vajadziigs tas ir vairaak aarpasaulei, nekaa man.

Bet nu paldies par to pashu.

Link to comment
Share on other sites

Dns load balancing (round robin bij viens no vienkāršākajiem variantiem) un dns failover ir tas ko meklē.

Labots - maize
Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Topiki acīmredzot tika apvienoti. Es iedevu linku uz postu nevis uz topiku.

Link to comment
Share on other sites

oij jaatvainojas tev.

 

Sorry, kaads gudrinieks ir divas liidziigas, bet ne taadas pashas lietas apvienojis vienaa.

dunduks intreseejaas par kopmi, bet man intresee serveru gals... .

 

P.S. varbuut kaads zin, kaapeec pie lielas tiikla noslodzes kompis nokaras? Sisteema Suse Linux 9.1.

Labots - grisha
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Vari pamēģināt Monowall vietā uz likt pFsense , kas ikurāt atbalsta vairākus WAN pieslēgumus , load balancing un DNS failover .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest nagla

nu itka to var izdarit ar divam tikla kartem! pectam iezime abus savienojumus un uztaisa ar labo klikshchi tilta savienojumu! XP

Link to comment
Share on other sites

Jautajums tads: Vai ar kaadu programmu var noteikt attieciigam programma kuru tiklakarti un pieslegumu lieto?Respektivi, datoram divas tikla kartes, katra piesleegta citam tiklam un intenetam!Ka nodroshinat, lai piemeram qtorrents lieto vienu tikla karti, bet piemeram mozilla otru!Ludzu bez stulbiem komentaariem un nolikshanas! :p

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Cik dzirdēts, tad iekš Windows tas nav iespējams.

Link to comment
Share on other sites

8) ja viens dators ir pieslēgts modēmam -gribu pieslēgt otru ....IP būs viena...komentāri! 8-)

......mājās ir 2 datori-viens pieslēgts intern. otrs nav .....gribu abus pieslēgt ...kur tie vadiņi ja'vieno...plzzz!

Labots - ROBERT
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
8) ja viens dators ir pieslēgts modēmam -gribu pieslēgt otru ....IP būs viena...komentāri! 8-)

......mājās ir 2 datori-viens pieslēgts intern. otrs nav .....gribu abus pieslēgt ...kur tie vadiņi ja'vieno...plzzz!

Nez cik reizes šāda tipa tēmas te muļlātas , BUJ`ā aprakstītas , utt. Rūteris ir tavu problēmu risinājums .

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

apacis , svičs nederēs , jo IP ir viena .

Link to comment
Share on other sites

ja godiigi mn majas vislik ir 2 pc uz swicha ! :) un abiem ir nets ! abiem uzlikts uz automatisko ip pieshkirshanu un pirjot ;) man mdsl ja tas ko maina :D

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Protams , ka maina - mDSL tev dod 2 IP adreses , bet posta autors norādīja , ka IP viņam ir viena . Katram provaideram adrešu piešķiršana klientiem mēdz atšķirties .

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...