Jump to content

kas īsti ir firewire (1394 net adapter)


Snake5
 Share

Recommended Posts

Tas ir liidziigs ports kaa USB, bet datu pluusmas aatrums ir daudz lielaaks. Parasti pie vinna sleedz aareejos HD, ja ir shaads savienojuma atbalsts... Parasti peerkot areejo HD, ar firewire ir nedaudz daargaaks...

Arii daargaa gala skeneri tiek piedaavaati savienot ar firewire...

Link to comment
Share on other sites

TO_drunk_lizard -> lasi manu un padomā, kāpēc es to tur ieliku (ja nevari izdomāt, tad izmanto replace funkciju uz sava paraksta (Snake5 -> drunk_lizard), un, kad būsi izdomājis, PM vai iepostē!) + netraucē, ja nezini! ja liekas, ka kompjos esmu (te lasi pats savu parakstu), tad agrāk es sevi par tādu tiešām varēju saukt, jo neatšķīru mb draiveru disku no mb bonusu (av, ...) diska, kautgan drīz pēc tam sapratu, ka tas disks, kuru iedevu, kad devu kompi uz win reinstall, nebija īstais... :mrgreen:

 

TO_any_except_dl: bet ko vēl pie tā porta slēdz? un kāds tam portam sakars ar 1394 net adapter?

Labots - Snake5
Link to comment
Share on other sites

bet.. kāds tam sakars ar 1394 net adapter! vai tas ir kas pavisam cits?nesaprotu, ko tas man kompī dara?

Link to comment
Share on other sites

taj bildē tak ir tikai tīkla adapteri un nekāda firewire tur neredzu

Link to comment
Share on other sites

labs ir, par firewire man skaidrs thanx! bet spēkā vēl ir otrs jautājums ^^^

 

taj bildē tak ir tikai tīkla adapteri un nekāda firewire tur neredzu

nu ja, firewire man tagad saprotams, bet nesaprotu, ko man kompī dara tas 1394 net adapter?

 

ā, netā atradu - tas 1394 net adapter savieno kompjus caur firewire! ak tad tāpēc viņi ir saistīti!

Link to comment
Share on other sites

nee nu bildee redzams, ka tev vinsh ir:)

Jaa, parasti taa porta draiveri instaleejaas kopaa ar tiikla kartes draiveriem. Vinnam, taapat kaa tikkla kartei var konfigureet dazzaadus settingus. Var arii sasleegt divus datorus kopaa, bet nu tur ir bishkku janonnemaas, taa prosta iesprauzzot vadu nesanaaks.....

Ja nemaldos, var pat izveidot ieksheejo firewire tiiklu, bet iisti nezinu, tas jaaprasa kaadam, kas nonnemaas ar taam lietaam...

Kaa taads vispaar vinsh ir ienaacis no Macintosh. Tad kad paraadiijaas Apple G3 vinnam bija jau standartaa gan firewire gan usb. Turpretii IBM tik tiko paaraadiijaas tad USB, un tad veel daargajiem maatesdeelliem....

Link to comment
Share on other sites

Snjeka googlei un wiki neuzticas

vinjam ir boot un informaatikas skolotaajs.....

ar googli ir kā ir, bet par pārējo - nezini - nepurkšķi!

un informātikas skolotāja mums te nav arī nekāda pro un otra tāpat + jaunie skolai dāvinātie kompji tiek 4akarēti! (viss izriet no tā, ka sadod sīkajiem adminu pilnvaras un bola acis, kāpēc 3 toolbari un 10 liekas progas!)

Link to comment
Share on other sites

Nu jaa veel atceros, ka firewire var piesleegt arii areejos CD un DVD rakstiikklus. Karochi ir taa kaste, kur iekshaa staav HD. Bez taa tur ir ventilators, un neliels baroklis. kaa arii ATA vads. Pie taa ATA var rubiit gan HD, gan visu ko var pierubiit pie ATA....

Veel arii profesionaalajaam digitaalajaam spogullkameraam meedz buut firewire savienojums, taakaa bildeejot bildes piem. ar 20 megapikselliem RAW formaataa faili nebuus mazi.... Iespeejams, arii videkameraam taads ir... nez, jaaskataas.....

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Snake5

Buutu labaak pakluseejis.

Tu shajaa forumaa jau sevi esi pieraadijis, kaa vienu no top laameriem.

Datorspeciaalisc :D

Nesmiidini. Gandriiz katraa topicaa tu pieraadi savu nespeeju un nezinaashanu.

"viss izriet no tā, ka sadod sīkajiem adminu pilnvaras "

Paluuri savaa skolnieku aplieciibaa uz savu dzimshanas gadu.

 

 

Xeriuss

Kad tu kadam staasti kas ir un kas nav... tu vismaz joka peec ieluuri kaut kur citur iznjemot bootu. Ibo te ir pa pilnam taadu labs cilvēku kaa snake5 kuri neko nejeedz un muuld mulkjiibas.

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Firewire

Kas ir USB mekleejam tai pashaa vietnee.

Aatrumus arii tur var saliidzinaat.

 

Ja iisumaa un latviski, tad pie firewire sleedz video kameras lai paardziitu video uz datoru.

Pie USB sleedz visu paareejo. Aatrums USB2 un firewire praktiski vienaads.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

par aatrumu es gan nepiekritiishu USB2 teoretiski ir aatraaks , bet praktiski vinsh ir daudz leenaaks (atbilde kaapeec tas ir taa mekleejama tepat w00taa)

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

+/- ~ ir liidziigi. Nav jeega iedziljinaaties niansees :)

Shie dzentelmenji enivei ar gruutiibaam apguust googli un wiki :)

Nav ko paarslogot :)

 

var buut tikai piepildiishu, ka ja piesleedz cieto disku un nav buutiskas atshkjiriibas USB2 vai firewire. Tur pretiim video kameras nekad nepiesleedz caur USB. iznjeemums ir, ja no kameras jaanokopee fotograafijas.

Ar USB birst aaraa kadri.. bla bla bla.

Aigars daudz smalkaak vareetu pastaastiit :>

 

henkka

Arii Juus sevi neslikti prezenteejaat shajaa forumaa :>

http://www.boot.lv/forums/index.php?showtopic=54608&hl=

Atljaushos pasmiineet :>

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Velis-

 

"Tu shajaa forumaa jau sevi esi pieraadijis, kaa vienu no top laameriem."

 

ar savu postu Tu sāc pierādīt to pashu.

Link to comment
Share on other sites

Guest X-B-O-X-E-R

Gadiijumaa iPod neizmanto Firewire ? Bet kaa tad ir dziivee- aatrums lielaaks par USB2 ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

velis mosh nevajag raksttiit rakstiishanas peec , ko a?

 

FireWire vs. USB 2.0 Hard Drive Performance Comparison

Read and write tests to the same IDE hard drive connected using FireWire and then Hi-Speed USB 2.0 show:

 

Read Test:

 

 

* 5000 files (300 MB total) FireWire was 33% faster than USB 2.0

* 160 files (650MB total) FireWire was 70% faster than USB 2.0

 

Write Test:

 

 

* 5000 files (300 MB total) FireWire was 16% faster than USB 2.0

* 160 files (650MB total) FireWire was 48% faster than USB 2.0

 

ja 16-70% ir gandriiz vienaadi tad es atvainojos

Labots - Nagla Pakalaaa
Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Nagla

USB2 - 480 Mbit

FireWire 400 - 400 Mbit

FireWire 800 - 786 Mbit

Cipari njemti no wiki.

 

Kaa redzams, 70% paarspeeks ir iespeejams tikai FireWire 800 gadijumaa.

Kaadi FW tiek baazti kjapljapos un uz parastajiem deeljiem.. nezinu.

 

Kaa straadaa konkreetas iekaartas uz konkreetiem portiem.. tas ir cits jautaajums.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

nee draudzin tie cipari ir tieshi par FW 400 ;-) lasi un maacies puika

 

Question: Which is faster Hi-Speed USB 2.0 or FireWire?

Answer: In sustained throughput FireWire is faster than USB 2.0.

 

Question: If Hi-Speed USB 2.0 is a 480 Mbps interface and FireWire is a 400 Mbps interface, how can FireWire be faster?

Answer: Differences in the architecture of the two interfaces have a huge impact on the sustained throughput.

 

FireWire vs. USB 2.0 - Architecture

 

 

*

 

FireWire, uses a "Peer-to-Peer" architecture in which the peripherals are intelligent and can negotiate bus conflicts to determine which device can best control a data transfer

 

*

 

Hi-Speed USB 2.0 uses a "Master-Slave" architecture in which the computer handles all arbitration functions and dictates data flow to, from and between the attached peripherals (adding additional system overhead and resulting in slower data flow control)

 

FireWire vs. USB 2.0 Hard Drive Performance Comparison

Read and write tests to the same IDE hard drive connected using FireWire and then Hi-Speed USB 2.0 show:

 

Read Test:

 

 

* 5000 files (300 MB total) FireWire was 33% faster than USB 2.0

* 160 files (650MB total) FireWire was 70% faster than USB 2.0

 

Write Test:

 

 

* 5000 files (300 MB total) FireWire was 16% faster than USB 2.0

* 160 files (650MB total) FireWire was 48% faster than USB 2.0

 

Question: So which products should I choose FireWire or Hi-Speed USB 2.0?

Answer: Often the choice will be made for you by the product itself. Some types of products are only available with the FireWire interface and some only with USB.

 

For all out sustained throughput, as shown above a FireWire external hard drive will provide the best performance. But for convenience and compatibility between multiple computers a USB 2.0 external hard drive would probably be the better choice (since practically every computer has a USB port).

 

Better yet, get both interfaces. We offer combo FireWire USB 2.0 cards allowing you to connect products with either interface to your computer. And a combo FireWire USB 2.0 External drive gives you best of both worlds...you can have the highest hard drive speed when connected to a FireWire port, and also the broad compatibility of USB.

 

One product category that USB currently has an advantage in is capturing video tape for DVD. Using hardware MPEG encoders, USB video capture products are able to convert VHS to DVD video.

 

 

 

Copyright 2001 - 2007 USB-WARE.com

URL: http://www.usb-ware.com/firewire-vs-usb.htm

REV: AB10102000

Labots - Nagla Pakalaaa
Link to comment
Share on other sites

Guest X-B-O-X-E-R

iPod tehniskaa specifikaacija vairs nav pieejama razhotaaja maajas lapaa ?

Dazhiem varbuut nav super-puper aatrs aarzemju i-nets, lai taustiitos pa Apple web'u, lai noskaidrotu vai ir Firewire... :?

 

NP- paldies par infu, esmu kljuvis par 0,02% gudraaks... :grin:

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

nagla:

Lasi un maacies tu buutu vareejis teikt tad, ja pirmajaa citaataa buutu noraadijis FW tipu.

USB teoreetiski IR aatraaks..Bet tava pasha citaataa pieminaataas P2P tehnologjijas truukuma deelj aatrums praksee nav noveerojams. (Starp citu pateicoties shim arii USB devaisi ir leetaaki)

 

http://www.digit-life.com/articles/usb20vsfirewire/

Kaa redzams.. daudz mazi faili.. USB no firewire neatshkjiras ne pa kaadiem uubermega %

Pie lielaa klucha..40%

 

Praktiski skatoties, ja nekopee vairaakus desmitus GB ar AVI, neviens nekaadu iipasho starpiibu nepamaniis.

Tu man neiestastiisi, ka MS office no FW diska instaleesies pa 70% aatraak :>

Taapeec videeji njemot var teikt ka +/- ~ ir liidziigi. FW ir aatraaks tachu ne pa n reizeem.

 

FireWirei manaa skatiijumaa ir 2vas svariigas iipashiibas.

Jamais ir speejiigs vairaak nobarot iekaartu (Pie parastaa USB porta 2.5" HDD ne vienmeer juutas paeedis)

Cik noprotu, FireWire tiek aktiivi izmantots darbaa ar video kaptureeshanu, jo speej izdaliit garanteetu liinijas platumu konkreetai ieriicei.

Taa pat nevajadzeetu aizmirst, ka ja FireWire laikam jau ir visiem kjapljapiem, tad galda datoriem ne tik biezhi.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Firewire sleegumu izmanto 90% ja vajag video paardziit no video kameras uz HDD vai masiivus failus vajag saglabaat aareejaa HDD, DVD utt...Es piemeeram izmantoju aareejo rakstiikli ar Firewire sasleegumu...

Link to comment
Share on other sites

Vot a kaa ir ar tiem Flash? Tiem kkipa tie aatrumi ir dazaadi. HD zinaamaa meeraa to Speed arii nosaka grieshanaas aatrums un laikam arii Buferatminna.... Flash - elektroniskai atminnai - to aatrumu laikam nosaka chips....

FireWire savienojumam man liekas obligaati ir vajadziiga arii neliela straava, jo shkkiet ka nav pieejami Flash firewire izpildiijumaa...

Piem. arii USB hubam vajag pievienot adapteri vai piespraust pie maates (atkariibaa no modella) citaadi vinsh nevar pavilkt lielu datu pluusmu....

Link to comment
Share on other sites

DVD rakstiitaajam ne tikai ir sasleegums caur firewire bet straavas vads ir, bez taa nekaadi jo coolers straadaa kad vajag...

ar hdd ir tieshi taapat.

Link to comment
Share on other sites

nee nu to zinu, ka ir, bet es taa iedomaajos, ka 1394 bez straavas nemaz laikam nefunkcionee...

Man pasham ir areejais HD, kas iet caur 1394...

A vot interesee iisti taada lieta, piem. DVD jau rakstot nemaz nevajag lielu jaudu, ja vien neraksta ar Max speed... Bet DVD lasot gan ir labaak ja laikam ir caur 1394....

Link to comment
Share on other sites

vislabaak rakstiit ir ka dati iet caur firewire DVD.ar usb meedz buut probleemas

Labots - Nettwerk
Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

Velis beidz te bezteemaa vaarstiit muti , tevis teikto es jau pateicu entos postus ieprieksh , papagailis esi ka atkaartojies?

Link to comment
Share on other sites

nu ja! viss tagad man ir skaidrs, bet to4, Velis, teorētiski tu ne caur to USB, ne caur FireWire pat ne bitu neizdabūsi!

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Naglinj :>

Tu saac zaudeet saikni ar realitaati.

Es teicu, ka ~ +/- FW un USB ir liidziigi.

 

Tu apstriideeji un breeci pa tiem 70%.

Tagad tu pat neizlasot atkal kaut ko besakaraa muuldi pa papagailjiem

Lasiit iemaacies :>

Laamers :D

 

Snake5

Pa tevi es jau ieprieksh teicu... :>

Mujila siikais.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Naglinj :>

Tu saac zaudeet saikni ar realitaati.

Es teicu, ka ~ +/- FW un USB ir liidziigi.

 

Tu apstriideeji un breeci pa tiem 70%.

Tagad tu pat neizlasot atkal kaut ko besakaraa muuldi pa papagailjiem

Lasiit iemaacies :>

Laamers :D

 

Snake5

Pa tevi es jau ieprieksh teicu... :>

Mujila siikais.

domā pirms runā PSC noriebies visādi PRO-Laameri brēc virsū! nesaproti, ka 70% vairs neatrodas pat +/- ietvaros? pats tāds losi blja!
Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Idioc :D

Teiksim taa.. ja vel ar dedmorozu var disktuteet pa sho jautaajumu.. tad ar taadu molusku kaa tu... tas ir zemee nomests laiks.

Izteikshos iisi.. taa lai pat taadam idiotam kaa tu buutu skaidrs.

NAV 70% veiktspeejas starpiibas. NAV.

Viena lieta kad skataas uz aatrdarbiibas liikni..

Un PILNIIGI CITA LIETA... kad veic failu kopeeshanas testu.

Un uz diska nav tikai lieli faili. Ir daudz mazu failu.

Manis noraadiitajaa linkaa ir redzams ka lielo failu FW paarkopeeja pa 40% aatraak

Mazos failus pa dazhiem %.

Sanaak ka ka FW ir 3-40%.. videeji ~ 20%

Tagad sasprindzini savas caalja smadzenes un pareikjini cik mb/sec ir tie 20%

Link to comment
Share on other sites

Beidziet te ņemties kā tādi seski. Visa sāls ir kontrolierī (čipā) un/vai pašos dzelžos, kas nodrošina datu pārraidi. Es domāju, ka zinoši cilvēki piekritīs, ja teikšu, ka Texas Instruments FW risinājums ir kvalitatīvāks (un dārgāks) par VIA Technologies risinājumu. Tāpat kā neviens neapšauba Cisco datortīklu risinājumu kvalitāti pār, teiksim, Linksys. Un nevajag pieminēt pirkstu un lokano tikai salīdzināšanas dēļ...

Link to comment
Share on other sites

zini, ka savā ziņā tev ir taisnība, bet 20% tik un tā neietilpst ~/+/- (tur MAX ~ 10%) un 20% ir piektā daļa, kas tomēr ir daudz! piemēram no 400 Mbps - 50 MB/s + 20% =60 MB/s, tev tas liekas nenozīmīgi?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...