Jump to content

faili no viena PC uz otru


elxnis
 Share

Recommended Posts

Kāds vads ir nepieciešams, lai no viena PC varētu pārsūtīt failus uz otru datoru? Neder parastais USB?

Labots - elxnis
Link to comment
Share on other sites

Guest /Ivars/

Vr arī ar tādu lietu kā LPT kabelīti caur NC sūtīt :D senos laikos tā kādreiz tik darīts :D bet tā ja tiešām ir liels daudzums to failu tad paņem parauj savu jauko pūkaino HDD ārā un piemet pie otra pc un būs viss kā vajaga ;)

Link to comment
Share on other sites

ADEX un Nettwerk Tur pietiek tikai ar vadu vai kā?

Link to comment
Share on other sites

Taatad piesparud tiikla vadu.katram datoram iestaadi savu IP un Netmask:

vienam buus IP: 192.168.0.1

otram buus IP: 192.168.0.2

Netmask abiem: 255.255.255.0

Gateway atstaaj tukshu.

Un shaareejies

Link to comment
Share on other sites

Crossower kabeli vajag ! Lielākā daļa tīklenes nemāk pārslēgties ! Var izmantot Hub/Switch !

 

Crossower vads ir vads, kuram vienā galā ir A standarts, bet otrā B standarts ....

Link to comment
Share on other sites

VVZ es sasleedzot divus mac kur nav nets, nekaadu crossover vadu neizmatoju...parastais tiikla vads...

Un arii mac ar pc sasleedzot neizmantoju crossover vadu viss straadaaja...:/

Link to comment
Share on other sites

Tīkla karte man ir

Realtek RTL8100C

Integrated 10/100 transceiver, tāda derēs?

Un ja es tur mainīšu tās ip adreses man internets tam pirmajam PC vēl strādās?

Link to comment
Share on other sites

Gribēju uzjautāt:

Ir vispār iespējams to izdarīt bez crossover kabeļa, man ir parastais tīkla vads, apmēram 1m garš, bet laikam jau nevar ja?

Link to comment
Share on other sites

Lielākā daļa tīklenes nemāk pārslēgties

Nettwerk kura vieta tieši nebija skaidra ?! :) ( Ak jā, MAC ... :D )

elxnis diezin vai - paprovē !

Kā tev var iet internets, ja pat vads nebūs iesprausts ?

Jebšu tev vienam PC divas tīklenes ?

 

Katrā gadijumā IP adrešu settingus pieraksti - būs jāliek atpakaļ vecie !

Link to comment
Share on other sites

Tīkla karte man ir

Realtek RTL8100C

Integrated 10/100 transceiver, tāda derēs?

Un ja es tur mainīšu tās ip adreses man internets tam pirmajam PC vēl strādās?

 

Kameer nepiespraudiisi un neiestaadiisi tikmeer neuzzinaasi vai iet...

Pirms tu maini IP noraksti ieprieksheejaas IP adreses...

Treshais ja tev ir Static IP tad tam vienam kompim vari astaat to IP kaada ir kur pienaak internets un otram pierakstiit IP un netam itka buutu jaaiet, ja tev tur ir divas tiikla kartes vienaa kompii...

Labots - Nettwerk
Link to comment
Share on other sites

Tīkla karte man ir

Realtek RTL8100C

Integrated 10/100 transceiver, tāda derēs?

Un ja es tur mainīšu tās ip adreses man internets tam pirmajam PC vēl strādās?

 

tur jau ta lieta, ka vajag pirmajam datoram otru tiikla karti

Link to comment
Share on other sites

i-nets man ir mDSL un tas otrais kompis buus tikai rīt, tapēc vēl neko nevaru pārbaudīt. Gribēju vienkārši visu jau uzreiz uzzināt, lai zinātu kādi vadu un kas tur vēl man ir jāiepērk... Jā netu man vajag tikai vienam PC.

Labots - elxnis
Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Uz to brīdi, kamēr kompji būs saslēgti, neta nebūs vispār. Iepriekš neprecīzi izteicos. Un labāk sameklē uzreiz crossover, būs drošāk.

Link to comment
Share on other sites

Bet tad man tās IP būs jāpārraksta un es varēšū vēsi izraut to vadu, un tad man strādās i-nets?

Link to comment
Share on other sites

Rekomendeeju iegaadaaties routeri vai switch un buus 100x vieglaak, ja tev finanses ljauj un naakotnee noderees uz priekshdienaam tad abioem buus veel nets un vareesi shaareeties...

Un ja tev buus router vai switch tad parasto tiikla vadu vareesi spraust...

P.S. Ja tu peerc switch tad njem veeraak ka vairaak pa 2 kompjiem sasleegt netaa nevareesi maajaa jo Lattelecom dod 2 ienaakoshaas IP...

Link to comment
Share on other sites

cik maksā tāds switch vai router ieksh m79, jo uz turieni man tam kompim pakaļ jābrauc?

Labots - elxnis
Link to comment
Share on other sites

tie divi pie swichiem pa 3 un 2 LS droshi, ka nav tie kas man vajdzīgi, vai ne? tad man jāpērk tas pa 14 LS? Varbūt kaut kur ir kas lētāks un ar mazāk portiem?

Labots - elxnis
Link to comment
Share on other sites

Rekomendeeju tev router labaak njemt jo switch sadala tik daudz IP cik tev ienaakoshi provaiders ljauj...

Otra lieta ir laikam vien tur buus leetaak ja no valmieras esi tad EDS veikalaa ir leeti...

Link to comment
Share on other sites

Nē tepat no Rīgas gala, bet žēl pirms nedēļas biju Valmierā :D Bet gribas to lētāko un ērtāko variantu...

Labots - elxnis
Link to comment
Share on other sites

1)DSL-am nevajag nekādas IP adreses rakstīt/norakstīt, TCP/IP settingi by default

2)ņem switchu, būs nets arī otram datoram, taču: normali ar resursu šārēšanu būs grūti vai pat neiespējami failus pārvilkt no viena kompja uz otru jo LTC tīklā ir dažādas nianses kā, piemēram, node type, dažādi apakštīkli.... Taču lai tas paliek advancētākiem tīkla urķiem, paņemsi kādu tūli, piemēram, Skype, Netmeeting, Golden FTP server... utt un failus pārdzīsi

Link to comment
Share on other sites

ko tad man beigās labāk ņemt parastu tīkla vadu, crossover vai switchu?

Link to comment
Share on other sites

leetaakais - vienu kabeli un otru tiikla karti (nets pc2 buus tikai pie iesleegta pc1) buus lans un pc1 aareejaa ip

videejais - nopeerc switch. vajadzees 2us kabeljus. abiem buus aareejas. nebuus atkariigi kompi viens no otra. lanam vajadzees cits risinaajums. vpn, hamachi, etc

daargaakais - router. arii divi vadi. buus lan. prieksh p2p vajadzees maaciities portus forwardeet.

 

veel paliek visaadi wrl, usb2usb, firewire utt.

Link to comment
Share on other sites

Nettwerk:

tava shēma: DSL modems ->switch -> divi datori? Un viss normāli, abi datori redz viens otra šāres windows explorerī? Kautkā neticas....

 

elxnis: ja tā failu pārvilkšana vienreizējs pasākums un nets tam otram datoram vienlaicīgi nav vajadzīgs, ņem crossower kabeli. Ja nets vajadzīgs abiem bet failu apmaiņa tikai atsevišķos gadījumos, ņem switch - nedārgi, vienkārši saslēgt, nekas nav jākonfigurē. Ja vajag lai abi datori būtu normāli tīklā un varētu kopīgi izmantot kaut kādus resursus (diskus, printeri), ņem rūteri. Ja ir iespēja ka var mājā parādīties laptops, ņem rūteri ar bezvadu iespējām, būs dārgāk (35...50Ls) bet būs to vērts.

Link to comment
Share on other sites

Ar switchu nevar printeri arī pieslēgt? Un kāda ir īsti atšķirība starp switchu un routeri?

Labots - elxnis
Link to comment
Share on other sites

Par switch. Ja printers ir ar tīkla funkciju (tam sava tīkla karte) ted teorētiski var. Tikai čakars būs kamēr datori būs mDSL tīklā.... Parasti jau printers ir pieslēgts pie viena no datoriem un nošārēts (mājas/neliela biroja variants)

Rūters ir mazs kompīts kas ir kā tilts starp diviem tīkliem, parasti starp internetu un lokālo (iekšējo) tīklu. Switch ir prasta tīkla iekārta kā piemēram, elektrības sadalītājs pie tavas elektrorozetes :) Rūterim ir viena ieeja un VIENA (!!!) izeja. Tas ka vairumam rūteru ir 4 izejas, nozīmē ka tajā ir iebūvēts switch.

Labots - Lapais
Link to comment
Share on other sites

Nettwerk:

tava shēma: DSL modems ->switch -> divi datori? Un viss normāli, abi datori redz viens otra šāres windows explorerī? Kautkā neticas....

 

elxnis: ja tā failu pārvilkšana vienreizējs pasākums un nets tam otram datoram vienlaicīgi nav vajadzīgs, ņem crossower kabeli. Ja nets vajadzīgs abiem bet failu apmaiņa tikai atsevišķos gadījumos, ņem switch - nedārgi, vienkārši saslēgt, nekas nav jākonfigurē. Ja vajag lai abi datori būtu normāli tīklā un varētu kopīgi izmantot kaut kādus resursus (diskus, printeri), ņem rūteri. Ja ir iespēja ka var mājā parādīties laptops, ņem rūteri ar bezvadu iespējām, būs dārgāk (35...50Ls) bet būs to vērts.

 

Shēma: DSL modems ->switch -> divi datori kas tur neiespejams?

Switch katram iedod savu IP.Uzrakstiishu konfiguraciju starp PC un mac.

taatad kur ieguut kada ir datoram IP?

Macintosh: System Preferences > Network > Built-in Ethernet > TCP/IP

Windows: Start > Cotrol Panel > Network Connection > Local Area Connection > labais taustinjsh Status > Support

Un uzinaam IP adresi.

No mac rakstam: smb://dators2IP/Lietotajs

Un tiekam noshaareetajai mapei klaat...

Luudzams kaads uzrakstiet starp diviem PC kaa izdariit...

Un Mac niideejiem shis posts nav jaauztver kaa uzbrauciens, bet savaadaaknemaaceju izstaastiit jo man nav windows

----------

Meegjinaashu uzrakstiit arii starp diviem PC kaa noshaareet ja nav pareizi pielabojiet:

Atveram Start > Cotrol Panel > Network Connection > Nospiezham Setup a home or small Office Network > Speizham Next lidz tiek "Select Connection Method" Spiezham videjo tad Next > Computer name vienalga kaads tad Next > Workgroup var atstaat default kaads jums tur ir un next > Un ieliekam kjeksi pie Turn on file or printer sharing Next > un finish

----------

Labojums tekstaa kaa piedabuut shareties:

Atveram Start > Cotrol Panel > Network Connection > Nospiezham My Network Places > Nospiezham tad Add Network Place>Next> Izvelamies "Choose another network location">Next> rakstam tur ar kuru velamies shareties: \\datoraIP\lietotajs (piem.: \\127.0.0.2\Janis) > Next > Finish

Labots - Nettwerk
Link to comment
Share on other sites

Jā, tad laikam pirkshu switchu, routerim drusku nadas žēl...

Link to comment
Share on other sites

Guest datormensch

tad jau atkal vajag router ar bezvadu access point, kas atkal ir dargak:P

 

un vispar, mani fascine, ka temati par salmu kulshanu uzbriest diezgan lieli, kaut pateikts tiek maz :)

 

pekshnji visi ir vienk. nerealakie networkinga guru ar 101 metodi :L

 

autoram jau galvaa viss griezhas - varu sadereet uz skuju ziepju gabalinju; :p

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...