Jump to content

4:3 un 16:9


onkuls
 Share

Recommended Posts

nee nav iespeejams 4:3 -> 16:9

kropla geometrija un nezeeliigs krops ...

kaa to saprast par geometriju un nezeligo kropu......sorii, es tikai latgaliski

Link to comment
Share on other sites

Ir triis varianti, kaa no 4:3 uztaisiit 16:9.

 

1)Negraizot malas, vienkārši atveert 4:3 filmeetu video ar 16:9 settingiem, bet nu atteels buus diezgan pamatiigi saspiests pa vertikaali.

 

2)Nogriezt (crop) augshu un apakshu, atstaajot tikai vidu un peec tam video salgabaajot kaa 16:9. Sho funkciju gan laikam labaak veikt ieksh VirtualDub - ar filtru Crop nogriezt augshu un apakshu, resaizot video atpakalj uz 720x576 (tad jams izstiepsies pa vertikaali), saglabaat DV formaataa un veert valjaa caur Premieri kaa 16:9 - rezultaataa nebuus gjeometrisko kropljojumu.

 

3)Uzlikt melnus laukumus bildes augshaa un apakshaa. Rezultaataa, video tiiri fiziski paliks 4:3, bet redzamaa dalja buus 16:9 - paareejos laukumus (augshu un apakshu) aiznjems melnie laukumi.

 

Principaa, visbiezhaak tiek izmantota crop metode.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

jeebalnieki plakani un ljoti liela dalja ateela pazudusi

nebaudaams skats ...

 

ja tev ir kaads brivs britins, pastasti, ludzu, sikak par siem 2 cipariem????? vai tas nozimee, ka 16:9 ir safilmeets uz taa teikt lielaaka laukuma(vai kaa)

 

Ir triis varianti, kaa no 4:3 uztaisiit 16:9.

 

1)Negraizot malas, vienkārši atveert 4:3 filmeetu video ar 16:9 settingiem, bet nu atteels buus diezgan pamatiigi saspiests pa vertikaali.

 

2)Nogriezt (crop) augshu un apakshu, atstaajot tikai vidu un peec tam video salgabaajot kaa 16:9. Sho funkciju gan laikam labaak veikt ieksh VirtualDub - ar filtru Crop nogriezt augshu un apakshu, resaizot video atpakalj uz 720x576 (tad jams izstiepsies pa vertikaali), saglabaat DV formaataa un veert valjaa caur Premieri kaa 16:9 - rezultaataa nebuus gjeometrisko kropljojumu.

 

3)Uzlikt melnus laukumus bildes augshaa un apakshaa. Rezultaataa, video tiiri fiziski paliks 4:3, bet redzamaa dalja buus 16:9 - paareejos laukumus (augshu un apakshu) aiznjems melnie laukumi.

 

atbildot uz 3) es esmu taa dariijis. viss ir kartiba lidz bridim, kad materials tiek exporteets. exportejot sho kaa 16:9 vins izstiepsies shaa vai taa, jo sirdii vins ir 4:3 vai ne taa? manaa gadiijumaa otra kamera ir 16:9

 

atbildot uz 1) man viss projekts ir 16:9, tacu nekas nekur nav izstiepts. shis 4:3 monitoraa ir ar melnaam vertikalajaam malaam(saaniem).

 

to 2) variantu es pameginaasu

Labots - onkuls
Link to comment
Share on other sites

ja tev ir kaads brivs britins, pastasti, ludzu, sikak par siem 2 cipariem????? vai tas nozimee, ka 16:9 ir safilmeets uz taa teikt lielaaka laukuma(vai kaa)

atbildot uz 3) es esmu taa dariijis. viss ir kartiba lidz bridim, kad materials tiek exporteets. exportejot sho kaa 16:9 vins izstiepsies shaa vai taa, jo sirdii vins ir 4:3 vai ne taa?

Pirmkaart, 16:9 ir tas pats 720x576 tikai ar citu pikselja attieciibu.

Otrkaart - ja tu taisi 3. variantu, tad video arii vajag glabaat kaa 4:3 - video fiziski paliek 4:3. Shajaa gadiijumaa tas 16:9 tiek panaakts vienkārši ar augshas un apakshas aizklaashanu.

Tomeer, ja ar otru kameru filmeetais video ir 16:9 un taadu tu gribi arii izejas formaatu, tad vieniigaa izeja ir crop.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

es izdariiju taa, ka 4:3 projektaa ienesu 16:9, premiere viinu man automaatiski uztaisiija "scale" liidz 4:3 robezaam, t.i. pietuvijaaja. taa kaa viss it kaa ir ok. tikai vai pietuvinot 16:9 liidz 4:3 robezaam shis 16:9 nezaudee kvalitaati. man liekas, ka zaudee.

Link to comment
Share on other sites

Pirmkaart, 16:9 ir tas pats 720x576 tikai ar citu pikselja attieciibu.

 

Khem un kaa ir ar 720x480, tjip NTSC? :) Tas taa spamam...

 

tikai vai pietuvinot 16:9 liidz 4:3 robezaam shis 16:9 nezaudee kvalitaati. man liekas, ka zaudee.

 

Bikinj jau zaudee gan, jo reaali kriitas izskirtspeeja, lai gan, no otras puses, njemot veeraa shodienas kameru matricas un tehnologijas, iipashi to nevajadzeetu just.

Link to comment
Share on other sites

Khem un kaa ir ar 720x480, tjip NTSC? :) Tas taa spamam...

Nu tieshaam spamam - mees te runaajam par Eiropu, respektiivi PAL. :D Ar NTSC ir gluzhi tas pats princips, tikai NTSC raksturiigajos ciparos.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...