Jump to content

TV karte, kura patreiz njemamaakaa?


Uģis Lācis
 Share

Recommended Posts

Sviecieni!

 

Zinu, ka pavedieni par TV karteem ir tiiri daudz bijushi, esmu tos visus izbraukaajis shkjeersaam cauri. Un kopsh taa laika ir ieseedies praataa, ka Hauppauge razhojumi ir taadi respekteejami. Tad nu tagad sagribeejaas vien TV karti, noluukoju WinTV PVR-150. Bet atrast vinju ieksh LV tagad ir aarpraataa nereaali.. Skatos vienaa i-veikalaa, noliktavaa nav. [uzraadiita vispaar tikai MCE versija] Otraa vispaar nav. Vai ta shaas paarstaajushi tirgot? Arii PVR-250 nemana rinkjii apkaart. (350taa neder, jo pa daargu...) Esmu apjucis.. :?

 

Nu taatad jautaajumi ir divi:

1) Vai tomeer ir zinaama vieta, kur var sho te PVR-150 dabuut par adekvaatu cenu?

2) Kaadas buutu pashreiz kvalitatiivas TV kartes, kuras buutu veerts pirkt?

 

TV kartei prasiibas - pults, MPEG-2 dzelziskaa kodeeshana, Linux atbalsts, peec iespeejas labaaks PQ (picture quality), kaa arii cena liidz LVL 50.00 (nu ja tieshaam laba karte, liidz LVL 60.00). WinTV PVR-150 ideaali apmierina visu, bet...

 

Ceru uz atsauciibu un individuaalu pieredzi.. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Hauppauge 150-tais modelis tiešām noliktavās nav. Ir tikai 350-tais. Pieļauju, cena 96 Ls neapmierinās.

Bet 150-tais bija tikai MCE variantā (tātad - bez pults). Bet cena - 30 Ls - šķiet ir OK!

Pazvani pirmdien uz M79 - lai noskaidro, vai būs un ja būs, tad kad pieejams 150-tais vai citi.

 

Edit:

Vari vēl paskatīties tādus variantus:

KWorld TV card MPEG Expert MCE200 - 39 Ls,

KWorld TV card PVR-TV PE210 PCI-Express - 50 Ls,

Prolink PixelView TV card PlayTV MCE FM Radio - 41 Ls.

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Nu jaa, 350taa ir toch pa daargu.

 

Neesmu dzirdeejis par taadu firmu kaa KWorld - kaads ir lietojis taas kartes?Un varbuut kaads ir lietojis ieksh Linux jamaas? :roll:

Link to comment
Share on other sites

TV kartei prasiibas - pults, MPEG-2 dzelziskaa kodeeshana, Linux atbalsts, peec iespeejas labaaks PQ (picture quality), kaa arii cena liidz LVL 50.00 (nu ja tieshaam laba karte, liidz LVL 60.00). WinTV PVR-150 ideaali apmierina visu, bet...

Mjā, visai nereālas prasības par attiecīgo cenu. :roll:

Hardware MPEG-2 encoder atbalsts analogajām kartēm vispār ir retums, jo tas nav lēts prieks.

Man pašam ir Wayjet WT-300 DVB-T uztvērējs, kam ir DxVA un VMR atbalsts un kas spēj saglabāt mpg failā 1:1 to, kas tiek rādīts, pie 5-10% cpu noslodzes, bet nu attiecīgi tjūneris maksā Ls50-60. DVB-T kartēm MPEG-2 hardware encoder nav nepieciešams, bet kā MPEG-2 decoder tiek izmantots gpu iebūvētais dekoders.

Ar Linux atbalstu gan būs problēmas vairumam TV karšu. Tām kurām ir Linux atbalsts, visticamāk ka nebūs DxVA un VMR (tas priekš DVB-T kartēm), analogās ar Linux atbalstu un MPEG-2 encoder visticamāk maksās ļoti dārgi, ja tādas ir.

Tevis minētā WinTV PVR-150 protams ir laba analogā karte priekš Windows. Bet es kaut kā neredzēju viņai Linux atbalstu (specifikācijā tāds nav, bet forumos it kā teikts, ka Linux atbalsts ir). Un Ls50 viņa noteikti, ka nemaksā ($79.99 - $121.99, ierēķinot transporta izdevumus, tātad latos apmēram tikpat).

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Pag pag, Orion! Bik paarprati, man nav vajadziiga DVB-T digitaalaa TV, man ir vajadziigs tikai hardware MPEG-2 encoderis, kas analogo video paarkodee uzreiz ieksh MPEG-2, lai proci nenoslogotu! Un taa nu gan nav daarga fiicha, aizbrienot uz KWorld maajas lapu, var redzeet, ka shitenajaam abaak KWorld karteem [39 un 50 Ls] shii te fiicha ir.. :wink:

 

PVR-150 ir pilniigs Linux atbalsts cauri ivtv draiveri: urlis (arzemes)

 

Kaa jau Ghost_az teica, PVR-150MCE maksaa ~LVL 30.00, un taa ir tieshi taa pati PVR-150 karte, vieniigais bez pults un iespeejams bez kastiites. Nedomaaju, ka PVR-150 pilnaa komplektaacijaa maksaatu dizhi vairaak par LVL 50-60, man pat liekas, ka agraak jamo redzeeju shajaa cenu diapozonaa.. :roll:

 

EDIT: Reku ebajaa shii karte ir dabonama par poundiem 40: urlis (arzemes)

Link to comment
Share on other sites

Nu jā, bet tas mpeg-2 hardware encoderis ir vajadzīgs tikai, ja tev ir švaks PC, diemžēl savu konfigu, uz kura tu taisies to karti likt, neesi norādījis, tad es nevaru pateikt vai iespējams tu arī tīri labi varētu bez tā hw enkodera iztikt. Turklāt mpeg-2 nav tas labākais kodējums, kurā taisīt video. Tā tomēr jau ir vēsture. Pēc savas pieredzes spriežot, vislabākā video kvalitāte ir XviD MPEG-4 kodekam. Ar to var iegūt ļoti kvalitatīvus video pie normāliem faila apjomiem. Piem. 3:05 min 640×352 platformāta video @3900kbps + 192kbps audio ar Fraunhoffer IIS MP3 kodeku aizņem 90MB. Ja vajag mazāku izmēru, var samazināt bitreitu, principā pietiek ar 1-2Mbps. Arī DivX 5/6 kodeki dod labu attēla kvalitāti, vienīgi divx5/6 dekodēšana ir diezgan cpu resursietilpīga, ja kodekiem ir uzlikta Quality uz max.

Protams var jau pēc tam pārkodēt no mpeg-2 uz mpeg-4/divx 6, bet nu kāpēc nekodēt uzreiz, ja pc veiktspēja to atļauj. HW encoderi bija vajadzīgi priekš agrākā laika datoriem, kas nepēja pavilkt to kodēšanu, bet kopš P4 laikiem īpašas nepieciešamības pēc hw encoderiem vairs nav. Tā kā ja tev ir vismaz P4 2,4Ghz vai Athlon 3000+ tu vari kodēt pa tiešo. Šā vai tā ja domā nopietni nodarboties ar video kodēšanu un renderingu tev būs vajadzīgs jaudīgs PC, jo varbūt vajadzēs no iegūtā video izgriezt reklāmas, pārkodēt citā kodekā utml un tur vairs tv kartes encoderis nepalīdzēs.

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

OK, tad izklaastiishu lietu pashos siikumos.

 

Aparaats, kuram TV karti es domaaju likt ir taads:

ASUS MB [M2NPV-VM] - nForce 430, GF6150 (onboard), AD1986A 5.1 sound (onboard), kaa arii citas onboard lietinjas.

CPU - AMD Athlon64 3800+ (vienkodolnieks, 2,4 Ghz)

RAM - 512MB DDRII 800 (PC6400)

 

Izmantot veelos nevis kaa monteeshanas studiju, bet kaa HTPC [virsuu grieziisies Linux]. Zinu, ka procesors ir speejiigs kodeet pats, bet uzskatu, ka tomeer eertaak buutu, ja vareetu video saglabaat ieksh MPEG2 ar peec iespeejas mazaaku procesora noslogojumu, jo iespeejams, ka kastee vareetu buut iekshaa 2 tuneri, kaa arii paraleeli ierakstam var buut, ka naaksies atskanjot kaads HDTV moviks. Visus kodekus saakot no MPEG1 liidz pat MPEG4 AVC paziistu kaa savas ausis, zinu visas labaas un sliktaas iipashiibas. Kaapeec MPEG2? Pavisam vienkaarshi - shis kodeejums tomeer tiek izmantots DVD diskos un tad veiktos ierakstus var visai eerti arhiveet plashi atbalstiitaa formaataa.

 

Nu teiksim taa - MPEG2 dzelziskaa kodeeshana nav vissaapiigaakais nosaciijums, bet Linux atbalsts gan! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Tehnoman, Tevis noraadiitaas kartes nav ar dzelzisku mpeg2 kodeeshanu - tas viis ir reklaamas triks. Zem ~ Ls 150 taadu karti nedabuusi.

 

Orion, captureet video uz divX vai Xvid ir jeega tikai tad, ja peec tam nepaarkompreseesi, jo shie ir deriigi tikai kaa gala formaati, jo peecaak paarkompreseejot vairs neizmanto postprocessinga filtrus...

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Bzz, Racer, sauc tu mani par stulbu, bet es nesaprotu... :?

 

Ko tad iisti noziimee "Record your TV shows and home movies to disk using hardware MPEG-2 compression." ieksh PVR-150 apraksta?? urlis (arzemes) Kaut ko dzelziskaa liimenii tachu taa karte dara? Vai arii pilniigi neko??? :?

 

[Visulaiku esmu uzsktiijis, ka tas noziimee to, ka karte dod no analogaa signaala nevis RAW data laukaa, bet MPEG2...]

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Nu jaa, visur tur ir tikai MCE versijas, bez tam nevienaa no tiem veikaliem noliktavaa taas preces nav.. :? Interesanti, tas noziimee, ka taa prece ir aarpraataa populaara vai gluzhi preteeji - tik nepopulaara, ka nav veerts vispaar ievest... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Bzz, Racer, sauc tu mani par stulbu, bet es nesaprotu... :?

 

Ko tad iisti noziimee "Record your TV shows and home movies to disk using hardware MPEG-2 compression." ieksh PVR-150 apraksta?? urlis (arzemes) Kaut ko dzelziskaa liimenii tachu taa karte dara? Vai arii pilniigi neko??? :?

 

[Visulaiku esmu uzsktiijis, ka tas noziimee to, ka karte dod no analogaa signaala nevis RAW data laukaa, bet MPEG2...]

 

Nu nez, mani kaukaa shitas texts: "The WinTV-PVR-150 records directly to MPEG using onboard Hardware encoders. Most third party capture applications are looking to attach to a card or driver that supports uncompressed video recordings. Like AVI files. These programs cannot capture video directly using the PVR-150. (ie. MovieMaker, Media Encoder, Pinnacle Studio, Adobe Premiere)".

 

Var jau buut, ka patieshaam ir kas mainiijies, bet shitaadi texti naaca arii Avermedia, Asus, Accorp utt. karteem. Ja veel njem veeraa, ka tiek izmantoti taadi softi kaa Intervideo, galiigi nav ticiibas. Vairaak izskataas, ka ir klasiskais variants - karte dod aaraa YUV, un tiek izmantoti optimizeeti draiveri, kas sho YUVu maak spiest uz mpeg ar minimaalu PC noslodzi. Maajas lapaa diemzheel nebij siikaakas tehniskas informaacijas par mpeg spieshanu - tikai PR. :)

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Piedod, Racer, bet laikam ir gan shis tas mainiijies.. 8)

 

Bik ruupiigaak pamekleeju, atradu, ka PVR-150 iekshinjaa ir Conexant razhots chips CX23416 (to es izlobiiju no wikipedias urlis [aarzemes]) un shis chips, vismaz peec pasha razhotaaja vaardiem, reaalaa laikaa kodee uz MPEG2 urlis [aarzemes]. Tas nu taa kaa buutu noskaidrots. PVR-150 un droshi vien arii daudzas citas kartes (jo pienjemu, ka tas chipinjsh nav nemazam tik daargs) tieshaam veic dzelzisku MPEG2 kodeeshanu. :wink:

 

Bet jautaajums paliek atklaats - ja nu to PVR-150 es tomeer nu nekaadiigi nedabonu, ir kaads laimiigs TV kartes lietotaajs ieksh Linux, kursh buutu ar mieru padaliities iespaidos? Kaads KWorld karshu lietotaajs? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Piedod, Racer, bet laikam ir gan shis tas mainiijies.. 8)

 

Ir gan - atvainojos par savu neinformeetiibu. :D Shobriid tieshaam CX23416 ir pamatiigs solis, kas sperts uz priekshu, jo palasiijos speceni un :shock: Pie tam, shobriid praktiski visi tuneru razhotaaji shito izmanto, taapeec attieciibaa uz Tavu vajadziibu peec savietojamiibas ar linux, palasi forumus. Ja krievu meele nav svesha, iesaku pctuner.ru, vai ixbt.com. Pats jau izleemu, ka panjemshu Avermedia tuneri, kam ar ir shis chips un DVB-T, ar iespeeju savaakt striimu. :)

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt vienas no sakarīgākajām kartēm ražo AverMedia

Link to comment
Share on other sites

Ja ir vēlme nodarboties ar draiveru seksu, tad ņem jaunā izlaiduma PixelView PTV Pro ar LG čipu (!). Karte ir tiešām lietojama, un vismaz sakarīgi veic savu primāro funkciju - HW capture'ošanu. Turklāt arī cena sakarīga (jaunai kautkas zem 45Ls, lietotai - attiecīgi lētāk). Ir arī remote un citas izklaidei noderīgas fīčas. Mīnusi, kā jau minēju - draiveri jāpiemeklē (oriģinālie uz XP negriežas), un ar skaņas kapčerošanu būs problemātiski (kvalitāte sucks).

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Njaa... Draiveru sekss kaut kaa praataa man tomeer nav.. Labi, bik veel pamekleeshu to PVR-150, ja nu tomeer neatrodu.. Buus kaut kas cits jaaizveelas.

 

Un par forumiem es zinu, vieniigais krievu meele ir peedeejaa pie kuras es veerstos savos mekleejumos... Es vairaak tomeer pa angliskam.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

Hauppauge TV card WinTV-Go2 PCI Remote control/ Multituner/ Teletext, Videoconference support/ Still video image capture up to 1600x1200

 

34,50ls JAG

Link to comment
Share on other sites

Hauppauge TV card WinTV-Go2 PCI Remote control/ Multituner/ Teletext, Videoconference support/ Still video image capture up to 1600x1200

 

34,50ls JAG

 

 

Šī karte man pašām ir. Vispār nekādu problēmu ar viņu nav. Draiveri proga viss šancē. Vienīgais 'bija problēmas ar

tv progu skanēšanu. Vajadzēja izvēlēties valsti, Latvia tai sadaļā nebija, tāpēc vajadzēja izvēlēties Poliju un viss ok!

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Bet lieto jau ieksh Wondows, vai ne? Bet nu karte bez MPEG2 dzelziisha... :? Veel kaadi varianti?

Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

KWorld TV card MPEG Expert MCE200/ FM/ Remote control/ Hardware encoder/ Blackbird PHILIPS MK3 chip/ Stereo/ S-Video/ Time-shifting/ InterVideo Home

 

40ls JAG

 

Prolink PixelView TV card PlayTV MCE FM Radio/ Hardware MPEG2 Encoder/ Stereo/ 10bits AV Decoder/ Teletext/ Time-Shifting/ Scheduled Recording/ MS Media Center Like/ nVidia solution, low profile design/ white box

 

43ls JAG

 

nu cenas runaajamas ;-)

Link to comment
Share on other sites

Bet lieto jau ieksh Wondows, vai ne? Bet nu karte bez MPEG2 dzelziisha... :? Veel kaadi varianti?

 

Ja izdodas tev atrast. tad ziņo, jo es arī meklēju tieši to karti un saskāros ar to pāsu problēmu, ka veikalos un noliktavās nav, kaut gan internetveikalos uzrādās. Gribēju jau iepirkt uz Ziemassvētkiem, bet tā arī neatradu. Tagad jau pētu Beholder kartes, bet būtu jau labi dabūt to PRV150.

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Taaks, sazinaajos ar Capital, vinji teicaas, ka PVR-150MCE varot pa divaam nedeeljaam atgaadaat (peec pasuutiijuma), cena bija laikam ~ LVL 32. Karte gan bez pults un citaam fishkaam, kaa jau rakstiiju ieprieksh.

 

Esmu kaa pagaidu variantu dabuujis paspeeleeties Beholder Behold TV 409 FM. It kaa gan tika veiksmiigi atrasta ieksh Linuxa (iekompileeju supportu kernelii), tomeer pagaidaam palaist veel nav izdevies.

 

Jaasaka, ka esmu saacis luukoties ariidzen uz Hauppauge WinTV HVR-1100/1300. Abas ir hibriidkartiites, uztver gan analogo, gan digitaalo (gan tikai freeview). 1100 nav MPEG2 dzelziitis, bet 1300 ir. 1100 Tiek supporteeta ieksh Linuxa pilniibaa, savukaart 1300 pagaidaam nav hardware MPEG2 supports. Taadas taas lietinjas pagaidaam izskataas.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
eMDiiPii

Es pieņemu, ka tev ir problēmas ar lasīt prasmi.

Izmantot veelos nevis kaa monteeshanas studiju, bet kaa HTPC [virsuu grieziisies Linux].

 

Kāda Xsa pēc pilsonim,kurš vēlas lietot LINUX, būtu jābrien M$ lapā un jāskatās Vistas atbalstāmās kartiņas. A?

Link to comment
Share on other sites

Vistu lietot nav obligāti - ta jau labāk sakrāt naudu macam. :D Vai vēl labāk - lietot PC-BSD pilnīgi pa brīvu.

 

Tam, kas prasīja TV-karte USB stick:

 

http://ak.buy.com/db_assets/prod_lrg_images/749/203947749.jpg

 

Bilde ārzemēs! Lasi noteikumus!

 

Name: KWorld PlusTV Analog Stick/ USB 2.0/ Multituner/ Schedule Recording/ TimeShifting/ Multiple channel preview/ Win VISTA ready

Kods : 32KWBX PVR-TV305U

Vendor Code: PVR-TV305U

TV-tuner : USB2.0 interface; 93mm(L) X 28.5mm(W) X 19mm(H); USB 2.0 Plug-and-Play interface; Worldwide analog TV reception from cable/air TV; Hyper Media Center : User-Friendly interface with powerful functions Enhanced 16:9 Wide-Format Display Auto Channel Scan Multiple Channel Preview Supports Time-Shifting and Scheduled-Recording function Supports real-time video recording in MPEG-2/1 format Supports Still Image capture in JPEG or BMP format Additional multimedia software included: MPEG Converter MPEG Editor Burn DVD

Video In : 55.25-855.25 MHz (NTSC); 48.25-863.25 MHz (PAL)

Package Contents : PVR-TV 305U Analog stick;Quick Start Guide;Installation CD

Other: USB 2.0 Plug-and-Play interface; Worldwide analog TV reception from cable/air TV; Hyper Media Center : User-Friendly interface with powerful functions Enhanced 16:9 Wide-Format Display Auto Channel Scan Multiple Channel Preview Supports Time-Shifting and Scheduled-Recording function Supports real-time video recording in MPEG-2/1 format Supports Still Image capture in JPEG or BMP format Additional multimedia software included: MPEG Converter MPEG Editor Burn DVD

 

LINK : http://www.kworld.com.tw/en/index_analog.htm

 

http://www.hardware.lv/hardware/index.php?...p=4〈=lv

http://www.vitaleks.lv/product_info.php?cP...oducts_id=33386

Link to comment
Share on other sites

Kāds nezin, kur varētu atrast USB TV STICK???

Ir vēl arī tāds: TV Tuner InnoVISION USB2.0 Stick DV-TVIDEO-620 Analog/Digital, nopirkt var šeit. Mājaslapa.

Tjūnerītis ir tikai mazliet lielāks par parastu USB atslēgu, taču tajā ir gan analogās, gan digitālās TV uztvērējs.

tvideo620.jpg

Compact Pen-size USB 2.0 Terrestrial TV Receiver for Analog TV or DVB-T

USB 2.0 High speed data transmission

Full DVB-T and Nordig-II Standard compliant

Auto-select 6, 7, 8MHz Channel bandwidth

Real Time and Scheduled Program recording

Time Shifting functionality

Multi-channels preview support

Multi-language support

Video Capture and Snapshot

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...