Jump to content

spēcīgi magneti- video


THE BEST
 Share

Recommended Posts

njaa ar to 20kg svaru ir kkas iespaidiigs ;-) negribi pamēģināt iesiet pa tiem caurumiem vēl vienu 10kg un tad piekarināt? :grin:

Link to comment
Share on other sites

Sāksim ar to, ka dzelzi nevar izvilkt, jo tas tiešā veidā nav sastopams, tas ir viena no hemoglobīna sastāvdaļām... kā zināms, hmoglobīns atrodas eritrocītos, veido to sarkano krāsu un, pats galvenais, atbild par skābekļa piesaisti, kas nozīmē, ka tu nekādā gadījumā negribētu, lai tev no asinīm "izvelk" dzelzi...

Link to comment
Share on other sites

Voltrix, tās gan muļķības par to daļiņu izsūkšanu no asinīm. Redzi, lielu neodīma magnētu būs ļoti grūti vai pat neiespējami dabūt nost 5cm bieza dzelzs kluča, turpretī, ja tas būs pielipināts pie tikai 1mm vai plānāka dzelzs, tad to būs ļoti viegli dabūt nost. Tas tāpēc, ka magnētam nav īsti aiz gā "aizķeries" un tas nespēj to plāno bleķi tik labi pievilkt kā biezu kluci, kurā ir kur ieķeries. Tāpat arī cilvēka organismā tās dzelzs daļiņas ir tik smalkas, ka magnētiskajam laukam ir jābūt miļoniem reižu spēcīgākam par šādiem lieliem neodīma magnētiem, lai kaut ko ietekmētu. Piemēram, paskaties šito:

 

http://video.google.com/videoplay?docid=65...&q=magnetic

 

 

 

Vai tiešām cilvēkus bāztu iekšā tik spēcīgā magnētiskās rezonanses mašīnā, ja tas varētu izsūkt no asinīm dzelzs daļinas? :shock:

Link to comment
Share on other sites

X cilveeki, Marvel komiksi, vee...

 

Runaajot par to magneetisko shkjidrumu, zinu, ka shetepat Latvijaa arii ar vinju eksperimenteejot, reiz arii par to staastiija raidiijumaa ''Futuurshoks''. Iespeejams, ka TV.LV pat to raidiijumu var atrast.

Link to comment
Share on other sites

Tikko izaardiju vecu HDD nu pusstundu mociijos, un dabuuju araa divus gludus magneetus, vinji ir pieliimeeti pie shielda, kas atmagnitizee. No saakuma likaas, ka nekas nav, kaut kaadi suudi vien ir, bet veelaak ieraudziiju cik speeciigi shie ir, knapi varu shos atpleest vienu no otra.

Link to comment
Share on other sites

jetij, tu te tagad tuftu par asinīm dzen...

salīdzināsim piemēram ar Na... Na reaģē ar h2o, veido naoh, bet naoh nereaģē ar h2o.... tā pat ar magnētu HbFe tas nepievelk savukārt mīkstu dzelzi gan pievelk...

Link to comment
Share on other sites

Mljin, kaa gribeetos dabuut pusbeigtus HDD rokaa. :twisted: Labu labo sliipmashiinu no HDD var uzmeistarot, nu un tagad veel neodima magneeti.

Link to comment
Share on other sites

Es jau sapratu, ka muļķibas par to dzelzi, vienkārši tas bija palicis atmiņā pa šito tēmu.

 

Tas video tiešām iespaidīgs.

 

A neodīma magnēts ar otru pusi atgrūž metālus vai citus magnētus, kā pārējie magnēti ja?

Link to comment
Share on other sites

Jonix, nez, man ķīmija nav stiprā puse, bet es tikai gribēju norādīt, ka ja arī cilvēka asinīs būtu mikroskopiskas dzelzs daļiņas, tad panākt tādu efektu kā filmā, kad tik izsūktas tās daļiņas ar magnētiskā spēka palīdzību, ir praktiski neiespējami.

 

 

 

ADEX, es te vikipēdijā palasījos, ka nemagnētiskais nerūsošais tērauds ir īpaši apstrādāts, kad karstuma iespaidā tiek stabilizēta metāla struktūra, jeb atomu režģis, kā rezultātā metāls kļūs nemagnētisks. Tam arī sastāvā ir vairāk niķeļa.

 

There are different types of stainless steels: when nickel is added, for instance, the austenite structure of iron is stabilized. This crystal structure makes such steels non-magnetic and less brittle at low temperatures.
Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

feriti ir keramikas un dzelzs sakausejumi...

Tas atkal ir atkarīgs no definīcijas. Un ko teiksi par bārija ferītu vai stroncija ferītu? Tās ir vielas nevis sakausējumi.

Link to comment
Share on other sites

 

A neodīma magnēts ar otru pusi atgrūž metālus vai citus magnētus, kā pārējie magnēti ja?

 

 

 

Tiem magnētiem, kas iekš cietņiem, uz vienas puses ir abi poli - katrs savā malā. Atgrūž parasti tikai citus magnētus, ja tuvina vienam to pašu otra magnēta polu. Parasti metālus pievelk ar jebkuru polu :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Neteiktu, ka bārija ferīts nav plaši lietots (magnētiskās lentas.) Un, ja uzskatam Tavu ferīta definīciju par pareizu, tad sanāk, ka bārija ferīts nemaz nav ferīts. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Nu ir jaunumi? Nav kāds vēl samagnetizējies ? :mrgreen:

 

Ja kas tad es izvaroju otru magnētu no hdd ārā, vienīgi tos šieldus nost gan nevaru dabūt. Ar magnētu sanāca pacelt 2kg hanteli, droši vien varētu vairāk, bet pašlaik nav tādas iespējas.

Un matus ar paspēju iespiest starp magnētiem, bet veiksmīgi dabūju ārā :lol:

Link to comment
Share on other sites

ADEX, nebaries :) Nebiju iedomajies ka ari tas lentes pie feritiem pieskaitamas un par barija feritu nebij udzirdejis, es ka elektronikas miiletajs un hobijists vairaak ar feriitu gredzeniem un serdeem draudzejos :)

Link to comment
Share on other sites

Kādi magnēti tiek izmantoti Dr. Levina magnētiskajās saitēs? Tajās, kuras pa TV reklamēja.

Link to comment
Share on other sites

Nu katram var gadīties :D

 

Es mēģināju salikt monētas vairākas apmēram tā, kā tu biji salicis pēdējā fotogrāfijā, bet nu vairāk pa 9 nesanāk nekādīgi.

 

Ā, redzēju vienu video googlē, bet nu vairs nevaru atrast tagad, bija tur tā, ka uz kautkā uzlēja kautkādu šķidrumu un lika virsū magnētu un tas magnēts turējās gaisā. Nu tad kas tas varēja būt par šķidrumu?

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Jetij, izrādās, man bija nepareizs priekšstats par to, kas ir nerūsējošais tērauds. Tomēr dažas nerūsējošā tērauda markas magnēts pievelk. Acīmredzot, ir dažādas metodes, kā tēraudu padarīt nerūsējošu.

 

DelNet, es jau nebaros. Man vienkārši ir tāds paradums - bāzt savu degunu, ja redzu kādu neprecizitāti. Kā redzi - dažreiz pat nevietā. :mrgreen:

 

Bet izmantosim diskusijas redzesloka paplašināšanai.

Link to comment
Share on other sites

njaa tūlīt visi šeit būs izravejuši savus HDD un cdroom :mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Jā, vakar daudzi teica, ka izvaros savus cd-rom un hdd, šodien jāskatās, ko būs uzveidojuši ar viņiem :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Esmu varojis HDD - tie magnēti tiešām ir zvērīgi, tikai forma tāda nepraktiska. A kur ta iekš cd-rom ira (mētājās kādi 8 gab)?

Link to comment
Share on other sites

 

Ā, redzēju vienu video googlē, bet nu vairs nevaru atrast tagad, bija tur tā, ka uz kautkā uzlēja kautkādu šķidrumu un lika virsū magnētu un tas magnēts turējās gaisā. Nu tad kas tas varēja būt par šķidrumu?

 

 

 

Tas šķidrums ir šķidrais slāpeklis, tādu tu nekur nedabūsi. Viņš padara virsmu zem magnēta par supervadītāju, jo atdzesē to līdz -190 grādiem (laikam).

Link to comment
Share on other sites

kā ta nedabūsi? ar ko tad te mūsu jautrīši CPU dzesē? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Guest raitis

domaaju ka buus kaut kas veertiigaaks cd romaa. par velti tik izvaroju. tas suuda magneets var pacelt tikai divas kapeikas

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kāda jēga cd-romu varot? Var tač ņemt no šeienes Un ts pēdējais pavisam neslikts :grin: Cik saprotu, Holding power N: 200 nozīmē 200 ņūtonus, tātad jams ņem 20kg, pavisam neslikts rīks :D

Link to comment
Share on other sites

Pieradishu ADEX kaesm utads pats, :D

Jetij, nevis supervaditaajs, bet supravaditajs ;)

Link to comment
Share on other sites

Tas šķidrums ir šķidrais slāpeklis, tādu tu nekur nedabūsi. Viņš padara virsmu zem magnēta par supervadītāju, jo atdzesē to līdz -190 grādiem (laikam).

 

Nu man bija tāda doma ka tas ir šķidrais N, bet izdomāju pajautāt moš tomēr nav.

Bet man liekas, ka es tādu varētu dabūt, jebajā kādreiz skatījos laikam bija ap 100$ par 10 litriem aptuveni tā.

 

Par supravadītājiem vienreiz kautko kautkādā grāmatā redzēju. Laikam viņiem praktiski nepiemita elektriskā pretestība zemās temperatūrās. Bet mūsdienās esot radīti arī augsttemperatūru supravadītāji :roll:

 

 

Jā to video ar noskatījos, interesanti :-)

Īstenībā ar tiem magnētiem interesanta padarīšana.

 

Jāizdomā, kā tos manus magnētus no šieldiem dabūt nost hmmmm....

 

 

Ā ja kas tad izdevās man ar magnētu pacelt 4kg (2x2kg hanteles)

 

Un kā ir ar FDD? viņos ir kautkādi magnēti?

 

 

 

Un rekur, man sanāca uzbūvēt šādu celtni.

Link to comment
Share on other sites

ebayā bija visādos traukos i šitādos arī, protams tagad es netaisos pasūtīt, bet kādreiz šitādu fišku varētu pamēģināt.

 

 

A ja pats magnēts tiktu atdzesēts līdz apmēram mīnus 190* C ? Tad arī viņš labāk pievilktu/atgrūstu? Un kas būtu ja viņu atdzesētu līdz fermiona vai einšteina-bozes kondensātam, vai arī līdz absolūtajai nullei?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...