Jump to content

spēcīgi magneti- video


THE BEST
 Share

Recommended Posts

Jā, šito jau biju redzējis, bet vienalga feini :)

 

šos sauc par neodīma magnētiem (neodymium magnets), iekš ebay var iegādāties kādus vien vēlies. Var arī izvarot kādu vecu cd-roomu vai cietni, tur arī divi ir :)

Link to comment
Share on other sites

tur ir 2 tieshi shadi ? mucinjas? njaa nekad nebiju skatijies to lapu, bus kadai nedeljai jauna aizrausanas :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nea, cietņos ir tādas palielas līkas plāksnītes, bet cd roomos ir sērkociņkastes formas mazītiņi magnētiņi abpus lāzera acs.

Link to comment
Share on other sites

viņi skaitās paši spēcīgākie ja? ;-)

Link to comment
Share on other sites

dodu priekšroku maeriāliem lv valodā :wink:

Link to comment
Share on other sites

Jā, no hdd vienreiz izravēju tādu magnēta plāksnīti, vienīgi sākumā nezināju, ka tik spēcīgs, ņēmu ārā un viņš pievilkās atpakaļ un dabūju pa pirsktiem, tipa iespiedās divi pirksti iekšā :lol:

Link to comment
Share on other sites

mhh... man kā reiz te vēl kādi 5 cietņi mētājas,būs drīzumā jāatskrūvē... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Krelin, stiprāk parauj :mrgreen:

 

Īstenībā gribās dabūt tādus mazus neodīma magnēta cilindrus, kā tajā video, būtu laba rokassprādze (rokasrādzes nelietoju, bet nu ja šitāda būtu, tad jau varētu) :-)

Link to comment
Share on other sites

Hmm, man nekad nav bijušas problēmas tos atvienot. Viņi pielīmēti ar tādu kā lakveidīgu līmi. Ņem plaķenes un rauj nost, vai arī atdali no pielīmētās virsmas ar asu un plānu nazi. Vēlāk pamēģini izmest šos mazos magnētiņus cauri kādai vara trubiņai - viņi kritīs ļoti ļoti lēnām :D

Link to comment
Share on other sites

Mljin, man tie magneetinji ir ielikti taadaa kaa bedriitee, nu nifiga nevaru izdabuut, ja saaku knibinaat ar ko asu, tad saak skaidinjas drupt.

Link to comment
Share on other sites

Jā, viņi ir trausli. Man ir tāli palielāki gabali - kubiciņi tā uz 1,5x1,5cm. Tos bez papildierīcēm nevar dabūt vaļā vienu no otra un ja, nedod Die's, tādi atrodas pārāk tuvu viens otram, tad tie savelkas kopā ar ļoti lielu spēku un ātrumu kā rezultātā mēdz sašķīst gabaliņos.

 

 

 

BTW, redz ko vēl var paveikt ar šādiem magnētiem :

 

http://video.google.com/videoplay?docid=-1...amp;q=neodymium

http://video.google.com/videoplay?docid=-4...amp;q=neodymium

http://video.google.com/videoplay?docid=-7...amp;q=neodymium

 

Te gan būs vajadzīgi apaļi magnētiņi :D

Link to comment
Share on other sites

jetij tos palielakos no ebay panemi via ari kadu ierici izvaroji?

P.S. Par tem prikoliem pats reiz meginaju un tadelj slipeju draudzenes teva garazhaa no cietnjiem izrautus magnetus, slipejot tie uzkarsa un pec tam no magneeta nebij ne smakas, vienigi to es sapratu sekunda taja pasha mirkli kad pec tam noslipetos meginaju parbaudit tad ka amurs pa pieri... varbut vajadzeja meginat akuraati lauzt..

Link to comment
Share on other sites

jertij tos palielakos no ebay panemi via ari kadu ierici izvaroji?

 

No ebay. Man ir vēl lielāki - 4cm diametrā un 2cm biezi. Tādi rada traucējumus televizoram jau metra attālumā. Spēj pacelt katrs ap 40kg :shock: Bet ar šiem jābūt ļoti uzmanīgam, būtībā jebkuri, kas ir lielāki par pus centimetru, jau ir bīstami. Sanāk, ja tādos iespiež plaukstu, tad tas būtu tāpatās, kā uzlikt uz plaukstas 80kg smagumu. Kādreiz pa Mythbusters rādīja šos magnētus un tur jamie ļoti uzmanīgi ar viņiem apgājās. Es tad padomāju - kādas muļķības, līdz pats nenorāvos. Katrs šāds lielais magnēts bij ietīts 10kāršā polsterplēvē un kad netīšām tos satuvināju, tad konkrēti iespiedu knaģi - vēl divas dienas sāpēja un tas viss vēl caur polsterplēvēm :shock: Pa 300$ var iegādāties 5" diametra 2" biezu magnētu, kas spēj pacelt pus tonnu. Bet nu ar tādu labāk virtuvē nerādīties :D naži un dakšas lidos :D

Un jā, šie magnēti lielas temperatūras iespaidā zaudē savas īpašības, laikam pietika pat ar 80 grādiem, lai jamie vairs nebūtu magnētiski.

Link to comment
Share on other sites

Atgaadina agraak multenees raadiitos ''trikus'', kur pakavveida magneets vareeja ladusskapjus kustinaat, utt. Bet redz kaa, izraadaas var arii! :D

Link to comment
Share on other sites

Jetij, Tu teici, ka karstumaa jamie zaudee savas magneetiskaas iipashiibas. Tad jau jaapameegjina pakarseet to magneetu. Citaadaak, es vinju nevareeshu nodabuut, jau tagad to vienu bishkji esmu izvarojis.

Link to comment
Share on other sites

Iečekoju, ar to varot pacelt 500kg, sanāk, ka pats viņš sver nu apmērammm 400 gramus, moš tur bij rakstīts cik tieši, man sanāk 400.

 

Laikam tomēr baigi bīstami tādus sev abās pusēs nolikt, saspiedīs kā kautkādu vaboli :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Aga :D

 

http://video.google.com/videoplay?docid=-1...amp;q=neodymium

 

Krelin, cik zinu tad vēl jamos var atrast jaudīgās austiņās un kautkādos tur motoros. Ā un vēl vari iegādāties tos degvielas taupītājus tb apliek tādu sūda plastmasu ap degvielas šļauku un tev ekonomējas degviela. Tajos štruntos arī ir šie magnēti. Tikai šie štrunti maksā ap 10Ls, pa to pašu naudu iekš ebay dabūsi daudz vairāk labumu.

Link to comment
Share on other sites

Reku, tikko paspēlējos ar savējo neodīma magnētu.

Godīgi sakot skrūvju noņemšana prasa apmēram 10 rezes vairāk laika :-)

Link to comment
Share on other sites

jetij sitos pasuutot cik tev pasts izmaksaa? :)

Par magnetiem, palasiet vidusskolas teoriju par magnetiem, nezinu kas partiem turrakstiits skolas gramatas nelasu, bet magneets ir viela kuraa visi ladinji ir sakartoti, un pec to sakartotibas pakapes atshjiras ari speeka pakaape. uzkarsejot - tobish palielinot molekulu kinetisko energjiju, tie sakustas, ja vel tie tiek pakljauti vibraacijam, tad atdziestot magnetisms ir ieverojami mazinajies, lidzigi tiek razhoti magneti. magnetiskaja laukaa ievieto metaalu kas labi magnetizeejas un sho ipashibu saglabaa, to silda, krata un tad tas vel aizvien atdziest magnetiskaja laukaa un viss. vel demagnetizeet var magnetu iebaazhot mainigaa magnetiskaa laukaa.

Link to comment
Share on other sites

voltrix, nu ko - pamēramies ar magnētiem :D

 

1167442007.jpg

 

 

 

DelNet, šipings nebija īpaši dārgs, katrā ziņā ne dārgāks kā citas līdzīga lieluma un svara pakas :D

Ja pirktu pavisam lielos magnētus tad vienkārši paka būtu pulka lielāka :D

Update:

 

1167442589.jpg

 

 

 

1167444882.jpg

 

Te tiek pacelti 20kg svars ar kantainu, 20x20x10mm magnētiņu. Būtībā, kad ņēmu svaru nost, tad jutu, ka magnēts varētu turēt vēl vismaz 5-10kg, tikai nav kur pārbaudīt - vietas pie stieņa par maz...

 

EDIT: he he, vēl paspēlējos :D

 

 

 

1167445838.jpg

Sīknauda beidzās :D

Link to comment
Share on other sites

Nu kurš gan varētu parspēt jetiju :-)

Mēģināju likt vietējās monētas tb latus un santīmus, 1 un 2 sant. monētas pievilka vislabāk, bet nu vairāk par 2 divsantīmniekiem kaudzē nesanāca salikt. Varbūt tām monētām jābūt lielākām un no citiem metālu saukasuējumiem? Vēl moš nesanāca tāpēc, ka manam magnētam nav gluda virsma t.i. ar ieliekumiem un izciļņiem nu kā jau tam jābūt iekš hdd.

Gribētos šito tagad pārbaudīt, cik lielu svaru viņš noturēs, bet nu neko nevaru mājās atrast. bet prolēma tāda, ka pievelk tikai viena puse :???: .

 

Kurus metālus viņš vislabāk pievelk? Varu?

Link to comment
Share on other sites

Tīru varu nevelk, alumīniju un tīru nerūsošo tēraudu arī nevelk. Svinu arī nē, būtībā vislabāk velk dzelzi.

 

Viena puse tavējam velk labi, bet otra nevelk tāpēc, ka magnētiskais šields priekšā, tb tā otra plāksnīte pavājina magnētisko lauku, to labāk noņem nost, vis vieglāk to būs izdarīt ar sau virtuves nazi iešķeļot starpā starp abām plāksnēm, jo viņas salīmētas. Virsma gan tikpat gluda kā manējam, to toč zinu.

Link to comment
Share on other sites

Jā, tikko pamanīju, ka tur ir divas plāknītes.

 

Jetij, tu mani nedaudz pārprati par to virsmu. Par ieliekumiem un izcilņiem es biju domājis to kā tu viņu nosauci par šieldu. Tā lūk. Biju domājis, ka tas viss ir tas magnēts. Nu mēģināšu viņu dabūt nost.

 

Viņš tiešām ir tik trausls kā jau te tika minēts, ka viņu viegli skrāpējot sadrupināt? Tur ļoti uzmanīgi vajag viņu dalīt nost no tā šielda?

Link to comment
Share on other sites

Nu es vienkārši ņēmu ieliku naža asmeni starp abām plāksnēm un tad ar pagali uzdauzīju pa nazi un viss - plāksnes atdalītas. Vienīgais, gadās, ka daļa aizsargpārklājuma paliek pie šielda, atkarībā no līmes, kāda izmantota. BTW tavā cietnī ir jābūt vēl vienam tādam pašam magnētam :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Jāpaskatās. Kur tas otrs magnēts, vismaz toreiz, kad jaucu, tad neredzēju.

Varētu tā būt, ka šitas magnēts no cietā diska paceļ apmēram 10kg, pēc maniem ātrajiem aprēķiniem tā sanāk.

 

 

Ieraudzīju arī otru magnētu cietajā diskā, tieši tāds pats, kā pirmais, tikai nezinu, kā viņu dabūšu ārā, jo skrūvei galva, kurai bija kautkāds zvaigznītes caurums jau ir izčakarēta. Vispār tam cietajam bija ļoti švakas skrūves. Pirmkārt jau ieskrūvētas tā ka pagriezt nevarēja un tad vēl tas krustiņš ātri vien arī izčakarējās, tāka beigās skrūvēm tika ar fleksi iezāģētas strīpiņas un tad atskrūvētas ar parasto skrūvgriezi. Smieklīgi, bet savādāk tiešām nevarēja.

Nezinu, kā šito dabūšu ārā, laikam nāksies lauzt :D

Link to comment
Share on other sites

Atceries netuvināt šo magnētu disketēm, kredītkartēm ar magnētisko lentu un mehāniskajiem rokas pulksteņiem (mans vairs nedarbojas) :D

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Par nerūsējošo tēraudu negribu piekrist. Pievelk.

Bet lieta tāda, ka par "nerūsējošo tēraudu" mēdz saukt arī sakausējumus, kur nav ne smakas no tērauda.

Magnēts pievelk dzelzi un to saturošus sakausējumus. Vēl niķeli (vājāk). Bez metāliem feromagnētiskas ipašības vēl ir ferītiem, arī bārija hlorīdam.

1 un 2 sant. monētas ir izgatavotas no dzelzs ar vara pārklājumu.

Link to comment
Share on other sites

Nu nez, man ir vairākas nerūsošā tērauda caurules, jamās nevelk magnētu klāt nemaz, tikai nedaudz šuvju vietās, jo tur tās tikušas metinātas. Nu vismaz 304 un 316 markas nerūsējošais tērauds nav magnētisks.

Link to comment
Share on other sites

Kas tie tādi ferīti būtu? Kautkas saistīts ar dzelzi? Ķīmijā par to nav vēl mācīts.

Un kas tās tādas par tēraudu markām 304, 316? Paskaidrojiet, lūdzu, galu galā man ir tikai 15 gadi :wacko:

 

Varbūt viena filma (precīzāk x-men2) ir mani nelabi ietekmējusi, bet tikko sakarā ar vienu no tās epizodēm iedomājos, vai būtu iespējams ar kādu šāda veida magnētu izvilkt cilvēkam no asinīm dzelzi ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Tas atkarīgs no tā, kā mēs nodefinējam jēdzienu "nerūsējošais tērauds". Es to saprotu kā metālu sakausējumu, kas pamatā sastāv no dzelzs, kam pievienoti citi metāli, tā nodrošinot nerūsēšanu. Bet par nerūsējošo tēraudu mēdz saukt arī dažus krāsaino metālu sakausējumus.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...