Jump to content

Ievediet mani linux pasaulē


psihais
 Share

Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MIGs

    7

  • ru

    11

  • UnderV

    6

  • psihais

    29

Top Posters In This Topic

Posted Images

Codega ir maksas pasākums un šai forumā zagšanu kā teikt nosoda :) Protams neviens neliedz dzīvoties eMule un citos P2P.

Link to comment
Share on other sites

Ko nīzīmē visi? Man tas codega naf nav vajadzīgs.

Redz ar wine viekāršāk ir atvērt Konquerer un uzspiežot labo taustiņu izvēlēties open with - kad atveras lodziņš - ierakstīt wine un atķeksēt lai startē konsolē, neaizeras pēc beigšanas un asociē faila paplašinājumu, un tad uz priekšu

Link to comment
Share on other sites

psihais nu tu pamācibas lasīt nemāki, softus zagt nemāki, foruma noteikumus izlasīt nemāki. Uz toleti aiziet māki ?

Link to comment
Share on other sites

uzraksti man pamaaciibu kaa uzinstaleet cedega!

A tev isntalācijas fails jau ir? Ja ne - kā tad tev var ko iemācīt?

Link to comment
Share on other sites

Ko nīzīmē visi? Man tas codega naf nav vajadzīgs.

Redz ar wine viekāršāk ir atvērt Konquerer un uzspiežot labo taustiņu izvēlēties open with - kad atveras lodziņš - ierakstīt wine un atķeksēt lai startē konsolē, neaizeras pēc beigšanas un asociē faila paplašinājumu, un tad uz priekšu

 

eu shitais variants aizgaaja, tikkai tagad nevaru atrast kuraa vietaa to c disku vinjsh uztaisiija, jo win shortcut te nestraadaa, vajaga takaa linux shortcut uztaisiit

Link to comment
Share on other sites

punktu pirms "wine" pamanīji?

 

manispeec tur vareetu buut pieci punkti es taapat nevaru vinju nekur atrast!

Link to comment
Share on other sites

tgz, gz ir athīva faili - tādi kā zip un rar.

Kā lai es zinu ko tev instalēt priekš video?

Kā atrast ~/.wine/drive_c ?

vislabāk failu manegerī ar root tiesībām :) Var konsolē. Vobšem lasi manāļus - cik var ar karoti barot :evil:

 

šito pamēģini: http://tsx.nl/index.php?p=winexs

Labs saits dažādām win progām un wine: http://frankscorner.org/

Link to comment
Share on other sites

Sūdzēties vari pie mammas. Domā kaut viens *nix lietotājs ir tā pēkšņi visu saprata un izdarīja? Tava laime ka MIGs vai līdzīgie šodien klusē - noraktu tevi vienā setā.

Link to comment
Share on other sites

Nav gan normāli !

Manuālis jālasa vispirms :)

 

Punkts pirms faila vai direktorijas nozīmē, ka tas būs slēptais fails !

 

ls -al iekš konsoles rāda slēptos failus un izmērus utt...

Iekš kde izvēlies view/Show hiden files .....

 

Vaitad es esmu tik slikt un ļauns ?! :):mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Vinš jau lieto (B)ubuntu - tur jau dafaultā ir Gnome :) Sāksim ar Synaptic kur uzliksim kde-base, pārstartēsim kompi..

 

 

Migs - protams ka nēesi - bet dažkart visi kas kaut ko mēģina saprast linuxā - tie aizbaidīti ar taviem komentiem :) (nekas personīgs). Un vispār cīnies ar BSD un DualCore :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

mig: tnx taa arii bija ka bija jauzliek show/view tagad visu atradu bet taalaak jau peec manuaaljiem laikam buus jaaliek visi burti un veelviskas lai tas cs ietu!

Link to comment
Share on other sites

Guest redTERROR

es ar gribu izmeeginaat linuxu - win jau liidz kaklam - vajag something new! :)

 

man ir slinkums mekleet un man ir paaris jautaajumi -

 

1. un galvenais - jas es ieinstalleju linuxu un kautko salaizu totaala cupaa man nebuus nekadas probleemas jebkuraaa briidii uzinstallet win pa virsu!? :?:

 

2. kaadiem meerkiem parasti sanaak izmantot konsoli? :?

Link to comment
Share on other sites

Guest perforators

ar savu galvu domaat ar varu nevienu nepiespiediisi, bet multji - neiemaaciisi...; [tautas teiciens]

 

kad pats saaku njemties ar *nix veidiigajiem, nesaprashanas bija vairaak par kokiem mezhaa; no dusmaam par savu stulbumu nevareeju vairak par 15 minutem no vietas nosedet konfigurejot un peetot linux, tagad tas jau garaam, un es smaidu...; vajadziga noteikta un dzilja motivaacija, lai izkostu nepazistamu sisteemu;

 

CS jaunatnei no Linux nebus nekadas jegas; labi vien ir ka CS un tml shit ir gruti piekonfigureet Linuxam...; esmu priecigs par to;

 

vismaz, kad satiec Linuxistu, skaidrs ka tas ir gudrs un nopietns cilveks un vienmer ir par ko parunaat;

Link to comment
Share on other sites

1. nē. Datus kas tiešām vajadzīgi - vajag pārmest uz citu HDD vai ierakstīd CD/DVD

2. konsolē var darīt gandrīz visu. Komadē kas sitēmai jādara un tā darīs

Link to comment
Share on other sites

Guest redTERROR

1. nē. Datus kas tiešām vajadzīgi - vajag pārmest uz citu HDD vai ierakstīd CD/DVD

2. konsolē var darīt gandrīz visu. Komadē kas sitēmai jādara un tā darīs

taatad ja man datus nevajag tad es jebkura briigii varu imest win xp disku un aidaa (tikai drosiibas peec paarliecinos :) negribas sapist 160 gb hdd :) )

 

un man ir veel 1 jautaajums par photoshop - arii taada stila prograam naakies izmantot emulatorus utt!?

Link to comment
Share on other sites

Guest perforators

man gan liekas ka linuxa videe nav taadu disku c kaa windows izpratnee ir root mape un ir useru mape - tachu jau struktura un hierarhija atshkiras no winshit sisteemaam? apstipriniet ?

Link to comment
Share on other sites

ar savu galvu domaat ar varu nevienu nepiespiediisi, bet multji - neiemaaciisi...; [tautas teiciens]

 

kad pats saaku njemties ar *nix veidiigajiem, nesaprashanas bija vairaak par kokiem mezhaa; no dusmaam par savu stulbumu nevareeju vairak par 15 minutem no vietas nosedet konfigurejot un peetot linux, tagad tas jau garaam, un es smaidu...; vajadziga noteikta un dzilja motivaacija, lai izkostu nepazistamu sisteemu;

 

CS jaunatnei no Linux nebus nekadas jegas; labi vien ir ka CS un tml shit ir gruti piekonfigureet Linuxam...; esmu priecigs par to;

 

vismaz, kad satiec Linuxistu, skaidrs ka tas ir gudrs un nopietns cilveks un vienmer ir par ko parunaat;

 

nodemonstree man savu gudriibu un nopietniibu uztaisot latviski manuāli kaa palaist cs, citaadi tie tavi vārdi no debesiim visiem ir tukša vieta.

Link to comment
Share on other sites

domā, ka esi vienīgais, kas grib to cēes?

 

ko tu ar to tagad gribeeji pateikt? es pat nezinu tagad ko uz taadu jautaajumu tev vareetu atbildeet!

Link to comment
Share on other sites

Vēlreiz un lēnām abiem linux-alkstošajiem (lasīt: metamo-staipošajiem) mēģināšu lēnā garā izskaidrot.

 

1. Emulācijas sux.

 

2. Pirmā pietura easylinux.info .. šķiram lapu un skatamies kādiem softiem kādas alternatīvas. Ir labākas kā windai, ir sliktakas. Abas OS ir labas.

 

3. Izvēlamies distro. Man tuvāks liekas Fedora Core (no n00b-friendly) .. citiem ubuntu .. vēl kādam suse.

 

4. Konsole ir laba un derīga (iegaumē)

 

5. Ko ar to dara? Palaiž komandas. Piemēram cik tev darbības aiziet, lai uz windas jaunu jūzeri uztaisītu (iekš linux konsolē ieraksti adduser mans_jaunais_juuzeris[]/i un gatavs). No konsoles pimēram ļoti labi var pa tiešo no trubaz.com flimas sream'ot. Patracināt kaimina firewall (ne jau tā ka uzlauzt kaut ko ar vienu komandu var, bet kaimiņu pabaidīt gan). Anyway. Cik cilvēku, tik pielietojumu.

 

6. Labākie NIX softi (subjektīvs). Blender, Mplayer ( vlc salīdzinājumā ar to ir 'izkrāso pats', Fluxbox, Cube2 (iedomājies CS kurā tu spēles laikā vari karti parveidot) un Aptana ( jo dreamweaver nav to vērts)

 

7. Ar laiku tu zināsi katru tavas OS kustību (nevis MS zinās katru tavējo)

Link to comment
Share on other sites

kaa ubuntu ar tiem grafikas draiveriem? man liekas ka man kautkas nav iisti kaartiibaa, palaizhu no draugiem_lv kautkaadu video un man kompim uzreiz procis saak raustiities no 50% uz 100% kur vareetu buut probleema un kaa to vareetu atrisināt?

post-63365-1166652800_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Vaina ir tajā ka defaultā tev ir Flash Player 7 .. pašlaik aktuālais ir 9 uz windows un 9beta uz linux.

 

Nekad neesmu uzskatījis flash trūkumu (itkā) par šķērsli, jo flash tiek izmantots draugos, youtube un video.google .. un vēl 20000 reklāmās.

Link to comment
Share on other sites

es teiktu pat taanekosev kaarba straadaa

nav vieniigaas lietas FM radio un TV (AIW karte) bet nu tas ir tikai tests ...

 

Prasi karšu ražotājam atbalstu. Lai gan man liekas, ka neesi pietiekami meklējis... Hint: http://linux.bytesex.org/xawtv/index.html Tur atradīsi infu arī par radio :)

 

vieniigais ko neesmu atradis (un ja godiigi nav laika bijis)

skaips ar webkamu

labs bilzu resaiza tuulis alja windas powertuulju resize

Skype nav Free Software. Prasi autoriem kad beidzot jamie izlaidīs Skype 2 priekš Linux/Mac, kas ietvers arī video atbalstu. Līdz tam izmanto citus IM klientus, kas atbalsta video.

 

A kas ir powertools resize iekš windas? Linuxā ir imagemagick - šveices armijas nazis bilžu apstrādei (komandrinda gan). http://www.imagemagick.org/script/index.php

 

 

A topika autoram - iedo linku uz CS native Linux source, kas būtu zem BSD/GPL/MIT licences un es Tev uzrakstīšu step-by-step pamācību kā jamo instalēt. Ar visiem ekrānšāviņiem. Apsolu.

Link to comment
Share on other sites

ko tu ar to tagad gribeeji pateikt? es pat nezinu tagad ko uz taadu jautaajumu tev vareetu atbildeet!

ar to gribēju pateikt, ka google tev sameklēs. Vajag tikai gribēt to atvērt un ierakstīt keywordus. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Guest redTERROR

novilku ubuntu 6.10 ieburnoju cd rezerves datoraa un :) tagad esmu iebuutojies no cd - izskataas labi :) laikam rezerves datoraa iebaaziisasu :)

 

:cool: - cool

Link to comment
Share on other sites

uzinstaleeju dc++ kaa lai tagad arver šo mapi?

Applications -> Internet -> LinuxDC++

 

nevaru nekur vinju atrast lai ieliktu to LinuxDC++ palaidēju

 

How to install File share utility (LinuxDC++)

 

* Read #General Notes

 

wget -c http://easylinux.info/uploads/linuxdcpp.tar.gz

sudo tar zxvf linuxdcpp.tar.gz -C /opt

gksudo gedit /usr/share/applications/linuxdcpp.desktop

 

* Insert the following lines into the new file

 

[Desktop Entry]

Encoding=UTF-8

Name=LinuxDC++

Exec=linuxdcpp

Terminal=false

Type=Application

StartupNotify=true

Icon=/opt/linuxdcpp/pixmaps/linuxdcpp.png

Categories=Application;Network;

 

* Save the edited file

 

* Applications -> Internet -> LinuxDC++

* If you whant to build the latest version from CVS use this guide

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...