Jump to content

Ievediet mani linux pasaulē


psihais
 Share

Recommended Posts

Šāda veida posti laikam katru dienu parādās, bet ceru uz atsaucību!

 

Negribās un nav laika pavadīt nedēļu instalējot visādus linux, un rokot informāciju par vinjiem google.lv

Iesakiet kaadu linuxu, linux testu aizpildīju bet tas jau man kaudzi ar visādiem izmeta, nerakstīšu tos citādi varu iegūt neobjektīvu ieteikumu.

 

Man ir konkrētas vajadzības:

1) Lai automātiski atpazīst dzelžus

2) Vienkārši lietojams, lai nav nepārtraukti vajadzība kautko drukāt konsulē

3) Lai nekaujas ar ntfs

4) Vēlētos lai iet Skype, CS

5) Lai nesagādātu prblēmas tīkla printeri un tīkla cietie diski, kas stāv uz Winows 2000 servera

6) vajadzētu iekšā arī LV burtus. (Ja nav tad vienkāršu programmu ar ko viņus uzlikt)

7) Kautkādu nebūt wordu, excel un outlook aizsējēju.

īsuma laikam viss

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MIGs

    7

  • ru

    11

  • mefisto

    6

  • psihais

    29

Top Posters In This Topic

Posted Images

kaa tas ubuntu instalējas? kautkad sen biju pameegjinaajis mandrake laikam, tam pie instalācijas bija jaataisa mistiskas divas partīcijas kuru lielumu man vajadzēja n_taas reizes domāt līdz izdevās uzminēt cik lielas vinsh taaas partiicijas grib, ar šito ir tāpatās?

Link to comment
Share on other sites

grafiskais atsevišķi jāinstalē vai jau ir klāt? ja atsevišķi jāinstalē tad kas īsti ir jādabūn lai viņu instalētu?

Link to comment
Share on other sites

To Arča,

Ja cilvēks neko necērt no win, tad zem linux viņam nav ko darīt.

Turpretīm, ja cilvēks ir "spējīgs" zem win, tad viņš prot atvērt google un pameklēt.

 

Es ieteiktu Ubuntu 6.10. Un viss (zb atkārtoties par vienu tēmu).

Visi linuxi ir līdzīgi. Nav lielu atšķirību, jo linux ir tikai kernelis.

Link to comment
Share on other sites

Mandriva Linux, man palicis atminjaa kaa eertaakais viss vairaak latvieshu valodaa tiek atbalstiits un vairaakas programmas ir jau latviski pat instalaacija laikam bija arii latviski uzliekama...

Viss vairaak dzelzhus atbalsta vienkaarsha paku pievienoshana..

negatiivis: prasiigs pret dzelzhiem...

Link to comment
Share on other sites

 

ar NTFS nekaujas izmantojot ntfs3g draiveri.

 

 

 

kas tas pa draviver? tas jau ir iekšā instācijā vai nepieciešams pie instalācijas vinjam iebarot?

Link to comment
Share on other sites

UnderV, es domāju, ka RMS un Torvalds savulaik necirta pilnīgi nekā no Windows.. Un Gūgle arī nebija ;)

Bet BSD labs spečuki bija. Un mailinglistes arī.

Un?

Agrāk pat saule spīdēja spožāk un Ziemassvētkos parasti bija sniegs :grin: .

 

Mandriva (vecais Mandrake) man galīgi neiet pie sirds - tas nav pat user-friendly-linux, tas ir linux-friendly-windows 8) (pārāk piesārņots ar nevajadzīgām lietām).

Link to comment
Share on other sites

Peedeejaa versija ko liku bija 8.2 bet taa pec tam tikai apskatiijis pazinjam uz datora...

UnderV vai U:V vareetu paluugt izstaastii taa vaarda pilno saturu vai skaidrojumu ko tas noziimee...

Link to comment
Share on other sites

kas tas pa draviver? tas jau ir iekšā instācijā vai nepieciešams pie instalācijas vinjam iebarot?

Uzlikt linuxu uz ntfs tev neizdosies.

Kad būsi ubuntu uzlicis, tad atvērsi firefox (vai kādu citu browseri) un ierakstīsi: http://www.debianadmin.com/mount-your-wido...-in-ubuntu.html

Kad izpildīsi visus norādījumus varēši rakstīt savās mīļajās NTFS partīcijās 8) .

 

To Nettwerk,

Mana nika skaidrojums - Under (Andris) + V (Uzvārda pirmais burts). Angliski vārdas "Andris" skan līdzīgi vārdam "under". Prasta vārdu spēle. Šis niks man velkas līdzi jau ~9 gadus :)

Link to comment
Share on other sites

UnderV - cik stabils ir rakstīšanas atbalsts? Viņš ir izgājis no BETA stadijas? Partīciju nenoārda laiku pa laikam? :)

Link to comment
Share on other sites

UnderV - cik stabils ir rakstīšanas atbalsts? Viņš ir izgājis no BETA stadijas? Partīciju nenoārda laiku pa laikam? :)

Uz doto jautājumu es nevarēšu precīzi atbildēt.

Atzīšos, ka es neuzticos šim draiverim (neviens nedod 100% garantiju).

Es izvēlējos viltīgāku risinājumu - Iemācīju XP lasīt/rakstīt ex2/3 failsistēmas :) .

Link to comment
Share on other sites

Guest djlaurix

1.liec ubuntu

2.lieto ubuntu

3. ntfs paņem pieķimiķo http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=217009

4.skype var lejupladet priekš linuxa www.skype.com

5.ubuntu ir iebuvets win tikla atbalsts ,printerus ari atpazist

6. ar alt pogu tev bus garumzimes un mikstinajuma zimes

7. tur bus open ofice un ari open exel ari bus epasta klients

Link to comment
Share on other sites

Cik noprotu Ubuntu atbalsta sata bet īsti neatbalsta ntfs?

Pie ubuntu instalācijas var noformatēt hdd uz kautkaadu nebuut FAT32?

Ja tomēr liek uz sata ntfs tad pēc uzlikšanas jādara viss kārakstīts te ?

Link to comment
Share on other sites

6. ar alt pogu tev bus garumzimes un mikstinajuma zimes

Nepiekrītu.

Ubuntu 6.06/6.10 atbalsta apostrophe by default. Nav jēgas mocīties ar alt.

 

Cik noprotu Ubuntu atbalsta sata bet īsti neatbalsta ntfs?

Pie ubuntu instalācijas var noformatēt hdd uz kautkaadu nebuut FAT32?

Kāds sakars SATA ar NTFS? Divas dažādas lietas.

Kāpēc liekot linux tu izmanto win failu sistēmas. Ja lieto linux, tad liec ext2/3 un nemokies.

Link to comment
Share on other sites

posta autoram: apmeklē lūdzu linux.edu.lv , tur forumā var atrast gan pamācības, gan ieteikumus kā risināt kļūdas , neuzskatu ka boot.lv portālā būtu jāmeklē informācija par open source , tam ir paredzētas savas mājas lapas ... protams tur ir arī how to manuāļī latviešu valodā tieši par ubuntu.

========

ubuntu kopiena forever!

Link to comment
Share on other sites

Topika autoram:

Ja tev nav vēlēšanās un laiks apgūt darbošanos ar Linux, tad silti iesaku palikt pie esošā Windows. Ja nu tomēr par katru cenu taisies migrēt, interesējošo informāciju meklē googlē un manuāļos, bet nekādā gadījumā neprasi "dzīvam" *nix-istam kādā LV forumā! Neviens neko tev jēdzīgi nepaskaidros. Pingvīnists ir pavadījis lielu daļu no savas dzīves labākajiem gadiem lasot manuāļus un kompilējot kerneli, un tā vienkārši tev neko no savām zināšanām neatdos. Nāksies vien tev pašam izgudrot to pašu velosipēdu no jauna. Bez tam ar manuāļiem arī vari smalki ieberzties. Es jau savā vientiesībā domāju, ka "Quick install guide" ir rakstīts priekš tējkannām (nu, tādiem, kā es), nevis kerneļa kompilētājiem. Un ko mēs atrodam kāda populāra Linux distro quick install manuālī? Vienā no pirmajām rindām teikts šādi:

livecd root # lspci
(Use lspci's output to identify required modules)

(The following is an example, adapt it to your hardware)
livecd root # modprobe 3w-9xxx
livecd root # modprobe r8169

Vai tev, par Linux ieinteresētais WinXP lietotāj, tas kaut ko izsaka? Man, piemēram - nē. Redzi, ja manuālis izskatās pēc ķīniešu ābeces - meklē nākamo, bet ja tev šādu tekstu pēc elementāra jautājuma atbildēs kāds *nix-ists, un tu pateiksi, ka neko neesi sapratis, tad tu tiksi publiski noriets, nosaukts par ībli, un nākamais ieteikums būs RTFM, un Google. Netici? Palasi dažus postus augstāk un pavēro turpinājumu šai diskusijai.

Link to comment
Share on other sites

To t-bone,

liekas tu nelasīji tējkannu manuāli.

Paņem Debian vai Ubuntu, vai Fedora, vai Centos, vai Mandriva, vai openSUSE, ... - visiem instalācija ir ļoti vienkārša (neveina rinda konsolē nav jāieraksta, lai to uzliktu).

 

Sakarā ar to, ka izliecies par baigo veci, tad ņem un meklē gūglē, ko tevis dotais piemērs nozīmē (esmu apvainojies un negribu tev palīdzēt) 8) .

Link to comment
Share on other sites

Negribās un nav laika pavadīt nedēļu instalējot visādus linux, un rokot informāciju par vinjiem google.lv

 

Tad kaapeec gribi Linux, ja nav laika pavadiit pat nedeelju pie linuxa? Linux tev paprasiis daudz vairaak laika lai vinju apguutu... .

 

Iesakiet kaadu linuxu, linux testu aizpildīju bet tas jau man kaudzi ar visādiem izmeta, nerakstīšu tos citādi varu iegūt neobjektīvu ieteikumu.

 

Mjaa, kas par testu?

 

 

Man ir konkrētas vajadzības:

1) Lai automātiski atpazīst dzelžus

 

Ubuntu visus dzelzhus neatrod, bet tas gan ir atkariigs no Kernel versijas.

 

2) Vienkārši lietojams, lai nav nepārtraukti vajadzība kautko drukāt konsulē

 

Ja tu nedomaa neko rakstiit konsolee, nevis konsulee, tad aizmirsti par linux, jo tur jau vinjam ir ljoti laba priekshrociiba prieksh slinkiem ljaudiim.

 

3) Lai nekaujas ar ntfs

 

Ar NTFS vinjsh nekaujas, vienkaarshi nestraadaa, nolasiit var, ierakstiit nevar. Vajag speciaalu programmu, lai vareetu ierakstiit.

 

4) Vēlētos lai iet Skype, CS

 

Iet abi.

 

5) Lai nesagādātu prblēmas tīkla printeri un tīkla cietie diski, kas stāv uz Winows 2000 servera

 

Ja nav liikas rokas, tad viss straadaa caur CUPS un SAMBA

 

6) vajadzētu iekšā arī LV burtus. (Ja nav tad vienkāršu programmu ar ko viņus uzlikt)

 

Jabkuram muusdieniigam linuxam IR LV burtu atbalsts, ja nav, tad var iebarot.

 

7) Kautkādu nebūt wordu, excel un outlook aizsējēju.

 

Par taadu Open Office esi dzirdeejis?

 

 

 

Piedevaams, Linuxam ir savas partiicijas un Windows partiicijas vinjsh nekad nav izmantojis un neizmantos... .

 

P.S. Ja negribi ilgu laiku pavadiit ciinoties ar linux, to apguustot, tad labaak neaiztiec. Es ieteiktu slinkaako linuxu - Suse > parakstaa ir adrese, kur var vinju novilkt.

Link to comment
Share on other sites

rekur tests

 

Nu par to ka negribu nedeelju pavadiit ziileejot kursh labaaks kursh ne, tur man bija doma mazliet savaadaaka - gribu uzzinaat kursh ir labaakais atbalsta punkts lai varu turpinaat guugleeejot (vai ja nesanaak te prasiit) turpinaat rakties caur linux, man kautkaa liekas ka linux ir perspektiivaaks par winows (shito jautaajumu gan te neapsriezham citaadi ievilksies viss shitais ljoti gari), un arii apnicis mazliet vindows gribas ko jaunu pameeģinaat - labaak aatraak saakt, jo pie vinja tikuntaa kaadreiz naaksies pieseesties.

Link to comment
Share on other sites

Tagad es saprotu kāpēc NC tā cepjas uz visu alternatīvo... Jo vienīgais, ko cilvēks dzird ir, SEARCH! GOOGLE! RTFM STFU AND DIE!!!

 

NC nav sapratis, ka "Free Software" ir "Free as in freedom and not as beer".

GNU/Linux ir tā burvība, ka Tu vari arī lietot to par brīvu, ja tavs devaiss, kas atrodas kaklam vienā galā, spēj to pavilkt. Ja nespēj - samierinies ar to, vai sagatavo $$ kādam, kurš māk lietot Google. Normāli enduser neinstalē XP un *nix komandrindā nerokas. Viņi par to maksā citiem. Es kompilēju kerneli, bet nemetinu cauru izpūtēju mašīnai vai nemainu trubas ūdensvadam. Samierinieties beidzot ar to.

 

Fleima dzinējiem - šodien sanāca likt WXP uz pilnīgi svaigas kastes ar visiem pribambasiem sākot no 0. No sākuma nekas negāja, jo draiveri līdzi HP kastei nenāk. Dabuju visu pa vienam vien failam no ineta novilkt. Ij kamēr visas progas un updates saliku aš kādas 7 stundas pagāja līdz kaste bija 100% gatava lietošanai. Vienu nu gan varu droši pateikt - Kubuntu likās daudz vieglāk - 90% konfigurācijas tiek uzlikts pirms instalēšanas sākuma - instalācijas laikā var mierīgi kafiju padzert/netu pabrowsēt. Kubuntu restartējas tikai vienreis, turpertīm pēc karta win/office/utml. update kaste prasījās uz restartu. Murgs kaut kāds. Es labāk stundu komandrindā pavadu nekā ar tiem nedraudzīgajiem "NEXT" mokos, īpaši ja daži labi dialogi netiek parādīti iekš paneļa - izskatās, ka nekā nav, a patiesībā kaut kas kaut kur notiek...

Par Accessability iekš to pašu XP labāk vispār nerunāt. Tā arī nav izdevies atrast veidu kā vienā vietā palielināt visus aplikāciju fonrtus un ikonas līdz norādītajam izmēram tā, lai tas neizskatītos an@li.

 

Un vispār - kurš jums teica, ka mūsu dzīves mērķis vai pienākums ir kaut ko darīt jūsu vietā? Uzdevi labu jautājumu, saņēmi atbildi - saki paldies. Nesaņēmi atbildi vai uzdevi stulbu jautājumu - pieņemies prātā un atnāc pēc gada.

 

Fleimeri j0banie. Mēs arī mākam buļļa kakas mētāt!

Link to comment
Share on other sites

Eh jauneekli, Linux ir viens liels haoss kuraa iisti nav daudzas lietas sakaartotas...

Viena no lielaakaam probleemaam jau instalaacijaa ir paku izveele...(Runa par Suse, Mandrake) u.c. distro...

Otra arii ne mazaak distro izveele...

Paku standarts prieksh Linux nav sakaartots...

Console, kamdeelj mociities consolee ar visaadaam lietaam ja var meegjinaat caur gui...Vismaz man svariigi ir lai caur GUi nevis kaut kaadaam komandaam chikaaties...kam tas ir vajadziigs...

Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu ko te visi taa aizdegaas pa šiem jautaajumiem? Es gan buutu priecaajies ja kaads man prasiitu to ko es zinu bet vinjsh nezin! Tāpat nekad nepienāks taads briidis ka visi visu sapratiis un shitas forums nebuus nekam vajadziigs, katram cilveekam kam paskaidro pieliekaas plusinjsh tev ;)

 

Nesaprotu pagaidaaam neko no linux konsules bet domaju ka taa ir tikkai evoluucija, gan jau pienaaks laiks kad nebuus vairs ar konsuli jaadarbojaas, bet nu ko dariit ja taa ir tad mazliet pamaaciities taas lietas (ja ir veeleeshanaas) es domaaju nenaaktu par ljaunu, ja veel buutu atsauciigi cilveeki kas paskaidro un apskaidro tad tam nevajadzeetu sagaadaat probleemas

Link to comment
Share on other sites

Nepatīk Ubuntu (man arī nepatīk, aknās sēž tas debians) - laba altrernatīva - PCLinuxOS (mandriva zars)- 1 CD, viegli liekams nav gadījies ka kaut kas netika atrasts - ja nu vienīgi kaut kas ļoti rets.

Pagaidām esmu uzsēdies un Opensuse - kaut kāda nereāla sajūta pēc Debiāna- viss strādā ātri un bez gļukiem, iemanās vēl SMART uzlikt - nekādu problēmu.

Mans ieteikums - gribi iepazīt Linux - http://distrowatch.com/ - Iepērc CD/DVD ripas - dedzini distro vienu pēc otras un pēti, lasi manuāļus, forumus un tad jau atradīsi sev vajadzīgo - nelaime ka to distro ir ļoti daudz, kur tad vēl paralēlā BSD pasaule.

Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu ko te visi taa aizdegaas pa šiem jautaajumiem? Es gan buutu priecaajies ja kaads man prasiitu to ko es zinu bet vinjsh nezin!

Atbildot uz pirmajiem 100 jautājumiem es arī tā domāju, bet reāli apnīk dot atbildes uz vieniem un tiem pašiem jautājumiem, kas irad jau sen atbildēti. Google, bļ.

 

Nesaprotu pagaidaaam neko no linux konsules bet domaju ka taa ir tikkai evoluucija, gan jau pienaaks laiks kad nebuus vairs ar konsuli jaadarbojaas, bet nu ko dariit ja taa ir tad mazliet pamaaciities taas lietas (ja ir veeleeshanaas) es domaaju nenaaktu par ljaunu, ja veel buutu atsauciigi cilveeki kas paskaidro un apskaidro tad tam nevajadzeetu sagaadaat probleemas

Ļoti ceru, ka nepiedzīvošu to dienu, kad es vairs nevarēšu savu sistēmu no konsoles nokonfigurēt. Tā nav evolūcija. Noteikti.

 

Kāds te raudāja par lspci izmantošanu. Nu nav vajadzība pēc tā izmantojot Linux 2.6 kerneļus ar moduļu autoloader un udev. Vispār samelojos. lspci ir tik noderīga lieta, ka to var izmantot pat no LiveCD windows problēmu risināšanai. Pēc būtības - lspci parādīs visas iekārtas datorā, to adreses. lsusb to pašu izdarīs ar USB iekārtām. Ļoti ērti - vienmēr pa rokai un nav nepieciešami nekādi tur "speciālie" tūļi no ineta, lai noskaidrotu, kas tad man ir tajā datorā iekšā. Tiek atpazīta lielākā daļa iekārtu (neesu vēl saskāries ar neatpazītu iekārtu) un uzreiz skaidrs kādu draiveri internetā meklēt kaut vai tam pašam nedap* windowsam, kurš neko vairāk par jautājuma zīmi un "unknown device" nemāk parādīt.

 

Topika autoram - paņem novelc no interneta Ubuntu Edgy vai aizstaigā uz LU Linux centru un paņem Ubuntu Dapper. Tās divas partīcijas tev joprojām būs vajadzīgas, vienīgi Ubuntu var tās izveidot tavā vietā. Kapēc vismaz divas un kam tās vajadzīgas? Par to šajā foruma sadaļā ir rakstīts jau neskaitāmas reizes. Mājiens: search swap root

 

 

Teiksim uz mana laptopa pievienoties wifi tīklam mājās ir 3 komandas:

amilo7440/radio 1(pašrakstītais userland draiveris)

iwconfig eth1 key restricted

dhclient eth1

Saīsini līdz vienai komandai vai vienam klikšķim (ja negribi lietot tos Net* pārslēdzējus):

nano ~/Desktop/homelan

#!/bin/sh

amilo7440/radio 1

iwconfig eth1 key restricted

dhclient eth1

Ctrl+x

y

chmod +x ~/Desktop/homelan

 

un turpmāk tīklu vari iegūt uzklikšķinot uz homelan ikonas uz savas darba virsmas. :)

 

Kad pierod pie šiem mazajiem un ērtajiem skriptiņiem, tad dzīve paliek vieglāka. Laika gaitā tādi savācas čupām, kā, piem., skripts, kas novelk no CVS un nokompilē jaunāko progas versiju - ērti, ātri, vienkārši.

Link to comment
Share on other sites

Kā ubuntu parādīt ka es lietoju proxy? FF es atradu kur to norādīt bet pasham ubuntu nevaru atrrast kur var iebarot proxy adresi, citaadi vinjsh meegjina kautko downloadeet bet vinjam nekas neizdodas.

Kur ubuntu var pateikt lai vinjsh downloadee updeitus?

opera jaunaakaa arii neliekas virsuu droshvien deeelj updeitiem.

Link to comment
Share on other sites

Varētu padomāt ka iekš Winblows ir kur norādīt sistēmai proxy ?!

Tas, ka Win izmanto IE visiem saviem mērķiem ir cits jautājums.

 

Nu katrai programmai utt ir savi settingi !

Link to comment
Share on other sites

"Linux par brīvu, Linux rocks over Windows!"

Cilvēki, paši redzat, cik lielas galvassāpes ar to Linuxu, nu nav viņa user friendly, caur konsoli jāņemās etc.etc. Protams - advancētāka un drošāka.

 

Parastam userim Linux NAV piemērots!

 

Es uz Linux skatos kā uz servera OS. Lai tā varētu iziet lietotājos - tur jāstrādā DAUDZ un DIKTI, kā arī jānosaka vismaz kaut kādi standarti.

Link to comment
Share on other sites

Windows nav priekš parastiem lietotājiem, tev tur standartā tiesības viskautko sabojāt, sainstalējas vīrusi, par visu jāmaksā, tāds čakars ja vēlies uzlikt esošo sistēmu pie cita PC.... ...

Link to comment
Share on other sites

Psihais, tevis pēc Google ir priekš kaķiem izdomāts?

https://help.ubuntu.com/community/Skype

2 galvenie veidi:

 

Skype Repository (attiecas uz Synaptic programmu)

1. Add the Skype repository*: deb http://download.skype.com/linux/repos/debian/ stable non-free

2. Reload or update the package information

3. Install the skype package.

* Refer to Repositories/Ubuntu for information on adding, removing and modifying repositories

 

Debian Package

 

1. Download Debian package from [WWW] http://skype.com/go/getskype-linux-deb

2. Open the file(will open with the default GDebi Package Installer).

3. Click on install button.

Link to comment
Share on other sites

Mazliet te lietojot rodas jautaajumi

Vai linuxam vajadziigs antiviirus un ja ir tad kāds?

pie add/remove programms uzinstaleeju WINE, kaa vinju palaist un kaa tagad to cs instaleet?

Link to comment
Share on other sites

Antivīrusa nav. A nē .. kompis būs pilns ar vīrusiem :twisted:

 

Par CS. Pamēģini dubultklikšķi uz setup.exe. Vai arī konsolē raksti

wine /dira/kur/cs_setup.exe.

Link to comment
Share on other sites

cedegu es mekleeju un man mazliet sanaaca dusmas ka viss ir bezmaksas bet kautkaads tur speelju palaizhamais 60$ gadaa :evil:

 

wine panjeemu tapeec ka atradu shaadu lapu

bet juutu ka netikshu ar vinju lielaa jeegaa

 

jaapameegjina pamekleet winex.

 

un jaapameegjina arii shis variants - wine /dira/kur/cs_setup.exe.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...