Jump to content

Optiskais/digitaalais zooms. Bildes kvalitaate.


Guest
 Share

Recommended Posts

VIL

 

5) risinājums 1: ekspozīcija 1/50 diafragma 5.6 (palielinām ekspozīciju)

6) risinājums 2: ekspozīcija 1/100 diafragma 4 (palielinām diafragmas atvērumu)

===============================

Mazāka ekspozīcija ir vēlama no rokas trīcēšanas viedokļa, bet ne no gaismas plūsmas viedokļa.

 

Kursh varinats ir labaaks no bildes kvalitaates viedoklja ?

mazaaks troksnis, labaaks asums?

 

Shonakt mans niekojas ar tiem makro rezhiimiem :)

Tip ar meenesi man viss ir skaidrs :)

 

Asuma dziļums palielinās, samazinot diafragmas atvērumu,t.i, jo lielāks skaitlis, jo lielāks asuma dziļums.

4-> 5.6->8->11->16 (saraksts uzlabošanās secībā).

VIL, bet zini kas ir jociigi?

Es, teiksim, panjemu to savu 70-300 objektiivu un skatos kaadu optimaalu ekspoziiciju raada focis pie 70mm un pie 300mm.

Teoreetiski rezultaatiem vajadzeetu atshkjirties, ne? Bet redz ka nekaa - abos gadiijumos pie f8 ekspoziicijas laiks ir vienaads. ISO arii netiek mainiits...

 

Teorētiski vajag atšķirties. Ideāli testa apstākļi ir vienmērīgi apgaismota telpa vai vide. Samazinot skata leņķi, samazinās caur objektīvu krītošās gaismas plūsma. Kā plūsma samazinās 4 reizes, tā jākoriģē par vienu vienību ekspozīcja.

Kādēļ optimālā ekspozīcija nemainās? Varbūt vide nebija vienmērīgi izgaismota un Tu piezūmoji spilgtāk izgaismoto daļu? Eksponometrs ir vienkāršs ampērmetrs, kas pieslēgts fotoelementiem. (Ja apgaismojums nesamazinās 4 reizes, ekspozīciju var nekoriģēt. Ar aci atšķirības mūs maz jūtamas). Manam obektīvam starp 18 un 55 ir atšķirība ekspozīcijā. ;)

Link to comment
Share on other sites

pilnīgs sviesc...

naktī kaut kā negulējās. piecēlos un izgāju uz balkona uzpīpēt (~2vos), skatos mēness. nu i gāju pēc fočika...

bik` pabildēju, bildes iemetīšu vakarā (ja inbox`s atļaus :/). nezinu, kas būs sanācis (nepaspēju šorīt vēl aplūrēt), iestādījumos fočikam neko nemainīju, bik padarbojos ar zoom un macro, tas arī viss. kā vienmēr aizmirsu bildēm datumu nojemt (tas vienkārši besī).

nebija arī nekāds lielais kaifs vējā stāvēt, negribējās krāniņu apsaldēt :D

P.S. fakts - bildes kuras Jūs bijāt ielikuši, nebija fočētas tik vēlu (kā novēroju), līdz ar to, Jums mēness bija tuvāk...

Link to comment
Share on other sites

kur tu vakar meenesi dabuuji, neredzeeju vakar kaut kaa:)

Pēc 1:00 parādījās tīri smuks.

Link to comment
Share on other sites

nu rekur ar Canon S1 IS, bet focheets ir nakts portreta rezhiimaa ar pilniigi automaatiskiem settingiem (fotograafeeju nesen peec fochuka nopirkshanas, taapeec neko nerubiiju par manuaaliem iestatiijumiem).

http://foto.inbox.lv/ssam/28-09-2004/img_0924.jpg

 

 

mmm

nekam neder :O)

Shitais objekts ir jafochee ar manuaalajiem setingiem :)

Citaadaak tev vienkaarshi ir balts plekjis un nevar saskatiit nekaadas detaljas. :O)

Liidz ar to taapasha zoom kvalitaati nav iespeejams noverteet.

kautgan manpraat meeness fotograafeeshana neko nepasaka finaalaa pa to zoomu.

Tur ir paaraak daudz citu faktooru kuri ietekmee rezultaatu.

Link to comment
Share on other sites

http://foto.inbox.lv/andris%7Ep/Opera-Siguld/picture_020.jpg

Tā kā manējam aprātam nav optiskā zooma, pamēģināju caur vecu krievu teodolītu un trīcošām rokām. Nevaru garantēt, ka mēness nav aukšpēdu, jo caur teodolītu viss ir otrādi.

 

nedaudz pietruukst asums, bet taada variantaa kaa tu do dariji tas protams nav viegli panaakams :O)

Kaads tev ir aparaac?

Link to comment
Share on other sites

Guest ancamber
http://foto.inbox.lv/andris%7Ep/Opera-Siguld/picture_020.jpg

Tā kā manējam aprātam nav optiskā zooma, pamēģināju caur vecu krievu teodolītu un trīcošām rokām. Nevaru garantēt, ka mēness nav aukšpēdu, jo caur teodolītu viss ir otrādi.

 

nedaudz pietruukst asums, bet taada variantaa kaa tu do dariji tas protams nav viegli panaakams :O)

Kaads tev ir aparaac?

 

Canon IXUS i

Link to comment
Share on other sites

nu bl.....in f.....k

nevaru uz tā inboxa uzmest savas bildes, jo.......ai

na......er tā? Varbūt, ka pārāk lielas? Ai, bljin - jau pieriebaas man šitas čakars!!!

Link to comment
Share on other sites

es eju labāk blenzt Blood orchid' date=' nekā čakarējos ar to inboxu![/quote']

 

 

iemet kaija.rulz.lv/foto

 

Pieregjistreeties nav gruuti :O)

Link to comment
Share on other sites

Ehhhh .jus te mani arii sakaardinaajaat pakjert statiivu un bizot uz balkonu. Te buus divi bilzhuki , bildeeti ar Nikon coolpix 5700 . Droshi vien ka vareeja arii labaak jo nekaads fotomeistars neesmu un mana darba specifika ir taada ka galvenokaart iznak bildeet makro . Bet nu dikti sagribeejaas pameeriities ar tiem kraaninjiem :lol:

 

http://foto.inbox.lv/peleecis/28-09-2004pi...icture_1253.jpg

http://foto.inbox.lv/peleecis/28-09-2004pi...cture_1253a.jpg

 

P.s pirmais fotografeets pievelkot ar digitaalo zoom , otrais - izmantojot tikai optisko zoom .

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...