Jump to content

darba algas aptuvenais apjoms


alnis
 Share

Recommended Posts

Luuseens - brauc uz ROI, es te bez IT diploma pelnu 25K Eiras stradajot Eircoma. Ja butu diploms IT nozare nevis biznesa vadiba, tad dabutu tadu darbinju, kur alga ir sakot no 30K.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Type44

    12

  • Bono

    9

  • uldiss

    17

  • ervins23

    9

  • 2 weeks later...

Nedaudz noveeloti, bet domaaju manas piebildes var buut daudziem noderiigas vai likt paardomaat savu izveeli.

Dazhi sheit mineeja, ka labu speciaalistu arii bez papiira njems. Latvijaa shobriid protams, bet R-Eiropaa? Shobriid atrodos Shveicee, kaa arii esu iesniedzis darba pieteikumus vairaakas citaas valstiis. Sheit darbaa pienjemshanas process ir kljuvis tik bezpersonisks un formals, ka bezmazvai ja neizdod ~200Ls CV konsultantam, tad uz interviju neceri ja nav speeciigu sertifikaatu, diplomu, n-gadu pieredze attieciigajaa industrijaa etc.Neviens ar tevi pat nerunaas, lai tu izstaastiitu ka tas kas teu CV ir sarakstiits tieshaam atbilst tavai pieredzei, ja nav labi papiiri klaat. Pluss darba deveeji meedz prasiit ~2-3x lielaakas prasmes kaa reaali vaig, tip ja sanaaks pienjemt idiotu, tad arii idiots izdariis vaidziigo darbu. Neko naakas dariit neatbilstoshu darbu speejaam un atlikt naudu sertifikacijai (pabrowseejiet pashi cik profesionaalie un world-wide atziitie IT sertifikaatu exi maxaa...)

Taapeec silts ieteikums tiem, kuri shobriid izveelas stiept buuvgruzhus vai Irijaa seenes lasiit lai itka lielos 600-1000Ls nopelniitu, labaak tomeer pamaacaties laikus un pashancejiet par 200Ls, toties(cik man zinaams vismaz atsevishkaas valsts iestaadees) ieksh Latvijas darba deveeji meedz apmaksaat kursus un sertifikaacijas exus, neprasot vergot vinjiem 5-10gadus nekaadaa amataa vai ja aizej no vinja kompensaacijas 5ciparu skaitljos noskaitiit...

Shaubiigajiem veel jautaajums, kur vinji domaa likties kad buus 30+ gadus veci sagriezushi Irijaa seu maaju/mashinu etc. Ko taalaak? ieksh CV tikai seenes un zemenes vien... Nu jaa busiet krutie vadiitaaji 5cu cilveeku zemenju lasiitaaju komandu vadiisiet :) Taa ka nevaig iisterminjaa domaat!

Uff Pagari varbuut sarezhgiiti, bet doma vecaa, labaak atbilstosha pieredze un buus klingeri veelaak.

 

TO: Sasar

nuu BA diplomama ieksh IT nav nekaadas vainas, tikai vaig pielikt klaat PMP(Project Managment Professional) sertifikaatu (nav jamais astronomiski daargs) un buus teu nevis IT supports ar 25k bet IT Project managment ar 35-52k ;) Saakumam arii PMP lower cert. derees, aizmirsu kaa saucaas, jamajam pat nevaig project managment exp.

 

Taa kaa uz priekshu neiesuunojiet, nevis ar gadiem, bet ar noliktiem certiem alga palielinaas, un neba ilgi buus jaagaida ka Latvijaa iestaasies tas pats, jau tagad lielaakaas kompaanijaas seezh Human Resouces blondiines un cheko darbiniekus peec Personaalvadiibas teorijas graamatas principiem :)

Link to comment
Share on other sites

Guest TWWL

es par saviem 300Ls varu tikai paeest un iedzert alu kaadreiz

ja nedziivotu pie senchiem buutu jau sen badaa nomiris :) jo iirei un eeshanai nesanaaktu :shock:

Link to comment
Share on other sites

Haemoglonin

njaa.. es palasiiju un pabriiniijos kaadaa valstii mees dziivojam... un cik primitiiva ir lielaakaa dalja iedziivotaaju.

visaa topikaa figuree algas 100-300 vai 400 Ls apmeeraa.. es godiigi taas par algaam nevaru nosaukt, kaut arii esmu veel peedeejaa kursa students. Atvainojiet, bet mees dziivojam 21. gadsimtaa un mums ir tiesiibas pretendeet uz visaam shii gadsimta eeriibaam. taatad paskaitam - normaala dziivesvieta izmaksaas kaa minimums 200 ls meenesii kaadus 40 gadus. Taatad veel muusdieniigs auto kaa otrs daargaakais pirkums arii aptuveni liidz 200ls ap 10 gadu krediitam. Plus muusdieniigs dziivoklja iekaartojums, degvielai kaadi 100 ls meenesii. Tad veel paikai, dreebeem un citiem pirkumiem.. kaut vai jaunam kompim.

Cik tad beigaas sanaak..? gribot negribot taa shtuka arii sanaak.. un ja veel pareekina ka buutu labi beerniem kaadreiz meeginaat nodroshinaat studeet kaadaa eiropas universitaatee, kur meenesii laba summinja savaacas.. un veel jau ir daudz kas cits.. Pie tam es sheit uzskaitiiju tikai tiiraas nepiecieshamiibas lietas lai cilveeks normaali vareetu justies 21. gadsimtaa.

Otrs punkts kas jaapiemin ir tas, ka muusdienaas tieshaam cilveeki ir lunji.. piemeeram kas tad traucee reaali tikt liidz tai shtukai meenesii!? kaa saka njem gracheni un studee infu un sities uz augshu! Paarsvaraa jau jaunatne nez kaada velna peec izveelas iet uz ekonomistiem, juristiem vai veel psihologiem, bet pashi reaali nezin vai tas vinjiem vispaar interesee. Galvenais ko vinji cer ir tas, ka vinjiem maksaas taa papiira deelj! Buulshits! :(

Es pats par sevi varu pateikt taa, ka pashlaik buudams students zinaatnes jomaa sanjemu 70ls meenesii darba algu no instituuta, kur straadaaju savaa specialitaatee :( plus budzheta stipendiju un veel vienu fonda stipendiju - kopaa 130Ls. Veel piestraadaaju apsardzee par 130 Ls meenesii. taatad kopaa 330ls. Ja godiigi man taa nauda pietiek tikai dziivoklja iirei un paikai.. plus veel 2 liizingiem un viss.. Es nezinu kaa ar taadu naudu var vispaar domaat par gimeni vai ko citu!? Par ko cilveeki juus domaajat!?

Naakotne - pashlaik eiropaa un arii Latvijaa liidz ar to zinaatne ievirzaas vadoshajaa lomaa, jo cilveeki reaali beidzot saprot, ka kaut ko izdariit var tikai cilveeki kam ir smadzenes, nevis autovadiishanas iemanjas piemeeram.. taatad Latvijaa straadaajot zinaatnee taa "shtuka" jau naakamgad buus ljoti reaala alga.. pie tam darbs nechakaree smadzenes un boss nav idiots.. Situaacija eiropaa - manaa jomaa doktorantuuras studentiem tikai stipendija ir 4-5 tuukstoshi eiro! Doktoriem algas sasniedz pat 10 tk eiro.. Taatad padomaajiet.. :) varbuut ir veerts maaciities un maaciities.. tikai ar smadzeneem jau reaali pasaulee kaut kas notiek un tikai ar taam juus vareesiet pelniit naudu..

Un tiem lunjiem kuri saka ka latvijaa cilveeki tikai prasa paarlieku lielu algu es varu pateikt "must die", jo deelj taadiem pimp...m Latvijaa normaali cilveeki knapi savelk kopaa galus un arii jums - darba deveejiem liidz ar to ir tikai chakars un arii nekaadu ienaakumu..

njemiet par labu!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...