Jump to content

darba algas aptuvenais apjoms


alnis
 Share

Recommended Posts

Pelnu 160 Ls meenesi un absoluuti par to nekaunos, jo straadaaju datorservisaa, kuraa gandriiz katru dienu kaut ko jaunu uzzinu vai iemaacos.

Dazhi jau te uzsveera, un es arii esmu viens no tiem, kam ir paveicies, ka varu daudz ko iemaaciities un man par to veel maksaa.

 

Ir jau man savi 21 (uzskatu sevi veel par jaunu :D) un ar to pikji iztieku (dziivoju veel pie sencha), bet maac domas par to, kas buus peec gada, kad augstskola buus pabeigta un gribeetos jau atrast arii savas personiigaas 4 sienas. Tomeer ir sava zinama ceriiba, ka pieraadiishu shefam, ka esmu speejiigs darbinieks un esmu pelniijis arii tam atbilstoshu samaksu.

 

Ak taa...un es veel piederu pie taas naivaas paaudzes, kam arii 300 lati liekas liela nauda.

 

Katraa zinjaa nevaru iedomaaties braukt uz Iiriju straadaat, maajaas tomeer ir labaak...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Type44

    12

  • Bono

    9

  • uldiss

    17

  • ervins23

    9

Jaa, necienu ari tos dzekus/lupatas, kas no saviem berniem aiziet.

Nevaru iedomaties, kaa tas ir savu pasha bernu atstat???

Man tagad 24, tikko precejies un kaa traks gribu bernus, bet nu vel turos.

 

Sherlock - varbuut, bet esnenjemos spriest.

Link to comment
Share on other sites

NC Tu domā, ka es nestrādāju . Jau labu laiku strādāju, un man ir bērns un sieva. Es tik izsaku savu viedokli cik būtu jāsaņem, lai būtu normāli. Parēķini gan izdevumus, lai visu uzturētu.

 

1. Dzīvokļa īre 250ls

2. Sievai skola 700ls gadā.

3. Sīcim bērnudārzs 25ls + grupas nauda+ blociņi, zīmuļi, krāsas utt.

4. Paēst visiem mēnesī vismaz 150ls.

5. Tikt uz darbu 30ls

 

Kur ta vēl apģērbties un viss pārējais,rēķini. Nopirkt kautko jau negribas, ne?

Link to comment
Share on other sites

Type44

ir meli, lieli meli un statistika (kopiiraits baj Gebeljsz)...

es zinu tikai no buuta 5 cilveekus kam buutu sava stelee (un nestaasti ka es nezinu kas te apgrozaas)

taakaa kur tu izraki 7.7% ?

mulkjiibas PILNIIGAAKAS mulkjiibas ....

 

Tad tev diezgan šaurs paziņu loks. Es zinu vairākus desmitus cilvēkus, kas ir uzņēmēji vai augsta līmeņa vadītāji un regulāri lasa šo portālu. Tiesa gan, praktiski neviens no viņiem nepiedalās foruma diskusijās un ir tikai pasīvs lasītājs, viņi pat reģistrējušies šeit nav.

 

Kā reiz tieši pirms nedēļas ar vienu cienījamu cilvēku (uzņēmēju gados) runāju, kurš regulāri lasa arī boot.lv, forumā viņš lasa tikai sev interesējošās tēmas, kas ir/bija par LCD televizoriem un citām lietām, arī satelītu. Tā kā veči lūdzu prātīgāk.

 

Nesen uzzināju, ka vienam paziņam tēvs domāja kādu TV pirkt un cītīgi studēja šo forumu līdz balstoties uz šeit esošo informāciju nopirka SONY 40" LCD TV. Un tā es varu vēl minēt n-tos gadījumus. Vēl zinu gadījumu, kad pēc Nokia N73 BOOT.Lv raksta izlasīšanas, attāli paziņas šo telefonu uzreiz iegādājās.

 

Šis portāls ir mans hobijs un es ļoti daudz cilvēkiem paprasu kā patīk, ko vajag uzlabot, kas no viņu paziņu loka vēl lasa u.t.t.

 

Bet par pašiem datiem. Tie ir tapuši sadarbībā ar gemius, tā ir kompānija, kuras skaitītājus tagad izmanto reklāmas aģentūras un kuri vāc nopietnu statistiku par Latvijas interneta lietotājiem. Skaitītājs ir gandrīz visās lielākajās lapās un ir precīzāks par TNS/BMF datiem, jo tiek aptaujāti konkrētā portāla patstāvīgie apmeklētāji.

 

Ik pa laikam te izleca pop-up logs ar anketu, kuru bija jāizpilda.

Tad nu lūk šie arī ir no anketām atlasītie dati (jo ne visas anketas tika aizpildītas korekti), pēc tam izanalizēti un izsūtīti visiem gemius klientiem. Un dati izskatās ļoti reāli un precīzi.

 

No 20 Latvijas portāliem, kas piedalās šajā pasākumā anketu rezultāti ir šādi:

visvairāk laika cilvēki pavada portālā calis.lv

visvairāk tīņu ir face.lv

visvairāk vīriešu ir portālā diablo.lv otrajā vietā gamez.lv un trešajā boot.lv, kas arī izskatās loģiski.

savukārt visvairāk sieviešu portālā calis.lv (kā tad savādāk? :) ).

visvairāk pensionāru tusē esports.lv

visvairāk bezdarbnieku baltgames.lv

visturīgākā auditorija reklama.lv un nekustamo īpašumu portālos.

visvairāk personīgo auto lietotāji iauto.lv (46.9% portāla apmeklētājiem)

vismazāk personīgo auto lietotāju boot.lv :D jeb pareizāk sakot 50% no boot.lv personīgais auto nav vispār.

visvairāk speciālistu/biroja darbinieku ir portālā likumi.lv

vismazāk mobilo tālruni lieto gamez.lv

visvairāk mobilo tālruni lieto boot.lv apmeklētāji

visvairāk LMT klientu ir portālā diablo.lv (69.37%)

visvairāk BITE klientu ir boot.lv (3.3%) :D

Nodarbošanās lauksaimnieks, visvairāk ecards.lv otrajā vietā boot.lv. 1.70% mums ir zemnieku.

Visvairāk studentu ir gamez.lv otrajā vietā face.lv trešajā boot.lv, tātad mums te ir riktīgs studentu pritons.

Nepabeigta augstākā izglītība pirmajā berni.lv savukārt boot.lv ierindojās godpilnajā 4. vietā (no 30) ar 13.75%

Savukārt 19% boot.lv portāla apmeklētāju ir augstākā izglītība.

atbildes variantā "katru dienu internetu izmanto" gamez.lv jeb 83.14% portāla apmeklētaju un trešajā vietā ir diablo.lv

Internetu (tikai) universitātē/skolā visvairāk izmanto boot.lv un 10.26% no apmeklētājem.

Internetu interneta kafejnīcā visvairāk izmanto tas pats boot.lv ar 4.08% vismazāk. likumi.lv apmeklētaji.

Darbā internetu visvairāk izmanto likumi.lv pēc tam vestnesis.lv boot.lv tikai 35% apmeklētāju inet izmanto darbā.

 

Visvecākā auditorija (55+) jeb pirmajā vietā ir likumi.lv visjaunākā gamez.lv, boot.lv ir 4 vietā (no 30 respondendiem).

 

Manuprāt šādi rezultāti izskatās visnotaļ loģiski un padomājot ar galvu tā arī dzīvē tas varētu būt.

Link to comment
Share on other sites

_________

Baigi jau jūs te iekarsuši esat. Patiesība ir ļoti vienkārša. Paskatieties sava uzņēmuma mēneša apgrozījumu, izrēķiniet izejot no tā peļņu, atskaitiet nodokļus, telpu, transporta uzturēšanas izdevumus utt. Pēc tam saskaitiet visus darbiniekus (apkopēju neaizmirstiet) sarēķiniet cik kopā tiek izmaksāts viņiem algās. Protams ieskaitiet nodokli kuru maksā uzņēmums. Un tad paliek atlikusī tīrā peļņa, manā gadījumā varētu arī apkopējai uz rokas 500ls maksāt. Vidusmēra darbinieks brīvi, nekaitējot firmas attīstībai varētu saņemt 1000-1200ls uz rokas. Negrib maksāt, tāpēc ka, NAV PIEņEMTS MAKSāT VAIRāK ATTIECīGAJAI SPECIALITāTEI. Neviens nav idiots, visi zin cik maksā kaimiņu firmā. Izejot no tā tiek aprēķināta visu alga.

Link to comment
Share on other sites

bet kas taa ir par anketu par ko tu runaa ?

Ik pa laikam te izleca pop-up logs ar anketu, kuru bija jāizpilda

 

Ja apmeklē forumu un pirmajā lapā iegriezies reti tad varbūt arī neredzēji.

Anketēšana notiek tikai pirmajā lapā, līdz ar to šie dati ir par tiem, kas apmeklē pirmo lapu (protams, arī forumu).

 

Kods, kas skaita apmeklētājus ir izstrādāts, lai varētu arī ik pa laikam izmest pop-up logu, un tas notiek ārkārtīgi reti, lai nekaitinātu apmeklētājus. Man pašam pa šo laiku izleca tikai vienreiz, un es loģiski, viņu godīgi aizpildīju.

 

Starp citu. BOOT.Lv starp pārējiem saiteim bija līderis ar visvairāk aizpildītām anektām. Procentus vairs neatceros, bet cipari bija ļoti labi. Man prieks par šo auditoriju, jo citos portāls ar to anketu bija švaki. Tur bābām izlec logs un viņas pārbijušās ver ciet. Bet te viss OK, cilvēki saprot par ko iet runa un aizpilda.

 

Tagad notiek anketēšana par e-komerciju! Cik daudz iepērkas internetā, u.t.t.

Man pašam vienreiz tikai šī anketa izleca, bet nebija laika aizpildīt, otreiz vairs nav lekusi.

 

boot.lv ir ļoti labs e-komercijā. Bet līderis ar visbiežāk veiktajiem pirkumiem internetā ir gamez.lv, bet paredzu, ka te nostrādāja fakts, ka cilvēki caur internetu papildina savus spēļu accountus.

 

un tagad padomaajam ka uz englandiju un iirjieshiem devushies peec opiciaaliem datiem VISAMAZ 100k cilveeku

 

Tieši tik pat cilvēku savulaik no Īrijas aizbrauca strādāt uz ASV. Un mūsējie aizpildīja to tukšumu.

Savukārt tagad mūsu valsts tukšumu aizpildīs ukraiņi un bulgāri.

 

Beigās visa pasaule kļūs tik internacionāla, ka robežas vairs nevajadzēs zīmēt :D

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es te izlasīju visu teikto un jāsaka, ka taisnība ir tiešām gan no darba devēju un darba ņēmēju puses. Katram ir savas vajadzības un prasības. Es kā vecis pašreiz bez sievas, bez berniem, bez auto ar 350-380Ls algu uz rokas Rīgā varu tīri labi iztikt. Šo summu sastāda 3 darba pienākumi + haltūras, un par visu 98% maksāju nodokļus pilnā apmērā. Vispār cik skatos, tad IT sfērā ir grūti iefiltrēties, jo ir daudz tādu puszinātāju, kas zina tikai teorētiski, vēl arī tādu, kas prasa kāpostu par slaistīšanos, tad nu rezultātā nopelnīt un pats galvenais normālu darbu atrast ir pagrūti. Savulaik sāku ar algu 50Ls/mēn un pierādot, ka kaut ko spēju tiku līdz pašreizējam līmenim. Es nesaku, ka ir viegli un pelnīšanas iespējas nebūt nav izsmeltas - pašlaik darbojos kopā ar šefu pie Eiropas projektiem. Tendence ar algas pieaugumu 30-50% gadā nav peļama. ES un TOP projektos pēc pieredzes tiešām zināšanas tiek adekvāti novērtētas un apmaksātas, bet galvenais ir formulēt ideju un tālāk to attīstīt. Cik esmu pārliecinājies, ka praktiski nereāli dabūt darbu ar cieto 500+ algu (kas attiecas uz valsts iestādēm), tā kā man tikai ir vidējā izglītība. Ja ir papīrs uz rokas kopā ar zināšanām, tad nu tā ir ideāla kombinācija un iespējas ir vēl plašākas. Kā mīnusu var minēt, ka brīvais laiks ir tikai vēlie vakari (brīvdienas daļēji aizsistas), kas nebūtu īsti savienojams ar ģimenes dzīvi.

 

Kas attiecas uz dzīves līmeni, protams, ka mums tā sistēma nav atstrādāta un tagad joprojām valda haoss. Daļa spējīgāko sēž labās vietās, citi emigrējuši uz ārzemēm un paliek pāri daži speciālisti, kurus var nosacīti saukt par speciālistiem. Starp citu ne vienmēr alga ir noteicošais, kas nosaka darba kvalitāti. Ja darbs ir nervus bojājošs, turklāt darba apstākļi neciešami, tad katram sevis cienošam cilvēkam, ilgstoši šādi apstākļi nav apmierinoši.

 

Es uzskatu, ka nav jēgas salīdzināt citas valsts dzīves līmeni ar mūsējās un vēl jo vairāk intelektuālo darbu ar strādnieku darbu. Varbūt ienākumi ir līdzīgi, bet strādnieka darba pieredze nav nekur nopietni vērā ņemama un ar to nevarēs nākošā vietā prasīt lielāku algu, turklāt 10 un vairāk gadus ir pagrūti 12h dienā strādāt fizisku darbu. Nevar jaukt kopār darba sfēras, katrai sfērai ir sava specifika. Vēl arī jāņem vērā, ka jomās, kur trūkst speciālistu (galdnieki, metinātāji u.c.) algas apjoms būs noteikti augstāks. Ir tāda lieta kā darba piedāvājums, un pašlaik IT jomā ir vērojama stipri liela konkurence, lai gan diemžēl ne augsti kvalificētu speciālistu jomā. Bez tam ne visi darba devēji ir kompetenti izvērtēt IT speciālista kvalifikāciju, tādēļ arī vērojams haoss darba tirgū, kur gandrīz mašīnrakstītājai nepieciešama augstākā izglītība vai arī spciālisti tiek noniecināti par smiekla algām un bezgalīgu cīņu par progresu.

Link to comment
Share on other sites

NC vajadzētu tev paspiest roku, piekrītu taviem uzskatiem par jaunajiem vai pieredzējušiem darbiniekiem, piekrītu arī naudas dalīšanas jomā -> x y z

Man gan tā nav noveicies, protams priekšnieks ir labs, var teikt savējais, bet tikai līdz vietai kad runa nonāk līdz naudai. Ir tā ka darbiniekus var saskaitīt uz pirkstiem, bet priekšnieks var atļauties gan apvidus automašīnu gan jaunceltni. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Guest McGraddy

Nedaudz iemaisīšos, ja atļausiet. Vārbūt kāds var atbildēt kā latvieši var atļauties pilnu Mārupi, Jūrmalu un visas citas vietas piebāzt ar jaunām privātmājām (pieļauju, varētu būt 150-300k vai vairāk vērtībā) un jaunākie leksusi un merši arī ka biezs, ar nabaga latvieša 300Ls lielo algu ? Es arī to tādu privātmāju un autiņu gribu, bankas piedāvā mūža līzingu ? :D

Link to comment
Share on other sites

Normaalais - tu tāpat te sēdi un anonīmi visus sūti savu rīta/vakara kapiju dzerot. Tā vien liekas, ka mutes brūķēšanā tev konkurentu te točna nav, bet konkrētas atbildes no tevis grūti sagaidīt. Esi te kaut kāds pašpasludinātais guru, kura viedoklis ir vipareizākasi, joi tu redz esi vecis, kuram aiziet tik un tik lati un vispār viss smird...

 

 

Type44 - vai tas skaitītājs nevarētu būt tik mīļš un neatcerētos, ka es jau aizpildīju anketu, jo anketu jau aizpildīju, bet viņa turpina man piesieties ;) (laikam tā tiek skrūvēts tas "visvairāk aizpildīto anketu" reitings?)

Link to comment
Share on other sites

Vēroju - šis topiks topā :-?

 

Mūsdienās formula viekārša - Ja alga nespēj nosegt Tavas ikdienas vajadzības, tad nav vērts braukt uz darbu, vienkārš kā Oma likums. Varbū tagad daudzi to nav sapratuši, bet pēc pāris gadiem viss nostāsies savās vietās...

Link to comment
Share on other sites

Guest Praktiskais

Darba alga - karsta tema. Jadoma, ka visi no dzirdetajiem viedokliem ir ar savu taisnibu.

Nedomaju, ka pieredzejusam cilvekam ari 600Lvl alga neto butu kas ipass par kvalitativu darbu un ari neatbalstu, ka zalju gurki uzreiz liek par 400-450LVL pie musu apstalkiem.

Tas butu ta ka logiski, tacu mes visi esam pamanijusi, ka jau sibriza dzives dardziba ari pie saviem latiniem 500 uz galvinu jau ir palikusi pietiekami darga (Es neteiksu tik 'skali' ka NC, bet visa visuma piekritu vina viedoklim par so korumpeto bandu un tam, ka Latviju nevalda latviesi un tas varetu but viens no iemesliem kapec te viss tiek laupits). Tiesa, es ari nepiekritu tam, ka te ir jastrada par kapeikam, proti, sen jau vajadzeja katra amata laktinu pacelt atbilstosi pieaugusai dzives dardzibai. Ja tagad Riga vajag vismaz 350 LVL uz galvinu, lai eksistetu, tad ari tadai jabut minimalai algai. Cilvekiem ar pieredzi nevajadzetu but problemai nopelnit savu 1K.

Bet mes visi zinam, ka ta ir bezjedziga runasana, jo viss nak tikai ar ricibu. Tapec visjedizgakais ir daudz macities, migret pa darbavietam (ja savadak nevar dabut algas pielikumu), kur labak maksa un iegut tadu pieredzi, lai noteikumus diktetu pasi, nevis darba devejs, kas sauj vienos vartos (LEETAAK). Pasam ar man pirms kada laika nacas atteikt vairakiem piedavajumiem, kad mainiju darbu....ta ka nevajag gausties - darbinieki trukst...

:)

Link to comment
Share on other sites

Cik palasījos - diezgan interesanta tēma.

Gribējās arī dažus savus komentārus pateikt.

 

Vai Latvijā mājas buvēšanas principi atšķiras? Nē. Taču, Latvijā uzņēmējs pieradis, labāk mēnesi rakt pamatus ar lāpstu un racējam maksāt grašus, nekā izrakt pamatus 2 dienās ar ekskavatoru.

 

Nu jā - tādi ir daudz, bet man ir palaimējies tikt pie darba devēja, pie kura strādājot 2 gadu laikā (pa vasarām + skolnieku brīvdienām + dažām sestiedienām/svētdienām) mana darba alga mani pašu pārsteidz (Priekš skolnieka - tagad jau 12. klase, par mēneša darbu ~600Ls - būtībā palīgstrādnieks...) - kā pie tādas nokļuvu? Godīgi & atbildīgi strādājot un nebūt liels fiziskais darbs man nebija jādara - vairāk tik, cik atbildīgs. Mans darba devējs ir ieinteresēts - lai es būtu uzticams un prastu patstāvīgi strādāt. Tikai dēļ savas attieksmes pret darbu - tagad varu saņemt tādu piķi, jo pateicoties man - šefs var vairāk nopelnīt tikai tādēļ, ka spēj laicīgi visu saplānot...

 

Ir daudzi redzēti tādi - kas atnāk strādāt un grib skanošo saņemt par praktiski neko - jebšu arī regulāri pirmdienās ierodās vēlāk ar sāpošu galvu un sūdzībām - neesmu divas dienas gulējis...

 

Cik pašlaik esmu novērojis, tad Latvijas darba tirgus ir tāds, ka tie kuri pa tiešām grib strādāt un savā jomā ļoti labi orientējās, un ir uzticami - tie arī pelna lielo piķi un par dzīvi nesūdzās. Savukārt tie, kuri plāno par lielo piķi un karjeras iespējām un "cik tas būtu labi..." - savus plānus ļoti reti kad piepilda (un tad reti - kurš pats saviem spēkiem).

 

Tākā pašlaik valstij nodokļos maksāju ar PVN starpniecību(...), tad grūti būtu komentēt par to izglītības nepieciešamību - mans uzskats pašlaik - ja tu esi spīdošs programmētājs / grafiķis - dajebkas - neskatīsies uz tavu izglītību - bet uz tavām spējām (pēc tām sekos pieredze).

 

Palabojiet - ja es kļūdos...

Link to comment
Share on other sites

Par NC nezinu, izskatās tīri sakarīgs un posti ir pārāk miglaini, lai kaut ko spriestu, taču Type44 gan labāk būtu paklusējis. Cik no M79 darbiniekiem var atļauties dzīvot jaunajos projektos ar MC2 parketu, plazmenieku, lietot neekonomisku zīmuļauto u.t.t.?

 

Es arī esmu darba devējs, taču dzīvoju +- vienādi ar saviem darbiniekiem. Man vienkārši ir neērti viņu nopelnīto pievākt sev.

 

Lai gan tas izklausās sociāldemokrātiski, tomēr es uzskatu, ka darba devēji un firmu īpašnieki pārāk daudz pievāc sev un pārāk maz atstāj darbiniekiem.

 

Plus vēl valstī pastāvošais nodokļu netaisnīgums - piem. dividendes sev ir izmaksāt lētāk kā algu, praktiski nekādi nodokļi par spekulēšanu ar NĪ un uzņēmumu kapitāldaļu pārdošanu.

Link to comment
Share on other sites

Lai gan tas izklausās sociāldemokrātiski, tomēr es uzskatu, ka darba devēji un firmu īpašnieki pārāk daudz pievāc sev un pārāk maz atstāj darbiniekiem.

 

Trāpīgi kā ar pirkstu...

 

Gribu tādu šefu kā Tu. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Guest Bufido

Nedaudz iemaisīšos, ja atļausiet. Vārbūt kāds var atbildēt kā latvieši var atļauties pilnu Mārupi, Jūrmalu un visas citas vietas piebāzt ar jaunām privātmājām (pieļauju, varētu būt 150-300k vai vairāk vērtībā) un jaunākie leksusi un merši arī ka biezs, ar nabaga latvieša 300Ls lielo algu ? Es arī to tādu privātmāju un autiņu gribu, bankas piedāvā mūža līzingu ? :D

 

Sapiipeejies esi 90% Juurmalas maaju pieder vai nu zziidiem vai krieviem

Paareejie 10% ir tas kas palicis no vecajiem Juurmalniekiem

Pats jau 32 gadus dziivoju Juurmalaa

Link to comment
Share on other sites

Guest Praktiskais

Trāpīgi kā ar pirkstu...

 

Gribu tādu šefu kā Tu. :mrgreen:

 

jaa, tadi ir retums.

Citadi jau dazi labi (darba deveji) var lielities ar saviem ienakumiem un sasniegumiem, bet klidz iet runa par padotajiem, ta teksts - vini nav pelinijusi (tadu) algu...

:)

Ja, ta ni ir, ka biezi vien uznemumu apaksas izdzivo, no algas lidz algai un vel aiznemoties, bet pats krejums- brauc dargos dzipos...

 

bet kau jau ieprieks saja jutiga tema teicu, manuprat- vajag rikoties ne zeloties- ari darba devejam vairak patik cilvelki, kas rikojas :)

 

Sapiipeejies esi 90% Juurmalas maaju pieder vai nu zziidiem vai krieviem

Paareejie 10% ir tas kas palicis no vecajiem Juurmalniekiem

Pats jau 32 gadus dziivoju Juurmalaa

 

hehe..tas nu butu loti divaini, ja vairakums latviesu atrastos Jurmala :)

Link to comment
Share on other sites

Type44 gan labāk būtu paklusējis. Cik no M79 darbiniekiem var atļauties dzīvot jaunajos projektos ar MC2 parketu, plazmenieku, lietot neekonomisku zīmuļauto u.t.t.?

 

Gribu redzēt atbildi uz šo te... :mrgreen:

 

Tā viņš i'. Darba devējiem (vairākumam) jau sen vairs nav nekādas nojēgas kā tas ir dzīvot ar paša darbinieka algu. Slauc tik krējumu. Daži labi jau tā sarāvuši nāsīs piķi, ka i nezin kur tērēt. Vot i sāk mest pa labi pa kreisi uz visādiem sūdiem. Maina savus autiņus regulāri vai arī tūnē tos. Sāk mļin kaut kādus ūberdārgus mēslus kolekcionēt. Īsi sakot - grūž reāli nevajadzīgās lietās, tā vietā lai kaut cik paceltu darbinieku algu. Nu kaut par 5-10%. Nē tak, tak viņam vajag vīna attaisāmos krāt katru par 200Ls gabalā vai pulkstenīti paņemt par 2000Ls. Vot kāda h*ena pēc vajag šitā zīmēties, ka cilvēks reāli dzīvo uz citu rēķina? Normāls vipendrons, ne? Šie cilvēki ir reāli slimi. Tur nav ko piebilst.

Labāk vienu mēnesi tīra eksperimenta pēc būtu pamēģinājuši padzīvot kā paša vidējais darbinieks. Labāk pat kādus trīs mēnešus, lai tā labāk "iejustos" kā tas ir dzīvot par tādu naudu. Un tad domāt cik maksāt par attiecīgo darbu.

Link to comment
Share on other sites

Vo vo tā ir neattīstīto valstu lielākā sērga...vipendroni :!:

Paskaties Londonā metro kam ir dārgākāš spēļmantiņas(pulksteņi,telefoni u.t.t)...tiko no alas izlīdušam labs cilvēkam :!:

Zināju pāris večus kuriem īpašumi uz milijoniem,bet braukā ar vecu fordu piemēram!

 

Vai tiešām Dievs ir miris?

Link to comment
Share on other sites

KillerBiz

Skatos uz sarunas beigām jau sociālisti novākušies papļāpāt.

Es atkal domāju, ka uzņēmējs ir tiesīgs novākt krējumu vairāk nekā kāds cits. Viņš uzņemās risku, lai pelnītu naudu. Darba ņēmējam riska praktiski nekāda, vicina savu lāpstu un saņem par to naudu, kamēr uzņēmējam jāatrod lāpsta, darba apģērbs, vieta, kur rakt, jānokārto atļaujas, un vēl jāpaspēj pēc tā visa savam žēlabainajam darbiniekam izdomāt algas paaugstinājumu.

 

Neesmu ne tuvu tik žultains kā NC, bet skrieniet, ka visi pret vēju 500 latu algas prasītāji. Tādai algai nav pamata. Paši spējat paskaidrot? Gribat brendīgu apģērbu, jaunāko telefonu, jaudīgāko datoru? Uzreiz? Nu, tad davai vēlreiz izgudrojiet google, skype vai youtube. Ja neesat spējīgi, tad samierinieties ar 250, vai arī rukājiet 20 stundas diennaktī trijos darbos.

 

Ja nepatīk tāda perspektīva, ejiet uz Purvu par prostitūtām strādāt. Gan jau labi nopelnīsiet par skaistu stenēšanu vien.

Link to comment
Share on other sites

Guest Praktiskais

Skatos uz sarunas beigām jau sociālisti novākušies papļāpāt.

Es atkal domāju, ka uzņēmējs ir tiesīgs novākt krējumu vairāk nekā kāds cits. Viņš uzņemās risku, lai pelnītu naudu. Darba ņēmējam riska praktiski nekāda, vicina savu lāpstu un saņem par to naudu, kamēr uzņēmējam jāatrod lāpsta, darba apģērbs, vieta, kur rakt, jānokārto atļaujas, un vēl jāpaspēj pēc tā visa savam žēlabainajam darbiniekam izdomāt algas paaugstinājumu.

 

bet ne jau nepieciesama tik krasa atskiriba, ka darbiniekam knapi paliek izdzivosanai (tur gan butu vairak jalama musu valdosa klikje). Un ka lai medmasinas zelojas, stradajot 2x slodzes par smiekligiem grasiem???

 

Neesmu ne tuvu tik žultains kā NC, bet skrieniet, ka visi pret vēju 500 latu algas prasītāji. Tādai algai nav pamata. Paši spējat paskaidrot? Gribat brendīgu apģērbu, jaunāko telefonu, jaudīgāko datoru? Uzreiz? Nu, tad davai vēlreiz izgudrojiet google, skype vai youtube. Ja neesat spējīgi, tad samierinieties ar 250, vai arī rukājiet 20 stundas diennaktī trijos darbos.

 

Isteniba tie 500LVL nekas nav (kreditu dzivoklim jau isti nepanemsi un auto nenopirksi), bet izdzivot var. Bet, ja ta parekina, tad 350LVL jau prieks Rigas ir tirais iztikas minimums. Un, ja sanem 250 lvl, kur dabusi atlikusos 100? Viss parejais tak dargaks paliek! Un kas ir LVL 500, tirais iztikas minimums vai (ne NI) kredita maksajums, vai iekrajums uz 150 losisiem.

 

Ja nepatīk tāda perspektīva, ejiet uz Purvu par prostitūtām strādāt. Gan jau labi nopelnīsiet par skaistu stenēšanu vien.

Nu gan auzas iebrauci.. Pastav ari tresais variants - pasam palikt aktivakam, attiestities horizontala un / vai vertikala karejera un kartigi stradat un laiks piemetis pats savu cenu. Nevajag cilvekam stastit, ka vins nekam neder. Pietiekami lielas mulkibas sobrid nak no MIL.

Link to comment
Share on other sites

KillerBiz

Nekur neiebraucu. Jo tas, ko tu saki ir pirmais variants - pacietigi strādā, domā ar galvu un izmanto savas iespējas. Bet progress notiks pamazām, nevis uzreiz, kas ļoti daudziem nepatīk.

Link to comment
Share on other sites

Nekur neiebraucu. Jo tas, ko tu saki ir pirmais variants - pacietigi strādā, domā ar galvu un izmanto savas iespējas. Bet progress notiks pamazām, nevis uzreiz, kas ļoti daudziem nepatīk.

 

Ne jau tas nepatīk...

Darba devējam viennozīmīgi ir jāpelna vairāk, bet...

Nepatīk, ka darba devējs noslauc ārprātīgi NESAMĒRĪGI vairāk krējuma. Pat 25 reizes vairāk nekā savam darbiniekam...

Link to comment
Share on other sites

KillerBiz

Naudu no uzņēmējdarbības parasti saņem adekvāti ieguldījumam. Ja kaut kas nepatīk, kļūsti par uzņēmēju.

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

izlasiiju visu....

ko lai saka, interesanti

piemeeram uldiss ir uz sociaalaas trepes zemaakaa pakaapiena

NC ir savaa stilaa un es jamam piekriitu visaa (sore par lobiju, mhhh es jamo personiigi paziistu)

daljeeji nepiekriitu taipam - nu ir jamam padaudz biku sakaapis.....

esmu speejiigs noveerteet objektiivi sjo teemu gan no darba deveeja, gan no njeemeja viedoklja

un ir taa, ka ir

ja vari sevi paardot - paardod

ja vari citu pirkt - peerc

ja dziivo no mammas kabatasnaudas - turi muti

viss maksaa tik cik tajaa briidii un tajaa vietaa maksaa

 

aamen

Link to comment
Share on other sites

Guest Praktiskais

Nekur neiebraucu. Jo tas, ko tu saki ir pirmais variants - pacietigi strādā, domā ar galvu un izmanto savas iespējas. Bet progress notiks pamazām, nevis uzreiz, kas ļoti daudziem nepatīk.

Nu tad mes viens otru parpratam :)

Es runaju tikai par vienu- visiem, kas strada tiesa varada nozime, vajadzetu nodrosinat vismaz dzivosanu. Tacu, lai tiktu kur augstak, ir pacietigi jastrada, jadoma un jaizmanto(jaizkopj) visas savas iedzimtas spejas un so iespeju vajadzetu nodrosinat.

Un tas nozime, ka ari darba devejam pie sis inflacijas regulari japarskata aldzinas, bet ne tikai...

Darba devejam ir japlano savs bizness un jainveste taja, tad ari vares maksat cilvecigas algas un nenotiks parak bieza kadru maina. Bet, ko lai dara, ka dazam labam domasana ir aizkavejusies 2000. gada sakuma limeni?

 

izlasiiju visu....

ko lai saka, interesanti

piemeeram uldiss ir uz sociaalaas trepes zemaakaa pakaapiena

NC ir savaa stilaa un es jamam piekriitu visaa (sore par lobiju, mhhh es jamo personiigi paziistu)

daljeeji nepiekriitu taipam - nu ir jamam padaudz biku sakaapis.....

esmu speejiigs noveerteet objektiivi sjo teemu gan no darba deveeja, gan no njeemeja viedoklja

un ir taa, ka ir

ja vari sevi paardot - paardod

ja vari citu pirkt - peerc

ja dziivo no mammas kabatasnaudas - turi muti

viss maksaa tik cik tajaa briidii un tajaa vietaa maksaa

 

aamen

Tad pec tevis teikta iznak ta, ka, ja musu taukmuli sobrid 'atbalsta' buvniecibu, tad tur maksa viss tika maksa un tur katrs svalis var iebazt 1K par dzeruma aizstumtam pustuksam keram. Bet medicinas darbinieki, ugunsdzeseji vai citi rengedaji ir mulki, ka nav aizgajusi 'smigot strojka', jo vinu darbs sobrid neka nemaksa? Manuprat, teiciens 'viss maksa tik cik maksa' neattiecas uz tik nesakartotu un izlaupitu valsti ka Latvija :)

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

Praktiskais, tu nelasiiji...

ja arii izlasiiji, tad nesaprati...

ps. taukmuuljus ieveeleeja "tauta", bet maksaajam mees....

pps. un es tak teicu - AAMEN!

Link to comment
Share on other sites

Guest Praktiskais

Praktiskais, tu nelasiiji...

ja arii izlasiiji, tad nesaprati...

ps. taukmuuljus ieveeleeja "tauta", bet maksaajam mees....

pps. un es tak teicu - AAMEN!

 

ka rakstiji, ta lasiju:)

 

tautai nav isti izveles par ko balsot un seit jau veidojas apburtais loks. Un tagad zalja gaisma neka nedarit un lamat valdibu :D

 

Ari man pietiek, japadarbojas!

 

Temas beigas ;-)

Link to comment
Share on other sites

Šitā visa sakarā varētu vēl pārcilāt šajā portālā īpaši populāru tēmu.

Darba devējs -> darba ņēmējs un viņa nelietderīgā laika nosišana draugiem.lv :D

Tad postu skaits šajā tēmā būtu x2 :)

Link to comment
Share on other sites

Spriezhot peec taa, ko izteicaas shis cilveeks (NormaalsCilveeks Vakar, 20:34 ), vinja niks neshkjiet atbilstoshs. Jeedziens, normaals cilveeks, manaa skatiijumaa nav savietojams un attiecinaams uz cilveeku, kas pauzh sev vien zinaams lietas publiskaa forumaa, lietodams histeerisku, neargumenteetu un haotisku izteikumu virkni. Breksis bez jeegas,bet ar juutami dzilju aizvainojumu sametis vinenaa kaudzee sammitu ar pendzaam, prezidenti, Liepaajas rajona iedziivotaaju skaitu un darbamekleetaajus aarzemees, itkaa lai paustu kautkaadu sev vien zinaamu saapi. Kaada jeega, kur sakariiba? Pats deevee sevi par uznjeemeeju, taatad nodrabina cilveekus un tai pat leikaa itkaa vaino valsti, ka cilveekiem par knapu iztikshana. Buus man jaatgaadian cieniijamajam unjeemeejam, ka pamataa iztikshana ir atkariigaa no taa, cik cilveeks sanjem algaa un valsts, jau nu nav vainiiga, ka uznjeemeeji maksaa par maz. Kaaec maksaa par maz, to jau iztirzaajaam ieprieksh, kur galaa iznaaca, ka nav vieni nav speejiigi vadiit pelnoshu biznesu, kameer citus znjaudz skopums, kaa ari pastaav abu apstaaklju kopums.

P.S. NC, ieteiktu Tev turpmaak paacensties pamatot savus izteikumus un buut pieklaajiigaakam.

 

 

 

izlasiiju visu....

ko lai saka, interesanti

piemeeram uldiss ir uz sociaalaas trepes zemaakaa pakaapiena

 

 

"piemeeram uldiss ir uz sociaalaas trepes zemaakaa pakaapiena"

 

peec kaadiem parametriem tas tiek nospriests? varbuut, labaak buutu pateicis kaadu argumenteetu iebildumu, ja neapmierina manas paardomas, ne?

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

uldiss, taada naidiigaa attieksme pret darba deveeju ir raksturiiga attieciigai sociaalajai grupai...

Link to comment
Share on other sites

AndzX8-842

300Ls ir normāli cilvēkam, kas tikko pabeidzis augstskolu. Bet fakts tik un tā tāds, ka šim cilvēkam atliek vien dzīvot pie vecākiem vai knapi dzīvību vilkt pašam par sevi, bet ja vecāki jau tai saulē tad arī švaki. Te vainīgs var būt kā darba devējs tā veicējs, bet galvenokārt jau pie vainas ir nevēlēšanās vai nespēja situāciju mainīt un te jau aiziet politiska rakstura lietas.

 

====================

 

Negribu te novirzīties no tēmas, bet, kur skaitās, ka labi apmāca darbā ar 3DSMax, AutoCAD utml. vai vienu no šiem diviem vai tiem līdzīgiem, vispār datorgrafika, web dizains arī teorētiski(augstākā izglītība un\vai kursi)? Pašam vajag šo to apgūt un informācijas, atskaitot ikgadējo(ja nemaldos) izstādi Ķīpsalā, praktiski nav. Derētu palīdzība, ja kāds kaut ko no šitā zin vai zin, kur to visu var uzzināt, uzmetat PM vai tepat, paldies.

Link to comment
Share on other sites

protams geeniji rodas ar pashi no sevis - bet taadu nu neesmu sastapis ...

Spogulī paskaties...

Link to comment
Share on other sites

Sveicināti!

Tikai šodien te noreģistrējos, vairāk gan tieši šī temata diskusijas iespaidā. Vispār jau BOOT nav svešs, savu laiku atpakaļ vēl samērā aktīvi piedalījos vecajā forumā un vairāk Videotehnikas sadaļā.

Palasījos ar lielu interesi visas šīs tēmas trīs garās lapas, kas it kā ir tapušas divu! dienu laikā? Nu ko, laikam ir trāpīts aktuālai tēmai centrā? Sarakste jau sākas ir kā par IT administrēšanu, nu tēma, kas arī man ir tuva, tāpēc jau ļoti patika viss tas žargons sākumā, kur tiek pieminēti jūzeri un kastes... Ko es varētu teikt no savas puses? Ir jau jauki, ka ir tāda vieta, kurā var brīvi izpaust savas domas, pie tam jebkurā leksikā un žargonā, var izmantot pat vārdus, kas sākas ar 3.14, tas man patika. Taču brīžos, kas sākas naudas jautājumu cilāšana, liekas, ka tas var būt nevietā, ja netiek precīzi noraksturota konkrētā situācija un citi apstākļi, protams, ka nekad nevienam naudas nav pietiekami! Bet kā dēļ mēs strādājam? Vai tikai naudas dēļ mēs strādājam? Vai to emociju dēļ, ko mums dod šis darbs? Nu šo domu pirmoreiz es dzirdēju šogad mūsu grupas salidojumā un sāku pārdomāt un nonācu pie slēdziena, ka darbs tikai naudas pēc nedod nekādu prieku un gandarījumu, vislabāk ir tad, ja darbs sakrīt vēl ar hobiju, tad arī nav brīnums, ka civēki strādā gandrīz par simbolisku samaksu, taču darba devējiem jau gan vajadzētu padomāt, cik ilgi tā var? Jau tagad Latvijā ir milzīgs labu speciālistu trūkums.

Daži vārdi NC. Visumā ir OK, te ir tā vieta, kur var un vajag brīvi teikt visu, kas ir uz sirds un te der gan žargons, gan rupjības, varbūt vienīgi nedaudz piebremzēt ar citu nomelnošanu, tāpat nevajadzētu nolikt visu, kas notiek mūsu pašu valstī, gan NATO samita sakarā, gan mūsu prezidenti. Katrai tautai ir tāda valdība, kādu viņa ir pelnījusi. Un valsts tas nav nekās abstrakts jēdziens, bet tie esam mēs visi kopā.

Jau iepriekš atvainojos, ja aizskāru, taču tās ir manas domas.

Paldies par uzmanību!

Link to comment
Share on other sites

izlasiiju visu....

ko lai saka, interesanti

piemeeram uldiss ir uz sociaalaas trepes zemaakaa pakaapiena

 

 

"piemeeram uldiss ir uz sociaalaas trepes zemaakaa pakaapiena"

 

peec kaadiem parametriem tas tiek nospriests? varbuut, labaak buutu pateicis kaadu argumenteetu iebildumu, ja neapmierina manas paardomas, ne?

 

 

drunk_lizard Šodien, 18:53

Raksts #176

 

uldiss, taada naidiigaa attieksme pret darba deveeju ir raksturiiga attieciigai sociaalajai grupai...

 

Kaada, taada naidiiga? Kuraa vietaa? Es vienmeer esmu cieniijis savu darba deveeju. Tachu, shai forumaa, ne jau es lamaju valsti, un veel nezin ko, bet gan NC. Ko tad es uzreiz " zemajaa trepee" par to vien, ka iebilstu pret NC histeeriju? Cik NC argumenteets, tik izraadaas arii Tu, vismaz viena jautaajumuaa..

Es nedomaaju, ka ja man ir labi, tad piekaast par citiem un atbilstoshi arii pauzhu savu viedokli.

Buutiibaa, vari domaat par mani, ko gribi, bet jeedziigaak buutu, ja Tu speetu savus izteikumus pamatot.

Link to comment
Share on other sites

 

Vilciens Londona Birmingema mums ar sievu uz vienu galu ar djošāko vilcienu un trīs pārsēšanām ~70 Ls. Atpakaļ izdomājām braukt pa šiko ar Virgin ātrvilcienu kopā pa divām biļetēm uz vienu galu 110 Ls. Vietējie, kas dzīvo Anglijā, lai palabo, bet man likās ka Londona Birmingema ir ~100 km.

 

 

Tās ir tūristu cenas. Uz Birminghemu pārvācos pirms 2 mēnešiem (tagad mācos University of Birmingham), jā 200 km London-Bham izmaksāja 33 paundus. 2 mēnešus padzīvojis zinu, ka ar busu to pašu var nobraukt pa 1 - 5 paundiem. Arī ēšana sākumā bij drausmīg dārga, līdz atrod pareizos veikalus, kur studentiņi pērkas :) (Tesco 8))

 

piemetīšu ar drusk degvielu kopējajam fleimam.

Ko mācos šeit? Software Engineering.

Kādēļ ne LU Fizmatus? Meh. Tieši šeit apspriestās problēmas dēļ. Pēc universitātes LV vairāk par 200 ls nav pieklājīgi paprasīt, dabūsi "Mēs jums pazvanīsim". Šeit uzreiz pēc uni pabeigšanas (konkrēti pēc Birminghemas Universitātes, tomēr skaitās datoru jomā top10 Lielbritānijā) ir 15k pounds alga gadā, pietam ar otrās šķiras diplomu. Ar pirmās vēl apaļāks cipars. Darba devēji šeit novērtē cilvēku potenciālu, ne tikai to ko šobrīd spēj. Protams, nevar arī strādāt tā kā LV, ka pusi dienas draugos.lv or whatever pavada. LV tādas algas tik drīz nebūs NC uzskaitīto iemeslu dēļ. Cilvēki grib lielas algas un mazas cenas. Darba devējiem nav no kā t;adu ciparu maksāt.

 

P.S. Internets gan te ir s*ds. 2 mbit pieslēgums jau skaitās cool \m/

 

Edit: man patīk, protams, kāte visi gudri lej par to, cik kas Anglijā vai Īrijā maksā, lai gan nav nekad te bijuši. Protams, Markā un Spenserā r dārgāk. Bet es, iepērkoties Tesco (tas pats kas mums Rimi), varu nedēļā no 40 Ls ēšanai pārtikt. Normālas ēdienreizes, gaļa un viss pārējais. Ja rokas no d!r$*$ aug, kā maniem angliskajiem flatmeitiem (kojubiedriem), ka jāpērk mikrenē sildāmi pusffabrikāti, tad var arī sanākt visi hvz cik poundi mēnesī. Vēlreiz takārtošos - lielākā daļa cilvēku, kas raud par Angļu/Īru cenām ir tūristi, kas tālāk par Broad Street elītākajiem veikaliem nav bijuši. A Latvijā jūs katru dienu MC^2 iepērkaties, un pēc tam raudat, cik viss dārgs?

Link to comment
Share on other sites

Kurš tad te neizstāv darba devēju vēlmes un intereses? Ja darba devējam neveicas, tad darba ņēmējam, attiecīgi arī. Lūk, ja darba devējs būtu ieinteresēts darbinieka panākumos, tad būtu līdzsvars. Viens bez otra neiztiek.

P.s. Viens darba devējs te sūrojās, ka pie viņa nākot "zaļie gurķi" un uzreiz prasot nesakarīgu piķi. Var tikai secināt, ka, vai nu šis darba devējs neprot sludinājumā nodefinēt savas prasības un piedāvājumu, vai arī viņam gluži labi patīk, ka cilvēki nāk pie viņa tērēt savu laiku, lai tiktu intervijas laikā izprašņāti par dažnedažādām prasmēm, kas acīmredzot sludinājumā nav bijušas minētas, un pēc tam tiktu pasūtīti vienu māju tālāk. Kāpēc darba devēji, reti kad, sludinājumā raksta VISAS nepieciešamās prasmes, kā arī, kāpēc gandrīz nekad neraksta plānoto atalgojuma ciparu? Ja uzrakstītu, ka alga ir Ls 200 "uz papīra"' , tad taču automātiski atkristu "ambiciozie zaļie gurķi" un tie nemaz nenāktu traucēt attiecīgo darba devēju, ne tā?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...