Jump to content

darba algas aptuvenais apjoms


alnis
 Share

Recommended Posts

ir darbs radio 15 datori zem windas 2 no tiem netiek vispaar sleegti araa visiem jaaveic apkope

tiikls kuram galvenaa darbs monitorings

4 serveri visi zem linux ftp.web. streem. un rezerves kopeessana

+ useru uzmaniissana un konsulteessana.

+ veel saadas taadas tehniskas lietas.

darbaa jaabuut kadas 3-6 stundas dienaa briivdienaas arii bet ne vienmeer.

 

 

jautaajums cik apmeeram par ssadu darbu buutu jaasanem?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Type44

    12

  • Bono

    9

  • uldiss

    17

  • ervins23

    9

+

10-15 lati par kaarbu

+HVZ cik par serveri - nezinu tur viss atkariigs no gemora ...

 

par kadu kaarbu? serveri vai kompi?

Link to comment
Share on other sites

Psc!

10-15 Ls par kaarbu....

mjaa man buutu jaasanjem 500-700 ls pljus min meen pljus sevachi alga?

neko sew!

Link to comment
Share on other sites

nu apmeeram cik tas vareetu buut latos? reekinot to ja jaauztur kompis no kura dj dziesmas liek proga reizi nedeelaa meedz nokaarties un jaalabo. tiesraides serveris arii meedz nokaarties arii jarestartee.

Link to comment
Share on other sites

Par tādu algu vispār Rīgā var izdzīvot?

 

Kāpēc domā, ka provinces pilsētās var izdzīvot, bet Rīgā nevar?

Rīgā ir pat vieglāk, veikalos un tirgū viss lētāk dabūjams, ne jau velti visi brauc uz Rīgu iepirkties. Un mazpilsētās komunālie maksājumi nemaz no Rīgas izmaksām neatpaliek...

Vienkārši nevajag ļauties kārdinājumam apmeklēt "dārgās" izklaides, ja nevar atļauties.

 

Bet par tēmu, piekritīšu NC, normāla samaksa par šādu darbu un darba stundām.

Link to comment
Share on other sites

ervins23

ALJOOOOOOOOOOOOO

tu ko gribi par 3-6 stundu darbu dienaa ?

lai tev stuku uz rokas maksaa ?

 

PSC !!!

 

P.S.

ar 240-310 ls es domaaju kaapostu uz papiira nevis uz rokas

 

Visticamāk, ka tur būs jāstrādā nevis 3-6 stundas bet visas sešas. Un ja vēl kādreiz jāaiziet brīvdienās, tad vidējais būs turpat astoņas stundas. Par 240-310 ls uz papīra nu nezinu, nezinu.

Link to comment
Share on other sites

Diivaini gan... Reti kursh par vairaakaam dienaam neko nedariishanu var sanjemt 300 uz rokas. Domaaju, ka tie kompiishi var birt ik peec 2..3 meeneshiem kaads, nu, gadaas, ka kaadreiz jaapaseezh 3 dienas pa 8h, ja notiek kolektiivaa svilinaashana, zibens iesper, detaljas jaamaina...

300Ls uz rokas, taa 2 darbos piestraadaajot var mieriigi sakapleet labu pikji!

Link to comment
Share on other sites

man ir kantoris ar ~20 kārbām .... darbā esmu apmēram 20h nedeļā .... no tām apmēram puse paiet skatoties filmas, spamojot forumos un rubinot degunu/pakaļu ..... es izliekos ka strādāju, šefs izliekas ka maksā .... saņemu apmēram 300-320Ls uz ķepas .... un tas nav Rīgā .....

Link to comment
Share on other sites

Mja es esmu datu bāzes speciālists vismaz tā uz papīra rakstīts strādāju ar Lotus DB kura riebjas daudz gljuku un administrēju ap 70 PC un no tiem 15 PC ir Win98.

Un es saņemu uz rokas 177 Ls :(

Link to comment
Share on other sites

Diivaini gan... Reti kursh par vairaakaam dienaam neko nedariishanu var sanjemt 300 uz rokas. Domaaju, ka tie kompiishi var birt ik peec 2..3 meeneshiem kaads, nu, gadaas, ka kaadreiz jaapaseezh 3 dienas pa 8h, ja notiek kolektiivaa svilinaashana, zibens iesper, detaljas jaamaina...

300Ls uz rokas, taa 2 darbos piestraadaajot var mieriigi sakapleet labu pikji!

 

Es par 3 sotakiem pat uz vietas nesēdētu. Šajos laikos neviens nekā uz paplātes klāt nenes. Ja pats neraksi nekas nebūs.

Link to comment
Share on other sites

Ja pats neraksi nekas nebūs.

 

Tā jau arī ir, īstenība reāli padomājot 300ls menesī - apģērbs, ēdiens, dzīvesvieta, izklaides arī vajag, visu laiku jau mājās nesēdēsi! Reāli ja tie 300ls nāk vajag vēl kādu haltūru kur nopelnīt otrus 300ls! :roll: :roll:

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc jau Anglija, Īrija, Skotija ir pilna ar latviešiem :twisted: :twisted:

 

 

P.S Man pagaidām par naudu vēl nav jauztraucas , jo šobrīd visu nodrošina vecāki (tāpēc netaisš baigi spriest, tas ir tikai mans viedoklis), kaut gan cenšos jau šo to nopelnīt pats!

Link to comment
Share on other sites

sens novērojums: visi kas dzen, ka nestrādās par xxx latiem parasti tos xxx latus pat nopelniijushi nav un dziivee redzeejushi... tādējādi ir tikai bazars: 300 pa maz, 400 pa maz, ~700 var saakt domaat ... a patiesiiba izraadaas daudz skarbaaka ... pameegjiniet uztureet gjimeni kaut vai ar vienu siiko, tad redzeesim kaa "nestraadaasi pa 200Ls", un pie tam taas darba vietas buus vairaakas - skriesi no vienas vietas uz otru un nesuudzeesies ...

Link to comment
Share on other sites

Nu piekrītu jau vispār Tavam teiktajam, bet 200 ls ir ņirgāšanās par cilvēku. Labi man varbūt ir paveicies, bet muļķi arī nedzenu. Strādāju jau 10 gadi par galdnieku un alga tur nav nedz 200, 400 vai 700. Tiesa ir kautkas arī jāmāk.

Link to comment
Share on other sites

:D pats jau ka stradaju 2 gadus..... Nja stradaju apkalpojošā sfēra, darba algas ir samera normalas. No 170 uz augšu....

Tiesa tas atkarigs no stuundu skaita dudzas iestades kur var stradat.

 

Bet manuprat darba algam butu jabut sakot no 300 un uz augšu.Bet ja grib saņemt tadu darba algu,tad visnotaļ apkalpojošā sfera nav ko darīt.TAs ir visi lielveikali....

Link to comment
Share on other sites

Skolā māca divas labas lietas : teoriju un trennē galvu.

Pēctam varam pilnveidot sevi ar pieredzi.

Vēl pēc tam varam jau sākt pelnīt.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nu gan salīdzināji galdnieka profesiju ar datoriķa. Mans bratans kā vadošais galdnieks (5 gadi stāžs) mūžamežos dziļos laukos pelna 700Ls uz rokas. Var kost pirkstos, bet es ar gudrībām un haltūrām ņemoties ar IT nekādīgi nevaru sakasīt šādu ciparu.

 

Strādāju jau 10 gadi par galdnieku un alga tur nav nedz 200, 400 vai 700. Tiesa ir kautkas arī jāmāk.
Link to comment
Share on other sites

Es atvainojos, bet vai jums ir atbilstošas zināšanas (Un varbūt arī izglītība) lai prasītu tik pasakaini lielas algas ?

Kā jums ar pieredzi ?!

 

Tas, ka cilvēks ir atsēdējis dažus gadus augstāko izglītību un māk pārinstalēt Windows, vēl nenorāda, ka viņš ir speciālists.

 

Parasti cilvēks saņem algu kas ir propircionāla viņa zināšanām(Dažus datoristus, kas nevar pavērt muti var izmantot par paklāju un nemaksāt neko...), spējai tās pielietot praksē utt.

 

Man cilvēkam ar nepabeigtu vidējo izglītību, diezgan labu pieredzi uz rokas maksā cieto algu (Visi nodokļi tiek maksāti!) 300Ls + Apmaksāts mobīlais.

Tam klāt nāk projekti - kas var būt vairāk vai mazāk ienesīgi.

 

Haltūras protams ir cits jautājums - Man ir atļauts, vajadzības gadijumā tās veikt arī darba laikā :D

 

Reāli pietrūkst papīrīts kur būtu rakstīts "Augstākā Izglītība"

 

Labi speciālisti vienmēr būs vajadzīgi visās jomās!

 

Lai cik naudas būtu viņas vienmēr būs pa īsu, bet cilvēki māk izdzīvot arī ar minimālo algu !

 

A šitie, pirmo kursu pabeigušie, bez 500Ls nestrādās - dzīve izmācīs ! Ganjau mammai apniks, ka uz kakla sēžat !

Link to comment
Share on other sites

Jareiz par samaksaam ta es ar gribu paprasiit. Cik aptuveni vareetu buut par neklaatienes supportu mazaa iestaadee:

datoru skaits zem 10

serveris linuxiigs kas uztur web, mail, filserver, printserver, dns... (Konfiguraacijaas nekaa ljoti specifiska nav.)

klaatienes apmekleejumi reti, ~2x meenesii.

 

kaads vareeetu te buut videejs cipars?

Link to comment
Share on other sites

Lai cik naudas būtu viņas vienmēr būs pa īsu, bet cilvēki māk izdzīvot arī ar minimālo algu !

 

Izdzīvot viens a dzīvot normāli otrs.

Bomzis nesaņem vispār algu arī izdzīvo, tiaki ko saubago.

Link to comment
Share on other sites

nezin ko dara cilveki kas dziivo Riga un sanem minimalo algu!affiget!nereaali izdziivot-bet kaa saka cilveeks pielagojas visam!te viens iepikstejas ka Riga redz esot letaka dziive-da labi-par dzivokli jau vien cik jamaksa,plus vel bendza vai sabiedriskaja cik iziet!taka...katra zinja pats paris gadus atpakal esmu sacis no nulles ar 160 Ls uz rokas un tagad jau alga man ir 4x lielaka-taka vajag tik sakt un pieredzi smelties,un galvenais sevi pieradit...

Link to comment
Share on other sites

visi tik gudri tik gudri ka d***t pasuutiit nav ko ...

uhu nu tik visi shtuku meenesiii pelniis - aiziet pasapnjojat veel savus slapjos sapnjus ...

darbs maksaa tik cik tas maksaa !

NC - Tev ir kaut kāds komplekss uz āfrikas algu. Tu savu darbu p1zd4ta nenovērtē. Tu vēl piemini, ka burkina faso mēnesī 7$ ir laba alga aha...

Es personīgi pirmo darbu paņēmu strādāt par ls 50. Bet nu ja godīgi tagad uz darba piedāvājumiem kuri ir zem 500 uz rokas neskatos, jo zem šāda cipara ģimeni normāli uzturēt ir pagrūti - tas ir lai nodrošinātu pamatlietas , t.sk. normālu medicīnu, bērniem grāmatas,kādu nebūt pulciņu atrēķinot vēl dažādas ekstras kā piem auto.

 

Nu ok - rēķini ģimene 4 cilv:

2 ist dzīvoklis un komunālie uz ls 200 mēn (ja vecāki nav bijuši tik bagāti un savu atstājuši)

Daudz maz veselīga uz ls 100

Apģērbs+-ls 30 mēnesī

Skolēniem pusdienas skolā ls 20+20 = ls 40

Transports ~ls40 mēnesī (divas mēnešbiļetes diviem pieaugušajiem +bērniem + vēl mazliet )

Zāles ārsti un vēl +/- ls 20 mēn ( ja nekas liels nenotiek un vēl ir apdrošināšana )

Sakari ~ls 20 mēnesī

 

Cilvēkam spēt uzturēt ģimeni - sievu un divus bērnus ir jābūt normai, citādi sabiedrība izmirst.

Kas šobrīd arī notiek.

variantus - neiet pie ārstiem, pirkt drēbes humpalās , ubagot uz ielas, strādāt divos darbos utt es nevēlos apskatīt - tas nav normāli, tā arī nemaz nevar pilnvērtīgi strādāt.

 

Un ko es vēl gribu likt pie sirds datoriķiem - jebkurš jurists, ekonomists utt savu paklpojumu cenā ierēķina arī savas apmācības izmaksas un laiku kas ir patērēts kaut ko apgūstot. Tas pats ir arī ar datoriķiem - lai arī kas nebūtu apgūts tam arī ir patērēts laiks , kas savā būtībā ir katra paša izmaksas apmācībai...

 

P.S. uh izbesījos atkal iztēŗēju laiku niknam komentam, bet nu mani tracina tas , ka nevaru saņemt lielāku algu kamēr zināma sabiedrības daļa dempingo cenas... OTOH, skaidrs ir ka uz plikas algas tikai idioti sēž, gudrajiem cilvēkiem šie idioti naudu nopelna.

Link to comment
Share on other sites

variantus - neiet pie ārstiem, pirkt drēbes humpalās , ubagot uz ielas, strādāt divos darbos utt es nevēlos apskatīt - tas nav normāli, tā arī nemaz nevar pilnvērtīgi strādāt.

Piekrītu. Un nedrīkst aizmirst, ka nauda kalpo mums nevis mēs naudai.

 

Yuris - tas izskatās pēc piehaltūrēšanas. Vienreiz atnāk, salabo, kas nav bijis labi, paprasa 20-30 Ls un atā.

Varbūt ar "neklātiene" tu biji domājis, ka no mājām vislaik to serveri tramdi?

Link to comment
Share on other sites

CyberGhost

Jareiz par samaksaam ta es ar gribu paprasiit. Cik aptuveni vareetu buut par neklaatienes supportu mazaa iestaadee:

datoru skaits zem 10

serveris linuxiigs kas uztur web, mail, filserver, printserver, dns... (Konfiguraacijaas nekaa ljoti specifiska nav.)

klaatienes apmekleejumi reti, ~2x meenesii.

 

kaads vareeetu te buut videejs cipars?

No kādiem 50Ls (ja nabadzīgs kantoris) uz augšu

Link to comment
Share on other sites

Jencha: neklaatiene noziimee ka praktiski visus konfiguraacijas darbus veicu attaalinaati. Serverim konfiguraacijas, darbastacijaam telefoniski konsultaacijas un ja nu galiigi tad jaabrauc uz vietas. Protams ka taa ir piehaltuureeshana nevis pamatdarbs.

Kad uz vietas tad var paprasiit konkreetu summu, bet ja neklaatienee daudzkas dariits tad beigaas gruuti saprast summu. Protams ir nedeeljas kad nekas netiek dariits.

anyway es ar domaaju kaukas ap 50Ls

Link to comment
Share on other sites

CyberGhost

ehhh jaaiet guleet bet vakaraa veel jaaizlamaajas

atradushies te pasaules nabas mljin

par 300 latiem redz nestraadaashot

luuk shaadu iiblju deelj ariii latvieshi ir taadaa vienā vietā ka maz neliekas

nu ta lecaties ar paargudrelji

kuri par 300 latiem savu kuslo pakalju necels no gultas aaraa

nu guljat ar - bet es kaa darba deveejs par 240 panjemshu baltkrievu kurs straadaas bez nekaadas gaushanaas un ar prieku

salagas ...

 

visi tik gudri tik gudri ka d***t pasuutiit nav ko ...

uhu nu tik visi shtuku meenesiii pelniis - aiziet pasapnjojat veel savus slapjos sapnjus ...

darbs maksaa tik cik tas maksaa !

 

Protams ka NC ir pretējā frontes pusē un ir diktan neapmierināts, ka jāatdod sava treknā pīrāga daļa, muļķa strādniekiem... :mrgreen:

Lielākā uzņēmēju problēma jau ir, ka nespēj dalīties, ja strādnieks nopelna tev labu naudu, tad viņam arī jāsaņem labs %. Manuprāt jo vairak kantoris pelna, jo vairāk maksā darbiniekiem, bet ja nepelna daudz, značit priekšnieks laiž ludi :roll:

Link to comment
Share on other sites

CyberGhost

Mja es esmu datu bāzes speciālists vismaz tā uz papīra rakstīts strādāju ar Lotus DB kura riebjas daudz gljuku un administrēju ap 70 PC un no tiem 15 PC ir Win98.

Un es saņemu uz rokas 177 Ls :(

MAZOHISTS :shock:

 

pietam, kāds sakars DB specim ar PC administrēšanu... :shock:

Link to comment
Share on other sites

NC, kāpēc lecies uz cilvjiem?

Tā kā Tu te pietiecies par uzņēmēju, tad vēlētos uzzināt Tavu viedokli par lietām.

Kāpēc, Tavuprāt, uzņēmējiem pieņemts, ka Latvijā jāmaksā mazāka alga, nekā Īrijā? Vai tad tā nav uzņēmēja vaina, ka viņš neko lāgā pelnošu neprot norganizēt un tāpēc nespēj samaksāt algu, no kuras viņa strādnieks var iztikt? Kāpēc tam pašam strādniekam Īrijā var piedāvāt normālu algu? Tur darba ražīgums esot lielāks. Kur tas ražīgums radās? Vai str'dnieks nodarbojas ar biznesu un prdukcijas/pakalpojumu veiksmīgu pārdošanu? Nē, strādnieks dara to, ko viņam liek priekšnieks, gan 'šeit, gan Īrijā.

Man viens džeks šovasar stāstīja par savu pieredzi Īrijā, kur viņš labu laiku nostrādājis būvniecībā (jau sākuma normāli pelnīja). Viņš teica, ka Latvijas probēma ir uzņēmēju skopumā un nespējā normāli organizēt darbu. Īrijā rauj kā zirgi, bet par to arī attiecīgi saņem. Šeit viņs atbrauc, pastrādā par daudz mazāku algu un to pašu savu algu gandrīz nesaņem, jo uzņēmējam, redz neesot noteiktajā algas dienā naudas. Īrijā viņam saka, par tik un tik kv.m. Tu saņemsi tik un tik un tas cipars ir krietni lielāks, nekā šeit. Vai Latvijā mājas buvēšanas principi atšķiras? Nē. Taču, Latvijā uzņēmējs pieradis, labāk mēnesi rakt pamatus ar lāpstu un racējam maksāt grašus, nekā izrakt pamatus 2 dienās ar ekskavatoru.

Vai strādnieks vainīgs, ka Latvijas uzņēmējs ieciklējies uz 1995. gada algu līmeni un visu, kas to pārsniedz uzskata par lieku izšķērdību? Vai uzņēmējam nav jāstāda biznesa plāns, rēķinoties ar šodienas izmaksām, nevis kautkādiem aizvēsturiskie cipariem? Ja neprot, vai negrib ieplānot biznesu, kur pašam tiek un strādnieks nopelna, tad nav ko sevi dēvēt par uzņēmēju, tad tikai tāds knapinātājs vien iznāk, kas pārtiek no tā, ko strādniekam nokrāp*s.

Link to comment
Share on other sites

mani vienkaarshi BESII shie jaunaas pasugas indiviidi

kuri tikko beigushi skolinju

saklausiijushies gudriibas un nu tik ambiicijas aaraa spljaus

 

atnaak man te taada paargudrele dabam pieteikties ...

 

 

nekas cilveekaa netiek tik augstu veerteets kaa pieredze ...

un pieredze nav nopeerkama

pieredze nav "apstempeleets papiiriitis"

pieredze ir dziives skola - kad tev dziive ir pa aknaam gaazusi - kad esi kritis un ceelies - taa ir lielaakaa cilveeka veertiiba ...

 

 

es pilniigi piekriitu!

 

Ok, patiesaam 200Ls uz papiira ir maza alga, bet iesaaceejam pietiekosha!

Es arii zinu paargudriizhus, kuri atnaak no RTU ar magjistra diplomiem, bet beigu beigaas no patiesaas realitaates neko nesajeedz, jo tie STAGNAATI samaacijusi tik teoriju!

Visvairaak tracinaa tie "zaljie" , kuri laimiigi tikusi darbaa un tad saak kacaat pravas, ka pa mazu alga vai arii es nestraadaaju..... , a mans draugs stroikaa nopelna vairaak...... a man kursabiedrs veikalaa pelna tik un ti....

 

man te taadi divi gudriisi jau seez, kuriem neapmierina 3xxLs, saklausijusies gudriibas....

 

un par gjimenes uztureeshanu (tas ir domaats jaunatnei)- dazreiz padomaa arii ar augseejo galvu vai vareesi uztureet uzciniito beernu vai nee ar savu algu!

 

viss naak leenu un ar pacietiibu!!!

Link to comment
Share on other sites

Bet ir arī cits viedoklis.

 

Izvēloties paņemt darbā cilvēku bez iepriekšējas pieredzes, bet ar degsmi sirdī, tiek veikta investīcija uzņēmumā. Kas tas par postpadomju uzskatu no darbadevēju puses, ka jaunie speciālistiem var maksāt minimālo algu? Arī tikko universitāti beigušam cilvēkam ir jāēd un kaut kur jādzīvo.

Augstākā izglītība nerada gatavus augstākās klases speciālistus, bet rada cilvēkus, kuri par tādiem var kļūt.

Kad tikko sāc strādāt, tad darba devēja arguments nemaksāt ir - katram maksā tik, cik nopelna! Bet kad darbinieks pēc gada sāk uzņēmumam kārtīgi pelnīt, tad dziesma ir cita un par to ka jāmaksā atkarībā no padarītā neviens darba devējs vairs neatceras.

Man arī nepatīk haļavščiki, kuri atnāk un par nekā nedarīšanu grib uzreiz >500 LVL, bet nav arī godīgi piedāvāt algu zem 300, jo dzīvot ar tādu algu var atļauties tikai tie, kas dzīvo ar vecākiem.

Link to comment
Share on other sites

Ja ciuveeks rauj un straadaa taapat kaa iirijaa un zina ko veelas, tad tepat ieks LV arii var normaali nopelniit! Ir zinaami vairaaki cilveeki, kuri buuvnieciibaa pelna ap 1t Ls, bet sie cilveeki arii raujaas vaiga sviedros, bet mediciinas iestaadees atstaaj dalju no algas!

 

Sinii topikaa vairaak jau apspriedaam IT lietas, kur zaljie uzreiz grib zelta kalnus pat neko neprazdami - tas nenoziimee, ja tev uz diploma ir 10, tad tu esi gjeenijs!

Pieredzeejusi IT darbonji pelna arii lielas naudas, bet vinji ir paarliecinaati par savu darbu un ar ciet aciim visu atrisinaas! Uznjeemumam vajag rezultaatu, nevis nostraadaataas stundas! Un ja Tu speej 24h laikaa savaakt pietiekosu daudzumu darba staciju un kuras veiksmiigi darbojas vairaakos uznjeemumos, tad algu savaaksi normaalu!

Link to comment
Share on other sites

Guest Skalds

njā palasaot jūsu komentus un ņemot vērā , ka tas ir mans pirmais posts , tad gribu izteikties , ka daļēji piekrītu gan uzņēmējiem , gan arī darba ņēmējiem , jo medaļai ir divas puses....!

 

No vienas puses darba ņēmējs - jebkurš grib saņemt pēc iespējas maximālāku algu vai ne? un tas ir normāli ja cilvēks grib vairāk nekā viņam pienākas . Arī man gribas tūkstoti uz rokas un utt... bet Latvijā pagaidām šis proces kā algas paaugstināšana ir ļoti zemā stadijā un tikai dažos kantoros pr to jau sāk domāt....man liekas papriekšu vajadzētu ''labi ''pacelt vecajiem darbiniekiem algu , kas šim kantorim ir bijuši uzticīgi a nevis pieņemt jaunos darbiniekus ar augstāku likmi stundā ( kas ir visai bieži novērojama prakse).

 

No otras puses darba devējs - kapēc maksāt vairāk , ja atradīsies kāds kas strādās lētāk?

ar šitādu domāšanu mūsu sabiedrība ir piesūcināta un tieši šo arī uzņēmēji izmanto..... :-( .

Protams atrodas tādi gudrīši , kas ierodas uz darba intervijām un prasa neadekvātu samaksu ( no sērijas - te es esmu) kuri svās zināšanās ir maigi izsakoties pilnīgi slimi cilvēki! Tāpēc es mācoties sistēmanalītiķa novirzienu sapratu , ka datori nav mana stihija un utt.. taapēc es strādāju citā sfērā un zinu cik liela vērtība man ir citās sfērās....

 

Tāka darba algas aptuvenais apjoms ir diezgan relatīvs jēdziens...... :cool:

Link to comment
Share on other sites

"bet liidzko runa iet par savu kreklu taa visa lojalitaate pret valsti pazuud MOMENTAA ...

tu lamaasi cilveekus kas nodokljus nemaksaa ja ?

bet kad tev vajadzees sienu nospakteleet ko tu dariisi

paareizi puis uzreiz "miegsi ar aci" un "a var bez papiiriem"

jo 100 latu vietaa maksaat 150 ls kautkaa negribas ne ?"

 

Nekā! Es neesmu tendēts uz nodokļu nemaksāšanu. Ja man privāts remontnieks strādā, tad es viņam maksāju tik, cik esam vienojušies un tā ir viņa darīšana, vai viņs samaksā nodokļus. Iegādājoties preces es nekad neesmu vedinājis uz domām PVN aizmiršanu. Veikalos, gan ir bijis, ka pārdevēji "aizmirst" izsist čeku, lai gan paņēmuši pilnu cenu ar visu iekļauto PVN.

 

"bet luuk tai mirkliii kad TU TU kaa shiis valsts pilsonis nevis miegsi ar aci bet gadiigi maksaasi "ar visiem papiiriem"

luuk tai mirkliii arii straadnieki sanjems algu ...."

 

Tā tikai tāda iedoma. Ja šī strādnieka darba devējs būs skopuls, vai arī tik vien spējīgs, kā ieplānot tik knapu biznesu, ka strādniekam normālu algu nevar samaksāt, tad viņš tā arī darīs, ar nodokļiem, vai bez tiem. Ir zināmi piemēri, kur darba devējs pats iesaka vai pat liek savam darbieniekam šmaukties ar nodokļiem un par to mazliet piemet aploksnē. Skopuma gadījumā nekāda strādnieka piereze nelīdz un strādniekam ar visu savu piredzi nav kur citur aiziet, jo pretim viņu gaida tāds pats skopulis, vai nespējnieks biznesa plānošanā, kurš gaida, kad viņu baros par grašiem vergojoši cilvēki.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...