Jump to content

linksys


dzeksis
 Share

Recommended Posts

Ko Juus man ieteiktu..man ir taada lieta,ka signaals ir paaraak vaajsh uz citaam dziivojamajaam istabaam..taadeelj domaaju pameeginaat linksys WRT54G vai WRT54Gs..lai sho singnaalu atkal uztvertu un ar to aparaatinju paarraidiitu taalaak.

Vai kaads ir taadus ekspermentus veicis,ko Juus ieteiktu man..

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

100reiz aprunāts - viennozīmīgi WRT54GL .

Link to comment
Share on other sites

100reiz aprunāts - viennozīmīgi WRT54GL .

 

nu bet ar ko atskiraas GL no GS/G???

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

nu ko tas "SpeedBooster" dod????

Izlasi, arī tas taja pašā lapā 100% un pilnīgi skaidri ir aprakstīts. Copy/Paste vai jātaisa?

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Tad sāksim ar to - ko Tu vispār gribi un kas Tev pašlaik ir. Kompji vienkārši ar bezvadu kartītēm? Inetu dali visam kastēm (kā?), vienkārši lokālo bezvadu tīklu vajag? Tagad lokālais - kā?

Es mājās tieši signāla švakuma dēļ iepirku WRT54GL (48 Ls maksā, nevis MS ieteiktais - 79, Tu pus pilsēetai inetu sniegsi, vai? :). Arī stāv koridorī bez neviena vada (nu, barošana, protams) un nodrošina tīklu (inets man no pamatkstes no proxy).

Link to comment
Share on other sites

HEEELP! Palīdziet atrast ADDREPLY pogu, lai man nav bezjēdzīgi jācitē!

 

nee,lieta taada..man te Riigaa virtuvee pie loga ir atveerts wi-fi signaals (kur naak internets)- no kaiminja. tas ir paaraak slikts,lai to vareetu uztvert ari paareejaas istabaas..

Taapeec domaaju uzlikt taadu linksuys aparaatu,kas to signaalu virtuvee vareetu uztvert, un taalaak ar to pashu linksys izmeetaat pa visu dziivokli..Taa...!! Vai tas maz ir iespeejams????

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Iespējams ir viss :) Cik saprotu, kompis Tev tikai viens, bet rauties pa inetu var tikai virtuvē? Tad, manuprāt rūteri/bridži ir lieka naudas izmešana - kaut pats antenu uzmeistaro (vai nopērc, protams) :)

Link to comment
Share on other sites

Iespējams ir viss :) Cik saprotu, kompis Tev tikai viens, bet rauties pa inetu var tikai virtuvē? Tad, manuprāt rūteri/bridži ir lieka naudas izmešana - kaut pats antenu uzmeistaro :)

 

nu bij taada doma meistarot antenu..tachu man portatiivajam nav iespeeja piesleegt antenu..un tad man kaut kaads kabelis jaavelk cauri 2 istabaam... nee..

Taapeec vienkārši es te konsulteejos vai ar taadu vienkārši aparaatu vareetu to signaalu dabuut citaas istabaas..

Saakumaa bij doma uzlikt mazu kompiiti virtuvee..kuram ir wi-fi karte,kas to signaalu uztvertu..tad ar totru ethernet karti un kabeli paarvadiitu uz access point un lietotu internetu...nu taa luuk...

 

man te tomeer saka,ka varot vieniigais izmantojot access point.

Linksys WAP54G....tikai un vieniigi...

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Antena stāv pie tā kompja, kuru lieto, nav jāvelk caur visām istabām vadi līdz virtuvei un antena jāliek logā :) Protams, ja antenis kaut cik jēdzīgs. Nu, ja pie portatīvā nevar pieslēgt - ta cita lieta, ta neko.

Ar AP neesmu ņēmies, konfigurācijas sīkumus nezinu, bet rūteris tieši šādā gadījumā tiešām nederēs (vismaz ar standarta softu).

Link to comment
Share on other sites

nu man veel ir viena karte wi-fi portatiivajam(edimax) mosh to kaut kaa vareetu paartaisiit,lai piemonteetu antenu..kaut kaa..nezinu kaa... ;-)

Link to comment
Share on other sites

Guest velns

..taadeelj domaaju pameeginaat linksys WRT54G vai WRT54Gs..

 

šeit es varētu iestarpināt, ka man ir viens ko pārdot Linksys Wireless-G Broadband Router WRT54G-EU. Aparāts nelietots, nekonfigurēts. Tika iepirkts līdz ar interneta ierīkošanu no mdsl, bet netiek lietots, kas arī ir par iemeslu pārdošanai.

Link to comment
Share on other sites

Jautājums par tiem pašiem linksys ruuteriem.

Stāv wrt54G rūteris.

Laptopam nets caur wireless,

otram kompi nets caur kabeli.

 

Viss itkā šancē, ja neskaita baigo ātruma kritumu.

Iespraužot kastē neta vadu pa taisno, download iet ~ 1mb/s

Laižot netu caur rūteri (kompis un rūteris savienots ar kabeli) download ne vairāk pa 200Kb/s

 

Settingi + - standartā. Kompim uzlikta automātiskā IP adrese, Rūterī ieliku ISP piešķirto IP

DHCP enabled

Max DHCP users - 50

MAc adrešu klonu un advanced routing neizmantoju,

 

Nekādi netieku skaidrībā kur paslēpies āķis

 

J.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

 

Nekādi netieku skaidrībā kur paslēpies āķis

 

J.

Sākt, manuprāt, vajadzētu ar to, ka jāpaskatās ar kādu ātrumu Wlan karte ir sakonektējusies ar rūteri - vai ir 54 Mbps? Varbūt kādi tarucējumi, var kanālus pamainīt. Man namā viens kompis ar augstāk par 11 Mbps nekonektējas principā (nu, ja vien rūteri nepienes pie pašas kastes :). Tad ātrums ~700-900 kB/s pie ieslēgtām šifrēšanām utt. Kādu laiku atpakaļ man baisi sakari čakarējās - tad gadījās, ka arī 1 Mbps konekcija stāvēja.

Link to comment
Share on other sites

Nu man ar bija doma dzīvoklī ierīkot bezvadu tīklu, lai nav ar vadiem jāčakarējas, bet, palasot šo pavedienu un dažādas problēmas, gribēšana ieguldīt šinī pasākumā sāk mazinātes (ātruma zudumi, utt). :?

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nav tik traki - ņem normālu rūteri, kauč to pašu ar labu vārdu pieminēto WRT54GL, un puse problēmas atkritīs uzreizi. A ātruma zudumi - nu, lai pa inetu rosītos vairāk kā pietiek. A tam kompim, kurš nu tos lielapjoma labumus sūc - tam rūteri pieslēdz ar vadu. Es arī uz to kompi, kas man ar 11 Mbps konektējas, šad tad kādu filmu lokali pārdzenu, nekas.

Link to comment
Share on other sites

"A tam kompim, kurš nu tos lielapjoma labumus sūc" - tas jau arī ir vienīgais kompis vispār. :-D Tad jau nekādas jēgas. Ideja bija vienkārši tāda, ka tieši pie ieejas dzīvoklī, kur ienāk i-neta vads, uzlikt rūteri, lai vads nav jādzen caur 2 istabām. Vēl šis risinājums būtu labs, ja nu nākotnē tiktu pirkts portatīvais. Bet laikam būs vien jāčakarējas un jāslēpj vads zem līstēm, utt. :-?

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nu, tad vai nu vads, vai ar ātruma zudumiem būs jāsamierinās :) It kā jau ir pakreisās technoloģijas - piemēram, 108 Mbps un 125 Mbps (125HSM ), bet cik stabili un garantēti tas viss darbojas - nezinu, neesmu provējis - man ir D-Link kartes ar 108 Mbps un LinkSys rūteris (pieminētais WRT54GL), kam var uzlikt to 125 Mbps suportu, bet abi, cik sapratu, nesavietojami.. No otras puses - kāds Tev ineta pieslegums, vai visus 54 Mbps aizpildi kauču kabeli lietojot? Kaut arī, protams, jārēķinās, ka var arī ar zemāku sakonektēties.

Link to comment
Share on other sites

Tur jau tā štelle ka tie 200kb/s iet ja rūteris un kompis ir savienots ar vadu, Tādēļ arī nevaru saprast kāpēc šāda situācija rodas.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Tur jau tā štelle ka tie 200kb/s iet ja rūteris un kompis ir savienots ar vadu, Tādēļ arī nevaru saprast kāpēc šāda situācija rodas.

Nu ta kaut kas ir galīgā žo. Nu, es paprovētu citu vadu, starp rūteri un kompi (kaut arī - laikam jau oriģinālais, kas līdzi nāk tiek lietots).

Nu un - noklonē tomēr MAC adresi, varbūt provaideris nesavām adresēm galīgi negriež nost inetu, bet nozūmē ātrumu.

Vari papingot un paskatīties, kur bremze rodas - kompis -> rūteris (tad kabelis/switch ports varētu būt čupā), vai tomēr izejot no rūtera. Tad varētu par MAC adresi padomāt...

Link to comment
Share on other sites

noklonēju kompja mac adresi, ātrums ~ 6x palielinājās.

Provaiders tiešām laikam ierobežo ātrumu nesavām adresēm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

diemžēl atkal netieku gudrs a savu WRT54G

Viss gāja oki doki, līdz kādu dienu Biš nets bija nojucis, papildus vēl kāds no mājniekiem "paspēja" noresetot ruuteri.

Salieku ruterim setingus atpakaļ, noklonēju mac adresi,

*notestēju netu uz laptopa (wlan savienojums) - viss iet oki doki, bez aizķeršanās.

*testēju netu uz desktop kompja (savienots ar ruuteri caru vadu) - neko izņemot ruuteri nevaru nopingot, http neiet, pārējās neta aplikācijas kā piem win update, skype, torrenti utt - viss šancē. Protams varētu padomāt ka 80 ports aizgriezts, taču pie ruutera aizliegumiem viss ir vaļā, pat noresetojot rūteri ar defaultajiem setingiem http neiet, ja netu laiž caur vadu, ja caur wireless, viss šancē oki doki

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sveicināti kolēģi!

 

Lai neražotu topikus, provēšu jautāt sajā, tēma ir līdzīga.

Ir lokālais tīkls, kuru vajag paplašināt vēl vienā istabā, vadu uz to istabi izvilkt ir pagrūti, faktiski nevar, blakus istabā ir kompis, kas pieslēgts tam tīklam. Nu vot, ir iepirkts wrt56gl, vai ar šitā verķa palīdzība, var nodrošināt tīklu, tam kompim, līdz kuram nesniedzas vads, bet tādā veidā, lai tas kompis būtu redzams tīklā (workgrupā). Nu tipa, lai tas wrt56gl nodrošinātu, tādu kā huba (svitča) funkcionalitāti - varētu pieslēgt LANā vienu kompi pa gaisu un vienu pa vadiem.

 

Vai arī ar wrt56gl rūtera palīdzību to nevar un vajag mainīt pret access pointu un habu? Nu tipa pie tā tīkla vada kas ir vistuvāk piespraužam habu, pie haba pierubījam to kompi, līdz kuram vadi sniedzas un Access pointu un caur access pointu tad to kompi līdz kuram vadi nesniedzas?

 

Bet gribētos tomēr ar vienas iekārtas palīdzību (wrt56gl).

 

A

Link to comment
Share on other sites

-> androidz

 

Šiem mērķiem tīri labi derēja arī jebkurš wireless AP, bet Linksys WRT54GL wirelesam ir laba izvēle (linux).

 

Pirmkārt nomaini standarta softu uz DD-wrt DD-wrt izvēlies kādu no "stable" firmwares (piem. dd-wrt.v23), novelc dd-wrt.v23.std.zip, atzipo un pie rūtera firmware upgrade izvēlies no atzipotā "generic.bin". Tas tev dos papildus fīčas, tavā gadījumā Wireless-> Advanced-> Xmit power varēsi samainīt no default softa 28 līdz pat 251 (reāli strādā līdz 150).

Otrkārt..... nav nekāda otrkārt - defaultā, LAN (ne tas kas web managementā) interfeiss un wireless interfeiss (Vlan0 un Eth1) ir "sabāzti" vienā bridžā - interfeiss br0 (vot šitas web managementā ir LAN) ar ip 192.168.1.1

Tātad konfigā caur WEB jāpamaina wireless parametri (xmit power, ja vajag security, ja vajag MAC filter, ja vajag SSID), ja tavā tīklā kautkāds cits verķis dod automātiski IP (DHCP), izķeksē visur (SETUP un Administration) kur redzi DHCP un DHCPd (citādi kompjiem IPs izdalīs WRT54GL), ja vajag samaini rūtera LAN IPs uz IP, kas IR (un ir brīva) tavā tīkla, spraud atnākošo un kompja vadu jebkurā LAN portā un blakus istabā (un visur citur kur ir signāls) brīvi lieto wireless. Iesaku ieķeksēt un ierakstīt kompja wireless mac-adresi iekš MAC filter un lietot wireless security, citādi tavu i-netu vai LAN palietos arī kaimiņš.

Labots - muca
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
ZigmarsR

ir ruteris Linksys WRT54GL ar DD-wrt iešuvi

no provaidera 1 statiskā IP -> ruteris -> LAN ar statiskām IP

viss strādā labi, bet varbūt var labāk?

 

1. vai kāds var populāri izskaidrot kam noder advanced routing,

2. vai kādam strādā Access Restrictions atsevišķu darbstaciju darba laiku un dienu ierobežošana (man nē),

3. kur palasīt Rflow Collector Helpu, ne viss tur ir saprotams?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...