Jump to content

Kā lētāk pieslēgt internetu diviem datoriem?


Guest adam
 Share

Recommended Posts

Iepērkot papildus tīklakarti vienam datoram un uztaisot cross tīkla vadu uz otru datoru.

Vai arī mazu Switch lietotu iepērc 4 portu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ansis Vīksniņš

Caur sviču. Labāks ātrums starp datoriem.

Papildināts. Papildus tīkla kate, ja dotas divas adreses??? Muļķības.

Link to comment
Share on other sites

Guest adam

Caur sviču. Labāks ātrums starp datoriem.

nevari moš kādu ieteikt? un vai abus datorus LAN'ā varēs saslēgt caur switch? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Caur switchu

Plusi salīdzinot ar ICS (Internet Connection Sharing):

1)neatkarīgi datori, nav jāieslēdz pirmais lai otrais tiktu pie neta jūzāšanas

2)interneta ātrums lielāks nosacīti lielāks jo netiek dalīts viens pieslēgums bet tiek izveidoti divi pieslēgumi. Protams, kopējais līnijas ātrums nav 2x5Mbit, bet reāli arī tos 5Mbit/s var redzēt tikai dziļā naktī vai agri no rīta

Mīnusi salīdzinot ar ICS:

1) apgrūtināta viena iekšējā tīkla izveide jo abi datori vizdrīzāk ka nebūs vienā subnetā

2)switch ir par pāris Ls dārgāks par otru tīkla karti

Link to comment
Share on other sites

Ertaaks lietoshanaa buus variants ar switchu, kaut vai taa iemesla deel, ka vienam kompim nav jaabuut iesleegtam, lai otram buutu nets, pats lietoju, nesuudzos.

Ar ieksheejo tiiklu ir nedaudz gruutaak, abiem PC jaabuut uzinstaleetiem NetBIOS protokoliem.

Link to comment
Share on other sites

Guest adam

ok, njemshu switchu, jo variants, ka vienam kompim noteikti jaabuut iesleegtam, lai straadaatu otrs, manupraat, ir galiigi garaam un man neder.

 

kaadu switch'u iesakat/rekomendeejat?

Link to comment
Share on other sites

nu jaa, es ar caur switchu laizhu. reizeem tomeer, kad es vai braalis kko velkam no interneta, tad bish velkaas nets, bet ar to var samierinaaties

Link to comment
Share on other sites

Guest Ansis Vīksniņš

Sviču? Es paņēmu pirmo, kas pagadījās - D-link. Par iekšejo tīklu. Jāliek, manuprāt, divas tīkla kartes. Domāju, ka savādāk nevarēs, bet, varbūt, citiem ir cita doma.

Link to comment
Share on other sites

teoreetiski uz abiem kompjiem uz taas pashas vieniigaas tiiklenes uzlikt veel vienu (ieksheejo) ip vienaa subnetaa... un ar add route noraadot ka viss kas ies teiksim uz ieksheejo 192.168.0.0/24 tiks dots aaraa tikai pa ieksheejo adresi...

 

tikai tas viss jaasajuudz kopaa ar mdsl dhcp

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest Elvy

Nu man var teikt tas pats jautājums, ja man ir LTC MK2 ar 2 IP adreseem un pashlaik piesleegts pie viena datora. bet es veelos otram datoram arii internetu, tad es varu nopirkt switchu (to pashu pa ~5ls?) un viss buus ok? + Ja man otrs kompis atrodas otraa istabaa, kaut kaadi vadi ir jaapiepeerk?

Link to comment
Share on other sites

Guest abc

2)interneta ātrums lielāks nosacīti lielāks jo netiek dalīts viens pieslēgums bet tiek izveidoti divi pieslēgumi. Protams, kopējais līnijas ātrums nav 2x5Mbit, bet reāli arī tos 5Mbit/s var redzēt tikai dziļā naktī vai agri no rīta

 

Pieslegums tiek izveidots no DSL centrales uz DSL modemu, nevis uz katru datoru atseviski.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Nu man var teikt tas pats jautājums, ja man ir LTC MK2 ar 2 IP adreseem un pashlaik piesleegts pie viena datora. bet es veelos otram datoram arii internetu, tad es varu nopirkt switchu (to pashu pa ~5ls?) un viss buus ok? + Ja man otrs kompis atrodas otraa istabaa, kaut kaadi vadi ir jaapiepeerk?

Vēl vajadzēs divus attiecīga garuma patch kabeļus .

Link to comment
Share on other sites

ko jūs te cilvēkam smadzenes cakarējat ar divām tīkla kartēm, pērc to switch(hub) nost liec klat un uz abiem datoriem bus sava IP, protams nebūs 2x5mbit(vai cik tur ) bet bet ātrāk būs kā saslegt uz vienas IP(pārbaudīts praxē).Patiesībā te jau daudz šī tēma aprunāta.

Link to comment
Share on other sites

man ir lidziga problema,tikai man ir kabeljinternets,un jautajums ka es varu uzzinat vai man ir viena ip vai divas?un isuma kada atskiriba starp swich un router?

 

 

:sad:

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Ja neesi papildus pieteicis tad viena IP adrese . Ja tev vajag izveidot savu lokālo datortīklu - tev vajag switch , bet tad kad tev gribas viņu pieslēgt pie interneta - tad palīdz router .

Link to comment
Share on other sites

Tas pats i-neta veikals, kas minēts: direkt.lv... Kaut ko apskatīt klāstā, kur GF5200 focene un GF6600 saliktas vienādas, datorīšiem un deteļām uzskrūvētas cenas (īpaši HDD), un vēl, šie piedāvā nopirkt iekārtu, kas saucas "Dual DVD-RW" :)). O, Aparāts!

Link to comment
Share on other sites

Painkiller - tu pats apskatījies, uz kādu artikulu ved dava pirmā saite? :p Izrediģēju tavu rakstu.

Link to comment
Share on other sites

Guest ups

es anglju valodu vispar nesaprotu,nevari ludzu iemest kadu linku krievu vai latviesu valoda par to switchu un routeri,kur ir isi un konkreti pastastits kas ir kas,taja wikipedija ne vella nevar saprast

Link to comment
Share on other sites

ups nu anglju valodu maacies vien pac

 

iisumaa abi ir switchi - tas ir ja pa aareejo vadu naak 1,2,3,4 ...utt IP adreses, tad vins izmet aaraa tikpat vai mazaak cik nu piesleegsi ....

ideja - liidz swicham iet 1 vads, no swicha cik vajag (cik aareejaa vadaa IP adreses)

vajadziiba - nav jaavelk tie ntie vadi liidz swicham

katram juzerim teoreetiski garanteets aatrums taads pats kaa aareejaa vadaa (teoreetiski)

 

ruuteris- tas pac swich un var darboties kaa swich, bet pieliktas klaat papildus funkcijas

- liidzs ruuterim naak 1 vads ar 1 IP adresi

- no ruutera naak aaraa ntie vadi un katram sava IP adrese

ruuteris vienkaarsoti runaajot veido iekseejo tiiklu ar vienu izejosho IP adresi

protams katram kas vada galaa interneta aatrums buus atkariigs no max iespeejmaa kas aareejaa vadaa un izdalot ar aktiivo piesleegumu skaitu (piem aareijais 100mbps - iekseejie 10 lietotaaji katsrs par 10mbps vai viens 90 un citi dala tos atlikusos 10)

 

ruuteris var straadat kaa swichs ienaakosho vadu iesprauzot citaa ligzdaa ;-) swichu par ruuteri nepaartaisiisi

 

P.S.

shis skaidrojums ir ljoti vienkaarshots un dazam varbuut liksies vulgaars - bet iisumaa soidet!

Link to comment
Share on other sites

Guest ups

tad sanak,ka manai situacijai -kabelmodems-viena ip.es gribu dabut otru kompi pie ineta,lai abi kompi strada vienlaicigi (neatkarigi)neta.man vajag routeri,switch neder.un parasto pach kabeli?es pareizi sapratu?un ka jakonfigure to ruteri?

Link to comment
Share on other sites

nu jaa - ja kabeljmodeems un 1IP vajag ruuteri (derees jebkura deshovka pa 20lvl no veicha vai lietots pa 10-15lvl)

 

vadi parastie tiikla ethernet

 

konfiguraacija parasti pielikta manuaalii

- pieleedzam aareejo vadu pie spec ieejas ruuterii (nezinu kaa sauc - vinja staav atseviski no paareejaam)

- piesleedzam kompjus pie izejoshajiem (parasti 4 kopaa)

- iesleedzam 1 kompi

- palaizam MSIE vai jebkuru citu browseri

- ierakstam ruutera IP

- paraadaas ruutera konfig logs

- nu tad peec ruutera manuaalja - ejam uz razotaaja maajas lapu - kachaajam manuaali

 

standartaa vienk jaaktivizee un viss - defaultie setingi ljoti labi straadaa - nekas iipasi nav jakonfiguree ja nu vieniigi tavs DC++ negrib straadat - tad jaastaas kas kur un kaa bet es to nemaaku - prasi speciem - buuta forumaa bija topiki par ruuteru konfigureesanu

Link to comment
Share on other sites

Rūterim noteikti klāt būs pamācība un tur viss būs smalki aprakstīts, kā viss jādara, kā konfigurēt un ko darīt, ja kaut kas neiet, kā vajag.

Link to comment
Share on other sites

Guest painkiller

Painkiller - tu pats apskatījies, uz kādu artikulu ved dava pirmā saite? :p Izrediģēju tavu rakstu.

Aha, pateicos. Uzmetu aci tikai nosaukumam, bet bildēm ne.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...