Jump to content

Cietaa diska klusinaashana


Kashelz
 Share

Recommended Posts

Nu taa, papeetiju kaa citi ir klusinaajushi cietos diskus, es arii sadomaaju apklusinaat savu Maxtor 80 Gb SATA cieto ar 8 Mb keshu! Nu rezultaats bija lielisks, vieniigi negatiivaa puse ir taada, ka tagad cietais disks diezgan pamatiigi karst, MAX virs 50 graadiem!

 

hdd_mod.jpg

 

Izmantotas ir parastaas bikshu gumijas, kas ir nopeerkamas par paaris kapeikaam! Melnaa kraasa izskataas vislabaak! Taalaak gumija tika sashuuta kopaa izveidojot rinjkji un tad taa tika izvilkta cauri datora korpusam! Stiprinaajuma vietas izmantoju lielo spraudiishu draati, nu stiprinaajums kautkaa taa:

hdd_stiprinajums.gif

 

Viss ljoti vienkaarsh, aarti izdaraams, neprasa nekaadus liidzekljus, labi izskataas :)

Link to comment
Share on other sites

arii labi es akal savu cietni esu iekaaris elastiigajaas saitees ;DD nekas cits nebija pieejams uz vietas :D efekts jau tomeer tas pac..

Link to comment
Share on other sites

mjaa es skaos kaa visi tos hdd klusina.

bet pasam slinkums.

taapat visi ventilaatori smagi paargaudo to hdd.

 

bet kashelsz

tu vari tam cietnim prieksaa pielikt parasto hdd dzeseesanas ventilaatorus bet tikai nonemt sliedes.

vareetu buut ka buus veesaaks un vienalga klusaak nekaa bijis tev saakumaa.

Link to comment
Share on other sites

arii labi es akal savu cietni esu iekaaris elastiigajaas saitees ;DD nekas cits nebija pieejams uz vietas :D efekts jau tomeer tas pac..

Njaa, iekaart ir labi, bet mana metode ir taada, ka cietais disks tiek iespiests no abaam puseem un neljauj tam kusteeties, respektiivi doma taada, ja nu cieto netiishaam sakustini, tas nevar pieskarties korpusam vai pat izkrist araa ;) man paarliktas ir 4 gumijas un cietais turas savaa vietaa lieliski :)

Link to comment
Share on other sites

mjaa es skaos kaa visi tos hdd klusina.

bet pasam slinkums.

taapat visi ventilaatori smagi paargaudo to hdd.

 

bet kashelsz

tu vari tam cietnim prieksaa pielikt parasto hdd dzeseesanas ventilaatorus bet tikai nonemt sliedes.

vareetu buut ka buus veesaaks un vienalga klusaak nekaa bijis tev saakumaa.

Nu protams ka taa jaadara ja ruup HDD temperatuura, uz doto momentu nav nekas pielikts, bet doma veelaak gan kautko piekjekseet klaat ;)

Link to comment
Share on other sites

hrenzin kāpēc tev tā temp ? - pēc idejas nevajadzēja nekam mainīties, javien tajās gumijās tas hdd nav kā mētelī ietuntuļots?:)

 

brīvstāvoši karājoties tam vajadzēja dzist normāli...

Link to comment
Share on other sites

Tempretuura vareetu rasties arii netiishaam padauzot to HDD... Kaut kas tur vairaak nestaav taa kaa staaveeja pirmstam un rodaas berze..

Link to comment
Share on other sites

hrenzin kāpēc tev tā temp ? - pēc idejas nevajadzēja nekam mainīties, javien tajās gumijās tas hdd nav kā mētelī ietuntuļots?:)

 

brīvstāvoši karājoties tam vajadzēja dzist normāli...

 

saskruuveec tas tomeer atdod dalju siltuma korpusam

 

ja gribaas veesaaku tad panjem par 3Ls Titan HDD cooleri, 12V vietaa iebaro 5V, grieziisies tas uz 1000 - 1200RPM un trokshnja nebuus ... nu uz cooleris stiprinaas pie HDD apakshas ar 4 skruuveem, taa kaa Kashelza konstrukcija buus jaapamaina minimaali - HDD jaapacelj biku augstaak IBO zemu tas ir un cooleri vieta var pietruukt

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt pietiktu ar to, ja to HDD vienkaarshi paceltu nedaudz augstaak, lai apakshaa gaiss var briivaak staigaat.

Link to comment
Share on other sites

Guest EsPats

Ja ir luste sataisi tam cietnim zaarcinju ar spaarninjiem no alumiinija, pieskruuveejot to stiprinaajuma vietaas un tad piekar. Alumiinijs gan labi vada siltumu, gan arii miiksts, taakaa veel papildus klusinaas

Link to comment
Share on other sites

Guest Urban Lācis

Ideja laba, vieniigi tie graadi taadi pabaisi, cik lasiits celsiji virs 40 buutiski samazina HDD expluataacijas laiku.

 

Manam kompim Maxtor 120Gb cietais, temperatuuras bija taa:

1.Korpus aizveerts ap 40 peec Celsija

2. Korpuss valjaa ap 35

3. Tajaa vietaa, kur ieskruuvet cietos bija vieta 2iem, taa visa konstrukcija kaa taada kastiite(saanos attieciigi cohumi skruuveem), tad ar plakjeneem & knaibleem izgrauzu dibenu aaraa & temperatuura kritaas veel par kaadiem 2-3 graadiem(trauceeja silta gaisa atpluudi taatad)

4. Izveidojushaa ruumee iestuukjeeju 80mm karlsonu & temperatuura nokritaas uz 15(!), ja kopee no vienas partiicijas uz otru uzkaapj liidz 19-20.

 

Vieniigais miinus, tas kuuleris ir diezgan paskaljsh, naakamnedeelj njem gjipsi no rokas & kjershos pie uzlaboshanas.

Link to comment
Share on other sites

Nu tu vari dzeseeshanai arii korpusam priekshaa iebaazt cooleri, bet tas ir efektiivaak ja ir vairaaki cietnji - vienam var arii to hdd dzeseekli nopirkt. Man gan vinji nekaraajas trusiku gumijaas, bet gan ielikti blekjii kas kalpoja vecam datoram par hdd tureekli. Novietojums nedaudz sliipi ar apakshaam pret ventilatoru, rezultaats - auksts hdd, vieniigi plate tomeer nedaudz silta ir. Luuk bilde: http://foto.inbox.lv/albums/rihardz/PC/hddcooling.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ideja laba, vieniigi tie graadi taadi pabaisi, cik lasiits celsiji virs 40 buutiski samazina HDD expluataacijas laiku.

 

Manam kompim Maxtor 120Gb cietais, temperatuuras bija taa:

1.Korpus aizveerts ap 40 peec Celsija

2. Korpuss valjaa ap 35

3. Tajaa vietaa, kur ieskruuvet cietos bija vieta 2iem, taa visa konstrukcija kaa taada kastiite(saanos attieciigi cohumi skruuveem), tad ar plakjeneem & knaibleem izgrauzu dibenu aaraa & temperatuura kritaas veel par kaadiem 2-3 graadiem(trauceeja silta gaisa atpluudi taatad)

4. Izveidojushaa ruumee iestuukjeeju 80mm karlsonu & temperatuura nokritaas uz 15(!), ja kopee no vienas partiicijas uz otru uzkaapj liidz 19-20.  

 

Vieniigais miinus, tas kuuleris ir diezgan paskaljsh, naakamnedeelj njem gjipsi no rokas & kjershos pie uzlaboshanas.

Man arii ir taads pac HDD kaa tev, tikai mans pie nosleegta keisa griezhas ar max 35 graadiem. Tev vinsh taads drusku jociigs, ja pie aiztaisiitas kastes turaas liidz 40...

Link to comment
Share on other sites

Ideja laba, vieniigi tie graadi taadi pabaisi, cik lasiits celsiji virs 40 buutiski samazina HDD expluataacijas laiku.

 

Manam kompim Maxtor 120Gb cietais, temperatuuras bija taa:

1.Korpus aizveerts ap 40 peec Celsija

2. Korpuss valjaa ap 35

3. Tajaa vietaa, kur ieskruuvet cietos bija vieta 2iem, taa visa konstrukcija kaa taada kastiite(saanos attieciigi cohumi skruuveem), tad ar plakjeneem & knaibleem izgrauzu dibenu aaraa & temperatuura kritaas veel par kaadiem 2-3 graadiem(trauceeja silta gaisa atpluudi taatad)

4. Izveidojushaa ruumee iestuukjeeju 80mm karlsonu & temperatuura nokritaas uz 15(!), ja kopee no vienas partiicijas uz otru uzkaapj liidz 19-20.  

 

Vieniigais miinus, tas kuuleris ir diezgan paskaljsh, naakamnedeelj njem gjipsi no rokas & kjershos pie uzlaboshanas.

Man arii ir taads pac HDD kaa tev, tikai mans pie nosleegta keisa griezhas ar max 35 graadiem. Tev vinsh taads drusku jociigs, ja pie aiztaisiitas kastes turaas liidz 40...

 

HDD temp ir atkariiga no razhotaaja un modelja.

Taaka nekaa diivaina ka viens disks ir 25 otrs 40.

tas ir normaali pat ja tie abi diski ir pie vienas sisteemas.

Link to comment
Share on other sites

Guest Urban Lācis

2 Zwobot

Jap, biju apsveeris arii taadu variantu, miinus taads, ka paskalji, mans meerkjis ir uztaisiit peec iespeejas klusaaku kompi, man ir doma likt 120mm karlsonu inteikam(jau nopirku Latgalitee) & atsevishkju 80 prieksh HDD, tad jau redzees, kas sanaaks. Es veel ieteiktu pielik priekshaa tam karlsonam puteklju filtru, lai mazaak s**du dzenaas iekshaa.

 

2 Krishius

Kad kaste valjaa stabili 35.

 

2 Kuuminjsh

Krievu saitaa izlasiiju shtelli, ka pigors sleepjas drankjiigaa baroshanas blokaa, kursh padod nevis preciizu 12V, bet nedaudz vairaak 12,2->12,3, & tas arii rada to pamatiigo karstumu, lai izvairiitos, uz vienaa no vadiem ir jaaielodee taads suudinjsh(neatceros nosaukumu & links uz sitiena neatradaas), kursh laizh cauri tikai 12V, shaadaa veidaas tas moderis bija ieguvis veesu HDD, naakamnedeelj, ja buus laiks, obligaati azieshu uz Latgaliiti & nopirkshu to detaljinju, rezultaatus pazinjoshu.

 

 

& veel, kur iisti var nopirkt to puteklju filtru

16p.jpg

Biju iegaajis uz Briiviibas ielas pirms gaisa tilta ventilaacijas prechu veikalaa, tur nebija, suutija uz Elektronu Teerbatas ielaa, a tur vieniigi puteklju suuceejiem taadi mazinji, nevis shitaadi lieli, lai zekjiiti vareetu uzmunstureet, kur lai taadu nopeerk? Atvainojos, ja questions jau uzdots.

Link to comment
Share on other sites

Krievu saitaa izlasiiju shtelli, ka pigors sleepjas drankjiigaa baroshanas blokaa, kursh padod nevis preciizu 12V, bet nedaudz vairaak 12,2->12,3, & tas arii rada to pamatiigo karstumu, lai izvairiitos, uz vienaa no vadiem ir jaaielodee taads suudinjsh(neatceros nosaukumu & links uz sitiena neatradaas), kursh laizh cauri tikai 12V, shaadaa veidaas tas moderis bija ieguvis veesu HDD, naakamnedeelj, ja buus laiks, obligaati azieshu uz Latgaliiti & nopirkshu to detaljinju, rezultaatus pazinjoshu.

 

EEeeem, es tikko pakonsulteejos ar elektronikas speciaalistu un es taa noteikti nedariitu. Vismaz Nexodus teiktos rezistorus neliktu (nezinu, kas tai saitaa domaats), jo spriegums tev mainiisies arii no straavas stipruma, tobish "shuuposes". Ja tu sito tomeer saveido, tad obligaati pazinjo rezultaatus.

Link to comment
Share on other sites

baigi varenā doma par to sprieguma stabilizētāju:)! - nezkā būs!- jo tiešām - tā varētu būt, ka baroklis mazliet par stipru tās detaļas piebaro, ka šīs karst vairāk.....

 

 

----uzliec to hdd vienkārši uz augstāka plaukta!!! - un bez visiem ventilatoriem dzisīs forši:) lai gaiss brīvāk var applūst visapkārt!

Link to comment
Share on other sites

baigi varenā doma par to sprieguma stabilizētāju:)! - nezkā būs!- jo tiešām - tā varētu būt, ka baroklis mazliet par stipru tās detaļas piebaro, ka šīs karst vairāk.....

 

 

----uzliec to hdd vienkārši uz augstāka plaukta!!! - un bez visiem ventilatoriem dzisīs forši:) lai gaiss brīvāk var applūst visapkārt!

OK, tiks izdariits, veelaak zinjoshu par rezultaatiem :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...