Jump to content

DVD vs CD - izturība


Vilx-
 Share

Recommended Posts

Atkal viens zinjkaariibas jautaajums no manas puses:

 

Kaada ir ljauzju pieredze ar DVD R/RW - vai tie ir izturīgāki (mazāk skrāpējas/noturīgāki pret skrāpjiem/utml.) nekā CD R/RW, vai ne?

 

Kaukur aceros lasiijis esam, ka DVD tehnologija esot noturiigaaka pret fiziskiem bojaajumiem kaa CD. No pieredzes zinu, ka CD ilgmuuzjiiba ir ljoti iiss lielums... :( Ja taa aktiivaak CD lieto, gada laikaa gatavs ir... RW pat dazjos meeneshos jau paraadaas pirmie BADi. Vai ar DVD ir labaak?

 

Juus protams teiksiet - ilgmuuzjiiba ir atkariiga no taa, kaa lieto. Protams, ja CD ieraksta un atstaaj tumshaa veesaa plauktinjaa uz 10 gadiem, tad vinjsh arii peec tam buus labi lietojams (cerams), bet ja to normaali lieto? Nu, piem. miiljotais muuzikas DVD, kuru Tu shad un tad iesvied pleijerii? Vai arii lielaa, datu staipaamaa DVD-RW? Kaa ir ar tiem? Viegli saskraapeejas, vai tomeer nee?

Link to comment
Share on other sites

Guest EsPats

Nevaru neko tieshi teikt, pieredze pavisam maza, bet tie dvd-r kas pabija pie manis dazhkaart pat no mazinja plekja gljukoja

Link to comment
Share on other sites

Man jau liekas, ka dvd ir labāki. Liekas tādi pamatīgāki. Esmu ierakstījis kādus ~50. Ļoti patīk tas, ka griežoties klusu rūc. Bet kā jau teica NC, tad tie ir jauni.

Vel viens apstāklis ir cena par kādu pirktas matricas.

Link to comment
Share on other sites

Tieshi taapeec, ka jauni, arii gribeejaas zinaat. ;) Tagad jau DVD writeri kljuvushi diezgan leeti, domaaju, ka lielajiem BOOTeriem tie noteikti jau sen ir. Tad nu cereeju atsauksmes. OK, ja veel par agru - tad par agru! :)

 

Vienkaarshi - ja sareekjina Ls/GB, tad peec shimbriideejaam DVD cenaam, ar taadu pashu attieciibu, 700MB matricai vajadzeetu maxaat 13 sant. Taatad - DVD ir daudz izdeviigaax par CD, jaasavaac vieniigi vairaak datu. Vai tieshaam viss ir tik rozjaini?

Link to comment
Share on other sites

Hmm... man maajas ir pirmaas HP matricas kuras tika ierakstiitas kaukur 1999 gadaa. viss lasaas ruukdams. un viena ir RW. tika aktiivi izmantota gadus 2. kopsh kura laika uz CD paraadaas bad bloki?

Link to comment
Share on other sites

kaa jau teikts tad dvd veel paaraak jauni, ja vien nav kaad smaniaks kam jau kopsh pirmaas dienas ir dvd rakstiitaajs par Ls900 pasuutiits no aarzemeem :) verbatim gan cd-rw gan dvd-rw ir ar 6kaartiigu uber super mega paarklaajumu (kaa vinji pashi apgalvo) kas laikam nodroshina labaaku izturiibu, jo neviens cd-rw ne arii dvd-rw no Verbatim veel nav noskraapeejies liiidz naavei...

Link to comment
Share on other sites

Guest misha

dvd neav vel tik izturigs ka cd!

 

Ar dvd loti rupigi jaizturas!Mazzaka svika un vairs nelasiis!!! Ar cd ir drusu vieglak saja gadijuma!

Link to comment
Share on other sites

dvd neav vel tik izturigs ka cd!

 

Ar dvd loti rupigi jaizturas!Mazzaka svika un vairs nelasiis!!! Ar cd ir drusu vieglak saja gadijuma!

Tiesh taa, es ierakstiiju DVD diskaa paaris parastaas avi ficenes un nesen skatos, uz DVD taada mazinja shviicinja, he he nolasiit vienu filmu nevareeja! Protams shaadu probleemu ir mazaak uz kaartiigaam matricaam kaa Verbatim, nevis uz leetajiem meesliem!

Link to comment
Share on other sites

Guest misha

vot ta jau ir ar to dvd!:) tapec ari ipasi negrasos kapt tuvako 5 menesu laika uz dvd, vieniggais ka parastas matricas nepaliks dargakas par dvd matricam... :))

 

p.s. protams loti ceru ka cenas necelsies cd maricam...

Link to comment
Share on other sites

man savukārt labi patīk tas ka DVD matricām abās pusēs ir cietais pārklājums - CD savukārt no augšas ir tikai etiķete vai folija - kuru ar nagu var iespiest, vai tā var nodrupt... - nu RW protams ir arī cietām pusēm... nu sazin. ar ilgmūžību vienīgais - PRINCO diski man visi ir izbalējuši - citi lietojot, citi pašinosevis - audio skanēj aizvien klusāk , raustīgāk, kamēr klusums:)....

 

PS - par skrāpēm - lai arī tās spēj traucēt - kādreiz nolasīt - tomēr tā vēl ir mazāk bēda nekā kad ierakstītais slānis vispēr nodrupis un pazudis:)))

 

---ir pat specijāli aparāti - kas pulē cd virsmu, un būtībā to arī mājas apstākļos var izdarīt - vajg vien pareizā smalkuma pastu, un urbjmašīnaio pareizo, pūkaino uzgali - un pāris minūtēs atkal gluda un spīdīga:)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...