Jump to content

Kā ar Dīdžejiem?


Krelin
 Share

Recommended Posts

Lieta sekojosha :arrow:

Ja diidzhejs uzrok kaut kaadu nebuut 70to gadu meksikaanja dziesmeli vinilaa, uztaisa, par pamatu njemot sho dziesmeli songu un to izdod kaa singlu/atskanjo diskotekaas, izdod plashaakai publikai - kur paliek origjinaala auitortiesiibas?

Vispaar jau piemeers sviestains, bet, manupraat, doma skaidra.

Kaa tad tur iisti ir?

Link to comment
Share on other sites

Arnichks

It kā tiesībās mācija ka jāprasa atļauju no autora, ja viņš miris tad no viņa pēcnācējiem vai tuviem radiniekiem :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nu stipri shaubos, ka katrs DJ's ies un prasiis kaut kadam aarzemju Markonii, vai var Tavu dziesmu ''pievaakt''...

Tapeec tagad lauzu galvu, kaa tas ir.

Link to comment
Share on other sites

Ok, paldies!

 

Veel kas - vai tad pietiek ar © ziimiiti, datumu un vaardu, uzvaardu un darbs ir pasargaats?

Tak var kaads nokopet un ar' shos tribambasus pielikt, ej nu pieraadi, ka darbs tik tiieshaam ir no Tevis.

Vot shitais jautaajums mani ir nodarbinaajis jau sen...

Link to comment
Share on other sites

Arnichks

A vot to izlems tiesas zālē...

Pēc manām domām, ja vien dziesma nekļūs ļoti populāra ka kāds to dzirdēs amerikā tikmēr neviens par to neuztrauksies.

Jā ar to zīmīti pietiek...

Link to comment
Share on other sites

Nuu taads beernishkjiigs piemeers -

kaa lai aizsargaa Nikneimu, jebshu pseidoniimu?

vienkārši. ©... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Arnichks

Autortiesību piederības apliecināšanai nav nepieciešama reģistrācija, darba speciāla noformēšana vai kādu citu formalitāšu ievērošana.

 

(4) Autors vai viņa tiesību pārņēmējs savas tiesības uz darbu var apliecināt ar autortiesību aizsardzības zīmi, kuru atveido ar tādu paņēmienu un tādā vietā, lai tā būtu nepārprotami redzama. Šī zīme ietver trīs elementus:

 

1) burtu "C" aplītī;

 

2) autortiesību subjekta vārdu (nosaukumu);

 

3) darba pirmpublicējuma gadu.

 

Un ja kāds cits izmantos, pierādi ka tu pirmais sāki lietot un iesūdzi eļementarno...

Link to comment
Share on other sites

:shock:

Un liidz ar to pseidoniims (liidz kameer uzrodaas kaads nelabveelis un grib tiesaaties, jo luk - vinjam ar' taads pats) ir pasargats?

Link to comment
Share on other sites

Taapat kaa tu gribi mikseet kaada dziesmu jaaprasa tiesiibas uz to, taa arii programmaam ir jaabuut licenzeetaam, ja tu ar to pelni naudu...

Link to comment
Share on other sites

BeatMaster

nu normali jau mixee ar aparaturu :)

Link to comment
Share on other sites

Nuu taads beernishkjiigs piemeers -

kaa lai aizsargaa Nikneimu, jebshu pseidoniimu?

vienkārši. ©... :roll:

Lai aizsargāt savu Nikneimu (vai vēl saukto par preču zīmi) piemēram Nike, Microsoft, Elkor u.t.t. vajag griezties Latvijas Patentu birojā.

 

Tur tu iesniedz pieteikumu uz savu nikneimu/preču zīmi, viņi to pieteikumu izskata apmēram 6 mēnešus un ja tas nav konfliktā ar jau esošiem (tiem pašiem Nike, Microsoft, Elkor u.t.t.) un ja neviens cits nav iesniedzis analogisku pieteikumu tad tev izdot oficiālu papīru Preču zīmes patentu un tu vari droši to lietot (izvēlētā nozarē) pieliekot klāt "TM".

 

Uz to pārbaudes laiku tev tiks izdots pagaidu papīrs, kas apliecina ka Nikname ir it kā "rezervēts uz tevi" un ja nu notiek kādi tiesu darbi tad, ja nemaldos, priekšroka ir tam, kas pirmais pieteica nikname... protams tiesaa var tikt ņemti vērā arī citi nosacījumi (kas pirmais sāka izlaist preci un ja tas ir pierādāms fakts)....

 

Vārdu sakot ej uz šo te lapu - http://www.lrpv.lv/index.php?lang=LV&id=26 izlasi, izpēti un sagatavo šos te dokumentus http://www.lrpv.lv/index.php?lang=LV&id=123 un viss notiksies.

 

Es esmu pieregistrējis savu nikname nbinc™, tā ka varu sīkāk interesentus apgaismot šajā jautājumā.

 

Tad kad es to visu formēju (gadus 2 atpakalj) tas man izmaksāja kādus 90 Ls.

Link to comment
Share on other sites

nu cik saprotu ta kautkādus šekspīra manuskriptus var ņemt tulkot un izdot vhateva...

laikam, kad autors aiziet labākos medību laukos tad pēc 70 gadiem, darbs ir pieejams da jebkādiem mērķiem, tas gan neatiecas jau uz kautkādiem darba tulkojumiem, bet tieši uz oriģinālu..

 

varbūt esmu nokļūdījies (iespējams ka tie 70 gadi bija no darba izdošanas brīža :/ ) , bet kautko šādu atceros no LU lekcijas kuras nosaukumu neatceros :/

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...