Jump to content

Lūdzu palīdziet ar konfigurāciju


ivo
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Ir doma beidzot savākt sev jaunu kompi ar domu, lai dažus tuvākos gadus nebūtu jāuzlabo. Pielietojums - mājas kompis - parastās lietas + video apstrāde, attēlu apstrāde, arī kādu spēli uzraut sagribēsies. Cipars - varētu būt kaut kur ap 800 Ls bez moņa.

 

Uzmetu ātrumā sekojošu konfigu, bet būtu pateicīgs par ieteikumiem un padomiem, lai savāktu optimālu konfigu.

 

Tātad:

CPU Intel Core 2 Duo E6600 2.4 Ghz, LGA775, 1066 MHz, 4MB, BOX

MB GIGABYTE GA-965P-DS4, s775, P965, 1066FSB, PCI-E, 4x Dual DDR2

RAM 2x Corsair 2 x 512MB DDR-II KIT, PC5300, DDR667, CL4 - pavisam 2Mb

Video GIGABYTE GeForce 7600GT, PCI-E, 128MB, 128bit, 560/1400 MHz

HDD WD 320Gb, 7200rpm, 16Mb Serial ATA II

Barošana Thermaltake W0089R, 470W Pure Power, 12cm FAN, PFC

DVD NEC 4550 (16x writer, DVD-RAM 5x), Dual Layer

 

Galvenie jautājumi:

Vai ir jēga ņemt RAM ar 800 MHz, kā ir labāk 2x1024 vai 4x512?

Varbūt vajadzētu tomēr labāku videokarti, piemēram GeForce 7900GT vai kaut ko no ATI?

Varbūt būtu labi uzlikt atsevišķu HDD sistēmai - kaut kādu 80 GB?

Kāda būtu vajadīgā barošanas bloka jauda?

Vai skaņas karte būs laba iebūvētā, vai tomēr likt papildus?

 

P.S. Varbūt kāds var palīdzēt visu vajadzīgo savākt par labākām cenām kā veikalā. Protams viss interesē jauns un ar garantiju.

Link to comment
Share on other sites

Sakoplektēts ir īsts zvērs.

Iesaku RAM 2x1Gb, vieglāk orientēsies, vieglāk apkalpot.

Ja kapeikas atļauj, ņem GF7900GT.

Ja nestrādā studijā ar iebūvēto 7.1ch pietiks. Izvēlies tikai attiecīgo skaņas sistēmu.

Gribēji 80Gb likt master OS, un 320Gb data, Install, docs HDD? Var arī tā. Labs variants.

Link to comment
Share on other sites

Aizej uz M79 - saliks tev kompi tā tīri neko, pie tam, ir daļas, ko nevar dabūt citi, tās dažreiz nav uzrādītas saitā... cena, pēc pieredzes, sanāk tāda pati kā liekot pašam + meistars, liekot kopā kompi, to notestēs un pārvbaudīs, lai vēlāk nebūtu gļuku...

Link to comment
Share on other sites

Aizej uz M79 - saliks tev kompi tā tīri neko, pie tam, ir daļas, ko nevar dabūt citi, tās dažreiz nav uzrādītas saitā... cena, pēc pieredzes, sanāk tāda pati kā liekot pašam + meistars, liekot kopā kompi, to notestēs un pārvbaudīs, lai vēlāk nebūtu gļuku...

 

It kā bija interese pašam saspraust tomēr. kaut vai tādēļ lai varētu izvēlēties daļas ne tikai no viņu piedāvātā klāsta, kā arī lai ieliktu tieši tādas firmas detaļu kā pats gribu, keiss arī būs pašam savs.

Bez tam, ko nozīmē "daļas ko nevar dabūt citi"?

Link to comment
Share on other sites

ja maks atlauj nem 800mhz jo Core 2 Duo + Corsair 4x 512MB 800mhz = :twisted:

var arii 2x 1gb

Link to comment
Share on other sites

Bez tam, ko nozīmē "daļas ko nevar dabūt citi"?

Ne tavā gadījumā, bet ir detaļas ko var dabūt tikai izredzētie. Piem. AMD 3600 x2 ;-)

 

DJWoX: kāpēc tieši Corsair? Vai ta citi ražotāji piedāvā sliktākus 800 mhz ramus?

Link to comment
Share on other sites

vēl ieteiktu ntpiedzivojumi.lv tur varētu salikt ļoti lēti... vienīgais vēl varētu šaubīties vai visas detaļas tur atrastos...

Link to comment
Share on other sites

ja tev ir sads kompis tad pulksenosana ir neizbegam un Corsair ir vieni no labakajiem kas klokojas

Link to comment
Share on other sites

veciit tas tavs sakomplekteetais pc ir zveers...jo ir nereaali labs procis.. 7600gt ir ok, bet saliidzinot ar 7900gt, labaak njemt 7900gt, jo performance nezjeeliiga...:) Pac esu izbaudiijis un zinu... veel kas, labaak njem Pioneer.. tas tomeer ir labaaks, un nebuut ne dizji daargaaks.. NEC peedeejaa laikaa biezji man ir saakushi gljukot, nu tas taa.. Par ramiem - Nesen izmeegjinaaju 800niekus.. efekts ok.. Ja negribi dizji zjeeloties, panjem 800nieces, labaak Kingston, paareejie dranjkji gljuko.. itsevishkji apacer. Es tavaa vietaa njemtu 320gb Seagate., aa es jau taa esmu izdariijis, manaa pc ir taac:)

taak, kas veel - baroklim lielais venjkjiks, tas nav good..njem HEC 550, un viss pumpees.

Baroklis iespeejams ka taveejais buus pa shvaku, bet nju, tad ja redzees..

Jap, liec 2x1gb, taa ir labaak..Un 80niex prieksh OS ir ok.

ko lai veel pamuuld, es iemetiishu aptuveno savu konfigu, kaa tu saki, kaadu es pc veeleetos un laikam uz Z-sveetkiem arii pirkshu :), peec preemijas :PP

 

Plate - MB P965/ICH8R S775 ATX/GA-965P-DQ6 GIGA-BYTE

Procis - INTEL CORE 2 E6400 2.13GHZ 1066/2M S775

VGA - VGA 256MB GDDR3 PCIE16 7900GT/NX79T256DB-RH GIGA-BYTE

HDD - SEAGATE BARRACUDA 7200.10 320GB SATA (divi, sastraipoti)

RAM - 512MB 800MHZ DDR2 NON-ECC CL5 DIMM (divas)

Baroklis - HEC 480W POWER SUPPLY RETAIL

DVD iekaarta ir.

VAnessa ir.

 

Kopeejaa cena apmeeram ir - 900Ls

Mosh tev palidiz kkas:) Man 2vas gigas opereni nevaik, jo uzskatu, ka vairaak pa gigu nezjeeliigam AutoCad un ArchiCad uuserim vaik, bet es taac nav:) Ietaipa naudu ar..

Link to comment
Share on other sites

negribas lielīt, bet m79 ir zinošākie un laipnākie pārdevēji, kādus man gadijies redzēt, labāk ej uz m79!

Link to comment
Share on other sites

ne takš, detaļas un ražotājus vari izvēlēties pats, vienkārši tur ir lielāks preču klāsts kā lielākajai daļai kantoru, kas izskaidrojams ar pašu aktivitātēm un pieejas pie tādiem piegādātājiem, kam liela daļa uzņēmumu vienkārši klāt netiek.... protams, ja patīk, var detaļas pasūtīt un varēsi salikt pats, vienkārši tas sagādā mazāk problēmas - tehniķis visu būs salicis pareizi un arī notestējis..

 

vēl ļoti svarīga lieta ir garantijas, jo interenta veikali par nedaudz lētākām cenām ir neilgdzīvojoši - te ir, bet te atkal nav... līdz ar to arī garantija ir tavo, bet uzņēmums ar gadiem ilgu mūžu vēl dzīvos ilgi un dikti, jo ir nostabilizējies tirgū.

 

Piemēram, es pats zinu cilvēkus, kas braukā apkārt un katrā veikalā nopērk pa kādai daļai, bet viņi nerēķina cenā iekšā patērēto laiku un naudu, kas iztērēta degvielā, amortizācijā vai transporta biļetēs... realitātē, ietaupot santīmus, kopējā cena sanāk augstāka kā pērkot kādā konkrētā vietā...

Link to comment
Share on other sites

lasīju par attieksmi pret NEC, realitātē nec ir ļoti ok, bet pēdējā, 457X sērija jau ir LiteOn ražojums - līdz ar to ražotājs jaunākajiem modeļiem ir zaudējis manu uzticību, starp citu, arī plextor pēdējos modeļus taisa LiteON

no NEC tagad jēga ņemt ir tikai un vienīgi 3551 modeli (starp citu, ir arī akcija m79)

 

kvalitatīvi barokļi ir gan Fortron, Epsilon no FSP, AKASA ražojumi un, protams, HEC..

pašam man patīk AKASA un FSP, kā arī HEC windmill, jo tiem ir 12x12cm ventlātori, kas ir klusāki nekā barokļi ar 8x8cm ventilātoriem...

Link to comment
Share on other sites

Pff...Ko jūs steidzaties ar tiem Core 2 Duo! par tādu cenu kādu maksā matenes ,kas viņu atbalsta (~120ls) var nopirkt vēl k''adu ramu vai hdd!

 

Piemēram šāds konfig ir ok!

Cpu-AMD 64 x2 4200+@2.2GHZ FSB2000MHZ 1MB kesh ,BOX,s. AM2- 130LS

MB-Asus M2N-E, s.AM2, nForce570, FSB2000, PCI-E, 4xDDR2 -70LS

Ram- 2x 512MB DDR2 800MHZ NON-ECC CL5 DIMM -120LS (Var jau paņemt 667Mhz)

Video-Sparkle GeFORCE 7900GT, PCI-E, 256MB, 256bit, 450/1320 -200LS(Var 7600GT par 130ls)

HDD- "Maxtor"320Gb/7200 rpm/SATAII/16Mb -70LS

PSU-Thermaltake W0089R, 470W Pure Power, 12cm FAN, PFC -44LS

_________________________________________________________________

-633LS ar 7900GT un 800MHz ramiem!

Link to comment
Share on other sites

jā, tikai core 2 duo ir baigākais spēks - ja pats neesi pamēģinājis, nerunā, šie procesori ir galvas tiesu pārāki, tapēc, ja vari atļauties - pērc...

aplūkojot konkrēto konfigu, conroe sistēmu varētu dabūt ~ 30-50Ls dārgāk...

 

ak jā, atmiņas arī baigi dārgās esi noskatījis...

Link to comment
Share on other sites

Pff...Ko jūs steidzaties ar tiem Core 2 Duo!

 

Taisnība. Pagaidām jaunu datoru salasīt nav problēmu, taču, kamēr nav skaidrs, kas un kā ar dzelžiem un detaļu cenām "jaunumiem", labāk nogaidīt, vai izvēlēties amd x2. No pieredzes. Tāpat jaudas rezerve ir uz vairākiem mēnešiem x2 sistēmām, skaitīsies top new. Pats ņemtu core2, ja būtu jāizvēlas būt vai nebūt.

Link to comment
Share on other sites

jā, tikai core 2 duo ir baigākais spēks - ja pats neesi pamēģinājis, nerunā, šie procesori ir galvas tiesu pārāki, tapēc, ja vari atļauties - pērc...

aplūkojot konkrēto konfigu, conroe sistēmu varētu dabūt ~ 30-50Ls dārgāk...

 

ak jā, atmiņas arī baigi dārgās esi noskatījis...

 

 

Nu ja vari uzmet PZ ar konfigu par +/- 500LS! Pasam ir 330ls bet itka vel piemetis! bez monitora!

vienu konfigu ar amd x2 otru ar kadu conroe! un ta lai ir liels potencials upgrade taisit!

Link to comment
Share on other sites

mmc kas gan slikts, ka baroklim ir lielais ventolātors(Noprotams 120mm) ?!

peec manas saskarsmes ar shiem barokljiem varu teikt, ka jamie aatri vien paliek skalji..jaa, saakumaa shkjiet klusaaaki, bet tad saakas trobele..vzm man taada ir pieredze, pasham maajaas ar staav tas ar to 120mm, pa nakti nevar atstaat vilkties torrentus, skalji...

Link to comment
Share on other sites

HDD - SEAGATE BARRACUDA 7200.10 320GB SATA (divi, sastraipoti)

Man 2vas gigas opereni nevaik, jo uzskatu, ka vairaak pa gigu nezjeeliigam AutoCad un ArchiCad uuserim vaik, bet es taac nav:) Ietaipa naudu ar..

 

Par HDD - ko nozīmē "2 sastraipoti HDD" ? Kādēļ ņemt SATA, ja māte atbalsta SATA2. Un vai nav tā, ka WD skaitās labākais HDD ražotājs?

 

Par RAM. Nākotnē skatoties uz Win vista 2Gb RAM varētu būt optimāli.

Link to comment
Share on other sites

Jautājums par HDD RAID slēgumu - ja es pareizi saprotu, tad tie ir 2 diski, kuros informācija dublējas, ja gadījumā vienam kaut kas notiek, tad dati netiek zaudēti. Vai ir vēl kādi plusi, ir vērts likt 2 HDD RAID slēgumā?

 

Ar ko atšķiras SATA no SATA II? Vai Gigabyte GA-965P-DS4 platei ir SATA II ?- dažādos avotos informācija atšķiras

 

Vai ir jēga ņemt dārgāku GA-965P-DQ6 pamatplati, ja neesmu gameris un netaisos likt 2 videnes?

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

1. RAID slēgumi ir dažādi . Populārākie ir 0 , 1 un 5 .

2. Informācija dublējas RAID 1 slēgumā , kā arī pieaug informācijas nolasīšanas ātrums .

Link to comment
Share on other sites

peec manas saskarsmes ar shiem barokljiem varu teikt, ka jamie aatri vien paliek skalji..jaa, saakumaa shkjiet klusaaaki, bet tad saakas trobele..vzm man taada ir pieredze, pasham maajaas ar staav tas ar to 120mm, pa nakti nevar atstaat vilkties torrentus, skalji...

 

ja tavam baroklim ir PFC, tad tas vareetu buut deelj putekliem [karstot baroklim PFC palielina ventim rpm]

vai nu suudiigs baroklis/ventis!!!

Vispaar 120mm ventilatori ir klusaaki, jo ir lielaaki un rada taadu pashu gaisa pluusmu kaa 80mm ventis, tikai pie mazaakiem rpm.....

Link to comment
Share on other sites

1. RAID slēgumi ir dažādi . Populārākie ir 0 , 1 un 5 .

2. Informācija dublējas RAID 1 slēgumā , kā arī pieaug informācijas nolasīšanas ātrums .

 

Un kas tie par 0 un 5 slēgumiem, kam tie paredzēti?

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

RAID 0 - pieaug ātrums , bet no drošibas - ne sūda .

RAID 5 - pieaug ātrums , ir drošība , bet vajag vismaz 3 diskus .

Link to comment
Share on other sites

agnis2005

Bet kā viņus saslēgt raidā? Ja man ir divi SATA2 cietie, tad man kaut kas ir speciāli jāinstelē vai kas ?

Vienkārši piespraužot pie mātes plates, nekāds RAID0,1 vai 5 neveidojas....., tā es saprotu !??? :-?

Link to comment
Share on other sites

Bet kā viņus saslēgt raidā? Ja man ir divi SATA2 cietie, tad man kaut kas ir speciāli jāinstelē vai kas ?

Vienkārši piespraužot pie mātes plates, nekāds RAID0,1 vai 5 neveidojas....., tā es saprotu !??? :-?

 

Raidaa sasleegt var tad ja tev ir raid kontrolieris, parasti integreets uz plates.. BIOSaa iesleedz Raid rezjiimu un tad ieej Raid Biosaa un uztaisi RAid masiivu, klaadu tu gribi - mirror, straip... peectam instaleejot windosi saakumaa nospied "f6" taustinju un iemet kad prasiis pareizo raid draiveri.. visa maaksla :) raid neveidojas, tev pasham jaauztaisa..

 

ja tavam baroklim ir PFC, tad tas vareetu buut deelj putekliem [karstot baroklim PFC palielina ventim rpm]

vai nu suudiigs baroklis/ventis!!!

Vispaar 120mm ventilatori ir klusaaki, jo ir lielaaki un rada taadu pashu gaisa pluusmu kaa 80mm ventis, tikai pie mazaakiem rpm.....

 

da vinji ir lielaaki un vairaak putekljus sasuuc.. bet tas bija ar vecajiem barokljiem, shajos jaunajos - HEC, fortron tas venjkjiks ir ok..

 

 

viss ok! \/

 

Par HDD - ko nozīmē "2 sastraipoti HDD" ? Kādēļ ņemt SATA, ja māte atbalsta SATA2. Un vai nav tā, ka WD skaitās labākais HDD ražotājs?

 

Par RAM. Nākotnē skatoties uz Win vista 2Gb RAM varētu būt optimāli.

 

nu ja es jau domaaju sataII, neesu peedeejaa laikaa redzeejis parasto satu.. es nezinu vai taa ir vai nav, ka wd ir labaakais, bet es visiem iesaku seagati, kvalitaate ir vislabaakaa jamajiem.. un taada jau ir ntos gadus - vizmaz 3 - 5cus. Nujaa, ram naakotnee buus ar 2viem taa tikai... taatad PC cena pieaug par 140Ls:) Sastraipoti tikai un vieniigi deelj aatruma:) Un protams labaak buutu ka ir triis HDD diwvi nostraipoti un treshais nospoguiljots ar straipa masiivu.. taa gan buutu viss ok!:)

Link to comment
Share on other sites

Raidaa sasleegt var tad ja tev ir raid kontrolieris, parasti integreets uz plates.. BIOSaa iesleedz Raid rezjiimu un tad ieej Raid Biosaa un uztaisi RAid masiivu, klaadu tu gribi - mirror, straip... peectam instaleejot windosi saakumaa nospied "f6" taustinju un iemet kad prasiis pareizo raid draiveri.. visa maaksla :) raid neveidojas, tev pasham jaauztaisa..

da vinji ir lielaaki un vairaak putekljus sasuuc.. bet tas bija ar vecajiem barokljiem, shajos jaunajos - HEC, fortron tas venjkjiks ir ok..

viss ok! \/

nu ja es jau domaaju sataII, neesu peedeejaa laikaa redzeejis parasto satu.. es nezinu vai taa ir vai nav, ka wd ir labaakais, bet es visiem iesaku seagati, kvalitaate ir vislabaakaa jamajiem.. un taada jau ir ntos gadus - vizmaz 3 - 5cus. Nujaa, ram naakotnee buus ar 2viem taa tikai... taatad PC cena pieaug par 140Ls:) Sastraipoti tikai un vieniigi deelj aatruma:) Un protams labaak buutu ka ir triis HDD diwvi nostraipoti un treshais nospoguiljots ar straipa masiivu.. taa gan buutu viss ok!:)

 

Paldies!

 

Par HEC barokļiem pēdējā laikā nav labi vārdi dzirdēti, esot palaidušies kvalitātes ziņā :(

Par HDD - trīs lielie HDD - tas jau tā kā par lepnu būtu mājas kompim :-D Laikam jāpaliek pie diviem, mirrorētiem. Bet ienācās ideja uzlikt vēl trešo, kādus 80 Gb, uz kura instalēt sistēmu. It kā forši - visi dati uz mirrorētiem diskiem, bet ja vajag pārinstalēt sistēmu, nav galvassāpju - format c:\ un uz priekšu!

Ko sakat par tādu risinājumu?

Link to comment
Share on other sites

Kādu DVD rakstīkļa modeli ieteiktu? Vajag tādu kurš pieejams Silver krāsā.

Link to comment
Share on other sites

Man kompii arii RAID 0 - rezultaataa: VISS KONKRĒTI LIDO :lol:

 

Pasham kompii man ir 3 cietie:

2x 250GB Seagate NL35.2 Sata2 NCQ @ Raid 0 (puse datu uz viena - puse uz otra)

1x 250GB Maxtors DiamondMax10 Sata (karsts pēc velna, bet jaunajā korpusā turās ļoti vēss 8-) ) - tīri arhīvam no vecā kompja saglabāts....

 

PS: Prasās vēl viens 250'nieks klāt - nedaudz pietrūkst :D Tākā man patīk darboties ar uncompressed (vai arī DV) video tad vietas nekad nevar būt par daudz :roll:

 

DVD ieteiktu tādu, kādu sev paņēmu:

NEC ND-4551 (ar labelflash - forsha fīča - var uz neizmantotās dvd datu virsmas drukāt 8-) ) - metalex pa 29Ls... Lēts un ļoti labs

Link to comment
Share on other sites

Man kompii arii RAID 0 - rezultaataa: VISS KONKRĒTI LIDO :lol:

 

RAID 0 laikam gan nav mirrorētais variants, bet gan straipotais. Kas notiek ja disks atņirdzas, infa pazūd?

Link to comment
Share on other sites

Es ieteiktu E6600 vietā ņemt E6300 un par ietaupīto naudu paņemt GF 7900GT vai pat TOP versiju.

 

Barokli gan esi jaudīgu izvēlējies, pa manam te pietiktu arī ar 350 W, jo conroe ir ļoooti taupīgs procis.

http://www.extreme.outervision.com/psucalculator.jsp

 

 

Raid 0 gadījumā, ja viens cietnis noplīst, tad dati pa galam, bet toties ātrdarbība ir reāla, manam kompim nav dzelziskā raid kontroliera, tāpēc izmantoju XP piedāvāto softisko variantu. Labāk gan būtu, ja pašu sistēmu uzliktu uz raid 0 masīva.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
RAID 0 laikam gan nav mirrorētais variants, bet gan straipotais. Kas notiek ja disks atņirdzas, infa pazūd?

Notiek tas pats it kā tev būtu viens disks - ar infu ir kaput .

Link to comment
Share on other sites

DVD ieteiktu tādu, kādu sev paņēmu:

NEC ND-4551 (ar labelflash - forsha fīča - var uz neizmantotās dvd datu virsmas drukāt 8-) ) - metalex pa 29Ls... Lēts un ļoti labs

 

It kā domāja par šo modeli, bet tepat forumā bija minēts, ka šamējie nākot ar LITE-ON iekšām un kvalitāte sako

Link to comment
Share on other sites

Kad iznāca pirmie DVD rakstīkļi, neviens nevarēja ieteikt labākus par Pioneer un NEC.

NEC atbalstīja djuženu funkciju, saglabājot zemu cenu. Arī tagad tā ir. Toreiz nenokodos un paņēmu Pionieri. Rulllēē lieliski. Iesaku. Man ir vecais labais 108.modelis, nu iznākuši 110 un 111.

Link to comment
Share on other sites

Vēl jautājums - ja ir 1HDD datiem un otrs HDD sistēmai, vai var izdarīt tā, ka mape My Documents glabājas nevis sistēmas diskā bet gan datu diskā. Es domāju zem winXP. Ja var tad kā?

Link to comment
Share on other sites

labā žurkas poga uz dokumentu mapes -> properties iekš Target lauka rakstam kādu ceļu vien gribam, tad izmetīsies logs, kas jautās vai gribi visu esošo dokumentu mapi pārkopēt jaunajā vietā, atliektik atbildēt ar jā vai nē un wiskas

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...