Jump to content

"skolas Dators"


Kaibinjsh
 Share

Recommended Posts

Mja laikam neko citu par P4 un Win XP nezin - Apollo Shitaa pokemoni tiira vecaaku kabatas. "Skolotaajs teica vajag P4, teica vajag Win XP, vajag krutu videokarti, jo ar 3D kaut ko meistaros (vo tam arii softu ar pirks?)" man jau liekas maaciibam pietiktu ar kaukaadu lietotu , nafig siichiem jaunu pirkt. Maaciibam tapataas gana un kameer ko sakariigaaku dariis (ne jau CS dzenas un citus geimus), tikmeer jauni nopirktais jau buus shrots.

Link to comment
Share on other sites

Nu bet ko noziimee maaciibaam? Es shito nekad neesmu sapratis. Ja ir domaats tekstus rakstiit, da kaut rakstaammashiinu lieto, reekjinaashanai kalkulaatoru. Kaut kaa taa...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Mācībām - lietot jekseli, word un citas lietas, kas ietilpst mācību programmā. Vismaz ja paanalizē vidusskolas un pamatskolas programmu, tad nav tāda programma, kas ēd nenormālos resursu. Cita lieta ir kādas grafiskās programmas, bet vispirms ir jāiemācās vispār pamati, lai nerodas tādi tipi, kā riebeklis, kam dzīvē pirmais kontakts dzīvē ar datoru ir CS.

Link to comment
Share on other sites

Kaibinjsh

Vot es ar nesaprotu, ko maaciibaam tik dizhu vajadzetu.

Link to comment
Share on other sites

Guest snail

Parasti skolās vai universitātēs ir savas datoru klases. Ja ir vēlēšanas mājās darīt kaut ko(ar mācībām saistītu) ātru datoru nevajag. Mācoties univrsitātē, es iztiku ar P133, problēmas tikai radās kad vajadzēja Oracle datu bāzi lietot(operatīvā atmiņa pa maz, 32mb bija)

Link to comment
Share on other sites

Skolaa maaca to Ekseli, vordu i arii kas veel tur bija. Da nu nafig deel taam progaam maajaas kompi tureet? Maaciibaam to4na neko jaudiigaaku par P III nevajag.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es domāju, ka tad kad māca oracle, ir lielas iespējas pašam nopirkt savu un labāku, ja vien ir galva uz pleciem.

Link to comment
Share on other sites

Guest snail

Es domāju, ka tad kad māca oracle, ir lielas iespējas pašam nopirkt savu un labāku, ja vien ir galva uz pleciem.

Es kopš tā laika jau nomainiju divus datorus mājas vajadzībām, tas bija sen(kad mācijos)

Link to comment
Share on other sites

Kaibinjsh

Visu studiju laiku (vispaar jau peedeejos 2 gadus) iztiku ar AMD-K6 (400 Mhz) 312 MB RAM 20 Gb (sakuma bija kautkaads ar "badiem" kur tik 3Gb bij izmantojami) cietni un integreto videokarti. Wordaa, Excelii normalai straadaat, bet tad kad Visio kadu lielaaku ziimejumu kustinaaju, tad gan reizeem naacaas pagaidiit. OS bija Win2k. Taa ka pat studentam neko uuberkrutu nevajaga kursa darbu rakstishanai un interneta paarluukoshanai.

 

Un kaadu grafiku pamatskola/vidusskola maacaas? Tak gan jau ka tie uchiki savus kantorus iesaka kur PC pirkt.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz

Tak vairms šito skolas IT "speciālistu" nezin vairāk par savu wōrdu un sexceli. Nu i pateica ka vajagot P4 un XP, i tagad visas muteres tik to vien skries pirkt, jo lasa apollo muļķības... i veikali piecīgi ka no vecajiem hlamiem tiek vaļā.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Manā laikā (1998.g.)vajadzēja animētos gifus taisīt priekš frontpage lapas. To arī varētu pieskaitīt pie grafikas. Nez vai tagad to māca vispār.

 

Un kaadu grafiku pamatskola/vidusskola maacaas?

Link to comment
Share on other sites

Nju kjip grafika... GIF animaacijas taisiit, tad jau ar Paintu njemoties ar tas pats un to taksh pamatenee maaca.

Link to comment
Share on other sites

Mja laikam neko citu par P4 un Win XP nezin - Apollo Shitaa pokemoni tiira vecaaku kabatas. "Skolotaajs teica vajag P4, teica vajag Win XP, vajag krutu videokarti, jo ar 3D kaut ko meistaros (vo tam arii softu ar pirks?)" man jau liekas maaciibam pietiktu ar kaukaadu lietotu , nafig siichiem jaunu pirkt. Maaciibam tapataas gana un kameer ko sakariigaaku dariis (ne jau CS dzenas un citus geimus), tikmeer jauni nopirktais jau buus shrots.

 

sveiki - bullshits, ir rekomendācijas par skolnieka datora konfigurāciju - galvenais lai var palaist Windows XP un Office, a tas ko skolnieki piedzejo klāt lai dabūtu spēļu mašīnu ir cits jautājums :)

Aizej un aci pret aci noprasi tam skolotājam kam īsti vajag 3D videokarti skolniekam.

Link to comment
Share on other sites

pamatskola grafika notiek ar paint. par vidusskolu nezinu. neesmu vel ticis tik talu ;)

Link to comment
Share on other sites

Nu veel jau var pastriideeties par to WinXP, tak tuuliit Vistas pirks, tad jau pat skolniekam vajadzees 3 Ghz, 2 Gb RAM, Radeon X1900 kompja konfigu...sviests.

Link to comment
Share on other sites

Kaibinjsh

Labi ka man par to nav jaasapringst, siichus veel nesu uzcepis. Tad pie skolotaajiem nav jaiet. A vo vai tie praatveederi ir padomaajushi ka ne visi var veel to Win XP nopirkt, lai ir legaali. Pamatskolas un vidusskolas man liekas ka nedala to OS kaa augstskolaas var maaciibaam dabuut.

Link to comment
Share on other sites

Ja man buutu jaapeer origjinaals XP, es paarietu uz Linux, ko pat tagad arii grasos dariit.

Nu pa prieksh , protams, simbioze - WinXP ar kaut kaadu nebuut Linux (laikam jau Suse 10.1).

Link to comment
Share on other sites

Kaibinjsh

Tak vairms šito skolas IT "speciālistu" nezin vairāk par savu wōrdu un sexceli. Nu i pateica ka vajagot P4 un XP, i tagad visas muteres tik to vien skries pirkt, jo lasa apollo muļķības... i veikali piecīgi ka no vecajiem hlamiem tiek vaļā.

Taa ka ludzu kaads tur (apoolo) tiem vecakiem izstasta kas un kaa. Lai pokemoni cilveekus nedzen stresaa.

Link to comment
Share on other sites

Nu bet nevajag jau arii vecas birojkastes nopaardot, vienkaarshi kaut cik normaalus, ne daargaakus pa 200 Ls kompiishus piedaavaat. Nevajadzeetu jau beernus spiidzinaat, nopirks suu, i tik un taa peec pusgada breeks peec jauna. Ja reiz peerk pusauddzim, tad nu vismaz par upgrade iespeejaam ir jaapadomaa. Dienaas jau geimos...

Link to comment
Share on other sites

Kaibinjsh

Ja geimos, tad nemaaciisies :D

Link to comment
Share on other sites

Mr. Nejēga

mūsdienās mazie tak visu mācās CS kopējā čata līnijā. :mrgreen:

tāpēc skolas dators bērnam :arrow: vidēji labs geimu dators.

Link to comment
Share on other sites

Mr. Nejēga

kad mazie uzzinās,kā dabūt kreiso Vistu,tad min. būs Vistas prasības + mūsdienu geimu normālās prasības.

mācībam,vot.

Link to comment
Share on other sites

Pateikšu savas domas. Reti kurš pērk kompi tikai sīcim. Vairumā gadījumu mājās ir viens kompis, tātad ja es pērku kompi mājām tad, protams, izejot no savām iespējām, izvēlos tādu lai varu darīt uz viņa visu ko vajag. Patiesībā mājas datoram pielietojums ir visai plašs - sākot ar wordu, exceli, digitālo fotogrāfiju apstrādi, mūzikas un filmu atskaņošanu un pārkodēšanu etc. etc. Protams pienāk laiks kad sagribas arī kādu spēli palaist - pat man, kam sen pāri 30 :lol: , kur nu vēl sīcim.

 

Un tādi argumenti, ka ja būs spēles tad nemācīsies - tas jau ir disciplīnas jautājums. Bez tam ir tak iespējas ielikt BIOSā ka kompis pieejams no tikiem līdz tikiem, kā arī daudz citu konfigurēšanas iespēju.

 

Tā ka es esmu pret rakstāmmašīnas pirkšanu mājās, vadoties no principa ka tik lētāk.

Link to comment
Share on other sites

es gan prieksh skolas domaaju pirkt datoru pa 50 Ls kuram ir PIII 800 Mhz, kuru protams OC, tad veel 256 Mb Ram un man pasham maajaas veel vecie sdram kopaa ap 200 Mb, kurus metiishu klaat. 10 Gb cietais, pilniigi pietiek. Un videokarte man arii ir GeForce2. Ar shaads kompis pilniibaa pietiek prieksh skolas, pa retam varees uzspeeleet GTA-VC, un paskatiities pa kaadai DivX filmai un paklausiities pa kaadam mp3 gabalam.

Link to comment
Share on other sites

Nu chut uz augshu pavilkt prasiitos.

 

GTA VC varees speeleet pat uz suudiigaaka, bet jautaajums kaa. Tas pats ar filmaam.

Link to comment
Share on other sites

Kaibinjsh

Es domaaju ta kaa speciali siicim prieksh skolas pirkt PC. Nu ja jau sev un taa, tad protams sakariigu. Bet vai tad nav ertak ka viens normals PC un viena rakstaammashina maajaas, jo tachu ne vienmeer var sadaliit. Taa luuk. Lai maacas pie rakstaammashiinas un ja labi uzvedaas tad tiek pie otra pageimot. lai dara ar ko citu briivaja laikaa, ne tik geimo.

Link to comment
Share on other sites

Man liekas, es savu kompi (skat. parakstu) patreiz nemainīšu, kamēr nenojuks. Cietni jau pieliku vēl vienu nesen (80GB), to varbūt kādriez ielikšu vēl lielāku (tas 30GB jānomaina varbūt). Barokli arī nesen labu ieliku.

Domāju patreiz par monitora maiņu (uz LCD), bet arī nezinu vai dikti vajag, jo tagad pie mājas datora sēžos ļoti reti.

 

Bet tā reālākais ir noirkt kādu lieotou kompi no ārzemēm ar visu WXP pro licenzi, un dzīvot bez stresa. Pa 100Ls man liekas var dabūt mierīgi tādu kā man, pat labāku. Nu cietnis būs mazāks, bet to jau vēlāk var piemest.

Link to comment
Share on other sites

Kaibinjsh

Tieshi taa NC, nav ko siichiem, pokemoniem te kranus staipiit ar senchu naudu.

Link to comment
Share on other sites

es mācos! JRRMV!

 

To es ar gribeetu zinaat...

 

 

mans domāt, ka pa monutoriem būs šeit īsti vietā, par tiem lcd nez, bet vismaz tādu, kas skrien uz 85Hz vajadzētu!

un par normālu galdu un krēslu arī piekrītu, a to sīcis pēc gada būs ar lielām rillēm un līku muguru!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...