Jump to content

Ir jēga no dual core mājas datoram?


Guest bonkajs
 Share

Recommended Posts

Kā jums šķiet vai patreiz ir vispār jēga mājām pirkt dual core procesorus, ja to tehnoloģija iespējams nav pietiekoši attīstīta un cena ir uzskrūvēta (piem. Intel core 2 E6600 ~ 240lvl vai E6400 ~ 170lvl)???

Link to comment
Share on other sites

deff_ins

jēga/nejēga? a dzīvot tev ir jēga?

 

te nav runa par jēgu bet par vajadzību! vajag - vari atļauties ņem. nevajag - neņem!!!!

 

topiks tiks slēgts ja panesīsies bezsakars - tb amd vs intel utt.

Link to comment
Share on other sites

Guest bonkajs

Nu redz.... Jums, kā cilvēkam, kurš no datoriem saprot daudz vairāk par mani protams ir zināms vai kāds noskatīts dators atbildīs lietojamajām programmām un to tehniskajām prasībām, bet man diemžēl nav šīs izpratnes!

saprotu, ka nekad jau nevarēs izskriet līdzi tehnikas progresam, bet nu gribētos jau nu gan sev iegātāties kasti, kura vēl kādus 2 gadus skaitītos nepašā zemākajā kategorijā pēc performances un programmu atbalsta spējām :)

Link to comment
Share on other sites

ir kaadas alternatiives divkodolniekiem?

vel kaadu laicinu bus noperkami low-end vienkodolu pocesoru, bet driiz jau tie pashi pazudiis no veikalu plauktiem un to vietaa paraadiisies divkodolnieki.

tas ir neapturams speeks :twisted:

un ir tak leetaaki divkodolnieki ap 100 ls.

Link to comment
Share on other sites

ja tev jau ir kaste un taa veic savu funkciju pienjemami, tad nav nekaadas jeegas to mainiit..

ja tev nav komps un tagad ir lielaa iespeeja un vajadziiba pie taada tikt, tad nu jaaskataas ko dariisi ar to kasti - ja tikai i-netam, filmaam un kaadam gamucim, tad pilniibaa pietiks arii ar daudz leetaakajiem 1 core risinaajumiem, bet ja kas nopietnaaks paredzeets vai arii vajadziiba/veelme ko smagu (kodeeshana, grafika utt) dariit un vairaakas aplikaacijas vienlaiciigi, tad jau arii par dual core var saakt intereseeties.. es domaat taa - ja nauda ir tad saliec kasti uz jaunaakajaam tehnologijaam un galvenais pamatplati taadu, lai taa buutu ar rezerviiti.. naakotnee pietruuks - pieliksi RAM, ieliksi stipraaku proci un mizosi taalaak.. nu kaut kaa taa

Link to comment
Share on other sites

Guest bonkajs

un ir tak leetaaki divkodolnieki ap 100 ls.

 

ir gan lētāki, bet nu tie cik esmu sapratis no iepriekšējiem topikiem ir pārāk vāji, lai spētu apmierināt laba datora prasības :)

man ieteica ņemt Intel core 2 E6400 2,13ghz vai arī E6600 2,4ghz! bet nu starp tiem tad arī mana izvēle laikam kritīs par labu vājākajam, jo cena conroe procim (E6600) ir vājprātīga!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest snail

Protams jēga ir tur vai tev to vajag, Core2 ir labi procesori(spriežot pēc testiem), es sev nepirkšu jo uzskatu ka ar tagadējo datoru pietiek.

Link to comment
Share on other sites

Es mājām paņēmu HT proci par ~130, kad divkodoli bija dārgi. Uzskatu, ka ir jēga.

Galvenā priekšrocība - ja esi palaidis mūžīgo ciklu, tad otrs kodols ļauj izsaukt task menedžeri un izkaut pirmo procesu bez liekas gaidīšanas. :D

 

Ja nopietni, tad visādas bildīšu un filmiņu apstrādes, kas iet uz diviem pročiem, strādā raiti, bet pagāns Dscalers aizsit tikai vienu kodolu nevis abus.

Link to comment
Share on other sites

ja liidzeklji spiezh uz katru santiimu ekonomeet tad ir jau arii E6300 Core 2 Duo LGA775 1.86/1066FSB/2MB

peec tam kad nauda ienaaksies vai iznaaks veel kaads jaudiigaaks tad vareesi nomainiit tikai proci..

Link to comment
Share on other sites

Guest bonkajs

mātesplate laikam šāda plānota: MB NF4-SLI/MCP04 S775 ATX LAN/8N-SLI GIGA-BYTE

video šāds: PCI-E Club3D GeForce PCX7300GS 256MB DDR2 (64Bits) TV,DVI CGNX-GS736

Link to comment
Share on other sites

Nu es porsenigi tuvaakaja laika darisu taa, ka pakjersu matesplati kas atbalsta Conroe (atseviskji 945 chipseti un uz augsu) , bet saaukumam ieliksu parastu Pentium D, kautvai to pasu D805 .. Bet ar laiku kad radiisies vajadziba un arii tie pasi Conroe buus kluvusi leetaki, tad arii ieliksu taadu , un upgreidot sanaaks tikai proci , tas taa, risinaajums uz doto briidi lai nav jamaksaa par mantu kas peec kaada laicinja jau klus ieverojami leetaka :)

Link to comment
Share on other sites

Guest bonkajs

Nu es porsenigi tuvaakaja laika darisu taa, ka pakjersu matesplati kas atbalsta Conroe (atseviskji 945 chipseti un uz augsu)

nu un kas tā būtu par plati un cik tāda izmaksā???

Link to comment
Share on other sites

Divkodolu procis principāli tas pats kas 2 vienkodola proči.

Un!!! 2 procesori nepalielina sistēmas ātrdarbību 2x!!!!!! Otrais procesors paceļ sistēmas ātrdarbību par 40 / 50% !!!!!! Labākajā gadījumā! (Jo bremzē citas lietas - sistēma šina, atmiņa, DISKI utt) Un vēl prgrammām jāmāk izmantot 2 procesori - jāmāk palaist neatkarīgi "pavedieni' - threads

 

Ja paskatamies reāli tad ir ļoti, ļoti maz aplikāciju kuras māk izmantot 2 procesoru labumu. Un pavisam, pavisam retas no tām tiks lietotas mājās. No vairākiem procesoriem labums parasti ir stipri noslogotos servereros. (SQL ar daudziem pieprasījumiem, web serveri utt)

 

Kas atiecas uz mājās pielietojumiem - grūti iedomāties kaut ko kam būtu labums no vairākiem pročiem. Labi, dažas spēles, bet tur video karte svarīgāka. 3d grafikas renderēšana? Bet cik % ar to nodarbojas.... Video kodēšana? Bet nu vai tam ir pricipiāli starpība filma 1 vai 1.5 stundās pārkodēsies?

 

Protams - ka nākotnē viss būs savādāk - bet tad arī cenas uz PC dzelžiem būs citas. Un ja kas - pēdējā laikā nemaz tik strauji tie dzelži nenoveco. Es teiktu ka nav īpaši jēga ņemt 2 kodolu proci mājām. Un arī saspringt uz upgreidu arī īpaši jēgas nav. Pēc dažiem gadiem dzelži būs nomainījušies un visticamākais upgrāde gadījumā būs jāmaina ļoti daudz detaļu, lai iegūtu jūtamu ātrdarbības pieaugumu. (vismaz tā tas ir bijis līdz šim)

Nē nu protams - ja nauda spiež kabatu... bet esmu pārliecināts ka var atrast naudai jēdzīgākus pielietojumus.

Link to comment
Share on other sites

Guest bonkajs

tātad Tu iesaki ņemt vienu, bet visjaudīgāko vienkodola proci???

Link to comment
Share on other sites

Pērsonīgi man likas ka kāds P4 ap 3 Ghz uz 800 Mhz šinas mājās būs efektīvāks nekā pa topašu cenu 2xkodolīgs!!! un lai Pc normāli drabotos, neiesaku tikai koncentrēties uz proci, bet uz visu sistēmu kopumā...

Link to comment
Share on other sites

Guest bonkajs

tātad P3,4 būs jaudīgāks nekā E6400 2,13ghz???

 

un vai vispār esmu sapratis pareizi, ka jauda datoram nedubultosies no tā ka tas būs 2 kodolu procis?

Link to comment
Share on other sites

Guest snail

Doma vienkārša ir vecs dators kurš nespēj tikt galā ar to ko vajag, tad pirkums ir pilnīgi normāls. Divi kodoli uz šodienu ir vairāk komercija(nejauciet ar Core2).

Link to comment
Share on other sites

Guest bonkajs

Divi kodoli uz šodienu ir vairāk komercija(nejauciet ar Core2).

īsti nesapratu par to core 2 padarīšanu... ko nejaukt???

Link to comment
Share on other sites

Guest snail

īsti nesapratu par to core 2 padarīšanu... ko nejaukt???

Tur ir cita procesora arhitektūra, tur tā nozīme

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Pentiums 4tais buus leenaaks kaa par Core2, taa arii par Athloniem... Par Pentiumu4 maz jeegas shajos apstaakljos domaat...

Link to comment
Share on other sites

kakulacis

Pārsvarā visas šībrīža aplikācijas racionāli izmanto vienu kodolu, t.i. viena aplikācija (serviss, process Bila izpratnē) uz vienu kodolu. Tā kā procesu un servisu tiko ielādētam datoram ir vismaz 20, tad protams, ka labāk ir ar diviem kodoliem (dos sākotnējās versijās gan tikai vienu aplikāciju vienlaikus varēja palaist) :)

Link to comment
Share on other sites

Guest snail

Pentiums 4tais buus leenaaks kaa par Core2, taa arii par Athloniem... Par Pentiumu4 maz jeegas shajos apstaakljos domaat...

Core 2 tagad ir pats ātrākais uz 80 procentu testiem, pat apiet top AMD procesorus, maksā samērā lēti, un ja vajag var pirkt

Link to comment
Share on other sites

Es isteniba ari sakuma domaju njemt to 2kodolu, bet...

 

Shobrid stav 3200+ procis 2Ghz

zem power options uzliku Powerstar modi un proci reali izmantoju tikai uz 1Ghz.

Nu nav vienkarshi man no vinja jegas.

Seezu netaa, kaut kadus *.doc parakstu vai ar bildem panjemos un reizem UT2004 uzrauju.

Buut buushanas peec neredzu jeegu. Ja reali darbini tur ntas jaudigas programmas, tad njem, citaadi....

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Core 2 tagad ir pats ātrākais uz 80 procentu testiem, pat apiet top AMD procesorus, maksā samērā lēti, un ja vajag var pirkt

 

Hehee... Es esmu arii gaajis cauri visiem testiem un zinu, kas ir kas un kas ir Conroe... Bet Pentium 4 ir meesls, tas nu ir tochno. Ja var atljauties - njem Conroe, ja gribaas ko leetaaku - Athlon64! Pentium4 ir velti zemee nosviesta nauda! 8)

Link to comment
Share on other sites

Es gan teiktu, ka meslus vairak vispar nerazo!

Viens procis labs vienai darbibai, otrs - citai.

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Es tomeer vairaak uzticos shij te bildiitei, kas naakusi no tomshardware vechiem... :wink:

urlis (LV)

Link to comment
Share on other sites

nu tak ir gan cepiens... no dual-core ir jēga tad,ja visa sistēma ir pielasīta atbilstošā līmenī.Ja ņemsi Core2,tad arī pārējā sistēma ir jāņem normāla,nevis tur zin DDR2-533 vai kā tā.Tad protams nejutīsi ieguvumu.Es pats varu teikt,ka man pārejot uz dual-core (arī tīri mājas dators) bija jūtams ieguvums.

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Phe... Man pasham arii errors... Paarhosteeju bildi tepataas LV.. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Nu un kā ar mac?? Nu salīdzinājumam, piemēram ja ņem palietotu macu, vai jaunu PC - cena varētu būt līdzīga!?

Link to comment
Share on other sites

mātesplate laikam šāda plānota: MB NF4-SLI/MCP04 S775 ATX LAN/8N-SLI GIGA-BYTE

 

taadu progresiivu proci, un taadu crapainu maati. prieksh kam tev par sli paarmaksaat? prieksh kam tev corei tm2, ja plate nesuportee. un pashu proci ar nesuportee galu galaa :)

Link to comment
Share on other sites

Guest bonkajs

taadu progresiivu proci, un taadu crapainu maati. prieksh kam tev par sli paarmaksaat? prieksh kam tev corei tm2, ja plate nesuportee. un pashu proci ar nesuportee galu galaa :)

 

hmmm... sorry, bet laikam būšu ne to māteni ierakstījis... jāuzjautā vēlreiz tirgotājam, lai atsūta pareizos mātenes parametrus!

Starpcitu kādu mātesplati jūs ieteiktu ņemt tam E6400 (bet par saprātīgu cenu protams!) ???

Link to comment
Share on other sites

var atrast ar intel 945 chipsetu un core atbalstu, lai gan ieteiktu skatiities uz kaadu no 965 seerijas. razhotaaji dazhaadi, to jau nu peec izveeles. saakot ar asrock, biostar, beidzot ar abit. kaartiigi gan nopeeti cpu atbalstus, pirms peerc. ja negribeesi visaadus liekus pribambasus (firewire, e-sata, etc) nebuus arii dikti daargi

 

edit: sorre, asrockam nav 965, ir tikai 945ar core atbalstu

Link to comment
Share on other sites

Guest bonkajs

var atrast ar intel 945 chipsetu un core atbalstu, lai gan ieteiktu skatiities uz kaadu no 965 seerijas. razhotaaji dazhaadi, to jau nu peec izveeles. saakot ar asrock, biostar, beidzot ar abit. kaartiigi gan nopeeti cpu atbalstus, pirms peerc. ja negribeesi visaadus liekus pribambasus (firewire, e-sata, etc) nebuus arii dikti daargi

 

edit: sorre, asrockam nav 965, ir tikai 945ar core atbalstu

 

Nu es itkā pieteici, ka man vajadzētu kautko no GigaByte vai MSI :)

varbūt ziniet kādu sakarīgu plati no tām firmām?

Link to comment
Share on other sites

Guest Kāds cits

Tas ir atkarīgs no tā vai ir doma nākotnē izmantot divas video kartes . Ja divas, tad ‘’māzeri’’ ar 975 ’čipu’, ja vienu tad 965, būs arī lētāk.

Piemēram ASUS S775 975X CROSSFIRE DDR2 800 vai

ASUS P5B.

Ar ASUS 5B un 6600 proci , 3D Mark06 testā sasniedzu ~6333 ’’pīrādziņus’’ , videne 7900, 1200 X 1024.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...