Jump to content

Akustikas Skanu Izolacija


Gyrkis
 Share

Recommended Posts

Kaimiņš nepartraukti bļaustās ka es klausoties pārāk skaļu mūziku....man piegriezies klausīties klusu,tapēc esmu nolēmis likt skaņas izolāciju pie grieztiem.Bet ir tada lieta ka nezinu kur dabūt tādu....varbūt kads no jums zin un varetu man ieteikt kur dabūt.....

Link to comment
Share on other sites

Bet nejau kads parasts tads ar konusiem ir vajadzīgs,

bet gadījumā kaut kur nevar dabūt to švami ko liek ierakstu studijas.....

Link to comment
Share on other sites

Apakšējās frekvences ar vienkāršām metodēm nofiltrēt ir pilnīgi bezcerīgi. Visi tie uberkrutie paneļi slāpē vidējās un augšejās frekvences. Uz apakšām istabā jāiebūvē velviena telpa, kura ir pilnīgi nesaistīta ar esošajām sienā. Visu to jau var izdarīt, bet manuprāt vieglāk uzbūvēt savu māju meža vidū un klausies cik skaļi gribi. Savā mājā gan vajadzēs zālīti pļaut, malciņu zāģēt, sētu taisīt u.t.t., tā kā mūziku neatliks laika klausīties. Ja dzīvo daudzdzīvokļu mājā, tad baudi visus komunālos labumus un pieciet kaimiņus ar citādu muzikālo gaumi. Tev vienkārši ir paveicies ar kaimiņu, ja vari vispār klausīties. Es kādreiz arī dzīvoju daudzdzīvokļu mājā un kaimiņš arī gribēja skaļi klausīties mūzuku nakts vidū. Nu ko lai saka- viņam ar mani nepaveicās!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nez, kāds būtu efekts, ja vienu visu istabu (griestus, grīdu, sienas) noklātu pilnībā ar 10 cm putuplastu. Cik tas noslāpētu skaņu? Vai arī vienā palielā istabā uztaisa tādu kā būri 3x2x2m un iekšā tumbas priekš muzona. Un vēl meditēšanas paklājs :) Tākā putuplasts ciets, tad tas neļaus izjukt tik viegli tai konstrukcijai papildus ar ārēju armatūru nostiprinot.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Man apakšā dzīvo traka vecene un par kompromisiem vispār var aizmirst. Muzonu gribās kaut kad paklausīties skaļāk.

 

Es bij domājis kādreiz uzbūvēt pēc šī principa kaut ko. http://www.soundproofing.org/infopages/por...ontrol_room.htm

Vispār ja rēķina, 3x2x2m būris izmaksātu ap 100Ls + armatūra, ventilācija, gaismeklis. Bet tas ieguldījums ir uz ļoti ilgu laiku, turklāt izjaucams un pārvietojams.

Link to comment
Share on other sites

Skaņas slāpēšanai ar putoplasta būri būs par maz. Lai skaņu noslēpētu vajag vesalu slāpējošo materiālu pīrāgu,un tas būs visai dārgi. Tādā kamerā nebus nemaz tik patīkami to darīt. Ja netici, tad aizbrauc uz RRR un sarunā paklausīties mūziku viņu kamerā kur tiek testētas tumbas(tas nav nemaz tik nereāli). Tu jau gūsti baudu no tā, ka tavs krēsls vibrē no basiem un dzirdi atstaroto skaņu ni istabas sienām, bet tieši tas rada problēmas kaimiņiem. Skaņu slāpējošā kamerā skaņa pilnīgi ne no kā neatstarojas un krēsls nevibrē(tāpēc jau tā ir skaņas slāpējošā kamera). Ja tādā kamerā cilvēku atstāj uz ilgāku laiku pilnīgā klusumā, tad visai ātri "jumts aizpeld". Skaņu slāpējošā kamera ļoti labi der priekš tumbu testēšanas, bet mūziku klausīties es gan neieteiktu.

Link to comment
Share on other sites

q64silver

Skaņas slāpēšanai ar putoplasta būri būs par maz. Lai skaņu noslēpētu vajag vesalu slāpējošo materiālu pīrāgu,un tas būs visai dārgi. Tādā kamerā nebus nemaz tik patīkami to darīt. Ja netici, tad aizbrauc uz RRR un sarunā paklausīties mūziku viņu kamerā kur tiek testētas tumbas(tas nav nemaz tik nereāli). Tu jau gūsti baudu no tā, ka tavs krēsls vibrē no basiem un dzirdi atstaroto skaņu ni istabas sienām, bet tieši tas rada problēmas kaimiņiem. Skaņu slāpējošā kamerā skaņa pilnīgi ne no kā neatstarojas un krēsls nevibrē(tāpēc jau tā ir skaņas slāpējošā kamera). Ja tādā kamerā cilvēku atstāj uz ilgāku laiku pilnīgā klusumā, tad visai ātri "jumts aizpeld". Skaņu slāpējošā kamera ļoti labi der priekš tumbu testēšanas, bet mūziku klausīties es gan neieteiktu.

 

Izklausās diezgan baigi :shock: Rezumējot iepriekšsacīto, kaimiņi turpinās dejot mums līdzi, kad mums to gribēsies vai negribēsies :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Mērķis nav radīt pilnīgi izolējošu būri. Iekšpuse domāta pārklāta ar materiālu, kas atstaro skaņu. Galvenais, lai no ārpus būra skaņas slāpējums ir vismaz kādi 70%. Nav arī domāts gruzīt muzonu pusnaktī bet pa dienu. Būris domāts tādēļ, lai grīda un logi nevibrē pie kādiem ~70W RMS. Spriežot par redzētajām diagrammām, būs grūti basus noslāpēt spriežot pēc aprēķiniem šite http://www.kemt.fei.tuke.sk/Predmety/KEMT3...absoprtion.html .

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks, vate noglušīs 40-50dB vidējās frekvences. Nevarēs dzirdēt kā aiz sienas bērns raud, vai kā kaimiņi skaļā balsī tostus uzsauc. Apakšas, kad ķeblītis uz kura sēdi ritmā braic pa istabu, vate nevar noglušīt. Apakša jau arī visvairāk besī kaimiņus.

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks, nevajag jau uzreiz skaisties, vienkārši es brīnumiem neticu un Tevis pieminētais produkts tikai to apstiprina.ULTIMA VECTOR http://www.casaportale.com/public/uploads/...i-2427-cat2.pdf tehniskajos datos skaņas slāpēšana nenormējas zem 125Hz un virs 4000Hz. Ar to es tikai gribu teikt, ka apakšas ar vienām pašām skaņu izolejošām plāksnēm nevar noslāpēt.

Tīri praktiska interese. Kas pārdod Latvijā ULTIMA VECTOR plāksnes? Mums uz rudeni studija pārvācās uz jaunām telpām un bus jācīnās ar celtniekiem, kuriem nevar ieskaidrot ka riģipsis neder stdijā priekš sienām.

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks, paldies par informāciju. Es Tev nosūtīšu privātu ziņu un tad sarunāsim. Puikas diez vai liks profesionālu skaņu slāpēšanu dzīvoklī un tādēļ nav ko te forumā par tādām nopietnām lietām runāt.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Padzēsu spamu. Cilvēks prasīja par skaņas izolāciju, bet jūs te sākāt par trokšņa taisīšanu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...