Jump to content

Pastiprinaataaju Sheemas


Krelin
 Share

Recommended Posts

Kaads no jums nezin, kur vareetu atrast vienkaarshu, bet saliidzinoshi jaudiigu pastiprinaataaja sheemu?

Visi tie krievu portaali jau pilni ar visaadaam sheemaam, bet tad tur kaut kaadas mikrenes, kaudzeem tranzistoru, pa briidim arii nezinaamas lampas uzpeld...

Protams, es jau ar prasu neiespeejamo - vienkaarshu, bet jaudiigu...un tomeer, varbuut ka kaut kas taads ir.

Link to comment
Share on other sites

Ar vienkāršu un jaudīgu vien būs par maz, pastiprinātājam jābūt daudz maz sakarīgam skaņas kvalitātes ziņā. Manuprāt lēts un vienkāršs variants sanāk, izmantojot mikroshēmu TDA7294. Cenas skaties www.argus.lv. Ja nemaldos, tā maksāja dažus latus. Pilna gūgle ar shēmām par šo mikreni.

Link to comment
Share on other sites

O, paldies. Mekleeshu, skatiishos. Un kaads jaudas potenciaals shai mikrenei?

 

Nu es te bishku tevalo.lv ieliidu, tur baigais piedaavaajums mikreneem. Un leetas arii. Jaanoskataas kaads konkreets modelis, jaameklee sheema un jaanjem ciet!

Link to comment
Share on other sites

Guest Digital

no tiem mikrenjpastuziem nekadu jaudu un kvalitati baigo ara neizdabut..

Link to comment
Share on other sites

Godiigi sakot, taa kvalitaate man iisti neinteresee, protams, cherkstoshu troksni jau neveelos, bet nu neesmu kaut kaads tur audiofiils, kas kaut kaadas tur nianses klausiisies. Galvenais - vienkaarsh, leets pastiprinaataajs, nu un tomeer ar zinaamu jaudu.

Pashreiz, dziivojos uz VEF 101 Stereo, knapi 2 x 10 W shis dod aaraa, knapi...

Link to comment
Share on other sites

Nju kaut ko ar kompiishu karlesoniem izdomaashu...

Nju un cik pa visam taas izmaksas vareetu buut?

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Nav vērts čakarēties ar karlsoniem, uzliec normālas redeles, iesmērē termopastu, un būs OK.

Link to comment
Share on other sites

Nu bet taas izmaksas...

Labi, mikrene - liidz divi lati, paareejie elementi - nu kaut kas arii maajaas meetaajas, bet baroshana?

Tai jau gruntiigai jaabuut.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Varianti:

 

1. Nopērc atbilstošas jaudas toroidālo transformatoru, kas paredzēts priekš halogēnspuldzēm un pārtin sekundāro tinumu pēc vajadzības.

 

2. Sameklē vai nopērc Latgalītē TS-270 (vecā padomju lampu TV trafs), pārtin sekundāros tinumus.

 

3. Meklē impulsnieka shēmu. Bet, spriežot pēc jautājumiem, šito Tu diez vai pavilksi.

 

Vislabākais ir 1. variants, vislētākais - 2.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

A vai ta neder šitie zaļie un pelēkie ТПП trafi - samērā mazas naudiņas un nekas nav jāpārtin - savieno vajadzīgos tinumus?

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Gan jau, ka der. Nav bijusi ar viņiem darīšana. Jāskatās, kāda MAX jauda, mož ar vienu nepietiek.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nav man bildes. Kopējā jauda uz visiem tinumiem ir 300W, bet nu ja rēķina tos ko vaig, tad 150W. Priekš 2 TDA stereo - pietiek ar atliektiem galiem. Tiltā - nedaudz par maz.

 

Pēc pieredzes te kādi džeki uz 4 mikrenēm pa pāriem tiltā lika 3 šādus trafus paralēli (pēc stāvas iztaisnošanas) un savus 110-120W uz kanālu varēja izspiest, a pie mazāka skaita trafu uz oscilografa pie maks jaudām invalīdi parādījās.

 

 

Gan jau, ka der. Nav bijusi ar viņiem darīšana. Jāskatās, kāda MAX jauda, mož ar vienu nepietiek.
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Latgalītē manis minēto trafu pa 5-7Ls/gab var ietirgot. Labāks jau būtu torodiāls ( un arī dārgāks), bet ar vajadzīgiem spriegumiem neesmu manījis - pašam vien jātiņ.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja kas - njemshu un tiishu vien pats, tik jaazin kaadam spriegumam jaabuut, bet nu tas jau sheemaa dots.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Nu, tilta slēgumu (4 mikrenes) viens pats TS-270 arī varētu nepavilkt, sevišķi pie 4 Ohm izejas pretestības. Vajadzēs divus.

Bet trafa izejas slēgt paralēli gan nav prāta darbs. Es primāros tinumus slēgtu paralēli, sekundāros - virknē. Taču, ja šads slēgums draud ar trafa pārtīšanu (cik saprotu - tie trafi nav īpaši jaucami), tad jāiztiek kā var.

TS-270 izjaukšana gan nesagādā problēmas - 2 uzgriežņi un trafs izjūk.

Link to comment
Share on other sites

Domaaju gan.

 

Nu bet ja taisa ar TDA1557 mikreneem, tad gan nekaadus dizhos trafus nevajag, vai tad nee?

Vienkaarshi, TDA1557 ir 2 x 22W, tipa 1x 44W, nu un man aptuveni peec 2 x 50W prasaas, taatad jaanjem divas TDA1557.

 

Tai mikrenei vajag 10- 12V baroshanu.

 

Tik nesaprotu iisti, kur baroshanai miinus, tipa 2jam pinam ieejas miinus, tie paareejie tad baroshanas, ne? ui, vinji tak visi savienoti, pareizi...

 

Reku sheema :arrow:

Link to comment
Share on other sites

Starp citu, kad nu reiz es to ampu buushu uzcepis, kaa lai nomeera cik W tur naak aaraa?

 

Un veel kas, kur tur reostatu skaljuma reguleeshanai pielikt? Pie baroshanas plusa, ne?

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Nečakarē sev prātu ar nevajadzīgām lietām. Ja Tu pastiprinātāju taisi pēc gatavas shēmas (nevis konstruē pats), tad jauda parasti jau ir izmērīta un uzrādīta.

 

Intrumenti (tieši tā - daudzskaitlī) pastiprinātāja jaudas mērīšanai ir sarežģītāki par pašu pastiprinātāju.

 

Izlasi šito:

http://un7ppx.narod.ru/info/raznoe/power.htm

 

Īpašu uzmanību iesaku pievērst pēdējai frāzei (tai, kas boldā). ;-)

Link to comment
Share on other sites

Nu da, par to jau es zinu, ka jauda nav galvenais. ;-)

Nu ko, tad laikam njemshu divas TDA1557 un shtukoshu taalaak.

Link to comment
Share on other sites

MicuksGLS

Un veel kas, kur tur reostatu skaljuma reguleeshanai pielikt? Pie baroshanas plusa, ne?

:shock: :shock: :shock: pie skaņas ieejas!

Jaudu apreiķina! un kam tev mērīt!

VARBUUT SĀC AR TEORĪJU UN TAD LODĒ :!:

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Es gan neizvēlētos mikreni, kas paredzēta priekš auto audio. Bet nu dari kā gribi.

Link to comment
Share on other sites

LOL, sajuku, es jau tipa kaa digitaalajos pastiprinaataajos - jo mazaaka baroshana, jo mazaak izejas jauda. :mrgreen:

Nu un kas vainas auto audio mikrenei? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Automašīnas pastiprinātāja jaudu ierobežo borta spriegums. Tāpēc jauda bieži vien tiek sasniegta uz kvalitātes rēķina.

Starp citu - kā Tu taisies stereo mikreni ar iekšējo tilta slēgumu piedabūt strādāt mono režīmā?

Link to comment
Share on other sites

Nu un ja reiz vinja ir stereo, tad kaa tur iekshaa var buut tilta sleegums? Vai nu es te ko pamatiigi jaucu...

 

Nu un kas tur gruuts - jau no saakuma dod mono, un klaat sleedz vienu skaljruni.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Katrā mikrenē ir 4 pastiprinātāji, kas saslēgti 2 tiltos. Nesanāks Tev 2 x 44, vari uztaisīt tikai 4 x 22.

 

Skaties pats:

post-58798-1156294287_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Pa 20 Ls vari dabūt gatavu shēmu no manis.Bez barošanas un radiatoriem.Vajag 2x65v barošanu@>4A.

Jauda - 2x125Wnom

Rīgā var savākt.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...