Jump to content

Windows/linux Ko Pirmo?


Guest Archy
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Taisos parinstalet OS un ierakstit klat linux... Vai tam ir kada nozime ko rakstu pirmo? ja jaa tad kuru pirmo man ieraxtit windows xp vai linux (Suse) :roll:

 

offtopic : cstrike1.6 uz linux caur "Cedega" var palaist? :mrgreen:

 

Paldies ieprieks! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Windows pirmo, tad Linux (vajadzēs LILO).

Citādi netiksi Linuksam klāt.

Link to comment
Share on other sites

Uzliec vispirms Windows un tad Susi. Suse piedaavaas , ja nebuusi atstaajis briivu vietu cietajaa bez partiicijas, samazinaat Windows partiiciju un vareesi instaleeties mieriigi.

 

Vieniigi ieteiktu likt virsuu Suse 9.1 , jo tur ir visvairaak pakas. Jaunaakas versijas vairs neatbalsta piemeeram mpg123, taapeec Tev to vajadzees vilkt atseviskji, jo savaadi neskanees mp3 faili... .

Link to comment
Share on other sites

Guest *nixTroll

savulaik pats zem linuksa ar cedegu cs 1.6 un source dzenaaju... bet atceries - iista UNIX speele ir QUAKE

Link to comment
Share on other sites

Guest Archy

Nu daudzmaz skaidrs ir...bet cik lielu particiju tam windows isti vajag?

es jau nokachaju jaunako Suse (10.1) man tachu ir iespeja tos failus klausities kautko uzinstalejot?

Link to comment
Share on other sites

windows pirmo...linux pirmo...bļin umņiki salasījušies :-P

 

nav pilnīgi nekādas starpības ko likt pirmo

 

ja pirmo liksi win tad linux būs nedaudz mazāk čakara

ja pirmo liksi linux tad win būs nedaudz vairāk čakara (jāpārraksta linux bootloaders pa jaunam)

 

 

takā ir pilnīgi vienalga ko liksi pirmo ko otro

Link to comment
Share on other sites

Guest Archy

oo varonis ierunajas pricom uzreiz uber Umnjiks?

to es jau sapratu pirmo liksu windows...

 

 

kads zin sakara ar sho:

es jau nokachaju jaunako Suse (10.1) man tachu ir iespeja tos failus klausities kautko uzinstalejot?

Link to comment
Share on other sites

bet cik lielu particiju tam windows isti vajag?

 

:mrgreen:

 

nū kā lai pasaka.......... kā nu kuram man 20GB windam - gandrīz visi aizņemti

Link to comment
Share on other sites

Guest Archy

Bljin tas pa traku :mrgreen: man tik 37gb cietais!

Parsvara izmantoshu Linux windows vienkarshi buus papildus lietam... :roll:

ar kadiem 7gb pietiktu? :D windows un vel paris progas...

Link to comment
Share on other sites

Nu daudzmaz skaidrs ir...bet cik lielu particiju tam windows isti vajag?

es jau nokachaju jaunako Suse (10.1) man tachu ir iespeja tos failus klausities kautko uzinstalejot?

 

 

To Tu pats skaties. Tas atkariibaa cik daudz gribeesi instaleet virsuu programmas un arii datus cik daudz glabaasi... .

 

Ar desmit liidz divdesmit Gb. vajadzeetu atliektiem galiem pietikt Windowsam.

 

Linux sisteema buus videeji kaadi 3 Gb. atkariibaa no paku daudzuma.

 

Veel vajadzeetu likt labaak EXT3 partiiciju Linuxam, jo tad ir vieglaak tikt klaat datiem, kuri ir zem Linux partiicijas. Rekur var apstiities. Man vismaz taa straadaaja

Link to comment
Share on other sites

[q]piemeeram mpg123, taapeec Tev to vajadzees vilkt atseviskji, jo savaadi neskanees mp3 faili... .

 

 

nu nu

SUSE vairāk orientēta darbam ar grafisko interfeisu nevis konsoli

šaubos vai autors sēdēs konsolē un klausīsies mp3 :grin:

 

suse un mpg123 ir nesavienojamas lietas

suse ir diezgan debīls linux jo viss darās grafiskajā, konsolē tolkam neko nepakonfigurēsi

gribi konsolē sēdēt njem slackwari

Link to comment
Share on other sites

Guest Archy

vai uzliekot EXT3 partiiciju atrums ari ietekmejas? Domaju ka 30gb liksu prieks linux un tos parejos atstashu windows :) varbut kads mani var palabot iespejams nav laba doma :?:

 

Root nu es nez Saka jau ka SUSE man butu piemerotaka bet par to slackware tik labi neizsakaas...

 

ko linuxa izmantotu tas butu - Nets protams :) skype,kada irc proga,dziesmas n filmas... vairak neko nevajadzetu!

Link to comment
Share on other sites

Parsvara izmantoshu Linux windows vienkarshi buus papildus lietam... :roll:

ar kadiem 7gb pietiktu? :D windows un vel paris progas...

 

 

parēķini pats pliks XP tas ir 1.5GB+ntie GB (pārējie softi) var i ar 2GB izdzīvot sliktākajā gadījumā :)

Link to comment
Share on other sites

[q]piemeeram mpg123, taapeec Tev to vajadzees vilkt atseviskji, jo savaadi neskanees mp3 faili... .

nu nu

SUSE vairāk orientēta darbam ar grafisko interfeisu nevis konsoli

šaubos vai autors sēdēs konsolē un klausīsies mp3 :grin:

 

suse un mpg123 ir nesavienojamas lietas

suse ir diezgan debīls linux jo viss darās grafiskajā, konsolē tolkam neko nepakonfigurēsi

gribi konsolē sēdēt njem slackwari

 

 

konsolee ieraksti komandu: yast un konfiguree bez probleemaam, jo Suse labi noder saakot intereseeties par Linux, sameeraa vienkaarsh - pats lietoju.

 

mpg123 saistaas kopaa ar XMMS un taapeec ir bijushi tepat forumaa jautaajumi peec tam, kaapeec man neskan mp3 faili. Veel var uzinstaleet arii Lame

Link to comment
Share on other sites

labāk ReiserFS izvēlies nekā ext3

 

ar slakwari ir tā...........lai ko panāktu diezgan daudz jānonjemās konfigurējot lielākotoes viss darās konsolē

turpretīm ja gribi mazāk čakara ņem suse tai ir dafiga grafisko konfigurēšanas iespēju un konsolē tikpat kā neko jēdzīgi nevar pakonfigurēt

 

bet ir viens bet...ja mācēsi apieties ar slackwari nebūs problēmu ar citiem linux distributīviem :cool: pats ar slacku sāk

 

tas kas slikti izsakās par slackwari tam laikam rokas vienkārši ne no īstās vietas aug. nu ir slaks sarežģītāks par susi tas gan

 

mpg123 saistaas kopaa ar XMMS un taapeec ir bijushi tepat forumaa jautaajumi peec tam, kaapeec man neskan mp3 faili.

 

tas kāaaaa??? suses kaut kāda īpatnība vai kāa

vispār mpg123 ir konsoles tūlis ar ko mp3 konsolē klausīties

zem slacka viss notiek bez tā mpg123

Link to comment
Share on other sites

Guest Archy

Man jau vajag Linuxa izmantot tikai sekojoshas lietas

ko linuxa izmantotu tas butu - Nets protams :) ,kada irc proga,dziesmas n filmas... vairak neko nevajadzetu!

 

vel paliek neatbildets jautajums

vai uzliekot EXT3 partiiciju atrums ari ietekmejas? Domaju ka 30gb liksu prieks linux un tos parejos atstashu windows :) varbut kads mani var palabot iespejams nav laba doma :?:
Link to comment
Share on other sites

būs tev Nets,irc ,dziesmas, filmas

pie tam biezā slānī

 

grūti pateikt ext3 nelietoju bet gan ReiserFS :razz:

Link to comment
Share on other sites

Guest Archy

būs tev Nets,irc ,dziesmas, filmas

pie tam biezā slānī

 

grūti pateikt ext3 nelietoju bet gan ReiserFS :razz:

tatad man tomer tureties pie slackware vai Suse?

Link to comment
Share on other sites

Jaunajaam Suseem vismaz taadaa veidaa atrisinaajaas taa probleema ar mpg123 paliidziibu, bet Slacwarei jau ir komplektaa mpg123.

 

lmule, amule u..t.t.

 

Par IRC neatceros, bet skjiet ka bija gan. Neesmu izmantojis vienkaarshi.

It kaa jau

vai uzliekot EXT3 partiiciju atrums ari ietekmejas?
tas gan atkariigs vairaak no cietaa diska aatruma. Ar ReiserFS pasham ar ir bijushas dazhas probleemas, piem. kad elektriiba noraustaas, nesaglabaajas piem. alsamixer iestaadiijumi.
Link to comment
Share on other sites

Guest Archy

Es tiesham nezinu ko tagat isti izveleties itka jau Slacware aiznem mazak :mrgreen: bet man galvenais jau ir taa kvalitaate

 

Tatad tu iesaki EXT3 ?

a kadel gan neder NTFS?

Link to comment
Share on other sites

Ar ReiserFS pasham ar ir bijushas dazhas probleemas, piem. kad elektriiba noraustaas, nesaglabaajas piem. alsamixer iestaadiijumi.

 

 

tur nav pie vainas ReiserFS bet gan tas ka veicot alsamixer uzstādījumu maiņu netiek korekti aizvērts tavs iecienītais logu pārvaldnieks :cool:

Link to comment
Share on other sites

Linuxam NAV NTFS sisteema.

 

Ja ir iespeeja, pameegjini abus divus variantus. Tad jau pats izveeleesies, kursh OS labaak patiik... .

 

tur nav pie vainas ReiserFS bet gan tas ka veicot alsamixer uzstādījumu maiņu netiek korekti aizvērts tavs iecienītais logu pārvaldnieks

 

Vispaar jau tiek gan, bet taa kaa pats neizmantoju ReserFs tad man taa probleema ir atkritusi... .

Link to comment
Share on other sites

Guest Archy

Ja ir iespeeja, pameegjini abus divus variantus. Tad jau pats izveeleesies, kursh OS labaak patiik... .

teicu ka pec interfeisa man vienalga galvenais lai izdara manis augstak nosauktas lietas :) es laikam tomer paliksu pie SUSE

varbut kads var kautko piebilst?

Link to comment
Share on other sites

Es tiesham nezinu ko tagat isti izveleties itka jau Slacware aiznem mazak :mrgreen: bet man galvenais jau ir taa kvalitaate

 

 

Ņem slackwari nedaudz vairāk laika noņemsies konfigurējot bet tas būs tā vērts. tas protams ja gribi arī ko iemācīties ja nē ņem vienkāršāko variuantu suse, mandriva :mrgreen:

 

es iesaku ReiserFS

ext2/3 parasti ir problēmas pēc stroma pazušanas

 

slackware protams būtu labākā izvēle

bet izvēle ir tavās rokās...........

 

P.S. Maybe kāds jau ir ietestējis slackware 11 RC1

Link to comment
Share on other sites

es iesaku ReiserFS

ext2/3 parasti ir problēmas pēc stroma pazušanas

Aga - vēl šodien atceros to dienu, kad pēc stroma pazušanas ReiserFS "salaboja" fs un tā redultātā visi dati pārvērtās par garbage (failu fiziskais izkārtojums uz diska vairs neatbilda loģiskajam kā rezultātā nebija iespējams saprast kurš fails ir kurš, ij failu robežas nebija korektas - faila vidū varēja būt failus atdalošā infa un sākties jauns fails).

 

Lai kādas problēmas nav bijušas ar EXT3, nekad vēl neesu zaudējis ar to datus.

Link to comment
Share on other sites

Es autoram ieteiktu pamēģināt Ubuntu linux (Ja lietos Kubuntu, tad atšķirība no Suses būs minimāla).

Es pamatotu savu ieteikumu ar to, ka ubuntu ir ļoti viegla un ātra softu likšanas sistēma, kuru atbalsta paši veidotāji (Apt-get "softa nosaukums" un softs uzliekas).

Suse pēc savas būtības ir komerciāls linux un tur ir zināmas grūtības ar jaunu softu dabūšanu (var kačāt .rpm pakas un visu likt ar rokām, bet tā ir "vakardienas" pieeja). Zem Suses protams arī var lietot apt-get, bet ir problēmas ar .rpm reposotorijiem no kuriem tiek vilkts softs (to ir ļoti maz).

Suse pamatvajadzības apmierinās, taču man nepatika čakarēšanās ar softiem, kurus Novell neatbalsta.

 

Kā pirmo linuxu noteikti neieteiktu Slackware vai Gentoo, jo tie pēc savas būtības ir diezgan sarežģīti un iesācējus tas varētu "aizbaidīt".

 

Pats lietoju Ext3 un nekādas grūtības neizjūtu (pagaidām). Ir gan kompis "nepareizi" izslēgts, gan elektrības zudumi ir bijuši (nav vēl pielikts Upsis).

Link to comment
Share on other sites

Guest Archy

Man beidzot pienaca linux diski un gatavojos pec paris h instalet :)

 

Man ir UPS pierubits datoram tapec nekadas elektribas problemas nav...

 

ko tad juus iesakat? Ext3 vai ReiserFS? cik redzu laikam tas ir pilnigi vienalga ja jau reiz man ar stromi viss kartiba? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest Marisr

Liec labak Slackware, nevis SuSe, jo Slackware loti atri strada un mazak izmantos datora resursus. Sakuma paies laiks, kamer iemacisies un pieradisi, tacu tas bus ta verts! Ari es kadreiz domaju, kuru failu sistemu likt. Meginaju ar EXT3 un bija ta, ka pec FS izveidosanas briva vieta diezgan atskiras no particijas izmera, bet ar ReiserFS ta nebija un ta ari paliku pie ReiserFS.

Link to comment
Share on other sites

Sviesc, liela dalja no ieteiktaa.

Panjem Ubuntu un sheptee - gribi vienkaarshi, tad dari visu grafiskajaa videe, gribi sarezhgjiitaak shancee konsolee, un tur veel papildus vairaak fiichas var izdariit nemekleejot, kur tas ir realizeets grafiskajaa videe.

 

Gribeetos redzeet, cik no tiem cilveekiem, kas saakushi ar Slackware ir tik ljoti speejiigi kaut ko taa iisti sakonfigureet, neskaitot savu maajas PC, iedotu normaalu servaku drosh kaajas apliktu. Ar sho es negribu pateikt neko sliktu par tiem, kas saakushi ar Slackware un arii jeedz kaut ko. Es arii saaku ar Slackware, nopi..s paaraa stundas, lai dabuutu dual boot ar winu, tas gan bij sen un drosh tagad tas vairs nav tik sarezhgjiiti kaa es to izdariiju, tad atmetu uz kaadu briidi Linuxim ar roku, bet nu tagad darbaaa vismaz paarsvaraa tikai Linux izmantoju, konkreetaak Ubuntu, un veel neesu saskaaries ar taadu probleemu, ka njemot paliigaa www.google.lv, kaut ko nevareetu izdariit.

Link to comment
Share on other sites

Par to, ka fs izmērs nesakristu ar partīciju izmēru - vispār negribas komentēt. Problēmas ar /dev/curve/hands. Protams, par to, ka pēc noklusējuma mkfs.ext3 5% diska rezervē priekš sistēmas laikam jau autors zināja, ne? Vaine?!?

 

nauriz - es atkal gribētu redzēt cik daudzi cilvēki, kas sākuši ar Ubuntu spēj kaut ko sakonfigurēt. Slackware ir ne tikai vecākā vēl aktīvā distribūcija, bet arī ideāls iesākums - nākas apgūt kas, kā un kapēc darbojas. Pēcāk problēmu nav - lietotājs zin ko un kapēc viņš dara, ij spēj apjāt konfigurēšanas skriptus, ja vajag.

Pac savus jaudīgos serverus esmu no Slacka uz Gentoo pārcēlis, taču ne mirkli nenožēloju Slackware lietošanā iegūtās zināšanas.

Link to comment
Share on other sites

Guest kilis

C:\WINDOWS pirmo tad /linux (iesakam ubuntu iesacejiem :) un draudzigaks videi)

Link to comment
Share on other sites

Slackware lielākais klupšanas akmens ir tas, ka jāsāk lasīt dokumentācija !

Link to comment
Share on other sites

Slackware lielākais klupšanas akmens ir tas, ka jāsāk lasīt dokumentācija !

Šeit es gribētu pielikt to, ka zem VISIEM linuxiem ir jālasa dokumentācija. Kaut arī parastā dzīvē lietoju Ubuntu, tas nenozīmē, ka varu atļauties būt galīgi neizglītots linux lietās. Manuāļi ir jālasa VIENMĒR.

Es šo distro lietoju tikai dēļ tā, ka dažas lietas ir uztaisītas automātiskas + nav lieku kompilāciju (krietni ātrāk uzliekas softi) + brīnišķigs forums + Debian pamats (tas ir drīzāk psiholoģisks aspekts 8) ).

 

Lūdzu nesāksim šeit bezjēdzīgu cīņu par to, kurš distro ir labāks.

Open source kustības pamatā ir brīvība - nepatīk nelieto. Ja kādam nepatīk Ubuntu - nelietojiet, nepatīk Slackware - nelietojiet. Tikai lūdzu nevajag aplikt kādu konkrētu distro. VISIEM distro ir pozitīvās un negatīvās puses.

 

Nenolaidīsimies līdz viduvējiem M$ lietotājiem, kas visu apliek pa kreisi un pa labi.

 

Mums ir brīvība, kuru ir jāciena...

Link to comment
Share on other sites

Nēnu protams, ka visur jālasa dokumentācija, taču piekritīsi, ka daudzi cilvēki baksta next-> next vizardus un neko nelasa ! Slackware variantā tev vismaz jāizlasa manuālis, lai zinātu, ka ir pkgtool, caur kuru var pārkonfigurēt to ko dariji instalācijas laikā !

 

A ja tas tev atrodas zem start->menu1->menu2 tad cilvēki metodam naučnova tika, to atradīss....

Link to comment
Share on other sites

Guest Phantom

Taa, es gribu slackwari 9.0.0 uzinstaleet kopaa ar Windows XP! MAn ir divi HDD! Viens 80 gigas ( tur domaaju instaleet Linuxu un Windowu), otrs 300 gigas! 300-niekam man ir NTFS failu sisteema, yur glabaaju muuziku, filmas 'n' stuff! Man vajag, lai es vareetu to 300-nieku izmantot, gan uz Windowa, gan uz Linuxa! Taatad, skatiities filmas un muuziku no 300-nieka, un pilnveertiigi izmantot to uz abaam OS! Linuxs atpaziis to NTFS failu sisteemu? Es negribu tos, jau 160 piebaaztos gigus formateet uz FAT failu sisteemu! Gribu, lai Linuxs atpaziist NTFS, bet vai taa notiks??? Luudzu paliidzat!

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Read-Only režīmā atpazīs , tā ka skatītties/klausīties varēsi .

Link to comment
Share on other sites

To Phantom,

NTFS atradīs lasīšanas režīmā, bet rakstīšana pagaidām nedarbojas uz 100%.

Es darītu savādāk:

1 - Pārkonvertētu NTFS uz FAT32,

2 - Pārkonvertētu NTFS uz ext3 (liekas, bez datu zudumiem to nevar izdarīt) un uz winXP uzliktu ex3 draiveri.

Link to comment
Share on other sites

Guest Phantom

Es uzinstalēju Slackwari, uz Reifers failu sisteemas! Man vispār to 300-nieku neatrod! Uzrāda tikai Linuxa partīciju!

 

Aijj, lasīšanas režīmā jāmauc! Nu to tak es neizdarīju.... :(

Link to comment
Share on other sites

Nettwerk

ieraksti ieksh faila /etc/fstab

#/dev/hda* /mnt/winxp mount_ntfs noauto 0 0

Un jaabuut ok...Un paarstartee sisteemu...Skaties vairaak handbook...

Jo iespeejams ka esmu nepareizi ko noraadiijis...

* cietaa numurs 2 3 vai kaads cits...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...