Jump to content

Os X Latviešu Valoda


lmx
 Share

Recommended Posts

Nekādu problēmu. Kad ieinstalēs OS X klāt jau nāks LV atbalsts. Varēsi garumzīmes likt ar ["], [~] vai [alt]. Kā vien gribās.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
despecs

Man ir ibook ar 10.2.8 OS versiju, jaunāku uzlikt nevaru, jo nobira CD-ROM, nezinu kāpēc, bet iekšā latviešu val atbalsta nav, lūdzu zinoši cilvēki palīdziet.

Link to comment
Share on other sites

Despacho

tu esi par to pārliecināts? pamēģini to eng lbajā augšējā stūrī pačakarēt.

Link to comment
Share on other sites

otoinsa

Nu nez - 10.3 versijā tāds ir, un viņa uz parastajiem CD instalējas... Tur pat ķīniešu valoda ir! :) (arī latviešu)

Link to comment
Share on other sites

Guest Viesis

Man ir ibook ar 10.2.8 OS versiju, jaunāku uzlikt nevaru, jo nobira CD-ROM, nezinu kāpēc, bet iekšā latviešu val atbalsta nav, lūdzu zinoši cilvēki palīdziet.

 

Man ar ibookam bija 10.2 un nebija LV valodas... jaaliek vien 10.4

Link to comment
Share on other sites

despecs

kad man bija 9tā OS versija, tad bija kautkāds tūlis, kuru pieliku klāt un tad bija iespēja rakstīt ar garumzīmēm, ja pareizi atceros, pat ar 8to versiju varēja, bet tas tūlis neatbalsta X OS. Vēl protams pamēģināšu pačakarēties(tā despacho), ja nesanāks, tad vilkšos uz BCCS, moš šie kautko zinās.

Link to comment
Share on other sites

otoinsa

Pie BCCS es esmu klibojis - piedāvās tev tildi oriģinālo par 50 LS! vienkārši uzliec to 10.4 vai 10.3.

Link to comment
Share on other sites

despecs

Mēģināšu paskaidrot pēc kārtas un lēnām.

Jaunāku OS versiju nevaru uzlikt, jo:

1. Man ir nobiris CD-ROM un šitam vecaja verķim(6+ gadi) jaunu nelikšu un diezvai tāds ir arī pieejams

2. Varētu izmantot ārējos datu nesējus, lai uzkrautu sistēmu, bet mans monstriņš ir tik vecs un knaps, ka fireware nav un mātene neatbalsta iestartēšanos no ārējās USB iekārtas

3. Ja nemaldos, tad Tiger nemaz neatbalsta mana ibook iekšas.

 

G3 300Mhz, 3GB, oriģināli bija 64 MB RAM, pieliku klāt vēl 256MB, tā kā atmiņas pietiek, bet ar to arī viss ir izteikts.

 

Nu tā viņš ir.

 

BCCS veči man daudzko līdzējuši, sačakarēju tīkla kartes ligzdu, šie man speciālu custom variantu uzlodēja, vēl tagad elpo. Kā arī ar visādiem softiem un spēlēm dalījās.

Link to comment
Share on other sites

otoinsa

Man ir 10.3 uz 333 Mhz iMac ar 128 MB RAM - iet diezgan sakarīgi. Man vēl ir ārējais CD-ROM/rakstīklis + 10.3 instalācijas CD (iemet aci parakstā)... Cietais laikam kautkur 4 GB :)

Domāju uz tava aiziet diezgan normāli (ģēniju efektus nevarētu likt, bet latviešu fonti un tādas lietas i)

Link to comment
Share on other sites

despecs

AR fontiem nav problēmu, tie man ir vecie(no iepriekšējām OS) un der tie paši, bet galvenais jautājums ir par garumzīmju rakstīšanu.

Link to comment
Share on other sites

otoinsa

jā - tā tas arī bija domāts! Ķipa ar ["] vai [alt] un tml. liek garumzīmes kur vien grib!

Link to comment
Share on other sites

Nettwerk

jā - tā tas arī bija domāts! Ķipa ar ["] vai [alt] un tml. liek garumzīmes kur vien grib!

 

Tildes Birojs 2002 vai kura ir taa pirmspeedeejaa ir iekljauts prieksh Mac OS X un Mac OS 8/9...

Vienaa tildes birojaa to es zinu ka ir.Bet kura versija taa bija neatceros...Laikam bija 2002...

Link to comment
Share on other sites

Guest Viesis

Ir divas pilnīgi nesaistītas lietas - fonti un tastatūras izkārtojumi, tātad fonti ir, bet nav tā latviešu tastatūras izkārtojuma atbalsta. Zinu, ka tildē bija, bet savlaik, kad man šī lieta bija aktuāla, tad jau izrakņājos pa tildes birojiem dažāda vecuma, bet tieši 10.2.x versijai atbalstu neatradu.

 

Ja kādam interesē, tad pie 10.2.8. versijas piedzīvināju USB wifi tīkla karti. Grūti gajā, vienbrīd jau izmetu plinti krūmos, bet tad atkal ķēros klāt un atradu derīgus draiverus.

Link to comment
Share on other sites

Guest makman

Ir divas pilnīgi nesaistītas lietas - fonti un tastatūras izkārtojumi, tātad fonti ir, bet nav tā latviešu tastatūras izkārtojuma atbalsta. Zinu, ka tildē bija, bet savlaik, kad man šī lieta bija aktuāla, tad jau izrakņājos pa tildes birojiem dažāda vecuma, bet tieši 10.2.x versijai atbalstu neatradu.

 

http://scripts.sil.org/cms/scripts/page.ph...nrsi&id=ukelele Te ir maza Programmiņa ar kuras palīdzību tu vari uzbūvēt jebkādu klaviatūras izkārtojumu Darbojas uz sākot no 10.2 (Jaguar)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...