Jump to content

Chmos Cheksum Error - Defaults Loaded


3399
 Share

Recommended Posts

Viss sākās ar to, ka pēkšņi dators restartējās, un tad, kad atkal slēdzās iekšā tad kad uz ekraana rādās detecting ide drives visu laiku pats restartējās. Paņēmu atrubīju strāvu un slēdzu atkal pa jaunu iekšā. Parasti ieslēdzot man rā'das kjib biosa tips un tas detecting ide drives, bet tā vietā bija nesmuks Intel Celeron logo un aiciājums piespiest TAB. kad piespiedu tur parādās viss kas parasti un apakshā sis uzrakstinsh Chmos cheksum error - defaults loaded kā arī aicinājusm piespiest F1

Nezinu vai tas vainīgs, bet pēc šī gadījuma man parādijās ka man kompī jauna Hardware :) , lai gan neko neliku iekshā :) Ak jā un re kas man kompī jauns http://bildez.lv/bildes/maculis/draza/orig/1153055353.jpg, kāds tam sakars ar to pirmo problēmu un kāds ir pirmās problēmas atrisinājums??

Link to comment
Share on other sites

Chmos cheksum error - defaults loaded iespējams baterejas vaina(vai cloks strādā pareizi????)

2 variants kāds no biosa setingiem mainījies a tur jau jāzin procis uttt

Link to comment
Share on other sites

Visdrīzāk pie vainas būs bača uz MB :)

Un tas ka atrada jaunu devaisu droši vien to arī pierāda, ja bača beigta bioss noresetojās un tev uzradās jauns devaiss kurš līdz šim bija diseiblots.

Link to comment
Share on other sites

Chmos cheksum error - defaults loaded iespējams baterejas vaina(vai cloks strādā pareizi????)

2 variants kāds no biosa setingiem mainījies a tur jau jāzin procis uttt

 

 

Tu domāji pulksteni? Jā tas ir pilnīgi pareizs

 

 

A tad man vajadzētu mainīt bateriju? Tur vietā jāliek kaut kāda specifiska, jeb der tāda paša izmēra??

 

 

Un vai tas viss nevarētu būt strāvas padeves dēļ? Man piemēram vakar tieshi tajaa pashaa laika televīzoram kaut kas sadega strāvas dēļ.....

Link to comment
Share on other sites

baterija ir ja nemaldos 2032 3v

var gadīties ka vienkārši jāizbrauc caur biosa uzstādījumiem

Link to comment
Share on other sites

Jebkurā datorbodē prasi bateriju BIOSam. Viņas ir vienādas, ja vien tev nav kāds pavecāks kompis.

99%, ka tur arī vaina. BET - ja mājā bijis strāvas lēciens (zibens u.t.t.) un kompis ieslēgts - pieļauju, ka var būt problēma arī ar MB vai citu dzelzi.

Link to comment
Share on other sites

Nu dators pats no sevis restartējās manuprāt strāvas zuduma dēļ, kas bija uz kaadu 1 sek, un pēctam slēdzās iekšā...

 

Un to bateriju, kads maina var vienkārši raut ārā un likt jaunu iekšā?? Nekādus biosam backup nevaig??

Link to comment
Share on other sites

Izslēdz kompi>piespied tādu mazu bleķīti baterijas malā>pati izleks ārā. Kad ieliksi jaunu, uzliec pareizu datumu un pulksteni, jo tie nonullēsies un, ja pirms tam bija kaut kas mainīts BIOS iestatījumos (tie tev jau ir nomesti uz defaultajaiem) - saliec atpakaļ.

Kaut gan, ja problēmas sākās tūdaļ pēc strāvas lēciena :(... Nu labi, pamēģini vispirms bateriju, Ls 1,20 laikam, tad jau domāsim tālāk.

Link to comment
Share on other sites

Principā baigi novērota parādība ka pie īslaicīgas elektrības noraustīšanās bios'i nometās uz defaultajiem uzstādījumiem, tam nemaz nevajag ne beigtu baču ne kādu citu vainu PC, vienkārši viņš dabon "pa dulo" un nometās (arī jaunās mātenes). 8)

Link to comment
Share on other sites

Ja bieži gadās šādi īslaicīgi strāvas pārrāvumi vai ja kompis atrodas laukos (Biežas sprieguma izmaiņas), tad labāk ir iepirkt UPS.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...