Jump to content

Mofsetu un Kondensatoru dzeseeshana


IMAGin
 Share

Recommended Posts

Nu luuk ir ideja ka vajadzeetu shamos man nodzeseet... zemaak atteels kuraa uz aatru roku uzziimeeta pamatideja. Tas korpuss ir domaats no izlociita orgstikla, tie oranzi/dzeltenie kvadraatinji ir kaa radiatorinji mofsetiem. Jautaajums sekojoshais vai shaada sisteema buus gana efektiiva? Un kaa/vai var uzlabot taas efektivitaati?

 

Skice redzama te:

 

dzese1.jpg

Link to comment
Share on other sites

nu es kaa prasts lauku vecis ieteiktu njemt vienkaarshi biezu kartonu un ar liimlentu uzkiimikot kaadu formu vien gribi ...

kudi vieglaak kaa orgstiklu lociit

 

bet lietas pie kaa jaapiedomaa ...

1)videokartes dzeseehana - citaadi var gadiities ka shii "truba" dziis jau sasilushu gaisu ...

2)ja tev ir keisaa caurumi ventilatoram blakus maates stepselju sadaljai tad moz labaak ir puust aaraa pa to galu nekaa gruuzt gaisu uz barokli ...

 

Nu 1-0,5mm orgstikls viegli padodas lociishanai + izskataas labaak un redzi kas apakshaa notiek :)

 

Videokartes gpu dzeseesies ar uudeni taapat kaa chipsets

 

A par to ka shis gaiss ies caur barokli - nu nekas - paaris c vairaak paardziivos :) Ar laiku ja tas buus efektiivi var izveidot atsevischu gaisa izpluudi no keisa :)

 

Jaa starpcitu tie ventilatora caurumi ir aiznjemti ar ventilatoru :)

Link to comment
Share on other sites

Nu luuk ir ideja ka vajadzeetu shamos man nodzeseet... zemaak atteels kuraa uz aatru roku uzziimeeta pamatideja. Tas korpuss ir domaats no izlociita orgstikla, tie oranzi/dzeltenie kvadraatinji ir kaa radiatorinji mofsetiem. Jautaajums sekojoshais vai shaada sisteema buus gana efektiiva? Un kaa/vai var uzlabot taas efektivitaati?

 

Skice redzama te:

 

dzese1.jpg

 

Nu, kā rādās, tu gribi dzesēt ķiškas ar silto/karsto gaisu, kas nāk no NB radiatora? Hmm, nu man neliekas tas kā efektīvs risinājums..

Link to comment
Share on other sites

 

Nu, kā rādās, tu gribi dzesēt ķiškas ar silto/karsto gaisu, kas nāk no NB radiatora? Hmm, nu man neliekas tas kā efektīvs risinājums..

 

Kaa jau mineeju - chipsets dzeseesies ar uudeni :)

Link to comment
Share on other sites

 

Nu, kā rādās, tu gribi dzesēt ķiškas ar silto/karsto gaisu, kas nāk no NB radiatora? Hmm, nu man neliekas tas kā efektīvs risinājums..

 

Kaa jau mineeju - chipsets dzeseesies ar uudeni :)

 

Par vēlu minēji, es jau biju sācis rakstīt. :D

Link to comment
Share on other sites

Aaa un veelviens jautaajums - vai var likt vienu radiatoru uz diviem mofsetiem?

Link to comment
Share on other sites

Nezinu 100% bet pielauju iespeeju ka nee! vismaz kad buuveju pastuzus nevareeja. Bija jaaliek izalaators. Bet ka ir ieks PC nezinu.

Link to comment
Share on other sites

Un kas notiek ja uzliek vienu radiatoru uz diviem?

Link to comment
Share on other sites

Un kas notiek ja uzliek vienu radiatoru uz diviem?

 

Tranzistoriem uz korpusu iet Baaze un ja shēmā tiem tranzistōriem Bāze nav savienota tad tā savienosies ar neizolētu radiatōru ,rodas īssavienojums.

Link to comment
Share on other sites

nedriixt uz 2 vienu...izpis**si maateni. uz katra savu.

 

Hmmz nu bet kas tieshi vareetu notikt? Galugalaa tiesha metaaliska kontakta tachu nav/nebuus - stiprinaasies ar termoliimlentu...

Link to comment
Share on other sites

nedriixt uz 2 vienu...izpis**si maateni. uz katra savu.

Hmmz nu bet kas tieshi vareetu notikt? Galugalaa tiesha metaaliska kontakta tachu nav/nebuus - stiprinaasies ar termoliimlentu...

Nexodus atkal paspīdēja :( NEKAS nenotiks, jo tā MOSFET korpusa daļa, pie kuras tu stiprināsi radiaatorus, ir no strāvu nevadoša materiāla, tā kā stiprini droši.

Link to comment
Share on other sites

Guest Vikikz

Ideja par dzesi jau ir laba, bet vai nepietiks ja korpusaa sataisiis labu labu ventilaaciju un uzkarinaat taapat vien radiatorus?

Link to comment
Share on other sites

Guest KEPKE

Imagin, priekš kam tu gribi dzesēt ar ventilatoru? Uztaisi alumīnija karkasu, ko dzesē ar H2O, kā rezultātā tev ar gaisa temperatūra konkrētajam objektam pazemināsies.

Link to comment
Share on other sites

Imagin, priekš kam tu gribi dzesēt ar ventilatoru? Uztaisi alumīnija karkasu, ko dzesē ar H2O, kā rezultātā tev ar gaisa temperatūra konkrētajam objektam pazemināsies.

 

probleema ir divos apstaakljos:

 

1 - tas bloks prieksh mofsetiem vareetu buut diezgan nemezhgjiigas formas un nekur nav teikts, un visticamaak, ka nav - visi mofseti vienaa augstumaa/liimenii...

 

2 - jaadzesee ir arii kondensatori...

Link to comment
Share on other sites

Ideja par dzesi jau ir laba, bet vai nepietiks ja korpusaa sataisiis labu labu ventilaaciju un uzkarinaat taapat vien radiatorus?

 

Korpusaa ir laba ventilaacija imho... 2x120mm ventilatori uz ~2000rpm... viens priekshaa otrs aizmuguree...

 

radiatorus itkaa vareetu uzkarinaat taapat vien - tachu labaak buutu tos dzeseet aktiivi un virzot gaisa pluusmu tur kur taa man nepiecieshama :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Vikikz
Ideja par dzesi jau ir laba, bet vai nepietiks ja korpusaa sataisiis labu labu ventilaaciju un uzkarinaat taapat vien radiatorus?

 

Korpusaa ir laba ventilaacija imho... 2x120mm ventilatori uz ~2000rpm... viens priekshaa otrs aizmuguree...

 

radiatorus itkaa vareetu uzkarinaat taapat vien - tachu labaak buutu tos dzeseet aktiivi un virzot gaisa pluusmu tur kur taa man nepiecieshama :)

 

Iisaak "metodom tika" uz priekshu! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest jurchix

Es galīgi mezinu kāda ir shēmtehnika tai barošanas ķēdei, bet neiebraucu, kāpēc jādzesē kondensatori. Vismaz kādreiz, kad darbojos ar pastūžiem un impulsu barokļiem, ja barošanas kondensators sila, tad viņam bija pi...ec.

Link to comment
Share on other sites

Guest jurchix

Vai kondiķi paši silst vai viņus silda apkārtējie elementi? Kādreiz baigi eksperimentējos ar impulsu barokļiem. Cik saprotu šeit arī ir apmēram tā pati dziesma - MOSFETI strādā impulsu režīmā. Kondiķiem nevajadzētu silt, kaut kādas noplūdes strāvas pie šitik maziem spriegumiem vispār nebūtu vērā ņemamas. A bet velns viņu zin.

Link to comment
Share on other sites

Vai kondiķi paši silst vai viņus silda apkārtējie elementi? Kādreiz baigi eksperimentējos ar impulsu barokļiem. Cik saprotu šeit arī ir apmēram tā pati dziesma - MOSFETI strādā impulsu režīmā. Kondiķiem nevajadzētu silt, kaut kādas noplūdes strāvas pie šitik maziem spriegumiem vispār nebūtu vērā ņemamas. A bet velns viņu zin.

 

Dlja Praporscikov Sovetskoi Armiji Povtorjaju :

Uzmaniigi palukojeties kas uz kondiniem rakstiits ?

A ir 3300mF 6.3V 105C , nokaa varam izdariit secinaajumus , ka vini ir ar kapacitaati 3300mF , max voltaza 6.3V un MAX pielaujamaa temperatuura 105 gradi pec Celsija .

Jautaajums klatesoshajiem : Jus kad ar pirkstu kondiniem pieskaraties esat tos apsvilinaajusi ?

Link to comment
Share on other sites

Guest jurchix

Es ticu, ka viņi var izturēt 105 C, jautājums ir, vai kondiķi silst. Es domāju, ka nesilst, tāpēc viņus dzesēt ir bezjēdzīgi.

Link to comment
Share on other sites

Es ticu, ka viņi var izturēt 105 C, jautājums ir, vai kondiķi silst. Es domāju, ka nesilst, tāpēc viņus dzesēt ir bezjēdzīgi.

Silst un ka vel!!! Ja nav gaisa plusmas no ierasta 3Krpm Titan dzesetaja tad silst pamatigi.

Bez tam CPU ari teoretiski var lidz 85-95C darboties bet reali problemas gljuki jau sakas krietni atrak tadelj jadzese!!!

Link to comment
Share on other sites

Es ticu, ka viņi var izturēt 105 C, jautājums ir, vai kondiķi silst. Es domāju, ka nesilst, tāpēc viņus dzesēt ir bezjēdzīgi.

Silst un ka vel!!! Ja nav gaisa plusmas no ierasta 3Krpm Titan dzesetaja tad silst pamatigi.

Bez tam CPU ari teoretiski var lidz 85-95C darboties bet reali problemas gljuki jau sakas krietni atrak tadelj jadzese!!!

 

Parametri shiem kondiniem saks peldeet kad bus sasniegusi 105 C, tapec neredzu jegu vinu dzesesana , a silst tapec ka frekvence ~220 kHz ko izlidzinaat . Un vispaar viss tas ir glupibas par to ka Voltaza procim var 'peldet', jo uzmatenes ir mikrene kura 'onlaina' regulee shos tranzistorus , neatkarigi cik vini silst (Ir atgriezniskaa saite).

Un kas tas topikaa par brinumu : MOFSETS ?

Lidzsim zinaju ka tie uz matenes ir Mosfet tranzistori :)

Link to comment
Share on other sites

Guest jurchix

Jā droši vien jums taisnība. Kādreiz impulsu barokļos tos kilohercus līdzināja keramiskais kondensators un tikai pēc tam stāvēja lielais elektrolīts. Elektrolīti pie šādām frekvencēm strādā slikti, acīmredzot tāpēc arī silst, kaut gan droselei nemaz nevajadzētu uz viņa tos kilohercus laist.

Link to comment
Share on other sites

principaa ir taa.. preciizu kondikju temp es jums pateikt nevaru jo mans meeriitaajs aiziet liiidz 80,9c un tad nojuudzas un saak iet reversajaa miinusaa.... peec maniem apreekjiniem tur ~90c vai pat vairaak... ir ko dzeseet :(

Link to comment
Share on other sites

principaa ir taa.. preciizu kondikju temp es jums pateikt nevaru jo mans meeriitaajs aiziet liiidz 80,9c un tad nojuudzas un saak iet reversajaa miinusaa.... peec maniem apreekjiniem tur ~90c vai pat vairaak... ir ko dzeseet :(

 

Ja tur ir 90 C tad jau nagus var apsvilinat pec 1 sekundes ?

Link to comment
Share on other sites

principaa ir taa.. preciizu kondikju temp es jums pateikt nevaru jo mans meeriitaajs aiziet liiidz 80,9c un tad nojuudzas un saak iet reversajaa miinusaa.... peec maniem apreekjiniem tur ~90c vai pat vairaak... ir ko dzeseet :(

 

Ja tur ir 90 C tad jau nagus var apsvilinat pec 1 sekundes ?

 

Nu ilgaak par 2-3sec notureet negribas... bet principaa jaa - nagi svilst...

Link to comment
Share on other sites

Guest Vikikz
principaa ir taa.. preciizu kondikju temp es jums pateikt nevaru jo mans meeriitaajs aiziet liiidz 80,9c un tad nojuudzas un saak iet reversajaa miinusaa.... peec maniem apreekjiniem tur ~90c vai pat vairaak... ir ko dzeseet :(

 

Nu moins, tad tur jaaliek tieshaam baigaa dzese :shock:

Link to comment
Share on other sites

principaa ir taa.. preciizu kondikju temp es jums pateikt nevaru jo mans meeriitaajs aiziet liiidz 80,9c un tad nojuudzas un saak iet reversajaa miinusaa.... peec maniem apreekjiniem tur ~90c vai pat vairaak... ir ko dzeseet :(

 

Nu moins, tad tur jaaliek tieshaam baigaa dzese :shock:

 

Nu pie telpas temp 20c nav tik traki - 80.8c :) un ja pieliek ventilatorinju kas puushvirsuu tad ir jau daudz labaak...

 

~70c un pieljauju ja shams puustu pareizaak un buutu tas "gaisa koridors" tad taa shtelle buutu veel efektiivaaka :)

 

 

P.S. Baac pirksta aadaa divus riknkjiishus esmu izsvilinaajis taustot kondikjus :(

Link to comment
Share on other sites

ieteiktu gaisa plūsmu - otrādi - apakšā izplūdi - augšā lai ieplūst - būs efektīgāk - jo no augšas vieglāk dabūt svaigu gaisu:)

Link to comment
Share on other sites

ieteiktu gaisa plūsmu - otrādi - apakšā izplūdi - augšā lai ieplūst - būs efektīgāk - jo no augšas vieglāk dabūt svaigu gaisu:)

 

Svaiga gaisa kastee netruukst :) Otrkaart tas galiigi sapurgaas gaisa pluusmu keisaa - blakus ventilators suuc gaisu aaraa un virspusee baroklis velk gaisu uz augshu - prieksh kam lieki mainiit gaisa pluusmas virzienu? ;)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...